Doradztwo strategiczne i wpływ na Twoje przedsiębiorstwo

neuromarketing
Czy neuromarketing jest etyczny? Konsument a cykl zakupowy i wpływ na jego decyzje
5 stycznia, 2023
socjotechniki
Socjotechnika. Czy musimy się bać socjotechniki, i jak się przed nią bronić (sztuka zdobywania władzy nad umysłami, manipulacja) +przykłady, definicja
5 stycznia, 2023

Doradztwo strategiczne i wpływ na Twoje przedsiębiorstwo

doradztwo strategiczne
Wypełnij formularz i odbierz wycenę:

  Dla zapytań złożonych od pon. – pt. 8.00 – 16.00 odpowiadamy w ciągu 1 godz. Na pozostałe pytania odpowiemy następnego dnia roboczego do 9.00

  Dlaczego warto ze mną współpracować


  01

  Doradztwo strategiczne definicja

  Doradztwo strategiczne oznacza wsparcie kadry menadżerskiej i zarządczej w firmie, w celu podejmowania takich decyzji, które dostosowują i przygotowują organizację do konkretnych wyzwań i potrzeb rynku.


  02

  Doradztwo strategiczne dla firm

  Doradztwo strategiczne unikalny dla danej firmy, organizacji czy osoby proces wsparcia kierunków zarządzania, którego istotą jest opracowanie i wdrożenie takiej strategii, która zapewni sukces w wymiarze finansowym, rynkowym, społecznym, środowiskowym.


  03

  Doradztwo strategiczne firmy

  Strategia firmy to kluczowy element potrzebny do budowy przewagi konkurencyjnej. Powinna też umożliwiać szybką adaptację i zyskowność.

  We wszystkich pracach wykorzystujemy narzędzia, których miesięczny koszt subskrypcji wynosi min. 2 700 PLN dla jednej firmy: Adintelligence, Semstorm, Senuto, Contadu, Ahrefs, GKP Google Keyword Planer (planer słów kluczowych google’a), Majestic, Moz, SemRush, SEOQuake, Screaming Frog, Surfer SEO, SiteLiner, Buzzsumo, SEOStation, Google Studio, Youtube analytics, Answer The Public, Google Search Console, Google Analytics, DeepCrawl, Raven, OnCrawl.

  Jeżeli wszystko powyżej przekonało Cię, że doradztwo strategiczne to coś w co warto zainwestować lub polepszyć,

   
  Niestety prawdą jest, że sukces przedsiębiorstwa nie zależy tylko od fenomenalnych i oryginalnych pomysłów. On pojawia się dopiero wtedy, gdy te pomysły są prawidłowo realizowane i przynoszą korzyści zarówno te finansowe, jak i te wizerunkowe. Każde spontaniczne działanie firmy zazwyczaj doprowadza do nieodwracalnej katastrofy finansowej i wizerunkowej, po której zazwyczaj bardzo trudno jest odbudować jej utraconą renomę. Warto więc pamiętać, że przypadkowe i spontaniczne rozwiązania najczęściej przynoszą więcej szkód niż korzyści.

  Firma doradztwa strategicznego  Doświadczeni właściciele firm doskonale wiedzą, że zbudowanie doskonałego i skutecznego planu rozwoju firmy wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, znajomości rynku i innych czynników, które wraz z rozwojem konkurencji nieustannie się zmieniają. W takiej sytuacji wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej agencji doradztwa strategicznego, które wspiera działania firmy na wielu płaszczyznach.

  Zanim jednak powierzymy te działania zewnętrznej firmie, warto sprawdzić jej legalność oraz skuteczność. W tym celu najlepiej zasięgnąć opinii byłych klientów firmy. Ich zadowolenie i rekomendacje na pewno zwiększą zaufanie i przybliżą do podjęcia współpracy. Poza tym warto sprawdzić również ich metodykę działania, oferowane usługi i przewidywany okres współpracy.

  Koszty usług doradztwa strategicznego  Jeśli chodzi o koszty takiej współpracy, to niestety nie da się ich dokładnie określić przed jej rozpoczęciem. Firmy doradztwa strategicznego współpracują zarówno z małymi, jak i dużymi firmami, których spektrum działania jest niezwykle szerokie. W takiej sytuacji niestety niemożliwe jest stworzenie jednego, uniwersalnego cennika, który sprawdzi się u każdego klienta. Każda firma boryka się z zupełnie innymi problemami, które będą wymagały indywidualnego podejścia i wypracowania najlepszych rozwiązań. W związku z tym współpraca z każdym klientem jest specyficzna, a więc koszt usług jest zawsze ustalany indywidualnie. Niemniej jednak należy liczyć się z kosztem rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych.

  Jakie korzyści przynosi współpraca z firmą doradztwa strategicznego?  Skorzystanie z usług doradcy strategicznego niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki swojej wiedzy, znajomości rynku oraz doświadczeniu pomaga on zbudować doskonały biznesplan. Taka osoba potrafi obiektywnie ocenić aktualną sytuację firmy na tle jej konkurencji, dzięki czemu bezbłędnie wskazuje błędy i pomaga je naprawić. Całe działanie eksperta, jego doświadczenie i wsparcie, jakie oferuje, pozwala przyspieszyć rozwój firmy, a także poprawić jej sytuację na rynku sprawiając, że stanie się silnym konkurentem dla pozostałych przedsiębiorstw.

  Warto pamiętać, że każde działanie doradcy strategicznego, jest dopasowane do danej firmy i jej celów, jakie zakłada jej właściciel. W związku z tym współpraca z taką osobą jest zazwyczaj podzielona na kilka etapów. Najczęściej rozpoczyna się od wykonania audytu, który pozwala poznać firmę „od wewnątrz” – jej słabe i mocne strony, najczęstsze błędy, a także cele rozwojowe na najbliższe lata. Następnie doradca rozpoczyna współpracę z zarządem, która ma na celu poprawienie sytuacji przedsiębiorstwa w czasie kryzysu, by ponownie zaistniała na rynku i powróciła do osiągania zysków. Na koniec ekspert na podstawie zdobytych informacji opracowuje krótkoterminowe plany działania oraz długofalową strategię, która pozwoli zdobyć firmie wysoką pozycję na rynku i prężnie się rozwijać.

  Jak długo trwa współpraca z doradcą strategicznym?  Doradztwo strategiczne jest niezwykle długim procesem, które wspiera niemal wszystkie działy firmy. Jego działanie nie może być przypadkowe i doraźne. W związku z tym, że cały proces opiera się na opracowaniu i wdrożeniu strategii rozwoju firmy, to nie może on opierać się jedynie na założeniach firmy. Do tego potrzebna jest wiedza i przede wszystkim szczegółowa analiza możliwości danej firmy na tle konkurencji oraz aktualna sytuacja na rynku. Zdobycie i szczegółowa analiza tych informacji pod kątem danego przypadku jest niezwykle czasochłonnym zadaniem.

  Samo wdrożenie w życie długofalowej strategii rozwojowej firmy jest bardzo długim i trudnym procesem. Jej głównym celem jest rozwój i sukces finansowy, reputacyjny, rynkowy społeczny oraz środowiskowy. W związku z tak szerokim spektrum działania strategii rozwojowej firmy ekspert musi jednocześnie zapobiegać i wprowadzać zmiany w niemal każdym dziale przedsiębiorstwa. Wymaga to również od pracowników dużego zaangażowania i współpracy, ponieważ jeżeli choć jeden dział nie zastosuje się do wytycznych doradcy, to niestety cały proces może utknąć w martwym punkcie. Zatem za sukcesem firmy nie stoi tylko doskonały biznesplan, doświadczony doradca strategiczny i zarząd, ale przede wszystkim pracownicy, którzy nieustannie budują tę firmę. Każde ich działanie może mniej lub bardziej wpłynąć na jej stopień rozwoju, którego rezultatem staje się zazwyczaj poziom osiąganych zysków.

  Nasza usługa może obejmować m.in. proces innowacyjny, operacyjny i doradczy. Profesjonalne doradztwo, które chcemy Ci ofiarować jest oparte na wiedzy i doświadczeniu w celu wzmocnienia wartości firmy i strategii odpowiedzialności społecznej. Zamawiasz?
  doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
  Sprawdź moją ofertę:
  Doradztwo strategiczne i wpływ na Twoje przedsiębiorstwo 1

  Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

  A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

  Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

  Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

  Na czym polega doradztwo strategiczne?

  Doradztwo strategiczne to proces wspierania organizacji w tworzeniu i wdrażaniu strategii biznesowej. Doradcy strategiczni pomagają firmom w identyfikacji celów, określeniu priorytetów, wyborze odpowiednich działań i wdrożeniu ich w życie. Doradcy strategiczni wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc firmom w osiągnięciu sukcesu. Mogą oni również pomóc firmom w zarządzaniu zmianami, wprowadzaniu nowych produktów i usług, a także w tworzeniu i wdrażaniu strategii marketingowych.

  Dr/PhD Rafał Szrajnert
  Dr/PhD Rafał Szrajnert
  Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)