Priming = torowanie. Jak zwiększyć wydajność mózgu (efekt torowania i system nerwowo-mięśniowy + przykłady, definicja)

podejmowanie decyzji
Podejmowanie decyzji (17 czynników dlaczego ludzie zwlekają). Proces decyzyjny jak zarządzać
9 grudnia, 2022
Cykl życia klienta
Cykl życia klienta, marketing b2b i b2c [customer lifecycle – sposoby utrzymania]
9 grudnia, 2022

Priming = torowanie. Jak zwiększyć wydajność mózgu (efekt torowania i system nerwowo-mięśniowy + przykłady, definicja)

priming i torowanie

priming i torowanie

torowanie

Priming = torowanie. Jak zwiększyć wydajność mózgu(1 szybka zasada)

Ludzki mózg to super maszyna, niedawno przeprowadzono próbę jego symulacji przez jeden z najszybszych komputerów na świecie. Okazało się że jedna sekunda aktywności zajęła maszynie około 40 minut obliczeń! Zob. superkomputer i badanie ludzkiego mózgu

„The most accurate simulation of the human brain to date has been carried out in a Japanese supercomputer …taking one of the world’s most powerful supercomputers 40 minutes to calculate.”

Natomiast cały mózg posiada łącznie 86 miliardów neuronów, połączonych ze sobą trylionami synaps. Co to oznacza?

Że nasz najważniejszy organ potrzebuje ogromnych ilości energii, by przesyłać impulsy elektryczne.

To cały czas olbrzymia liczba.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Priming, czy torowanie… Jak zwiększyć wydajność i możliwości mózgu w kilka minut!

Szacuje się, że wydatek energetyczny do dobrej pracy tego organu kształtuje się pomiędzy 20%, a 25% łącznej liczby kalorii spożywanych dziennie.

W tym artykule skupimy się na przygotowaniu, poznacie torowanie (ang. priming) Twojego mózgu, żeby lepiej funkcjonował i to już w kilka minut!

Torowanie (priming, poprzedzanie, aktywizacja wstępna)

Priming-torowanie, można określić inaczej jako otoczenie.

Zapewne większość z Was wie, że otoczenie w jakim dorastamy i żyjemy, nasi znajomi i to na czym skupiamy uwagę tworzy nas samych.

Jeśli trafisz do grupy przedsiębiorców, którzy cały czas rozmawiają o biznesie to przejmiesz część ich zachowań i nauczysz się innej percepcji rzeczywistości. Jeśli będąc nastolatkiem przebywałeś ze starszymi od siebie, i miałeś więcej takich znajomych niż rówieśników to szybciej dorastałeś i interesowałeś się tym o czym oni rozmawiali. Przykłady można mnożyć…

Techniki uczenia się i zapamiętywania szkolenie

Czym jest więc ten trik nazywany primingiem (torowanie)?

W skrócie, bądź dobrej myśli. W Twoim biurze, lub w Twoim otoczeniu (gdzie możesz widzieć takie słowa jak sukces, skupienie, przepływ, postęp, kreatywność, produktywność i poprawa), umieść je. Możesz wypisać na kartce, przykleić do laptopa, ustawić jako tło pulpitu…

Możesz nie być świadom procesów zachodzących, ale kora wzrokowa będzie przez ten cały czas przetwarzać słowa.

Twój mózg będzie aktywować myśli, uczucia i zachowania powiązane z tymi słowami. Myśli, uczucia i zachowania pomogą zwiększyć wydajność.

Priming i torowanie są nieświadomą formą ludzkiej pamięci związaną z percepcyjną identyfikacją słów i przedmiotów.

Odnosi się do aktywacji poszczególnych reprezentacji lub skojarzeń w pamięci, tuż przed wykonaniem działania, lub zadania.

Na przykład osoba, która widzi słowo \”żółty\”, będzie nieco szybciej rozpoznawać słowo \”banan\”.

Dzieje się tak, ponieważ żółty i banan są ściśle związane ze sobą, wchodząc do szerokiej grupy, ale wciąż mają bardzo rzucający się w oczy element wspólny (kolor).

Dodatkowo, priming i torowanie może również odnosić się do techniki w psychologii stosowanej do treningu umysłu osoby zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób . Przeczytasz o tym dalej w artykule.

Co to priming i torowanie?

Priming to proces, w którym dostarczane są informacje do świadomości jednostki w celu wywołania określonego odpowiedniego zachowania lub zmiany jej postrzegania. Torowanie to proces uczenia się, w którym informacje są wielokrotnie powtarzane w celu wywołania szybkiego i automatycznego odruchu.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Weź do ręki jakiś mały obiekt, który jest obok Ciebie.

Na przykład telefon. Możesz nim obracać, dotykać, używać, a wszystko co robisz zostaje i tak rozpoznane przez Twój umysł. Ale co tak naprawdę się dzieje?

Kora wzrokowa, składająca się z około 538 milionów neuronów, wykonuje ogromną ilość pracy przetwarzając wszystkie sygnały.

Ocenia kolor, wykrywa krawędzie, śledzi ruch, interpretuje odbicia i wiele wiele więcej.

Mózg potrafi uzupełnić nawet część obrazu (tzw. martwy punkt), którego w danej chwili nie widać.

Wszystko dzieje się tutaj na poziomie nieświadomym, nie czujesz jakby to się teraz działo w sposób kontrolowany.

Mimo to w mózgu zużywany jest tlen i składniki odżywcze(glukoza), zachodzą procesy chemiczne i elektryczne, a liczba watów wytworzona przez mózg wystarczy, aby rozświetlić małą żarówkę).

Nawet gdybyś próbował skupić się na całym procesie to nie masz na niego wpływu. Nasze mózgi nie posiadają takich zasobów, aby świadomie kontrolować wszystkie procesy, na przykład oddychanie, pompowanie krwi, analiza obrazów, wpływanie na poziom hormonów sterujących samopoczuciem, odruchy bezwarunkowe itp.

Proces świadomego myślenia wydaje się całkiem linearny. Myślisz o jednej rzeczy, tak samo jak czytaj teraz słowo po słowie.

W praktyce wygląda to z goła inaczej. Dla przykładu każde słowo nie jest interpretowane pojedynczo, a odnosi się do doświadczenia.

Jeśli przeczytasz słowo ‘benzyna’ to Twój mózg może przywołać obraz stacji benzynowej, przypomnieć jaki ma zapach lub kolor. Zachodzi tutaj więc porównanie, odbiór i procesowanie na tle życiowego doświadczenia.

Często, gdy kogoś słuchamy, potrafimy przewidzieć co powie za chwilę. Jest to wynikiem Twojego doświadczenia, po prostu już kiedyś coś takiego słyszałeś i mózg uruchamia tutaj odpowiednie ścieżki neuronowe.

Kiedy pada kolejne słowo, umysł procesuje i ustala dalszy scenariusz, analizując kilka i zostawiając ten który zostanie potwierdzony przez kolejne słowo w sekwencji.

Nawet jeśli wykasuję kilka ____, w tym ______, to i tak będziesz je ________ .

Nie ma znaczenia tutaj jakie słowa były prawidłowe (może pierwsze było słów, wyrazów, liter?, dalej artykule, zdaniu…?, trzecie rozumiał, interpetował…? .

Po prostu Twój mózg uzupełnił je za Ciebie tworząc najłatwiejszy dla zrozumienia content.

Torowanie

Zaraz zagłębimy się w praktyczne zastosowania torowania, ale najpierw zrobimy wspólnie ćwiczenie. Podam Ci kilka słów:

  • • futro
  • • łapy
  • • zwierzę
  • • mleko
  • • dachowiec
  • • Filemon

Teraz powiedz o jakim słowie myślisz czytając poniższe:

K_T

I teraz drugi przykład:

  • • szubienica
  • • kara
  • • topór
  • • ucięta
  • • maska
  • • sędzia

Teraz powiedz o jakim słowie myślisz czytając poniższe:

K_T

Istnieją duże szanse że za pierwszym razem powiedziałeś KOT, a za drugim KAT.

Jest to ciekawe ćwiczenie na torowanie, które możesz zrobić ze swoimi znajomymi.

Możesz spróbować z innymi słowami, zobaczysz że efekt będzie podobny i mózg po odpowiednim torowaniu podrzuci Ci powiązane rozwiązanie.

Wymyślić coś innego będzie Ci niebywale trudno.

Po prostu efekt torowania ustawił Twój mózg na taką interpretację. To tak jak ktoś pyta się Ciebie żebyś policzył wszystkie zielone przedmioty w pokoju, a następnie zadaje pytanie, to ile jest przedmiotów czerwonych.

priming

To co teraz napiszę jest bardzo ważne!

Efekt torowania

Efekt torowania (torowanie) działa również wtedy kiedy nie jesteś skupiony na nim świadomie. Słyszałeś kiedyś o przekazie podprogowym? Zainteresowanych odsyłam do Wikipedii .

Efekt torowania może być zastosowany w artykułach, video, filmach, książkach i innych. Polega to na odpowiednio szybkim wyświetleniu (poniżej 0,04 sekundy) tak abyś świadomie nie mógł zobaczyć słowa, albo puszczeniu komunikatu poniżej świadomie słyszalnej liczby decybeli. Mimo tego części umysłu odpowiedzialne za słyszenie i widzenie zarejestrują to co do nich właśnie dotarło.

Włącz portal informacyjny, wiadomości, lub poczytaj gazetę. Zobacz nagłówki i to o czym jest większość artykułów. Nie mówię tutaj tylko o skrajnie pesymistycznym podejściu Polaków, ale również biorę pod uwagę cały świat. Oto kilka z nich które przeglądam w momencie pisania tego artykułu:

  • walka
  • śmierć
  • huragan
  • zniszczenia
  • zło
  • odrzucony
  • troska
  • unikać
  • ryzyko
  • koniec świata
  • choroby
  • głód

Czyli słuchasz radia, czytasz gazety, oglądasz wiadomości i codziennie jesteś wystawiony na taką ekspozycję. Jak myślisz jaki jest efekt torowania?

Większość z tych stanów jest Tobie przekazywana. Zastanów się jak się czujesz, o czym myślisz albo jakie pomysły przychodzą Ci do głowy. Może masz pewne obawy?

Boisz się podjąć ryzyko?

Zamiast być proaktywnych i skupiać się na zdobywaniu, Ty raczej zastanawiasz się jak oszczędzić i ochronić to co masz?

Prześledź jeszcze raz media o których napisałem, zobacz jakie emaile dostajesz.

Czy jest w nich mnóstwo informacji o krachu? Ostatniej szansie? Zmarnowanym czasie? Czy ciężkich czasach?

Zobacz o czym piszą osoby w social media. Ciągle narzekają, piszą że im źle, że ich partner opuścił, że ktoś ich oszukał albo coś ukradł.

Używasz smartfona który nie jest już nowy. Wielu producentów celowo spowalnia starsze oprogramowanie.

Zaczynasz się denerwować że nie wszystko działa tak jakbyś chciał. Frustracja, nie mam tego co chcę, nowszy jest lepszy, nowy jest za drogi, ten jest wolny i mnie denerwuje…

Oglądasz nowy film w kinie. Są tam lokowane markowe i drogie produkty. James Bond pije najdroższy alkohol, gwiazdy jeżdżą najdroższymi sportowymi autami, noszą zegarki z górnej półki i nawet piją markową kawę.

To co czujesz to żal, uczucie pożądania, brak, smutek…
Następnego dnia scenariusz wygląda podobnie, wstajesz rano do pracy i ….

Teraz mi powiedz, w jaki sposób społeczeństwo ma stać się ambitne? Pełne wiary? Czy pozytywnej energii?

Większość twoich uczuć, myśli i zachowań pojawia się bez twojej świadomości lub świadomego zaangażowania.

Konkluzją jaką tutaj możemy wyciągnąć jest to, że pozornie subtelne rzeczy mają znaczenie. Jeśli zmysły ją postrzegają, mózg je przetwarza.

Pojedyncza niewielka nawet próba wprowadzenia danych może powodować znaczny wzrost aktywności w sieci neuronowej, która może mieć znaczący wpływ na osiągane przez Ciebie wyniki.

Co to więc świadome torowanie i priming?

priming i torowanie

Przechodzimy już więc do sedna. Efekt torowania (torowanie) oferuje nam olbrzymie możliwości rozwoju osobistego. Czy dostrzegasz już to że sam możesz decydować jak będziesz odbierał świat? To, że zamiast wyłapywać negatywy możesz skupić się na nowych możliwościach? Zawieraniu ciekawych znajomości i rozwijaniu się?

Dzięki świadomej kontroli nad tym co na nas wpływa (wystarczy kilka drobnych zmian, które można wykonać w przeciągu nawet jednej minuty) – możemy stworzyć trwałą poprawę w różnych aspektach naszego życia.

Techniki uczenia się i zapamiętywania szkolenie



Dzięki podawaniu kontrolowanych informacji, możesz mieć wpływ na podświadomość. Poprowadzi Cię to bliżej stanu pożądanego. To działa i w dodatku jest dosyć łatwe. Plus jest wiele sposobów, w jaki możesz to zrobić za darmo.

priming i torowanie

Z racji że wszyscy lubimy gotowe rozwiązania, poniżej ściągawka jak w dobry sposób wykorzystać poznaną już wiedzę.

Efekt primingu

Kiedy wstajesz rano poprzeciągaj się chwilę i zobacz ciepłe promienie słońca.
To co dostajesz: uczucie ciepła, szczęście, radość.

Zjedz zdrowe i smaczne śniadanie. Ja często jadam owoce i piję dobrą kawę.

To co dostajesz: egzotyka, dobra jakość, zaspokojenie podstawowych potrzeb czymś dobrym, zasługuję na najlepsze, nagroda.

Biurko przy którym pracuję jest czyste, a wszystko jest tu poukładane.

Sprzęt którego używam jest najlepszej jakości, laptop działa szybko, a telefon oferuje świetne rozwiązania.
To co dostajesz: jakość, najlepiej, uczucie kontroli, powodzenie, profesjonalizm, prędkość, wydajność.

Na pulpicie laptopa mam motywujące zdjęcie i słowa.

To co dostajesz: motywacja, torowanie dokładnie na to jaki stan chcę posiadać.

Jeśli coś oglądam lub słucham, to poświęcam chwilę żeby dobrze ustawić obraz i głośniki (każdy może to zrobić w opcjach sprzętu).

To co dostajesz: jakość, relaks, poczucie dobrobytu…

Chyba już rozumiesz jak to działa?

Wykonując zaplanowane czynności i otaczając się tym co wpływa na motywację możemy łatwo kierować się w stronę upragnionego rezultatu i samopoczucia. Kora wzrokowa będzie podświadomie analizować mój pulpit z laptopa z motywującym zdjęciem i tekstem.

Sam widzisz jakie to proste.

Wystarczy dobrać wszystko zawczasu, żeby osiągnąć pożądany stan, zachowanie, uczucia i myśli. To wszystko dzieje się podświadomi, czyli nawet nie musisz się skupiać i wykonywać dedykowanej pracy. Skoro może mi to pomóc, to chyba warto spróbować, prawda?

Oprócz poprawy, torowanie, czyli ukierunkowania się na przekaz jaki chcesz otrzymywać, musisz jednocześnie ograniczyć negatywny napływ informacji. Nie oglądaj zdjęć przemocy, biedy, czy kataklizmów.

Z kolei jeśli na przykład, w pracy nie możesz tego zrobić to wyślij szefowi link do tego artykułu.

Jeśli objął swoje stanowisko ze względu na inteligencję i mądrość, to z pewnością zastosuje się do podanych wskazówek. W końcu każdy szef chce, żeby jego pracownicy byli efektywniejsi. Jeśli oni lepiej pracują , to firma zarabia więcej.

A jeśli firma zarabia więcej to daje podwyżki.

priming i torowanie

Prosty do zrozumienia związek przyczynowo-skutkowy. Teraz zastanów się nad poniższymi plakatami i tym do czego one prowadzą i kto ma w tym taki, a nie inny interes. Pamiętaj, że w tamtych czasach były to zdjęcia powszechnie rozklejane wszędzie.

Pamiętaj również żeby nie przesadzić, bo jak ze wszystkim co za dużo to niezdrowo, ale definitywnie korzystaj, bo torowanie i priming to potężne narzędzia.

priming i torowanie

Znajomi mogą Cię posądzić o jakiś wytwór w stylu new age. Ważne żebyś zaplanował swoje otoczenie tam, gdzie spędzasz najwięcej czasu.

Zrób porządek i rozplanuj wszystko według celu. Kiedy pracuję toruję się na jakość i motywację.

Używam powiązań właśnie z tymi słowami, jak również koncentracja, skupienie, stan flow, wartość, symulacja. Ci którzy mnie znają, lub ze mną współpracowali wiedzą że bez problemu mogę pracować 10-14 godzin dziennie i wciąż czerpać z tego satysfakcję.

W domu z kolei powinieneś torować się używając innych zasobów. Nie chcesz przynosić pracy tam gdzie powinieneś odpoczywać i spędzać czas z rodziną. Kiedy wracasz możesz włączyć w aucie muzykę która uspokaja. Wysoka korba jest dobra w pracy, ale nie podczas kolacji z rodziną. Używaj słów i stanów związanych z miłością, satysfakcją, spokój , relaks, wdzięczność, szczęście, radość, przyjaźń itd.

Nie wytwarzaj na sobie presji, żeby wszystko od razu zmienić. Lepiej zrobić to spokojnie w odpowiednim tempie. Drobne zmiany w długiej perspektywie czasu przynoszą olbrzymie rezultaty.

We fragmencie książki autora którego mogę polecić z czystym sumieniem (Richard Wiseman (profesor psychologii na Uniwersytecie w UK)– 59 sekund), pisze:

„Inne badania pokazały, że podobne efekty „wstępnego torowania” pojawiają się w wielu sytuacjach.

Posadźcie kogoś przed komputerem, który ma na ekranie tapetę przedstawiającą symbol dolara ($), a zacznie zachowywać się bardziej samolubnie i nietowarzysko, przeznaczając mniejsze datki na działalność charytatywną i siadając z dala od innych.

Podaj prowadzącym rozmowę kwalifikacyjną szklankę mrożonej kawy, a zaczną nieświadomie oceniać kandydatów jako zimnych i mniej sympatycznych.

Rozpyl w powietrzu lekki zapach płynu do czyszczenia i ludzie zaczną bardziej przykładać się do sprzątania.

Połóż w czasie zebrania teczkę na stole, a w obecnych obudzi się duch rywalizacji…”

Natomiast Ty, czuj się wolny, żeby eksperymentować z torowaniem.

Nie trać możliwości na rzeczy obojętne , jeśli najmniejszym tylko wysiłkiem możesz je zmienić tak, aby efekt był niewspółmiernie wysoki.

Ja na przykład lubię mieć czyste miejsce pracy. Biurko jest w miarę puste od gadżetów, a laptop i telefon bez zbędnych naklejek.

Według tego co napisałeś torowanie dużo kosztuje.

Nie do końca, rozumiem że nowy i szybki komputer, lub telefon kosztuje dużo.

Sportowe auto też, ale większość rzeczy jak na przykład porządek w domu czy miejscu pracy już nie.

Podaję kilka dobrych sugestii żeby wypozycjonować się na jakość, sukces i szczęście niskim kosztem, używając mieszkanki priming-torowanie:

Ładne pióro lub długopis- używasz go codziennie.

Narzędzia do pracy dobrej jakości- tak samo jak pióro czy długopis, które również są narzędziami pracy w niektórych profesjach.

Skoro musisz je kupić, żeby wykonywać swoją pracę to kup ładne.

Zadbaj o dobrą jakość.

Dodatkowo nie tylko Ty, ale również klient odwiedzający Ciebie ulegnie efektowi torowania na hasła w stylu profesjonalista, jakość, dobra usługa.

Jeśli używasz zasady pomodoro, o której piszę tutaj, to możesz kupić sobie dobrej jakości stoper. To co dostajesz to prędkość i profesjonalizm.

Tak, jak pisałem wcześniej porządek nic Cię nie kosztuje, dodatkowo możesz użyć ładnych świec w domu czy podczas pracy (tak jak mój wspólnik z agencji marketingowej, który ma dużą świecę w biurze i często ją zapala gdy porywa się do pracy).

Możesz też kupować lepsze produkty, jeśli wydatek związany z nimi jest jednorazowy i mają one starczyć na długo plus używasz ich często.

One wcale nie muszą być drogie.

Kolejna propozycja to kubek do kawy lub kieliszki do wina, szczoteczka do zębów i jedzenie. Na to szczególnie zwracam zawsze uwagę.

Przykład mięso, przejrzyj etykiety. Jeśli lubisz mielone to poproś w sklepie o zmielenie ładnego kawałka, nie kupuj półproduktów garmażeryjnych (skład jest okropny).

Jestem pewien, że sam wytworzysz swoją listę produktów. Te które podałem to tylko kilka przykładów.

Wiem, że wiele z tych zmian może wydawać się na początku śmiesznych. Czy rzeczywiście warto to robić? Psycholog w swojej pracy dokładnie bada wszystkie wytyczne i zmienne. Współczesne badania psychologiczne potwierdzają, że tak.

Bardzo polecam już wcześniej wspomnianą literaturę prof. Wisemann’a i wiele innych pozycji z dziedziny neuronauki i psychologii.

Możesz również przetestować wszystko na sobie, wykonaj niektóre z powyższych przykładów i obserwuj czy coś się zmienia. Myślę, że będziesz zaskoczony wynikami.

Jeśli mogę coś zasugerować, to z własnego doświadczenia, lepiej jest mieć jeden przedmiot taki jaki chcesz, niż inwestować i zmieniać wiele, ale tylko trochę, nie dochodząc do stanu pożądanego.

A co z ubiorem?

Kobieta, gdy wychodzi na randkę z mocnym make-up’em i zakłada szpilki czuje się zupełnie inaczej, niż na co dzień chodząc w płaskich butach i swetrze.

Mężczyźni z kolei kiedy zakładają garnitur, nagle bardziej się prostują i mniej gestykulują. Ubiór ma również wpływa na torowanie i to jak się chcemy czuć.

Nie wybieraj sposobu w jaki się ubierzesz zależnie od nastroju, ale dobierz strój do tego jak chcesz się czuć.

„Nie wybieraj sposobu w jaki się ubierzesz zależnie od nastroju, ale dobierz strój do tego jak chcesz się czuć.”

Kiedy dbasz o siebie uruchamiasz torowanie na profesjonalizm, dobre samopoczucie, zadbanie. Nawet idąc do sklepu, zobacz o ile przyjemniej dokonujesz zakupów gdy sprzedawca jest schludny i uśmiechnięty.

Zmienia się bardzo wiele, nawet styl tworzenia i dobór słownictwa podczas pisania tekstów jak ten. Pozycjonując się na określony stan używasz innego słownictwa. Czasami jest bardziej formalne, czasami mniej.

Czy muszę wypowiadać dzienne afirmacje, aby skorzystać z tego czym jest torowanie i priming?

Raczej nie. Nie musisz powtarzać określonych słów. Efekt jest tylko tymczasowy. W dodatku wytwarzasz na sobie presję. Pamiętaj, że nie chodzi tutaj o świadomą kontrolę, a raczej, o to aby umysł podświadomy zaczął pozycjonować Cię na określone stany. Lepiej zadbaj o swoje otoczenie. Najlepszym typem torowania, jest torowanie pasywne i automatyczne.

Uświadom sobie, że wszystko, co przechodzi przez nasz umysł jest afirmacją. Twój mózg przetwarza wszystko co do niego dociera, wszystkie bodźce. Dlatego priming i torowanie są tak wyjątkowe.

Narzędzia- torowanie i priming

Mózg jest niesamowicie potężny i łatwo programowalny. Posłużyć można się tu niektórymi założeniami NLP (neurolingwistyczne programowanie), które w Polsce, niestety i niesłusznie ma bardzo złą opinię.

Konkluzja? Dlaczego torowanie

Wpływ na umysł ma środowisko. Usuwaj to czego nie chcesz doświadczać i otaczaj się tym na czym Ci zależy. Pamiętaj, że początkowo świadomymi czynami programujesz to co dociera do podświadomości. Torowanie i priming to potężne narzędzia.

priming i torowanie
priming i torowanie

Do następnego razu RS

Zainteresował Cię priming i torowanie?
Zachęcam do podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniem w komentarzach.

Teraz chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia:

Czego nauczyłeś się z dzisiejszego wpisu?

Co najbardziej Ciebie szokuje w tym jak torowanie wpływa na nasze życie?

A może masz pytanie dotyczące czegoś z badania jak działa priming.

Tak czy inaczej, podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Priming = torowanie. Jak zwiększyć wydajność mózgu (efekt torowania i system nerwowo-mięśniowy + przykłady, definicja) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)