Konsulting marketingowy, agencja i doradztwo

Konsulting strategiczny
Konsulting strategiczny (doradztwo strategiczne)
11 czerwca, 2021
doradztwo konsulting
Doradztwo konsulting (jak poprawić wynik biznesowy)
11 czerwca, 2021

Konsulting marketingowy, agencja i doradztwo

Konsulting marketingowy
Wypełnij formularz i odbierz wycenę:

  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz. Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  Dlaczego warto ze mną współpracować


  01

  Konsulting marketingowy definicja

  Konsulting marketingowy, to wspracie planowania, realizacji i analiza wyników działań marketingowych. Pozwala optymalnie dopasować strategię marketingową do cały czas zmieniających się realiów rynku. Specjalistyczne doradztwo marketingowe dotyczy także analizy obecnych i potencjalnych narzędzi marketingowych.


  02

  Konsulting marketingowy dla firm

  W ramach konsultingu marketingowego wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają dogłębną, wieloaspektową analizę dotyczącą dotychczasowego funkcjonowania firmy w zakresie działań marketingowych.


  03

  Doradca marketingowy

  Doradca marketingowy to osoba, która udziela porad, pomaga rozwiązać dany problem, przybliża i wyjaśnia dane zagadnienie, przedstawia zalecenia jak rowijać marketingowo firmę.

  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 700 PLN dla jednej firmy: Adintelligence, Semstorm, Senuto, Contadu, Ahrefs, GKP Google Keyword Planer (planer słów kluczowych google’a), Majestic, Moz, SemRush, SEOQuake, Screaming Frog, Surfer SEO, SiteLiner, Buzzsumo, SEOStation, Google Studio, Youtube analytics, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, Raven, OnCrawl.

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że konsulting marketingowy to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

   
  Konsulting marketingowy polega na przeprowadzeniu dogłębnej oraz wieloaspektowej analizy funkcjonowania firmy. Pierwotnie konsulting był szeroko rozumianym doradztwem, które mogło dotyczyć tak naprawdę każdej sfery działalności określonych podmiotów gospodarczych.

  Na czym polega konsulting marketingowy?

  *często określany jako premium consulting

  Wszystkie firmy konsultingowe używają innowacyjnych narzędzi oraz technik, które pozwalają szybko zdiagnozować aktualną sytuację i znaleźć naprawdę skuteczne rozwiązania problemu. W niektórych branżach konkurencja jest ogromna, dlatego inwestycja w konsulting jest niezbędna, jeżeli przedsiębiorstwo chce pozyskiwać nowych klientów. Można nawet powiedzieć, że bez konsultingu wiele firm w ogóle by przestało działać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wymagania konsumentów cały czas rosną, dlatego trzeba odpowiadać na ich potrzeby. W ramach konsultingu można liczyć na doradztwo biznesowe, marketingowe, prawne, ale również transakcyjne oraz informatyczne. Szczególnie dużą popularnością cieszy się konsulting marketingowy, który może znacznie zwiększyć skuteczność działań marketingowych. Na konsulting internetowy składa się bardzo wiele elementów, ale warto wymienić chociażby analizę sposobów generowania ruchu na stronach internetowych oraz analizę sposobu generowania leadów sprzedażowych. Celem każdego właściciela strony internetowej jest zachęcenie internautów do skorzystania z jego usług lub produktów. Dlatego ważne jest również przeprowadzenie audytu marketingowego wszystkich działań w zakresie internetowego marketingu.

  Główny kanał komunikacji


  Głównym kanałem komunikacji firmy z klientami jest strona WWW, dlatego trzeba ją regularnie optymalizować oraz sprawdzać jej funkcjonalność. Przedsiębiorcy często podejmują bardzo niełatwe decyzje, przy których wiele czynników musi być branych pod uwagę. Złe ruchy to zazwyczaj wynik braku rzetelnej wiedzy i umiejętności w danej branży. Większość ludzi szuka informacji o produktach i usługach głównie w internecie. Nie ma się temu absolutnie co dziwić, ponieważ jest to obecnie najszybsze i największe źródło informacji o świecie. Aktualna sytuacja firmy jest diagnozowana przez doświadczonych specjalistów w ramach konsultingu marketingowego. Za pośrednictwem internetu można dotrzeć do ludzi mieszkających na całym świecie. Opracowanie strategii marketingowej i szczegółowego planu marketingowego to główne cele konsultingu. Systematyczne działania sprawią, że już po krótkim czasie firma będzie dobrze widoczna w internecie. Największe korzyści biznesowe przynoszą zaplanowane działania, dlatego strategia ma tak duże znaczenie. Konsulting marketingowy jest też niezwykle ważny dla nowych firm, które dopiero co wchodzą na rynek. Nawet przy małym budżecie można znaleźć naprawdę efektywne sposoby wejścia na rynek.

  Cele konsultingu internetowego


  Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych firm, które zajmują się konsultingiem marketingowym od wielu lat i posiadają głównie pozytywne opinie. Konsulting został stworzony z myślą o firmach, które chcą rozszerzać swoją działalność i ciągle się rozwijać. Kluczowy jest spójny wizerunek oraz rozpoznawalna marka, która zapada w pamięci konsumentów. Praca konsultanta marketingowego polega na szukaniu nowych rozwiązań oraz ulepszaniu obecnych już strategii promocji. Dobrze przeprowadzony marketing pozwala nawet stworzyć nową markę lub usługę, która następnie przerodzi się w naprawdę rentowny biznes. Każdy projekt doradczy ma zwiększyć skuteczność firmy. Konsultant najpierw musi precyzyjnie zidentyfikować źródło problemu, a następnie wskazać możliwe rozwiązania. Warto dodać, że nie wszystkie firmy prowadzą działania marketingowe, dlatego w ich sytuacji usługi doradcze mogą wiele zmienić. Najbardziej skomplikowany jest marketing dla firm technologicznych, ponieważ niezbędna jest wiedza specjalistyczna. Najpierw wykonuje się analizę rynku oraz konkurencji, następnie opracowuję się strategię i plan działania.

  Zalety konsultingu marketingowego


  Podstawą jest dobre zrozumienie klientów, ponieważ tylko w ten sposób można zaspokoić ich wszystkie potrzeby. Trzeba też mieć na uwadze, że potrzeby regularnie się zmieniają, dlatego należy obserwować rynek. Dobrzy przedsiębiorcy pracują nad rozwojem swojego biznesu cały czas. Stagnacja w tej kwestii sprawia, że firma zaczyna się cofać, dlatego nie można do tego dopuścić. Praca doradcy marketingowego jest specyficzna, ponieważ może on poznać wewnętrzne struktury wielu przedsiębiorstw. Praktyczne doświadczenie zdobyte w różnych organizacjach przekłada się na wiedzę i umiejętności konsultanta. Należy pamiętać, że pewnych błędów może nie dostrzec nawet bardzo doświadczony zespół, który jest złożony przez specjalistów. Warto dodać, że firmy konsultingowe inwestują dużo pieniędzy w rozwój swoich pracowników. Organizowane są przede wszystkim liczne szkolenia oraz warsztaty. Podejmując współpracę z firmą doradczą nie musisz się w ogóle martwić szkoleniem konsultanta. Trzeba jednak pamiętać, żeby dobrze wybrać partnera biznesowego, który będzie od razu gotowy do działania. Przewagę nad konkurencją można zdobyć przez szybsze wprowadzenie produktu na rynek.

  Jesteśmy agencją doradztwa marketingowego i pomagamy Twojej firmie m.in. w google ads, tworzymy kampanie reklamowe i strategie. Każda agencja reklamowa korzysta z planu działań i różnych działań promocyjnych. Często stosujemy ukierunkowane kampanie social media i marketing szeptany. Zdecydowanie NIE stawiamy na outsourcing marketingowy. Bo dla nas Twoje cele biznesowe, doasowane do grup docelowych z zakresu doradztwa marketingowego są kluczowe.

  Komunikacja zawsze przebieega sprawnie. Podczas konsultacji indywidualnych, lub drogą elektroniczną. Korzystawy we wspólnej pracy z wielu kanałów komunikacji, bo przygotowanie strategii i zapewnienie możliwości rozwoju Państwa firmy, jest zdecydowanie ważniejsze niż dobro naszej firmy bo jesteś dla nas numerem 1.

  Strony internetowe przestały już działac kilkanascie lat temu. Wszystkei nisze są nasycone i trzeba posiadać lejek marketingowy na który składa się analiza rynku, tzw. "porównywarki cenowe" czyli proces badania ofert konkurencji i skrojone na miarę konsultacje marketingowe.

  Oczywiście... koncepcje kreatywne pomagają jako budowanie wizerunku. Narzędzi z których korzystamy są jeszcze dziesiątki. Na przykład audyt seo, audyt marketingowy, badane są serwisy internetowe. A to wszystko opatrzone na wzór perfekcyjnej komunikacji marketingowej.

  Czy nasza agencja marketingowa spełnia Twoje potrzeby?

  Oczywiście! Strategie marketingowe to całe clue biznesu. Dajemy strategie marki w celu pozyskania odbiorców.
  Bo widzisz...
  Nie dla każdego Twoja strategia marketingowa i doradztwo marketingowe dla firm może przynieść pożadane skutki.
  Pamiętaj, zależy nam na rozwoju Twojego biznesu. Na starcie jest wykonywana analiza konkurencji i audyt marketingowo-sprzedażowy. Off site i on site, czyli na Twojej stronie internetowej.
  Kolejny etap to opracowanie strategii i już konkretne działania marketingowe, względem dopracowanej do Twojej sytuacji strategii marketingowej.

  Jeszcze To Czytasz? Skontaktuj Się Wreszcie!

  I to teraz.

  Pomóc możemy wdrażać najlepsze rynkowe metody. Consulting strategiczny to kompleksowy sposób aby oferować usługi z zakresu tworzenia najlepszych ofert. Optymalizacja, doradztwo w zakresie pozycjonowania marki, digital, ecommerce, pr, czy ogólnie mówiąc WSZYSTKIE usługi z zakresu doradztwa marketingowego (w tym badania marketingowe).

  Doradztwo marketingowe cennik


  Strategia marketingowa oferta. Wypełnij formularz i odbierz wycenę:

   "Strateg marketingowy to osoba której możesz zaufać. Opracowanie strategii marketingowej jest czynnikiem który może wznieść Twoją firmę na wyżyny. Skorzystaj z naszej oferty ABC STRATEGII MARKI"

   Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
   Rafał Szrajnert
   Rafał Szrajnert
   Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

   Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

   Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
   Pobierz: Darmowy Raport