Psycholog Łódź, psychiatra, coach i coaching w łodzi

Coaching online
Skuteczny COACHING ONLINE [najlepszy coach w PL], Sesja coachingowa i mentoring
13 grudnia, 2022
Pewność siebie
JAK ZWIĘKSZYĆ PEWNOŚĆ SIEBIE? (9 + kurs pewności siebie) Poczucie własnej wartości i samoocena
13 grudnia, 2022

Psycholog Łódź, psychiatra, coach i coaching w łodzi

Psycholog Łódź

Psycholog Łódź


Psycholog Łódź

Z jakimi problemami do psychologa?

Powodów może być wiele:

 • Depresja
 • Zaburzenia lękowe
 • Zaburzenia odżywiania
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia snu
 • Stres i zarządzanie stresem
 • Trudności w budowaniu relacji z innymi
 • Trauma
 • Utrata bliskiej osoby
 • Problemy z samoakceptacją
 • Trudności w nauce
 • Używanie substancji psychoaktywnych

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Psycholog Łódź, psychiatra, coach i coaching w łodzi


Jeśli hasła typu psycholog Łódź, psychiatra Łódź nie dają Ci spać to warto abyś przeczytał ten artykuł.
Chcę abyś wiedział, że jako coach na co dzień współpracuję z osobą którą inni, myląc pojęcia, określają zamiennie jako psychiatra, lub psycholog.


Jest to błędne mieszanie pojęć. Jako że Łódź to moje rodzinne miasto, pisząc ten artykuł zadałem sobie pytanie. Rafał, mówiąc psycholog Łódź, lub psychiatra Łódź, kto ze znajomych przychodzi Ci na myśl? Z ich pomocą stworzyłem ten wpis.

KIM JEST PSYCHOLOG? (psycholog Łódź)Psycholog (psycholog Łódź) bada normalne i nienormalne stany psychiczne procesów i zachowań poznawczych, emocjonalnych i społecznych, obserwując, interpretując i rejestrując, w jaki sposób jednostki odnoszą się do siebie nawzajem i do swoich środowisk. Aby zostać psychologiem, osoba często musi ukończyć studia wyższe z psychologii, ale w większości przypadków członkowie innych zawodów behawioralnych (tacy jak doradcy i psychiatrzy) mogą również oceniać, diagnozować, leczyć i badać procesy umysłowe.

JAK MOŻE MI POMÓC PSYCHOLOG? (psycholog Łódź)


Praktykujący psychologowie pomagają szerokiej rzeszy ludzi i mogą leczyć wiele rodzajów problemów. Niektórzy ludzie mogą porozmawiać z psychologiem, ponieważ przez długi czas odczuwali depresję, złość lub niepokój. Lub chcą pomocy w przypadku przewlekłego schorzenia, które zakłóca ich życie lub zdrowie fizyczne. Inni mogą mieć krótkotrwałe problemy I potrzebują pomocy odczuwając m.in. uczucie przytłoczenia nową pracą lub zasmucenie śmierci członka rodziny. Psychologowie mogą pomóc ludziom nauczyć się radzić sobie w sytuacjach stresowych, przezwyciężyć nałogi, zarządzać chronicznymi chorobami i przełamać bariery, które uniemożliwiają im osiągnięcie celów.


CO ROBI PSYCHOLOG? (psycholog Łódź). Psychoterapia i…?Praktykujący psychologowie mogą pomóc w szeregu problemów zdrowotnych i korzystać z wielu opartych na dowodach metod leczenia, aby pomóc ludziom poprawić ich życie. Najczęściej używają terapii (często określanej jako psychoterapia lub terapia rozmów). Istnieje wiele różnych stylów terapii, ale psycholog wybierze typ najlepiej odpowiadający problemowi danej osoby i najlepiej pasujący do cech i preferencji pacjenta.

Niektóre popularne rodzaje terapii to: poznawcza, behawioralna, poznawczo-behawioralna, interpersonalna, humanistyczne, psychodynamiczna lub kombinacja kilku stylów terapii. Terapia może być dla osoby, pary, rodziny lub innej grupy. Niektórzy psychologowie są przeszkoleni w zakresie stosowania hipnozy, która okazała się skuteczna w szerokim zakresie stanów, w tym bólu, lęku i zaburzeń nastroju.


Jaka jest różnica pomiędzy psychologiem,a coachem/coachingiem i kim jest psychoterapeuta ?Coaching i psychologia kliniczna są często uważane za wzajemne przeciwieństwa, ale pod wieloma względami są podobne. Podczas gdy psychologia kliniczna zajmuje się przepisywanymi metodami leczenia, a także warunkami umożliwiającymi diagnozowanie, coaching nie ma takiego zobowiązania. W rzeczywistości coaching ma bardzo mało konkretnych zasad, co czyni go obszerną i różnorodną dziedziną. W przeciwieństwie do psychologii klinicznej, coaching ma więcej wspólnego z umacnianiem funkcjonalnych osobników niż z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi.

Ustabilizowane finanse


Psychologia, terapia i coaching pomagają w osiągnięciu celów finansowych, poprzez zdiagnozowanie niewłaściwych zachowań.

Uczysz się nowych umiejętności


Porzucasz stare destrukcyjne wzorce i mając nowe narzędzia uczysz się kolejnych, lepszych.

Pozbywasz się problemów


Niewłaściwe zachowania, nawyki, przyzwyczajenia, złe stany psychiczne i problemy, czas już z tym zerwać.

Osiągasz różne cele


Zaczynasz wreszcie żyć pełnią i realizujesz swoje cele. Bez toksyczności która Ci towarzyszyła możesz wreszcie zacząć żyć.

Dlaczego powinieneś spróbować?Psycholog Łódź- sesja coachingowa


A czy Twoje życie wygląda tak jak chcesz? Wszyscy mamy określony limit czasu życia na tej planecie. Nie opłaca się żyć z problemami i nie realizować swoich celów.

Psycholog Łódź mówi:


Psychologia jest źródłem fascynacji wielu ludzi i nie bez powodu. Ucząc się więcej na temat podstaw ludzkiego umysłu i zachowania, ludzie są w stanie lepiej zrozumieć siebie i innych. Psycholodzy odgrywają również istotną rolę w systemie opieki zdrowotnej, pomagając osobom doświadczającym problemów ze zdrowiem psychicznym, wykonując psychoterapię, badając różne opcje leczenia i ucząc pacjentów jak skutecznie radzić sobie z objawami.

Jakie są powody, dla których warto dowiedzieć się więcej o psychologii? Dla niektórych to zainteresowanie jest napędzane pragnieniem kontynuowania kariery w psychologii. Inni mogą po prostu chcieć nauczyć się czegoś więcej z ciekawości lub dlatego, że myślą o konsultacjach z psychologiem w celu uzyskania pomocy w związku ze zdrowiem psychicznym. Bez względu na przyczynę, budowanie lepszego zrozumienia takich tematów, jak emocje, motywacja, poznanie, miłość, komunikacja i metody badawcze będzie Ci dobrze służyło w wielu różnych dziedzinach życia.

Na początku psychologia może wydawać się ogromnym i zniechęcającym tematem, ale zrozumienie kilku podstawowych faktów może ułatwić rozpoczęcie pracy. Oto kilka ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć o tym fascynującym temacie. Gdy będziesz już dobrze rozumiał podstawy, będziesz lepiej przygotowany do odkrywania różnych sposobów, w jakie psychologia może poprawić twoje codzienne życie, zdrowie i dobre samopoczucie.

Psycholog Łódź mówi że: Psychologia to nauka o umyśle i zachowaniuNajpierw zacznijmy od tego, co dokładnie dotyczy psychologii. Psychologię można zdefiniować jako badanie procesów umysłowych i zachowań.

Termin psychologia pochodzi od greckiego słowa psyche oznaczającego \”oddech, duch, dusza\”, a słowo logia oznacza \”studium\”.

Psychologia nie zawsze istniała w takiej formie jak dzisiaj. W rzeczywistości uważa się ją za stosunkowo młodą dyscyplinę, choć jak wyjaśnił jeden z wybitnych psychologów, ma ona krótką przeszłość, ale długą historię. Psychologia wyłoniła się z biologii i filozofii i jest ściśle powiązana z innymi dyscyplinami, w tym socjologią, medycyną, językoznawstwem i antropologią.

Podczas gdy psychologia może być młodym podmiotem w wielkim schemacie rzeczy, odgrywa ogromną rolę w dzisiejszym świecie. Psycholodzy są zatrudnieni w szpitalach, klinikach zdrowia psychicznego, szkołach, liceach i uniwersytetach, agencjach rządowych, prywatnych firmach i prywatnym życiu i wykonują różnorodne zadania i role, od leczenia chorób psychicznych po wpływanie na politykę zdrowia publicznego.

Psycholog Łódź mówi że: Psychologia opiera się na metodach naukowychJednym z najczęstszych mitów na temat psychologii jest to, że jest to \”zdrowy rozsądek\”. Problem polega na tym, że badania psychologiczne pomogły pokazać, że wiele rzeczy, które według nas są tylko zdrowym rozsądkiem, w rzeczywistości nie są prawdziwe.


W końcu, jeśli zdrowy rozsądek byłby tak powszechny, jak ludzie mówią, to ludzie nie angażowaliby się w zachowania, które ich zdaniem są złe dla nich, jak palenie lub jedzenie fast foodów. Podważając niektóre z naszych błędnych przekonań o tym, jak i dlaczego ludzie zachowują się tak, jak oni, psychologowie są w stanie udzielić odpowiedzi, które pomogą rozwiązać rzeczywiste problemy.

W przeciwieństwie do zdrowego rozsądku, psychologia opiera się na naukowych metodach badania pytań i wyciągania wniosków. To dzięki wykorzystaniu metod empirycznych badacze są w stanie odkryć zależności między różnymi zmiennymi. Psychologowie używają szeregu technik do badania ludzkiego umysłu i zachowania, w tym naturalistycznej obserwacji, eksperymentów, studiów przypadku i kwestionariuszy.

Psycholog Łódź mówi że: Psychologowie rozwiązują problemy z wielu perspektyw


Tematy i pytania w psychologii można rozpatrywać na wiele różnych sposobów. Jako przykład weźmy przykład przemocy. Niektórzy psychologowie mogą przyjrzeć się, w jaki sposób wpływy biologiczne przyczyniają się do przemocy, podczas gdy inni psychologowie mogą przyjrzeć się temu, jak czynniki takie jak kultura, związki rodzinne, presja społeczna i zmienne sytuacyjne wpływają na przemoc.

Niektóre z głównych perspektyw psychologii obejmują:

 • Perspektywa biologiczna
 • Perspektywa poznawcza
 • Perspektywa behawioralna
 • Perspektywa ewolucyjna
 • Perspektywa humanistyczna

Każda perspektywa przyczynia się do nowego poziomu zrozumienia tematu.

Wyobraź sobie na przykład, że psychologowie próbują zrozumieć różne czynniki, które przyczyniają się do zastraszania/przemocy. Niektórzy naukowcy mogą brać biologiczną perspektywę i przyglądać się, jak genetyka i mózg przyczyniają się do tego typu zachowań. Inny psycholog może przyjąć perspektywę behawioralną i spojrzeć na różne sposoby, że takie zachowania są wzmacniane przez środowisko. Inni badacze mogą mieć społeczną perspektywę i analizować wpływ presji grupy na zachowania i akty przemocy.

Żadna pojedyncza perspektywa nie jest \”właściwa\”. Każda perspektywa przyczynia się do tego, jak rozumiemy temat i pozwala badaczom analizować niezliczone wpływy, które przyczyniają się do określonych działań i wymyślić wieloaspektowe rozwiązania w celu zwalczania problematycznych działań i zachęcania do lepszych wyników i zdrowszych zachowań.

Psycholog Łódź mówi że: Pojawiło się wiele różnych nurtów, aby leczyć różne problemyOprócz wielu różnych perspektyw, istnieje wiele gałęzi psychologii. Psycholodzy często wybierają specjalizację w określonym obszarze. Rodzaj potrzebnego psychologa może zależeć od rodzaju problemu, z którym się zmagasz.

Niektóre z największych poddziedzin w psychologii to psychologia kliniczna, psychologia osobowości, psychologia poznawcza, psychologia rozwojowa i psychologia społeczna. Jeśli doświadczasz emocjonalnych lub psychicznych objawów, być może musisz zwrócić się do psychologa klinicznego lub psychologa. Jeśli masz pytanie, czy Twoje dziecko rozwija się normalnie, możesz poprosić psychologa zajmującego się rozwojem.

Niektórzy psycholodzy pracują w dziedzinie zdrowia psychicznego w leczeniu pacjentów z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami psychicznymi (takie jak psychologia kliniczna, poradnictwo i zdrowie, koncentrują się na pomaganiu osobom z problemami zdrowia psychicznego i fizycznego).

Inni psycholodzy pracują w aplikowanych dziedzinach, takich jak psychologia sądowa i psychologia przemysłowo-organizacyjna, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy.

Jeszcze inni psychologowie koncentrują swoją pracę na badaniach, aby przyczynić się do naszego zrozumienia ludzkiego umysłu i zachowania. Tacy psychologowie mogą specjalizować się w konkretnym obszarze, takim jak rozwój, zachowanie społeczne, poznanie lub osobowość.

Psychologia to coś więcej niż zdrowie psychiczneKiedy myślisz o psychologii, wyobrażasz sobie terapeutę z notatnikiem wypisującym pomysły, gdy klient opowiada o doświadczeniach z dzieciństwa? Podczas gdy terapia jest z pewnością dużą częścią psychologii, nie jest to jedyna rzecz, którą robią psychologowie. W rzeczywistości wielu psychologów w ogóle nie działa w dziedzinie zdrowia psychicznego. Psychologia obejmuje inne dziedziny, w tym nauczanie, badania i doradztwo.

Psycholodzy pracują w różnych dziedzinach, w tym:

 • Licea i uniwersytety
 • Prywatne korporacje
 • Szkoły wojskowe/policyjne
 • Szpitale
 • Biura rządowe
 • Psycholog sportu

Zdrowie psychiczne jest z pewnością ważnym obszarem zainteresowania psychologią, ale psychologowie również pomagają sportowcom w doskonaleniu ich motywacji i koncentracji, pomagają projektować produkty bezpieczne i użyteczne oraz pomagają firmom zrozumieć, jak wpływać na konsumentów.

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty?

Psycholog jest specjalistą w dziedzinie psychologii i ma wykształcenie w tej dziedzinie. Psychoterapeuta to osoba, która specjalizuje się w leczeniu zaburzeń psychicznych i stosuje metody terapii do diagnozowania i leczenia. Psycholog zajmuje się badaniem zjawisk i procesów psychologicznych, natomiast psychoterapeuta skupia się na pomocy ludziom w zarządzaniu problemami zdrowia psychicznego. Psycholog może stosować terapię w swojej pracy, ale najczęściej skupia się on na badaniu, a nie na leczeniu.

Psycholog Łódź mówi że: Psychologia jest wszędzie wokół Ciebie

Psychologia to nie tylko przedmiot akademicki, który istnieje tylko w klasach, laboratoriach badawczych i biurach zdrowia psychicznego. Zasady psychologii można widzieć wszędzie dookoła w codziennych sytuacjach.

Reklamy telewizyjne i reklamy drukowane, które widzisz na co dzień, polegają na psychologii w celu opracowania komunikatów marketingowych, które wpływają i zachęcają ludzi do kupowania reklamowanych produktów. Witryny odwiedzane regularnie korzystają z psychologii, aby zrozumieć, jak ludzie czytają, używają i interpretują informacje online.

Psychologia może również odgrywać rolę w poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia. Na przykład zrozumienie niektórych podstawowych zasad psychologii behawioralnej może okazać się przydatne, jeśli próbujesz złamać zły nawyk i ustalić nowe procedury. Wiedza na temat niektórych rzeczy, które motywują zachowanie może być przydatna, jeśli próbujesz trzymać się planu odchudzania lub schematu ćwiczeń. Pokonywanie fobii, radzenie sobie ze stresem, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i podejmowanie lepszych decyzji to tylko kilka rzeczy, z pomocą których psychologia może pomóc.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.


Psycholog czy coach?Istnieje wiele różnych rodzajów psychologów. Każdy z nich koncentruje się na rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów na świecie. Na przykład, jeśli Twoje dziecko ma problemy w szkole, możesz poprosić o poradę szkolnego psychologa, który specjalizuje się w pomaganiu dzieciom w rozwiązywaniu problemów akademickich, społecznych, emocjonalnych i innych. Jeśli martwisz się o starszego rodzica lub dziadka, możesz skonsultować się z psychologiem rozwoju, który jest specjalnie przeszkolony i posiada wiedzę na temat problemów związanych z procesem starzenia się.

W celu ustalenia, który profesjonalista jest odpowiedni do Twoich potrzeb, pomaga zrozumieć niektóre z różnych wymagań dotyczących szkolenia i licencjonowania dla różnych obszarów specjalizacji. Jeśli próbujesz wybrać psychoterapeutę, pomocne może być również dowiedzieć się, którzy specjaliści są w stanie zapewnić usługi terapeutyczne.

Jeśli myślisz o specjalizacji z psychologii, z przyjemnością odkryjesz, że istnieje wiele ścieżek kariery do wyboru. Różne opcje kariery zależą w dużej mierze od poziomu wykształcenia i doświadczenia zawodowego, dlatego ważne jest, aby zbadać wymagane wymagania dotyczące szkoleń i licencjonowania w wybranym obszarze specjalności. Niektóre z możliwych opcji kariery obejmują psychologię kliniczną, psychologię sądową, psychologię zdrowia i psychologię przemysłowo-organizacyjną.

Psycholog Łódź mówi że: Psychologowie koncentrują się na poprawianiu ludzkiego życiaDo głównych celów psychologii należy opisywanie, wyjaśnianie, przewidywanie i ulepszanie ludzkich zachowań. Chociaż praca psychologów może być bardzo zróżnicowana, wszyscy mają jeden nadrzędny cel: pomóc ludziom w lepszym życiu. Niektórzy psychologowie osiągają to, przyczyniając się do naszego podstawowego zrozumienia tego, jak ludzie myślą, czują i zachowują się. Inni psycholodzy pracują w zastosowanych ustawieniach, aby rozwiązywać rzeczywiste problemy, które mają wpływ na codzienne życie.

I wreszcie, wielu psychologów poświęca swoje życie pomocy ludziom, którzy zmagają się z problemami psychologicznymi. Możesz znaleźć tych specjalistów pracujących w szpitalach, przychodniach zdrowia psychicznego, prywatnych praktykach i innych miejscach, aby zdiagnozować zaburzenia psychiczne i zapewnić psychoterapię ludziom ze wszystkich środowisk.

Słowo dla Ciebie

Jak widać, psychologia jest bogatym i fascynującym tematem, który ma praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Ostatnio bardzo popularny stał się psycholog sportowy, małżeński, rodzinny , biznesu). Jeśli kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego ludzie myślą i postępują tak, jak robią, wtedy studiowanie psychologii jest świetnym sposobem na uzyskanie lepszego wglądu w ludzkie doświadczenia.

Psychologia ma ogromny wpływ na dzisiejszy świat, dlatego tak ważne jest zrozumienie roli, jaką ta dyscyplina odgrywa w dziedzinach takich jak akademicy, badania naukowe i zdrowie psychiczne. Nasze codzienne życie jest głęboko zakorzenione w interakcji między naszą biologią, naszymi relacjami i naszymi procesami umysłowymi. Psychologowie potrafią zrozumieć rolę, jaką odgrywają te czynniki w wywieraniu wpływu na zdrowie, szczęście i ogólne samopoczucie. Dowiesz się więcej o podstawach psychologii, możesz lepiej zrozumieć wiele sposobów, w jakie ten temat może wpłynąć na twoje życie.

PS. Bardzo się cieszę, że szukasz sposobu na to jak się rozwinąć, zbudować zdrowe nawyki i cieszyć się życiem! Psycholog Łódź, psychiatra czy coach mogą Ci w tym pomóc!
Pytania możesz zadawać w komentarzach do tego wpisu.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Psycholog Łódź, psychiatra, coach i coaching w łodzi 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)