fbpx

Oto sekret do ciągłego doskonalenia się! (OLBRZYMI wzrost)

Doskonalenie się oznacza że osiągnięcie mistrzostwa nie jest liniowe.

Prawdziwy progres nastaje po osiągnięciu zahamowania.

Czy wiesz dlaczego rozwijasz się i rośniesz, a potem nagle BUM i spadasz w dół?
Co otrzymasz z tego artykułu:

-Dowiesz się, jak nieustannie ulepszać wszystkie obszary swojego życia
-Poznasz podstawy działania
-Dowiesz się, jak radzić sobie z brakiem progresu na swojej drodze do wzrostu
-Dowiesz się więcej o zasobach, z których możesz skorzystać, by pomóc Ci odnieść sukces i doskonalić się

NAJWAŻNIEJSZA ZASADA DOSKONALENIA SIĘCZYM JEST SEKRET, ABY TWOJA POPRAWA NIGDY NIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ?

Jeśli kiedykolwiek zdecydowałeś się podjąć nowe przedsięwzięcie, takie jak rozwój firmy, uprawianie sportu, wejście na dietę w celu schudnięcia lub nauka gry na instrumencie, wiesz, że postęp niestety nie jest liniowy. Kiedy zaczynasz się uczyć lub robisz coś nowego, widzisz duże wyniki w krótkim czasie.

Rozwijasz się i rośniesz, a potem nagle - BUM - i napotykasz mur. Co się stało z Twoją ciągłą poprawą? Nie możesz przejść do następnego kroku, nie mówiąc już o następnym poziomie. Wielu z nas się poddaje, ale jeśli zrozumiesz efekt treningu, będziesz wiedział, jak odbierać porażki, aby iść dalej. Co z powiedzeniem praktyka czyni mistrza? Dlaczego nie doskonalę się?

I właśnie omówimy, co naprawdę się dzieje, gdy napotykamy na porażkę i jak można iść dalej, zamiast się poddawać. Bo sam koncept doskonalenia się będzie nam towarzyszył całe życie, jako jedna z potrzeb w hierarchii ludzkiej ( a także wg piramidy Maslowa).

DOSKONALENIE SIĘ I EFEKT NOWOŚCI: OGROMNY WZROST

Kiedy zaczynasz coś nowego, czujesz się świetnie. Jasne, popełniasz błędy, ale nagle potrafisz zrobić coś czego wcześniej nie potrafiłeś! Na przykład wiesz jak uderzać piłkę golfową, lub zagrać prostą piosenkę na nowym instrumencie. Wszystko, co robisz, to ciągła poprawa. Osiągasz coraz więcej i uczysz się szybciej. Nie możesz się doczekać kolejnych lekcji, prawda?

Ale potem przychodzi spowolnienie, zatrzymanie i regresja. Zamiast szybkiego postępu, wydaje się, że nigdy się nie polepszysz. Możesz nawet zacząć się pogarszać. Zrzuciłeś 10 kilogramów, ale nie możesz pozbyć się kolejnych dziesięciu. Frustrujące, prawda?

SPOWOLNIENIE ZATRZYMANIE REGRESJA

W tym momencie niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że czas już skończyć. Dlaczego mieliby iść dalej, jeśli nigdy więcej nie zrobią żadnego postępu? Może ciągłe doskonalenie to mit. Dzieje się tak, ponieważ kiedy nam się to udaje, często świętujemy i cieszymy się. Jednak, gdy nam się nie uda, zaczynamy wszystko kwestionować i nie kontrolujemy własnych emocji.

Zamiast wszystko rzucać, ważne jest, aby pamiętać, że zatrzymania są zawsze częścią procesu nauki. Myślisz, że zawodowcom nigdy się to nie przydarzyło? Oczywiście, że tak. Ale zamiast być wściekłym na siebie lub poddać się, rozpoznają ten etap jako kolejny przystanek wzdłuż swojej historii i kontynuują.

POBUDZENIE I KONTYNUACJA

Zamiast poddawać się, gdy sprawy stają się ciężkie, zaakceptuj to. Niepowodzenie może być bodźcem do pobudzenia Twojego zaangażowania w osiągnięcie ostatecznego celu. Na tym właśnie polega ciągła poprawa. Kiedy zrozumiesz, że porażki są tylko naturalną częścią procesu szkolenia, możesz skierować ból i frustrację z powrotem do nauki. To sprawi, że będziesz pracować ciężej i będziesz kontynuował postępy.

Oczywiście, powrót na tor jest trudny. Dlatego potrzebujesz czegoś lub kogoś, kto złamie Twój stan i wątpliwości. Sesje z dobrym coachem to świetne sposoby, aby przypomnieć sobie o swoich celach i wrócić do gry.

PONOWNE ZAANGAŻOWANIE, ODNOWIONE WYNIKI

Teraz, ponownie zobowiązany do celu, możesz znowu stać się zagorzałym i oddanym. Doświadczysz nowej energii, częściowo dlatego, że spowolnienia są rodzajem punktu odpoczynku. Twój nowy wzrost znów będzie sprzyjał ogromnemu sukcesowi i doskonaleniu się.

Potem, oczywiście, napotkasz kolejne spowolnienie. Ale tym razem jesteś gotowy. Zdajesz sobie sprawę, że jest to część Twojego planu ciągłego doskonalenia. Kiedy więc ten mały głos powie Ci, że czas się poddać, możesz odpowiedzieć, że jesteś już na wyższym poziomie niż ostatnim razem. Jeśli myślisz o swoich postępach w postaci wykresu, mimo że istnieją doliny, szczyty nadal są coraz wyższe.

ZROZUMIENIE CYKLU DOSKONALENIA SIĘ

Efekt treningowy pozwala Ci iść dalej, ponieważ zamiast ulegać poczuciu bezsilności, rozumiesz naturę wzrostu. Doświadczasz osiągnięć, a potem porażki. Weź udział w coachingu, a wkrótce wrócisz na ścieżkę i zanurzysz się ponownie. Niesamowite jest to, że za każdym razem, gdy to się dzieje, stajesz się silniejszy, a Twoje wyniki również stają się lepsze.

Podobnie jak przy treningu fizycznym, im więcej coś powtarzasz, tym lepiej. Pomyśl o tym, budując mięśnie.

Skoro już to zrobiłeś, wiesz, że możesz to zrobić jeszcze raz - zwłaszcza dzięki pomocy świetnego coacha, który inspiruje Cię do kontynuowania, gdy sprawy stają się ciężkie.

Jaki cel chcesz osiągnąć? Jaką umiejętność chciałeś opanować? Dzięki zrozumieniu 3 filarów postępu i efektu treningu będziesz gotowy podjąć każde wyzwanie, jakie wybierzesz. Z czasem możesz zacząć przyswajać inne narzędzia do doskonalenia się i rozwoju osobistego np NLP. Dzięki niemu będziesz mógł osiągać swoje cele jeszcze szybciej.

KTÓRĄ UMIEJĘTNOŚĆ OPANUJESZ W NASTĘPNEJ KOLEJNOŚCI?
Skorzystaj z sesji coachingowej/h5>

ROZPOCZNIJ I ZAMÓW:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.plPS. Tylko doskonalenie się może zapewnić Ci upragniony wzrost. Spełnianie się to nie jednorazowy akt, a ciągły proces. Już i tak za długo czekałeś, zaczynamy!

Podziel się z innymi!

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce.