Chcesz wiedzieć jak zaplanować życie? Wyznaczanie celów i plan na przyszłość

Jak wpływać na ludzi
Jak wpływać na ludzi. 10 sprawdzonych metod! Praktyka wpływu społecznego [wywieranie wpływu i perswazja]
18 września, 2018
Idealny związek
Jak stworzyć idealny związek, 10 przykazań, 7 cech par!
19 września, 2018

Chcesz wiedzieć jak zaplanować życie? Wyznaczanie celów i plan na przyszłość

Jak zaplanować życie

Jak zaplanować życie

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook AdsNie tylko Ty zastanawiasz się jak zaplanować swoje życie, aby być szczęśliwym.

To pytanie zadają sobie miliony osób na świecie.

Problem w tym, że sami nie wiedzą jakie życie chcą i żyją tym co dostają a nie to po co sięgają.

Dobrze zaplanowane życie oznacza spełnienie.


Jak zaplanować życieCzego nauczysz się czytając ten artykuł :

-Ustalisz, czego tak na prawdę chcesz
-Poznasz 2 pytania, na które musisz odpowiedzieć przed ustaleniem celów
-Odkryjesz 5 zasad SMART

-Odkryjesz energię, która napędza Cię w kierunku Twoich celów
-BonusJAK ZAPLANOWAĆ PRZYSZŁOŚĆ- jak zaplanować życieJeśli masz problemy z zaplanowaniem swojego życia to w pierwszej kolejności powinieneś skupić się na odpowiednim wyznaczeniu celów.
Podczas tego procesu kuszące jest po prostu przestanie wykonywania ustalonych założeń. Ludzie mówią takie rzeczy jak „Może tak ma być” lub „Powinienem zadowolić się tym, co mam”. Ale często to, co staje na drodze do osiągnięcia, jest faktycznym celem, tylko skąd masz wiedzieć kiedy go wykonasz skoro nie został w odpowiedni sposób zaplanowany. Już wyjaśniam. Jeśli twoim celem jest „schudnąć”, kiedy wiesz, że skończyłeś? Kiedy straciłeś 1 kg? 10kg? A może 50kg? Bez wyraźnego celu trudno jest się zorientować, kiedy osiągniesz to co chcesz.


Właśnie dlatego omówimy jak wyznaczać cele aby stworzyć swoją przyszłość . Dowiesz się, co tworzy fascynujące założenia, a także kroki, które musisz wykonać, aby je zobaczyć.DLACZEGO POWINIENEM MIEĆ CELE?


Posiadanie celów jest kluczem do sukcesu. Cele pozwalają nam tworzyć naszą przyszłość przed faktycznym wydarzeniem. Wyznaczanie celów pomaga nam rozwijać się, zmuszając do transformacji w sposób, którego, być może, nigdy nie wyobrażaliśmy sobie. Założę się że cele wyznaczałeś już wiele razy w życiu, ale czy skutecznie? Czy Twoje cele zmieniają Twoje życie w taki sposób, w jaki chcesz?


Wiele razy ludzie mówili, że rozumieją, jak wyznaczać założenia, ale potem nigdy nie osiągają tego, do czego dążą. Jednym z najczęstszych powodów jest to, że ich cele nie są przekonujące ani inspirujące. Częściej trwonisz czas i energię na coś, co cię podnieca. Spraw aby wizja przyszłości motywowała Cię do wyskoczenia z łóżka z samego rana! Pomyśl o celu jako o śnie z określonym terminem wykonania. Jak zatem stworzyć skuteczny cel?


DWA KLUCZOWE PYTANIA DOTYCZĄCE USTALANIE CELÓW1. Określ swoje cele : czego chcesz? Zawsze dzieje się z nami coś co budzi inspirację, gdy bierzemy ogólne pragnienia i zaczynamy je precyzyjniej definiować poprzez wyznaczanie celów.


2. Określ dlaczego : dlaczego tego chcesz? Co Ci to przyniesie? Jeśli wiesz, do czego zmierzasz, znajdziesz sposoby, aby tak się stało. Pamiętaj: powody są najważniejsze, dopiero następnie przychodzą odpowiedzi.


Aha, i jeśli to wszystko brzmi znajomo, świetnie! Ludzki mózg uczy się przez powtórzenia. Więc jesteś na najlepszej drodze.TWÓRZ I UTRZYMUJ DYNAMIKĘ DZIĘKI METODZIE SMART


Ustalając cele, upewnij się, że przestrzegasz tych zasad. Użyjemy akronimu S.M.A.RT, aby precyzyjnie wyznaczyć mierzalne, osiągalne cele. Celem SMART powinna być łatwość w ustalaniu kierunku. Planowanie doskonale tworzy motywację. O motywację trzeba dbać bo po pewnym czasie jej poziom spada.


Cel powinien być:


Specific (Skonkretyzowany)– jego sformułowanie powinno być jednoznaczne, a zrozumienie nie powinno stanowić kłopotu. im bardziej szczegółowy możesz być, tym lepiej. Jak konkretny możesz być, jeśli Twoim celem jest zrzucenie wagi? „Chcę stracić 15 kilogramów” to dobry początek, ale „chcę stracić 15 kilogramów, abym mógł ponownie nosić moje ulubione ubrania w tym roku” ułatwia wizualizację i osiągnięcie tego, co chcesz.


Measurable (Mierzalny)– określony tak, aby można było liczbowo wyrazić stopień realizacji celu, lub etap na którym się znajdujemy (warto przeczytać co to jest metoda KPI, key performance indicators). Precyzja jest Twoim przyjacielem jeśli chodzi o wyznaczanie celów. Kiedy możesz zmierzyć, zobaczysz swoje postępy to będziesz wiedział, kiedy to osiągniesz. Konkretne kryteria pomagają wszystkim pozostać na dobrej drodze. Na przykład „poprawa w finansach” nie jest mierzalnym celem. Nie jest jasne, co oznacza „poprawa”. Musisz mieć na uwadze mierzalne wskaźniki! Postaraj się zrozumieć bieżące wzorce wydatków, spłacaj swoje karty kredytowe i zacznij oszczędzać 25% swoich dochodów miesięcznie do końca roku – teraz masz benchmarki, które możesz wykorzystać do sprawdzenia swoich postępów na drodze do sukcesu.


Achievable (Osiągalny)– cel który jest możliwy do osiągnięcia. Zbyt wygórowany będzie działał demotywująco. Jeśli nie możesz faktycznie osiągnąć swojego celu, będzie to tylko frustrujące i zniechęcające. Nie stworzysz biznesu wartego miliardy ani nie staniesz się światowej klasy pianistą z dnia na dzień. Wielokrotnie, kiedy tworzymy duże cele, stajemy się zbyt wzniosłymi, sprawiając, że wydają się niemożliwi. To prowadzi nas do następnego elementu …


Relevant (Istotny)– cel powinien być ważny, tak aby osobie/organizacji zależało na jego wykonaniu. Być może w idealnej wizji świata możesz robić co chcesz, ale żyjesz w realnym świecie, a nie idealnym, więc upewnij się, że wyznaczasz cele, które pasują do rzeczywistości.


Time-bound (Określony w czasie)– cel powinien mieć dokładnie określony przedział czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć. Posiadanie jasnej wizji na osi czasu tworzy poczucie pilności. Szybciej będziesz pracować nad tym, czego chcesz. Być może Twoim celem jest nauczenie się języka rosyjskiego, ponieważ pomoże Ci to lepiej komunikować się z klientami. Jakie są realistyczne ramy czasowe dla Ciebie? Czy w ciągu sześciu miesięcy masz wyjazd służbowy na który musisz się przygotować? Ustaw oś czasu dla swojego celu, aby po drodze móc sprawdzać na jakim etapie jesteś.
Dzięki takiemu poziomowi jasności moc która stoi za Twoimi celami pozwala mierzyć swoje postępy częściej i podejmować nowe działania.Jeśli czytasz moje artykuły od pewnego czasu to wiesz że jestem konkretnym człowiekiem i chcę dać od siebie zawsze jak najwięcej. Dlatego chcę żebyś sobie pomógł. Podejmij wyzwanie i ustal swoje cele. Zaraz przedstawię Ci wspaniałą metodę.


Więc jesteś gotowy, aby zaplanować swoją przyszłość i spróbować określenia swoich własnych celów?


Krok 1 : Poświęć 5 minut i przeanalizuj listę wszystkiego, co chcesz osiągnąć, stworzyć, zrobić, mieć, dać i / lub doświadczyć w ciągu najbliższych 10 lat. Zapisz tak wiele rzeczy tak szybko, jak to możliwe w tym czasie.


Krok 2 : Teraz przejrzyj listę i wpisz 1, 3, 5, lub 10 lat obok każdego celu, aby wskazać, ile czasu zajmie ich osiągnięcie. Masz półtorej minuty, aby to zrobić, więc bądź szybki i ruszaj!


Krok 3 : Przejrzyj listę. Wybierz swoje najlepsze trzy roczne cele. Są to cele, które naprawdę Cię ekscytują. Napisz akapit dla każdego celu, wyjaśniając, dlaczego absolutnie osiągniesz ten cel w ciągu najbliższych 12 miesięcy. To powinno zająć ci około 10-20 minut.
Teraz, jeśli możesz to podziel się się tym, co zapisałeś z przyjacielem, członkiem rodziny lub inną osobą, której ufasz, zrób to. Wypowiedzenie celu innym osobom, według badań zwiększa prawdopodobieństwo jego wykonania. Bo skoro deklarujesz coś innym to będziesz unikał bycia gołosłownym. Jeśli nie chcesz, po prostu wypowiedz je sobie głośno i stwórz z tego zdrowy nawyk.Co dalej?


Wpisz swoje cele tam, gdzie będziesz je widzieć codziennie i wykonaj co najmniej jedną akcję, aby je osiągnąć. Dodatkowym motywatorem jest technika wizualizacji. Wizualizuj siebie jako starszego i spoglądającego wstecz. Jaki ból następuje z nieosiągnięcia i jaka jest przyjemność z osiągnięcia swoich celów? Doskonalenie się to nie jednorazowa akcja, a coś co powinno Ci towarzyszyć przez całe życie. Spraw by podróż była przyjemna, a nie sam cel.


Czy ciągle czujesz, że osiągnąłbyś o wiele więcej, gdybyś mógł po prostu zrobić coś lepiej? Większość ludzi nie odnosi sukcesu, nie z powodu czynników zewnętrznych, ale dlatego, że pozwalają własnym lękom uniemożliwić im działanie.
Rozwiąż swoje problemy i zaplanuj życie. Zamów sesję coachingu:
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl


PS. Strategie które poznałeś pomogą Tobie, tak jak pomogły innym zaplanować przyszłość, w konsekwencji ożywić zdrowie, uzyskać namiętną i pełną miłości relację, której zawsze pragnęli i osiągnąć finansową wolność. Jeśli potrzebujesz pomocy w określaniu swojej przyszłości i sposobów w jaki ją osiągnąć to nie krępuj się i napisz do mnie wiadomość. Każdy powinien wiedzieć jak zaplanować życie.

Wyznaczanie celów, czyli jak zaplanować przyszłość

Obszar Twoich działań jakie mają ukształtować plan na życie to Twój drogowskaz. Dzięki temu możesz i jesteś w stanie dokonywać zmian w każdej sferze życia. Interesuje Ciebie planowanie przyszłości na poważnie?

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport