Doskonalenie się -oto sekret do sukcesów! (Rozwój osobisty OLBRZYMI wzrost) Edukacja i proces

Związek partnerski
Związek partnerski. Poradnik jak zostać dobrym partnerem. Małżeństwo i formalny konkubinat?
14 kwietnia, 2024
Advertorial: Reklama w przebraniu artykułu
18 kwietnia, 2024

Doskonalenie się -oto sekret do sukcesów! (Rozwój osobisty OLBRZYMI wzrost) Edukacja i proces

Doskonalenie się

Doskonalenie się

Rozwój, doskonalenie się – jak to zrobić najlepiej?

Doskonalenie się oznacza że osiągnięcie mistrzostwa nie jest liniowe. Prawdziwy progres nastaje po osiągnięciu zahamowania.

Czy wiesz dlaczego rozwijasz się i rośniesz, a potem nagle BUM i spadasz w dół? Doskonalenie się to proces którego można się nauczyć.


Doskonalenie się


Zobaczysz czym jest doskonalenie się. A to co konkretnie otrzymasz z tego artykułu:

  • Dowiesz się, jak nieustannie ulepszać wszystkie obszary swojego życia (doskonalenie się w sferach życiowych)
  • Poznasz podstawy działania (doskonalenie się polega na pewnych elementach)
  • Dowiesz się, jak radzić sobie z brakiem progresu na swojej drodze do wzrostu (doskonalenie się nie przebiega w sposób liniowy!)
  • Dowiesz się więcej o zasobach, z których możesz skorzystać, by pomóc Ci odnieść sukces i doskonalić się (doskonalenie się jest warte poświęconego czasu)

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Doskonalenie definicja

Doskonalenie to proces wykorzystywania wiedzy, umiejętności i technik do ulepszania systemów, produktów lub procesów, aby osiągnąć maksymalną wartość i efektywność. Proces doskonalenia zazwyczaj obejmuje analizę i ocenę istniejących systemów, produktów lub procesów, a następnie wprowadzenie zmian, aby je ulepszyć. Te zmiany mogą dotyczyć wszystkiego, od prostej aktualizacji systemu lub produktu do całkowitego przeprojektowania.

NAJWAŻNIEJSZA ZASADA DOSKONALENIA SIĘ

CZYM JEST SEKRET, ABY TWOJA POPRAWA NIGDY NIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ? WYKORZYSTAJ CZAS

Jeśli kiedykolwiek zdecydowałeś się podjąć nowe przedsięwzięcie, takie jak rozwój firmy, uprawianie sportu, wejście na dietę w celu schudnięcia lub nauka gry na instrumencie, wiesz, że postęp niestety nie jest liniowy. Kiedy zaczynasz się uczyć lub robisz coś nowego, widzisz duże wyniki w krótkim czasie. Rozwijasz się i rośniesz, a potem nagle – BUM – i napotykasz mur. Co się stało z Twoją ciągłą poprawą? Nie możesz przejść do następnego kroku, nie mówiąc już o następnym poziomie. Wielu z nas się poddaje, ale jeśli zrozumiesz efekt treningu, będziesz wiedział, jak odbierać porażki, aby iść dalej. Co z powiedzeniem praktyka czyni mistrza? Dlaczego nie doskonalę się?

I właśnie omówimy, co naprawdę się dzieje, gdy napotykamy na porażkę i jak można iść dalej, zamiast się poddawać. Bo sam koncept „doskonalenie się” będzie nam towarzyszył całe życie, jako jedna z potrzeb w hierarchii ludzkiej ( a także wg piramidy Maslowa).

DOSKONALENIE SIĘ I EFEKT NOWOŚCI: OGROMNY WZROST

Kiedy zaczynasz coś nowego, czujesz się świetnie. Jasne, popełniasz błędy, ale nagle potrafisz zrobić coś czego wcześniej nie potrafiłeś! Na przykład wiesz jak uderzać piłkę golfową, lub zagrać prostą piosenkę na nowym instrumencie. Wszystko, co robisz, to ciągła poprawa. Osiągasz coraz więcej i uczysz się szybciej Doskonalenie się jest takie proste. Nie możesz się doczekać kolejnych lekcji, prawda?

Ale potem przychodzi spowolnienie, zatrzymanie i regresja. Zamiast szybkiego postępu, wydaje się, że nigdy się nie polepszysz. Możesz nawet zacząć się pogarszać. Zrzuciłeś 10 kilogramów, ale nie możesz pozbyć się kolejnych dziesięciu.
Frustrujące, prawda?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

SPOWOLNIENIE ZATRZYMANIE REGRESJA

W tym momencie niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że czas już skończyć. Doskonalenie się wydaje ju z niemożliwe. Dlaczego mieliby iść dalej, jeśli nigdy więcej nie zrobią żadnego postępu? Może ciągłe doskonalenie to mit. Dzieje się tak, ponieważ kiedy nam się to udaje, często świętujemy i cieszymy się. Jednak, gdy nam się nie uda, zaczynamy wszystko kwestionować i nie kontrolujemy własnych emocji.

Zamiast wszystko rzucać, ważne jest, aby pamiętać, że zatrzymania są zawsze częścią procesu nauki. Myślisz, że zawodowcom nigdy się to nie przydarzyło? Oczywiście, że tak. Ale zamiast być wściekłym na siebie lub poddać się, rozpoznają ten etap jako kolejny przystanek wzdłuż swojej historii i kontynuują.

POBUDZENIE I KONTYNUACJA Doskonalenie się powraca? Wykorzystaj czas.

Zamiast poddawać się, gdy sprawy stają się ciężkie, zaakceptuj to. Niepowodzenie może być bodźcem do pobudzenia Twojego zaangażowania w osiągnięcie ostatecznego celu. Na tym właśnie polega ciągła poprawa. Kiedy zrozumiesz, że porażki są tylko naturalną częścią procesu szkolenia, możesz skierować ból i frustrację z powrotem do nauki. To sprawi, że będziesz pracować ciężej i będziesz kontynuował postępy. Doskonalenie się przebiega właśnie w ten sposób.

Oczywiście, powrót na tor jest trudny. Dlatego potrzebujesz czegoś lub kogoś, kto złamie Twój stan i wątpliwości. Sesje z dobrym coachem to świetne sposoby, aby przypomnieć sobie o swoich celach i wrócić do gry.

PONOWNE ZAANGAŻOWANIE, ODNOWIONE WYNIKI-doskonalenie się w etapie końcowym. Ciągłe doskonalenie się i wiara.

Teraz, ponownie zobowiązany do celu, możesz znowu stać się zagorzałym i oddanym. Doświadczysz nowej energii, częściowo dlatego, że spowolnienia są rodzajem punktu odpoczynku. Twój nowy wzrost znów będzie sprzyjał ogromnemu sukcesowi i doskonaleniu się.

Potem, oczywiście, napotkasz kolejne spowolnienie. Ale tym razem jesteś gotowy. Zdajesz sobie sprawę, że jest to część Twojego planu ciągłego doskonalenia. Kiedy więc ten mały głos powie Ci, że czas się poddać, możesz odpowiedzieć, że jesteś już na wyższym poziomie niż ostatnim razem. Jeśli myślisz o swoich postępach w postaci wykresu, mimo że istnieją doliny, szczyty nadal są coraz wyższe.

ZROZUMIENIE CYKLU DOSKONALENIA SIĘ- czy to jedyna forma na doskonalenie się?

Efekt treningowy pozwala Ci iść dalej, ponieważ zamiast ulegać poczuciu bezsilności, rozumiesz naturę wzrostu. Doświadczasz osiągnięć, a potem porażki. Weź udział w coachingu, a wkrótce wrócisz na ścieżkę i zanurzysz się ponownie. Niesamowite jest to, że za każdym razem, gdy to się dzieje, stajesz się silniejszy, a Twoje wyniki również stają się lepsze. Doskonalenie się tak właśnie wygląda.

Podobnie jak przy treningu fizycznym, im więcej coś powtarzasz, tym lepiej. Pomyśl o tym, budując mięśnie.

Skoro już to zrobiłeś, wiesz, że możesz to zrobić jeszcze raz – zwłaszcza dzięki pomocy świetnego coacha, który inspiruje Cię do kontynuowania, gdy sprawy stają się ciężkie. Doskonalenie się będzie wtedy o wiele łatwiejsze.

Doskonalenie się wymaga pytań. Jaki cel chcesz osiągnąć? Jaką umiejętność chciałeś opanować? Dzięki zrozumieniu 3 filarów postępu i efektu treningu będziesz gotowy podjąć każde wyzwanie, jakie wybierzesz. Z czasem możesz zacząć przyswajać inne narzędzia do doskonalenia się i rozwoju osobistego np NLP. Dzięki niemu będziesz mógł osiągać swoje cele jeszcze szybciej. Doskonalenie się jest możliwe w każdej dziedzinie!

Pamiętaj, że sama wiara nie wystarczy. Wykorzystaj czas mądrze na ciągłe doskonalenie się. Pamiętaj że Ci co wiele osiągnęli ciężko na to zapracowali. Stosuj kaizen.

Kaizen to właśnie ciągłe doskonalenie się. Jest często nazywany metodą małych kroków. I słusznie. Bo cała koncepcja polega na robieniu jak najmniejszych kroków w drodze do osiągnięcia celów.

Jakie są najskuteczniejsze metody radzenia sobie z poczuciem stagnacji podczas długotrwałego procesu doskonalenia się?

Efektywne metody mogą obejmować zmianę rutyny, szukanie nowych inspiracji, zwracanie się o feedback od innych, ustanawianie nowych, mniejszych celów do osiągnięcia, czy nawet czasowy odpoczynek od dążenia do głównego celu, aby zregenerować motywację.

W jaki sposób można zintegrować filozofię ciągłego doskonalenia w codziennym życiu zawodowym i prywatnym?

Integracja tej filozofii może polegać na ustanowieniu codziennych praktyk refleksji i samooceny, stałym ustalaniu nowych celów osobistych i zawodowych, ciągłym szukaniu możliwości edukacji i rozwoju, oraz budowaniu środowiska wspierającego rozwój, zarówno w pracy, jak i w domu.

Jakie role odgrywa otwarcie na zmiany i elastyczność w procesie doskonalenia się?

Otwarcie na zmiany i elastyczność są kluczowe, ponieważ umożliwiają adaptację do nieprzewidzianych okoliczności i wykorzystywanie nowych możliwości. Te cechy pozwalają również lepiej radzić sobie z niepowodzeniami i szybko odnajdywać nowe ścieżki do osiągnięcia zamierzonych celów.


PS. Tylko doskonalenie się może zapewnić Ci upragniony wzrost. Spełnianie się to nie jednorazowy akt, a ciągły proces. Już i tak za długo czekałeś, zaczynamy! Doskonalenie się tego wymaga!

Proces doskonalenia zawodowego, przykład i edukacja

Doskonalenie zawodowe nauczycieli, czy osób ma związek z rozwojem osobistym. Ceni się to u wielu ludzi, że dążą do zarządzania jakością.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Doskonalenie się -oto sekret do sukcesów! (Rozwój osobisty OLBRZYMI wzrost) Edukacja i proces 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)