To oznacza Koniec związku i jego rozpad [zakończenie] Zrób TEST i zobacz gdzie na prawdę jesteś.

Coaching online
Coach Łódź, Coaching w Łodzi „Zmień swoje życie TERAZ!” – Doradztwo i mentoring biznesowy [coaching Łódź]
12 grudnia, 2022
zwiększenie produktywnośći
Jak być produktywnym? Produktywność w pracy pozwala odnieść sukces
12 grudnia, 2022

To oznacza Koniec związku i jego rozpad [zakończenie] Zrób TEST i zobacz gdzie na prawdę jesteś.

Rozpad związku

Rozpad związku

Czy koniec związku to zawsze ostateczność?

Co sądzisz o swoim związku? Czy przynosi Ci pasję i radość? Czy jest to związek oparty na wygodzie?A może planujesz swoją ucieczkę? Czy oznacza to koniec i rozpad związku?


Rozpad związku


Co łączy dwie osoby i tworzy trwałe połączenie pełne miłości, pasji i emocji? I co to może ostatecznie zgasić tę iskrę? Czy to oznacza koniec związku?

Jak to się dzieje, że ludzie, którzy kiedyś odczuwali taką głęboką miłość i pociąg ku sobie, mogą czuć się samotni, źle rozumiani, a nawet zmartwieni w środku, ponieważ namiętność została zastąpiona bólem? Czy sygnalizuje to rozpad związku?

Stres partnerski występuje w wielu postaciach, ale nie musi sygnalizować zakończenia.

Co otrzymasz z tego artykułu:

 • Dowiesz się, jak ocenić swój związek (test)
 • Odkryjesz główne etapy relacji
 • Dowiesz się, jak oceniać swoje uczucia i jak wpływa to na Twój związek
 • Dowiesz się, jak tworzyć więcej radości w swoim związku
 • Jakie są główne stresory, które mogą prowadzić do rozpadu i końca związku
 • Dowiesz się, dlaczego stres w Twoim związku nie oznacza, że ​​to koniec
 • Odkryjesz jak walczyć z przeciwnościami
 • Zrozumiesz, że Twoja historia jest w Twoich rękach. Dostaniesz skuteczne narzędzia, aby już dziś dokonać zmiany

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.


Koniec związku

KONIEC ZWIĄZKU? ROZSTANIE. NIEKONIECZNIE. DOWIEDZ SIĘ JAK GO UNIKNĄĆ

Kluczem do uniknięcia pułapek jest zrozumienie typowych stresorów, które negatywnie wpływają na Twoje relacje i jak każde źródło stresu związanego z relacjami może ostatecznie zniszczyć Twoje połączenie, jeśli nie zostanie rozwiązane w porę. Istotne jest również ustanowienie jasnych linii komunikacji z partnerem, tak abyście mogli skupić się na spełnianiu swoich najgłębszych pragnień i potrzeb, zamiast je ignorować przyczyniając się do większego stresu w związku.

Po czym poznać że to już koniec związku?

Kiedy jedna lub obie strony uczestniczące w związku nie czują już miłości, szacunku i zaufania do siebie. Jeśli nie ma wzajemnego porozumienia, a dialog stał się niemożliwy i nie ma żadnych prób jego naprawienia, to jest to oznaką, że to koniec związku. Inne oznaki końca związku to brak zainteresowania jednej lub obu stron w umacnianiu związku, brak wspólnych planów i celów, brak wspólnych zainteresowań, brak chęci do wspólnego spędzania czasu, brak zaangażowania w związek i brak energii do podejmowania wspólnych działań.

Definitywny koniec związku

Definitywny koniec związku to taki, w którym jedna lub obie strony zdecydują, że związek został zakończony i obie strony porozumieją się, że nie ma nadziei na przywrócenie związku. To znaczy, że obie strony zgodnie zgodziły się na jego definitywne zakończenie i nie mają nadziei na powrót.

Kiedy nie warto kontynuować związku

Kiedy oboje czujecie, że Wasz związek nie jest już zdrowy lub satysfakcjonujący, najlepiej byłoby skończyć go. Niektóre oznaki problemów w związku, które mogą wskazywać, że nie warto go kontynuować, to brak komunikacji, brak zaufania, nadużywanie alkoholu lub narkotyków, przemoc i manipulacja. Związek może też być niesatysfakcjonujący, jeśli jeden z partnerów czuje się niekochany lub niedoceniany. Jeśli czujecie, że związek nie będzie zdrowy ani szczęśliwy, lepiej zakończyć go, zanim sytuacja się pogorszy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

ROZSTANIA. ROZPAD ZWIĄZKU- DLACZEGO?

Sekwencja wygląda mniej więcej tak:
1. Utrata atrakcyjności
2. Irytacja i frustracja
3. Strata pasji
4. Strata zaangażowania
5. Niezgodności

1. Utrata atrakcyjności, miłości

Jedyną różnicą między romantycznym związkiem, a przyjaźnią jest intymność. Kiedy to pragnienie, ta iskra, zaczyna słabnąć, wtedy pasja w Twoim związku zaczyna zanikać, pozostawiając Was w stanie bliższym przyjaźni.

Dlaczego atrakcyjność maleje? Może to zaskoczyć, ale nie jest to problem fizyczny. Utrata atrakcyjności jest często spowodowana przez coś psychologicznego i emocjonalnego, coś co zaburza równowagę między męską i żeńską energią. Wiele par spędza lata w ten sposób i przyzwyczaja się do utraty pasji.

Jednak przyciąganie może się zmienić w ciągu kilku sekund – jeden partner może znowu wejść w swoją role co pchnie drugą stronę również stronę pozytywnych zmian. Znowu poczują się docenieni, potrzebni i kochani.

2. Irytacja i frustracja

Aby mieć dobre relacje, trzeba mieć kilkukrotnie więcej pozytywnej komunikacji niż negatywnej. Pozytywna komunikacja pomaga zmniejszyć stres związany z relacjami. Często, gdy odczuwasz utratę atrakcyjności i nie możesz skutecznie wpłynąć na partnera, przestajesz komunikować się – i z kolei zaczynasz odczuwać:

 • Opór: Dzieje się tak, gdy Twój partner robi coś, co Ci przeszkadza, ale nie chcesz nic mówić. Ale kiedy tłumisz emocje, one piętrzą się na sobie i ostatecznie przekształcają w…
 • Napięcie: Teraz opór sięga głębiej i czujesz, że nierozwiązane napięcie zaczyna wyrastać na powierzchnię. W końcu przenosisz się do …
 • Odrzucenie: w tej przestrzeni występuje poziom toksyczności lub zaczynają się kłótnie w Twoim związku. Kiedy zmęczycie się kłótniami i niezdrową atmosferą, wchodzicie w poziom …
 • Represje: Czujesz się odrętwiały. Czujesz, że nie kontrolujesz już tego, co dzieje się w Twoim związku. Obniżyłeś swoje oczekiwania dotyczące związku i znalazłeś inne rzeczy/czynności, które zaspokajają Twoje potrzeby – pracę, dzieci, przyjaciół, hobby itp.

Jak przed tym wszystkim uciec? Musisz odwrócić całą sekwencję, która powoduje stres w relacjach i tworzyć wzajemne wzorce otwartości, połączenia i miłości.

3. Strata pasji. Miłość przygasa.

Frustracja i irytacja ze swoim partnerem ostatecznie doprowadzą do utraty fizycznej namiętności. Czemu? Ponieważ aby doświadczyć pasji, Ty i Twój partner musicie być otwarci na siebie nawzajem. Nie możecie być blisko siebie fizycznie, nie łącząc się na emocjonalnym, duchowym poziomie.

Jeśli czujecie się wobec siebie krytycznie, lub czujecie się źle zrozumianymi, bądź zaniedbanymi, wtedy powinniście budować pomost. W innym przypadku zablokuje to możliwość namiętności i związku i tylko utrwali brak intymności. Jeśli pozostawisz to samemu sobie, istnieje niebezpieczeństwo zadawania trwałych uszkodzeń w związku. Musisz postawić na pierwszym miejscu stan, który promuje pasję, a nie napięcie i zdenerwowanie.

4. Strata zaangażowania

Kiedy doświadczasz braku atrakcji i pasji, Twoja energia idzie gdzie indziej. Odkrywasz, że jesteś w szczęśliwym stanie z innymi – Twoimi przyjaciółmi, kolegami, podczas swojego hobby – ale nie w domu. Prowadzi to do zaniku zaangażowania partnera, ponieważ nie koncentrujesz już swojej uwagi i energii na swoim partnerze. Nie jesteś zaangażowany w zrozumienie partnera lub zaspokojenie jego potrzeb. Jest to początek końca waszego związku.

Jak powstrzymać tę stratę? Musisz się upewnić, że nie ma zagrożenia i że nikt inny nie ma wyższego priorytetu niż Twój partner. Musisz sprawić, by Twój partner czuł, że zaspokojenie ich potrzeb jest absolutnym „obowiązkiem” dla Ciebie.

5. Niezgodności

Uczucie niezgodności wynika z niedostarczania sobie nawzajem potrzeb. Polega na tym że partner nie jest rozumiany w szczery sposób.

Pewnie, niektóre pary są zasadniczo niezgodne. Nie ma to nic wspólnego ze stresem w związku. Pamiętaj jednak, że żadna para nie ma nawet szans, jeśli nie spełniają potrzeb drugiej osoby. Nie znasz swojego prawdziwego potencjału, dopóki nie zajmiesz się podstawami i nie upewnisz się, że spełniacie swoje potrzeby.

Aby to zrobić, musisz przejąć kontrolę nad znaczeniem, które tworzysz. Tak wielu z nas tworzy opowieści o naszych partnerach – kim są, jak nas traktują, jak nas postrzegają, jak dopasowujemy się do ich życia i na odwrót. A kiedy już opowiesz historię o swoim partnerze, znajdziesz dowody, które sprawią, że to będzie prawdą.

Musisz uważać na historie, które tworzysz na swój temat (na przykład myśląc, że nie jesteś wystarczająco atrakcyjny lub wystarczająco dobry) i historie, które tworzysz o swoim partnerze. Twoja historia określa, w jaki sposób myślisz i co robisz, a która może wzmocnić, lub stworzyć poważnie szkodliwy nacisk na wszelkiego rodzaju relacje.

Więc jaka jest historia Twojego związku? Jaką historię musisz utworzyć, aby przenieść swój związek ma wymarzony poziom? Pamiętaj, że mamy moc kontrolowania historii, które określają nas i nasze relacje. Stres związany z relacjami jest częścią tego, co pozwala nam dowiedzieć się więcej o sobie i innych – ale nigdy nie jest za późno, aby złagodzić niektóre z tych napięć i przerobić swoją historię.

W tym momencie mam do Ciebie pytanie…

Co sądzisz o swoim związku? Czy bliskie jest Ci rozstanie?

Czy przynosi Ci pasję i radość? Czy jest to związek oparty na wygodzie? Planujesz swoją ucieczkę? Gdybyś podjął test , który pomógłby Ci odpowiedzieć na te pytania, to gdzie Twój związek jest teraz, w tej chwili? Co ważniejsze, gdzie chciałbyś, aby Twój związek był?

Odsuwając się i zadając sobie te pytania możesz naprawdę zadać sobie pytanie, czy jest to miejsce, w którym chcesz być ze swoim partnerem.

W rzeczywistości zawsze jest miejsce na poprawę w każdym związku, nie musi to być koniec czy rozpad. Żaden związek nigdy nie był jak płaskowyż. Rośnie, albo umiera. A dzięki rozpoznaniu, gdzie obecnie się znajduje, możesz określić, jak bardziej proaktywnie podejść do tworzenia relacji, której pragniesz. A zaczyna się to od najmniejszych zmian. Jeśli konsekwentnie wkładasz wysiłek w swój związek to zbudujesz coś pięknego.

Czy przeczuwasz rozpad związku? Może to koniec albo dopiero początek? Aby pomóc Ci w dokonaniu oceny związku, przedstawię Ci sześć etapów relacji. Który z poniższych etapów najlepiej opisuje Twój aktualny stan?

ETAP PIERWSZY: MIŁOŚĆ I PASJA

To idealna pozycja, którą każdy z nas pragnie. Jest to związek wypełniony pasją i miłością. Na tym etapie Ty i Twój partner jesteście całkowicie zaangażowani w siebie. Pragniecie siebie nawzajem. Intymność jest ogromna. Jesteś w zgodzie z potrzebami innych i działasz w imieniu zaspokajania tych potrzeb. Masz połączenie, które jest silne i tak elektryczne, że czujesz je nawet wtedy, gdy nie jesteś w obecności drugiej osoby.

ETAP DRUGI: ZA MAŁO PASJI

Na tym etapie Ty i Twój partner jesteście w związku, w którym jest miłość i być może jakaś pasja, ale w każdym razie to nie wystarczy. Nie ma poziomu intymności, którego naprawdę pragniesz głęboko w swojej duszy. Czujesz się połączony, ale brakuje czegoś poważnego.

ETAP TRZECI: ZWIĄZEK WYGODY

Na trzecim etapie znajdujesz się w sytuacji, w której, jeśli jesteś naprawdę uczciwy wobec siebie, wiesz, że nie jest to właściwa relacja dla Ciebie. Ale zostajesz, ponieważ jest to wygodne. Zostajesz, ponieważ masz dzieci, ponieważ masz wspólnych przyjaciół, lub z powodu ograniczeń finansowych . Nie chcesz przejść przez ból rozłąki. Możecie nadal dbać o siebie nawzajem, ale nie ma to nic wspólnego z okresem kiedy czuliście coś więcej. Wpadłeś w złe nawyki i nie wiesz, jak się zmienić.

ETAP CZWARTY: PLANOWANIE UCIECZKI

Na tym stanowisku planujesz wyjście z związku. W niektórych chwila poczujesz ulgę i przyjemność, ale jest też ból. Jeśli nawet myślałeś o zakończeniu związku, to jesteś właśnie w tej pozycji. Nie musisz mieć konkretnego planu, ani nawet ostatecznej oceny związku. Nie musisz nawet myśleć o dokładnym sposobie, w jaki uciekniesz. W rzeczywistości niewiele osób aktywnie pracuje nad planem ucieczki. Ale jeśli nawet zastanawiasz się nad życiem bez partnera, to jesteś na tym etapie i powinieneś zacząć poważnie myśleć o sposobie opuszczenia związku.

ETAP PIĄTY: NIE JESTEŚ W ZWIĄZKU, ALE CHCESZ BYĆ W NIM

Możesz nie być zaangażowanym w związek, ale pragniesz bliskich relacji z kimś kto może być Ci bliski. Pragniesz intymności i specjalnej więzi z partnerem. Masz nadzieję. Masz wiarę. I jesteś otwarty na znalezienie idealnego partnera i nawiązanie prawdziwej relacji z nim.

ETAP SZÓSTY: NIE JESTEŚ W ZWIĄZKU I NIE CHCESZ BYĆ W NIM

Na tym ostatnim etapie, nie jesteś w związku. Nie masz również takiej ochoty. Podoba Ci się niezależność i bycie singlem. Aby być na tym etapie, trzeba mieć pewne przekonania na temat związku. Musiałbyś żyć chwilami z przeszłości zamiast teraźniejszością i przyszłością. Musiałbyś być w stanie cierpienia, ponieważ zasadniczo pozwalasz strachowi kierować Twoimi decyzjami, a ktoś kiedyś Cię zranił. Nie pozwalasz, aby dosięgła Cię znowu otwartość, odwaga, miłość, podziw i ciekawość.

ROZPAD ZWIĄZKU? KONIEC? A MOŻE POCZĄTEK? WIĘC GDZIE JESTEŚ?

W której pozycji jesteś teraz? Dlaczego jesteś na tym stanowisku?

Na którym etapie jesteś zaangażowany? Co to może zabrać Cię tam zaprowadzić?

Zacznij od siebie. Za każdym razem, gdy Ty i Twój partner doświadczacie trudności, cofnijcie się i zadajcie sobie pytanie: „Gdzie ja teraz jestem?” Spróbuj odpowiedzieć na to pytanie.

Jeśli możesz uzyskać obiektywność i rozpoznać stan, w którym się znajdujesz, możesz przyjąć bardziej proaktywne podejście do przejścia do bardziej pozytywnych czynów.

Mam nadzieję że, ten artykuł uchroni Cię kiedyś przed tym czym jest rozpad związku. Koniec relacji nie musi być nieunikniony, jeśli jest nadzieja to warto walczyć do końca. Przykładów jest wiele, ważne żeby słuchać serca i rozumu. Jeśli natomiast macie zupełnie inne charaktery to koniec związku może być jednak najlepszym rozwiązaniem.

PS. Życzę Ci abyś mógł/mogła określić swój związek jako idealny związek partnerski o którym mówiliśmy, a nie tylko jako kolejny który według statystyk się rozpadnie.

Zakończenie związku. Czy zdrada i seks to zawsze ostateczny sygnał od byłego partnera? [zakończenie związku]

Silne emocje nie są przyjemne. Kiedy dzieje się coś złego to oznaczać może to definitywny koniec. Więc może już czas… najpierw żałoba a później nowy związek?

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
To oznacza Koniec związku i jego rozpad [zakończenie] Zrób TEST i zobacz gdzie na prawdę jesteś. 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)