Związek partnerski. Poradnik jak zostać dobrym partnerem. Małżeństwo i formalny konkubinat?

Idealny związek
Jak stworzyć idealny związek, 10 przykazań, 7 cech par!
19 września, 2018
Rozpad związku
To oznacza Koniec związku i jego rozpad [zakończenie] Zrób TEST i zobacz gdzie na prawdę jesteś.
19 września, 2018

Związek partnerski. Poradnik jak zostać dobrym partnerem. Małżeństwo i formalny konkubinat?

Związek partnerski

Związek partnerski

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook AdsZastanawiałeś/aś się kiedyś czym jest związek partnerski, a czym „tylko” związek?

Wiesz jak Twoje zachowania odbiera partner?

Wiesz jak należy się zachowywać by Tworzyć, a nie niszczyć?


Związek partnerski


ZWIĄZEK PARTNERSKI


Co otrzymasz z tego artykułu:

-Odkryjesz, co to znaczy być dobrym partnerem
-Poznasz 3 charakterystyczne cechy związku partnerskiego
-Zrozumiesz, że aby utrzymać jakość relacji, musisz skupić się na swoim partnerze
-Odblokujesz strategie potrzebne do pozytywnego przeniesienia nastawienia na Twój związek

Na czym polega związek partnerski?


Jak pokazujesz się w swoim związku? Jak powinieneś pokazać się swojemu partnerowi? Czy uważasz się za dobrego partnera, a może jesteś dobrym partnerem?

Wielu z nas skupia się na tym co dostajemy w związku a nie to co możemy dać. Obchodzi nas to, jak wpływają na nas myśli, uczucia i działania partnera. Ale co by było, gdybyśmy odwrócili to skupienie? Co by było, gdybyśmy zaczęli zaspokajać potrzeby naszych partnerów przed naszymi? Co by było, gdybyśmy zaczęli skupiać się na dawaniu zamiast na zdobywaniu? Jak zmiana mentalności wpłynęłaby na nasz związek? Zamiast pytać „Czy on/ona jest dobrym partnerem?” Pojawia się pytanie „Czy to ja jestem dobrym partnerem?”


JAK BYĆ DOBRYM PARTNEREM


Kluczem do głębokiej, namiętnej relacji jest zrozumienie, w jaki sposób się zachowujecie. W jaki sposób Twoje obawy, ograniczenia i wzorce przeszkadzają Ci w zgraniu się – i utrzymywaniu kontaktu – z osobą, która może Ci dać całą siebie?

Jeśli naprawdę chcesz zmaksymalizować nie tylko jakość swojego związku, ale także radość i satysfakcję, które towarzyszą Ci wraz z partnerem, to nadszedł czas, aby zmienić egocentryczny sposób myślenia i przejść do zdania sobie sprawy z tego, że nie Ty jesteś najważniejszy, uświadom sobie potrzeby partnera. Po prostu o tym pomyśl i zadbaj o dobrą komunikację. Nie ma nic bardziej intymnego, ani żadnej sytuacji, która ujawnia więcej naszych lęków lub niepewności niż romantyczny związek. Kiedy jesteś dobrym partnerem, to nie podsycaj niepokoju swojego partnera. Pokaż mu, że może się przed Tobą otworzyć i wykorzystaj tę szansę na stworzenie silniejszej więzi.

Dzięki zaspokajaniu potrzeb i pragnień partnera zwiększysz poczucie zaufania i bezpieczeństwa, co w ostatecznym rozrachunku zbliży was do siebie. Ale zanim celowo i asertywnie dokonasz tej zmiany, ważne jest, aby w pełni rozpoznać, w jakim momencie jesteś w tej relacji (podejmij decyzję), czyli jaki rodzaj dynamiki przynosisz swojemu partnerowi. Zamiast pytać, jak dobrym jesteś partnerem, zapytaj zamiast tego w jakim związku żyjesz? Co ważniejsze, co robisz, aby naprawdę pokazać się swojemu partnerowi i osiągnąć pożądany rodzaj relacji?

RODZAJE ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH (nie chodzi tu o zarejestrowany związek , czy związek małżeński):


I. ZWIĄZEK JA


Kiedy jesteś w związku JA, to zawsze chodzi o Ciebie – nie o Ciebie i Twojego partnera. Skupiasz się na zaspakajaniu swoich potrzeb i tego, co dostajesz lub czego nie dostajesz – i pozostajesz w związku tylko wtedy, gdy dostajesz to, co chcesz.

Partnerzy, którzy tutaj się znajdują (czyli w związku z osobą JA) czują się samotni, nie wspierani i izolowani, a nie tak, jakby mogli się czuć mając dobrego partnera. Będą czuli się tak, jakby musieli poświęcić swoje pragnienia lub potrzeby, aby mogli spokojnie żyć. I ostatecznie, ponieważ potrzeby te nie są nigdy zaspokojone, będą szukać innych sposobów, tworząc różnice i rozłączenie w związku.


II. ZWIĄZEK RÓWNOŚCITen rodzaj relacji dotyczy równości. Każde z Was skupia się na zaspokajaniu własnych potrzeb. Wasze motto brzmi: ” Ja zaopiekuję się sobą i swoimi sprawami, a Ty swoimi.” Oznacza to, że nadal działasz na poziomie egocentrycznym.

Brzmi uczciwie, prawda? Niestety nie. To nie jest tak, że Ty wykonujesz swoją część, ja zrobię swoje i sprawmy, żeby to się działo razem. Prawdziwe partnerstwo, związek partnerski polega na czymś innym.

III. UDANY ZWIĄZEK, ZWIĄZEK MY- miłośćW prawdziwym związku partnerskim ponosisz całkowitą odpowiedzialność za to, co czuje druga osoba. Szczerze czujesz i wierzysz że potrzeby drugiej osoby są Twoimi potrzebami. W tym typie relacji bycie dobrym partnerem oznacza działanie na poziomie duchowym.

Kiedy ktoś mówi: „Słuchaj, robię wszystko, co mogę, ale musisz iść i zrobić swoją część”, może to zabrzmieć dobrze przy pierwszym kontakcie, ale to będzie powoli Was dzielić. Relacja poziomu MY oznacza, że ​​oboje interesujecie się potrzebami drugiej osoby i działacie zawsze razem, dla dobra. To jest typ relacji, w którym wszyscy chcemy być.

BYCIE DOBRYM PARTNEREM, PRAWDZIWY ZWIĄZEK PARTNERSKI


W którym z tych wymiarów jesteś obecnie w swoim związku? W jakim wymiarze, Twoim zdaniem, znajduje się Twój partner? I jaki jest wynik lub konsekwencja, że tu jesteście? Czy oboje zgadzacie się i nie kłócicie się?

Jeśli chcesz stworzyć prawdziwą, trwałą zmianę w Twoim związku (idealny związek partnerski), przestań koncentrować się na tym, co robi Twój partner lub nie, i zacznij zadawać sobie pytanie: „Co robię? Jak ja mogę być dobrym partnerem?” Poprzez przesunięcie świadomości ku sobie i oddanie dla potrzeb swojego partnera, nie negując własnych potrzeb, pokazujesz partnerowi, że jesteś tam dla nich, że można Ci zaufać i że mogą czuć się bezpiecznie w swojej bezbronności. A to z kolei wzmocni więź intymności i związku, pomagając Ci w ostatecznym rozrachunku być po prostu dobrą osobą, gdy w konsekwencji Twój związek stanie się naprawdę niezwykły.GOTOWY WZMOCNIĆ SWOJE RELACJE i STWORZYĆ IDEALNY ZWIĄZEK PARTNERSKI?
Stwórz relacje swoich marzeń dzięki specjalnej sesji coachingowejROZPOCZNIJ I ZAMÓW:

+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl


PS. Życzę Ci abyś mógł/mogła określić swój związek jako idealny związek partnerski o którym mówiliśmy, a nie tylko jako kolejny który według statystyk się rozpadnie.

Związek partnerski, a Małżeństwo i formalny konkubinat? Każdy ma swoje prawa i obowiązki!

Każdy może zawrzeć związek formalny, czyli występować jako małżonkowie. Zastanów się tylko czy to na pewno odpowiednia osoba żeby zmieniać stan cywilny. Dodatkowo określ formalnie jak wygląda status majątkowy.
Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport