Jak być produktywnym? Produktywność w pracy pozwala odnieść sukces

motywacja -Techniki motywacji i motywacja
Jak się zmotywować? (sprawdzone sposoby aby zacząć działać + motywacja)
24 września, 2018
Trudne decyzje
Jak podejmować trudne decyzje? [to trzeba komunikować] + podcast
24 września, 2018

Jak być produktywnym? Produktywność w pracy pozwala odnieść sukces

zwiększenie produktywnośći

Ka

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak być bardziej produktywnym?

Jest to problem który dosięga miliony osób. Bycie produktywnym wpływa bezpośrednio na doskonalenie się, ponieważ robisz więcej, uczysz się więcej.

Na pewno słyszałeś kiedyś sławne powiedzenie Archimedesa „Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię” (zasada dźwigni). Zaraz przekonasz się dlaczego jest tak potężna jeśli chcesz zwiększyć produktywność.

Jak być bardziej produktywnym?

Jak być bardziej produktywnym?

Zacznijmy:

Jak być bardziej produktywnym?
Skuteczne metody

Mimo że Archimedes wypowiedział swoje słowa tysiące lat temu, dźwignia nadal pozostaje ważną zasadą – szczególnie jeśli chodzi o robienie więcej za mniej. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać to, co już masz i jak najlepiej wykorzystać kilka zasobów, zrozumienie efektu dźwigni da Ci prawdziwą przewagę.

W tym miejscu przyjrzymy się, jak działa dźwignia i na jakie sposoby można jej użyć w codziennym życiu, czy to w pracy, relacjach czy finansach. Zamiast potrzebować czegoś więcej i mieć wymówkę, by nie osiągnąć swoich celów, będziesz w stanie zrobić więcej z tym, co już masz i dokonać trwałych zmian w procesie.

JAK ROBIĆ WIĘCEJ MAJĄC MNIEJ? Jak być bardziej produktywnym.

Dzięki dźwigni będziesz mógł użyć mniej, tworząc lewar do osiągnięcia większej ilości.

DEFINIOWANIE DŹWIGNI- jak być bardziej produktywnym

Dźwignia często pojawia się, gdy mówimy o finansach. Zwykle odnosi się to do podjęcia tego, co masz, a następnie dodania więcej z innych źródeł (np. Zaciągnięcie kredytu bankowego), aby uzyskać odpowiednią siłę inwestycji. To może być dom, samochód, biznes, a nawet pieniądze na wykształcenie. Osoby korzystające z dźwigni otrzymują znacznie więcej za udział, który włożyli.

Techniki uczenia się i zapamiętywania szkolenie

Jak to wygląda statystycznie w przypadku osób kupujących dom. Gdybyś tylko mógł użyć swojej gotówki w ręku, na co byłoby Cię stać? Prawdopodobnie coś w rodzaju małej kawalerki, lub nawet nie, w przypadku obecnego gwałtownego wzrostu cen nieruchomości. Jak więc można dostać na własność dom z ładnym ogrodem lub apartament? Otrzymując kredyt hipoteczny z banku. Sprzedawca dostaje pieniądze, a Ty płacisz bankowi w ratach z powrotem za pożyczkę w określonym czasie.

Oczywiście dźwignia – lewar to koncepcja, która rozszerza się poza kontekst finansowy. Możesz wykorzystać wcześniejsze doświadczenia, aby uzyskać wymarzoną pracę, aby rozwinąć swój umysł, a nawet zoptymalizować czas, aby zrobić więcej. Szanse są takie, że przedsiębiorca, którego podziwiasz, wykorzystał siłę dźwigni, aby dotrzeć tam, gdzie jest dzisiaj. To samo dotyczy innych dziedzin i ludzi, np. niesamowitego aktora lub super sportowca. Wszyscy rozumieją, jak robić więcej za mniej.

Inne tematy związane z tym jak być bardziej produktywnym:

Efektywność, wydajność i produktywność
Jak pokonać prokrastynację

Skuteczne metody i kilka sposobów na wzrost produktywności

ZRÓB WIĘCEJ ZA MNIEJ: CZAS DZIAŁANIA

Być może największą zmianą, jaką możesz zrobić w swoim życiu, jest to, jak wykorzystujesz czas. Z tymi wszystkimi przewodnikami i metodami, dzięki którym można zrobić więcej w krótszym czasie, istnieje szansa, że ​​spróbowałeś kilku technik, aby powrócić do poczucia, że ​​masz milion rzeczy do zrobienia i nie masz wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia.

Jednak specjaliści od zarządzania czasem zgadzają się co do jednej skutecznej techniki: DZIELENIE. Kiedy zestawiasz podobne zadania, nie musisz przełączać się tak często – co jest głównym pochłaniaczem czasu – dzięki czemu osiągasz lepsze wyniki. Aby zrobić więcej za mniej, aby zniszczyć mit wielozadaniowości i próbowania wielu rzeczy na raz zastosuj poniższe kroki. Dzięki temu unikniesz zbyt wielu zadań co często oznacza, że ​​nie robisz dobrze żadnego z nich.

Spójrzmy na kilka przykładów, aby zobaczyć moc DZIELENIA w akcji.

W pracy: Prawdopodobnie znasz kogoś, kto zawsze jest przytłoczony pracą i nigdy nie ma czasu na pracę nad swoimi dużymi projektami. Zawsze pojawia się wiadomość e-mail, na którą należy natychmiast odpowiedzieć, na spotkanie, w którym należy wziąć udział, lub raport, który wymaga napisania (nawet jeśli nikt go nie przeczyta). Zamiast reagować na każde zadanie, jakie się pojawia, blokuj czasy poświęcone określonym zadaniom pogrupowanym razem. Odpowiadaj na maile przez godzinę rano i godzinę po południu, ale nie o innych porach dnia. Zaplanuj spotkania tak często, jak to możliwe, nawet w określone dni tygodnia. Połączenie tych zadań razem zwiększa produktywność i umożliwia stworzenie czasu dla dużych projektów, które ostatecznie doprowadzą do zmian.

Gotowanie: Zamiast wyciągać nóż i deskę do krojenia co wieczór, aby rozpocząć przygotowywanie kolacji, spróbuj zrobić to jak profesjonalni szefowie kuchni i posiekać to, czego potrzebujesz do wielu posiłków. Lub gdy robisz obiad, przygotuj lunch na drugi dzień w tym samym czasie. Gotowy, by być naprawdę zoptymalizowanym? Przygotuj lunch na cały tydzień w niedzielę wieczór, dzięki czemu łatwo będzie Ci go wyciągnąć z lodówki rano i zabrać do pracy.

ZRÓB WIĘCEJ ZA MNIEJ: WYKORZYSTAJ DOŚWIADCZENIE I OSIĄGNIĘCIA

Często uważamy, że osiągnięcia powinny po prostu mówić za siebie i że, w jakiś sposób będziemy czerpać z nich jeszcze więcej nagród. Zamiast tego pomyśl o sportowcach, którzy wykorzystują swoje sukcesy do zawierania umów. Oni praktykują dywersyfikację , inteligentną strategię inwestycyjną, która zapewni im bezpieczeństwo długo po wycofaniu się ze sportu.

Nie jesteś sportowym mistrzem? Być może osiągnąłeś rekordową sprzedaż lub masz udokumentowane doświadczenie w pracy. Wykorzystaj te osiągnięcia do podwyżki, może nawet przed corocznym przeglądem. Często rozmowa z zaufanym kolegą lub przyjacielem może być dobrym sposobem na spojrzenie na Twoje osiągnięcia. Mogą również pomóc Ci myśleć, jak skutecznie je wykorzystać.

Doświadczenie jest także niesamowitym narzędziem dźwigni. Wykorzystaj umiejętności, które już posiadasz, aby zwiększyć swoje możliwości lewarowania. Kontynuacja nauki i szkolenia, nawet jeśli skończysz z formalną edukacją, pokazuje inicjatywę i gotowość do rozwoju. Wielu z nas wykorzystało doświadczenie w jednej dziedzinie, aby uzyskać nową pracę w innej dziedzinie, koncentrując się na umiejętnościach, które można przekazywać.

ZRÓB WIĘCEJ ZA MNIEJ: KORZYSTAJ Z OSOBISTYCH POŁĄCZEŃ CZYLI NETWORKING

Pomyśl o tym w ten sposób: Twoi przyjaciele, rówieśnicy, koledzy, a nawet rodzina może Ci pomóc poszerzyć wiedzę o wszystkim. Możesz dzięki temu w odpowiedni sposób zaplanować sobie życie.

Możliwe, że ludzie, których znasz, są zainteresowani różnymi tematami. Mogą oni dostarczyć Ci informacji o trendach, debatach, książkach i wydarzeniach. Pomyśl o nich jako o zwiadach, wychodzisz i przynosi tylko najlepsze informacje. I każdy lubi mieć poczucie, że to, co ma do przekazania, jest interesujące dla innych. Prawdopodobnie robisz to samo dla nich. Możesz także wykorzystać innych ludzi do sugerowania i weryfikowania potencjalnych informacji biznesowych, miejsc podróży, a nawet do przeczytania następnej książki.

Oczywiście networking może być świetnym sposobem na znalezienie nowej pracy lub rekrutowanie kogoś do swojej firmy. Prawdopodobnie usłyszysz o możliwościach, zanim zrobią to inni, lub może otrzymasz zalecenie, które które da świetną reklamę Twojej firmie. Użyj tej dźwigni, aby pokazać, dlaczego najlepiej pasujesz do ich scenariusza. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów na to jak być produktywnym, na przykład NLP, które może dać Ci dokładne wskazówki jak wypracować zdrowe nawyki takie jak wykonywanie zadań i sumienna praca.

POTRZEBUJESZ POMOCY I NIE WIESZ JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ PRODUKTYWNOŚĆ?
Jak być bardziej produktywnym?
Dzięki coachingowi (szkolenia miękkie) poznasz najskuteczniejsze metody jak być bardziej produktywnym
ROZPOCZNIJ I ZAMÓW:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

PS. Dostałeś sprawdzone narzędzia i wiedzę jak być bardziej produktywnym i pracować z dużą energią. Skoro już wszystko masz to ruszaj!

Techniki uczenia się i zapamiętywania szkolenie

Produktywność, czyli jak stać się bardziej produktywnym

Słowem zakończenia, chyba wiesz już że najwyższy czas zacząć planowanie. Każdy rozpraszacz w Twoim otoczeniu musi zostać wyeliminowany, dzięki temu na koniec dnia wiesz że dobrze wykorzystałeś swój czas pracy.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej