Jestem najlepszy (to nie jest prześmiewczy post)- wielka przestroga

Zdrowy tryb życia
Jak prowadzić zdrowy tryb życia [12 zasad zdrowego stylu]
5 kwietnia, 2024
Mentoring
Czym jest mentoring i dlaczego warto z niego korzystać [coaching biznesowy, przykłady, definicja]
5 kwietnia, 2024

Jestem najlepszy (to nie jest prześmiewczy post)- wielka przestroga

Zawsze wygrywam bo jestem najlepszy

Zawsze wygrywam bo jestem najlepszy

Obiecuję, będzie ciekawie:

Myślisz, że będzie tak?

Zawsze wygrywam bo jestem najlepszy
Zawsze wygrywam bo jestem najlepszy


Niestety nie, nie będzie to motywujący wpis, dlaczego ja albo Ty jesteś najlepszy.

Co to znaczy jestem najlepszy?

Jest to stwierdzenie subiektywne i wiele osób może się z nim nie zgadzać. Oznacza to, że twoje doświadczenia, umiejętności i perspektywa są wyjątkowe i wyjątkowe dla ciebie. Nie ma jednej jedynej definicji tego, co znaczy być najlepszym, więc oznacza to, że najlepszy znaczy coś innego dla każdego.

1. Dobry jest wrogiem najlepszych

Jestem najlepszy (to nie jest prześmiewczy post)- wielka przestroga 1

Być lepszym oznacza być lepszym od innych, wyprzedzać ich i być innym. Nie możesz robić tego, co robią wszyscy inni, jeśli chcesz być najlepszy. Potrzebujesz własnej ścieżki.


Nie możesz być lepszy we wszystkim. Podczas gdy studiujesz wszystko, ktoś inny specjalizuje się w wąskiej dziedzinie. Najlepszym sposobem, aby stać się najlepszym, jest wybranie jednej bardzo wąskiej specjalizacji i zostanie światowej klasy specjalistą w tej dziedzinie.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Nawet jeśli chodziłeś na lekcje śpiewu od piątego roku życia i śpiewałeś 8 godzin dziennie, zawsze znajdzie się ktoś, kto śpiewa przez 10 godzin dziennie od trzeciego roku życia. Do 15 roku życia będzie on miał 5000 godzin więcej doświadczenia niż Ty.

Plus, są geniusze: każda godzina ich pracy to trzy godziny Twojej pracy. I mogą mieć najlepszych nauczycieli na świecie, a Ty nie.

Jedynym sposobem, aby stać się najlepszym bez posiadania własnej unikalnej ścieżki, jest pracować więcej niż inni, być utalentowanym lub mieć dobrych nauczycieli i bogatych rodziców. Oczywiście nie byłbyś „jak wszyscy inni”, prawda?

Ale nawet najszybszy i najciężej pracujący koń na świecie nie może prześcignąć samochodu. Potrzebujesz własnej strategii, własnego unikalnego planu, aby stać się najlepszym bez poświęcania wszystkiego.

2. Nie jest łatwo zostać najlepszym (jestem najlepszy czy nie)

Jestem najlepszy (to nie jest prześmiewczy post)- wielka przestroga 2

Zawsze będzie ktoś, kto zaczął wcześniej niż Ty. Ktoś, kto ma bogatych rodziców. Ktoś, kto studiował na najlepszym uniwersytecie na świecie. Ktoś, kto dostał pracę w firmie swoich rodziców. Nie ma w tym nic złego. Zdarza się. Mówimy wtedy że ktoś miał lepszy start i lepsze warunki. . Ale tacy ludzie są w mniejszości. Na świecie jest wielu ludzi, którzy odnieśli sukces samodzielnie, myśląc nieszablonowo, ciężko pracując i stale ucząc się nowych rzeczy.

Życie jest jak gra w karty. Każdy może wygrać, jeśli ma wszystkie atuty. Ale profesjonalista wygrywa bez względu na to, jakie ma karty. Minimalizuje ich wpływ dzięki swoim umiejętnościom.

Nikt nie wie tego lepiej niż profesjonalni sportowcy. Większość z nich ma nie więcej niż kilka lat, aby skorzystać z okazji i odnieść sukces.

3. Zawsze jest ktoś, kto jest gotowy do pracy więcej niż Ty

Techniki negocjacji. Wybierz swoją taktykę!

Nie jesteś najlepszy, zawsze będzie ktoś kto da z siebie więcej i ma lepsze warunki/narzędzia.

Jest wielu takich ludzi. Są wśród nich pracoholicy, perfekcjoniści i ludzie, którzy po prostu kochają swoją pracę. Tak, wielu z nich poświęca rodzinę i przyjaciół i jest gotowych pracować 80 godzin tygodniowo. Praca to ich życie. to dla nas. Jednak Ci ludzie mogą popchnąć Cię do punktu w którym zdarzy się pewien przełom. Moment w którym będziesz musiał podjąć jasną decyzję. Nie chcesz spędzać 6 miesięcy w roku na podróżach służbowych, aby uzyskać awans, ale tak jest .

„Przeciętny chiński student pracuje ciężej niż przeciętny europejski student, a pracownik w Chinach jest gotowy do wykonania pracy za jedną czwartą Twoich zarobków”.

Dużo pracy nie jest drogą do sukcesu, ale niewiele pracy jest pewną drogą do niepowodzenia.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

4. Kultura

jesteś najlepszy

Na świecie jest niewiele miejsc, w których ciężka i uczciwa praca jest przyjętym standardem. Jeśli dużo się uczysz na studiach, mieszkasz w bibliotece i zdajesz egzaminy nie dając „ściągać innym”, ludzie będą nie będą Cię lubić. Ale jeśli pominiesz uczenie się przez cały semestr i nadal będziesz zdawał egzaminy, lub jeśli znajdziesz inny sposób na „pokonanie systemu”, to jesteś spoko. Na drodze „pracuj więcej” jest duży ruch (w sumie to już korek). Ta metoda już nie działa. Musisz poszukać innej drogi.

Trudno dążyć do sukcesu, gdy społeczeństwo nienawidzi ludzi sukcesu i bogatych. Nienawidzi ich i zazdrości im. Biedni ludzie, którzy zarabiają pieniądze, zaczynają obnosić się z ich bogactwem. Niezwykle bogaci ludzie zachowują się skromniej: Bill Gates może nosić koszulę z 50 złotych, ponieważ wciąż jest z Billem Gatesem z nią lub bez.

Tymczasem biznesmeni tworzą miejsca pracy i napędzają gospodarkę. Płace pracowników są wynikiem konkurowania firm o najlepszy personel. Im więcej firm w kraju, tym wyższe płace będą oferować.

Powinieneś kochać swoje życie i swój czas. Pieniądze to tylko narzędzie do osiągnięcia niezależności finansowej. Jeśli jesteś niezależny finansowo, możesz robić, co chcesz, a nie robić to, czego nie chcesz.

Uważaj na poświęcenie, które czynisz na swojej drodze, aby stać się najlepszym. Nie poświęcaj rzeczy, które są naprawdę ważne: rodzina, przyjaciele, zdrowie, praca, którą kochasz. Aby być niezależnym finansowo w wieku 50 lat, chodzić do pracy, której nienawidzisz i bez rodziny, przyjaciół lub zdrowia – to nie jest sukces, to porażka.

Co dalej? Kto jest najlepszy, czy może świat w biegu cały czas zmienia czołowe pozycje?

Po przeczytaniu tego nagłówka chyba już wiesz…

Trzeba działać już dziś

Głowa do góry, jestem z Tobą.

Szukasz bardziej szczegółowych zasad i pomocy-znajdź odpowiedź na to jak stać się mistrzem w swojej dziedzinie
Weź indywidualną sesję dopasowaną tylko i wyłącznie do Twojej sytuacji


Jak znaleźć balans między dążeniem do doskonałości a akceptacją własnych ograniczeń?

Znalezienie balansu wymaga samoświadomości i rozpoznawania własnych mocnych stron oraz słabości. Ważne jest, aby cele były realistyczne i dopasowane do indywidualnych możliwości oraz aby pamiętać, że doskonałość może przyjmować różne formy, niekoniecznie oznaczając bycie najlepszym w każdym aspekcie.

W jaki sposób definiować sukces, jeśli absolutne bycie najlepszym jest nierealistyczne?

Sukces można definiować poprzez osobiste poczucie spełnienia, osiąganie postawionych sobie celów i rozwijanie się w wybranych dziedzinach. Zamiast dążyć do bycia najlepszym na świecie, warto skupić się na ciągłym samodoskonaleniu i przyczynianiu się do dobra innych.

Czy możliwe jest osiągnięcie szczęścia bez konieczności bycia najlepszym?

Tak, szczęście można osiągnąć poprzez budowanie pozytywnych relacji, angażowanie się w pasjonujące działania i prace, oraz poprzez docenianie małych sukcesów i radości codziennego życia. Szczęście często wynika z równowagi i zadowolenia z własnego życia, a nie z porównywania się z innymi czy dążenia do bycia najlepszym w każdym obszarze.


ROZPOCZNIJ I ZAMÓW, coaching jak być najlepszym (wersja mistrz): :

+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

PS. Skoro przeczytałeś artykuł pt.Jestem najlepszy to zacznij wreszcie proces zmiany i ciesz się dodatkowymi zyskami które pozwolą Ci osiągnąć życie takie jak zawsze chciałeś!

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Jestem najlepszy (to nie jest prześmiewczy post)- wielka przestroga 3

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)