Jak osiągnąć cel? Będziesz w szoku [odnieść sukces i zacząć w 3 krokach]

Psychologia sportu
Psychologia sportu [ciekawe informacje, psycholog sportowy]
12 grudnia, 2022
Jak kontrolować emocje?
Jak kontrolować emocje? Chcesz zapanować i radzić sobie z nimi?
12 grudnia, 2022

Jak osiągnąć cel? Będziesz w szoku [odnieść sukces i zacząć w 3 krokach]

Jak osiągnąć cel

Jak osiągnąć cel

Dlaczego niektórzy mają problem i nie wiedzą jak osiągnąć cel? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego łatwo jest wykonać pewne rzeczy i pozornie niemożliwe jest osiągnięcie innych celów?

Jak to jest, że niektórzy potrafią znaleźć w sobie motywację i wiedzą jak się zmotywować, podczas gdy inni prokrastynują?

Jak skutecznie osiągać cele?

 1. Określ swój cel. Ustal, co chcesz osiągnąć i określ, jaka będzie Twoja nagroda za jego realizację.
 2. Ustal jasny plan działania. Wybierz konkretne kroki, które pomogą Ci osiągnąć cel, i sprecyzuj je, określając czas i miejsce realizacji.
 3. Wyznacz sobie terminy. Ustal daty, w których powinieneś osiągnąć poszczególne etapy dążenia do celu.
 4. Ustal priorytety. Przypisz priorytet każdemu z kroków, które musisz wykonać, aby osiągnąć swój cel.
 5. Monitoruj swoje postępy. Sprawdzaj, jak postępujesz w realizacji celu.
 6. Utrzymuj motywację. Przypominaj sobie o swoim celu i nagrodzie, jaką otrzymasz za jego osiągnięcie.
 7. Podejmuj działanie. Zacznij działać i realizuj swój plan.
 8. Nie poddawaj się. Kontynuuj swoje działania, nawet jeśli pojawią się trudności.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.


Jak osiągnąć cel

JAK OSIĄGNĄĆ SWOJE CELE

Czy po przeczytaniu tego wpisu będziesz wiedział jak osiągnąć cel? Na pewno tak! Zobacz co otrzymasz z tego artykułu:

 • Poznasz najlepszy sposób na osiągnięcie swoich celów
 • Odkryjesz zasady natychmiastowej transformacji
 • Dowiesz się, jak zmienić nastawienie, aby lepiej realizować swoje cele
 • Poznasz proste sposoby rozwiązywania problemów, które otworzą Cię na większy sukces
 • Nauczysz się budować nawyki dzięki którym zrealizujesz cel

Co pomaga a co utrudnia osiągnąć cel?

Pomocne czynniki to:

 • Przemyślany i zdeterminowany plan działania
 • Utrzymywanie się na właściwej ścieżce
 • Ustalenie konkretnych i możliwych do osiągnięcia celów
 • Zmotywowanie i napęd
 • Wsparcie od innych
 • Wykorzystanie zasobów

Utrudniające czynniki to:

 • Nierealne oczekiwania
 • Brak przygotowania
 • Brak motywacji
 • Niepewność
 • Brak wsparcia
 • Przeszkody

Jak znaleźć cel w życiu?

Odpowiedź na to pytanie może być różna dla każdego, w zależności od tego, czego dana osoba chce osiągnąć. Najlepszym sposobem jest określenie, czego chcesz w życiu osiągnąć, i stworzenie planu, jak to zrobić. Następnie, należy znaleźć motywację, która pozwoli zrealizować te cele. Można również skorzystać z porady bliskich przyjaciół lub mentorów, którzy mogą pomóc w dokładnym zdefiniowaniu.

Chcesz osiągnąć swoje cele, wiem tak jak każdy z nas..

DLACZEGO NIE MOGĘ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKIEGO CO CHCĘ? JAK OSIĄGNĄĆ CEL?

To co wyróżnia ludzi którzy wiedzą, że sekretem osiągnięcia celów jest to, co zrobić, gdy coś nie działa, jest dostosowywanie się. Musisz próbować modyfikować swój plan, jeśli zmieniły się warunki. A jeśli to nie zadziała, cóż, spróbujesz jeszcze raz. I to się dzieje. Ciągle idziesz do przodu, aż w końcu się przełamiesz. I w końcu bingo: osiągnięcie odblokowane! Właśnie odblokowałeś metodę jak osiągnąć cel. Łatwe prawda? Ale co z:

Ale co z tymi dziedzinami życia, w których parłeś do przodu, próbowałeś i próbowałeś, ale nie mogłeś pokonać swojego problemu? W jaki sposób osiągasz wtedy cele? Omówimy trzy zasady błyskawicznej transformacji, strategię radzenia sobie z tymi uporczywymi problemami w Twoim życiu. Zrozum, jak działają te trzy filary. Dzięki tej wiedzy znajdziesz się na drodze do przekroczenia obecnego stanu cierpienia i możliwe stanie się osiągnięcie swoich celów.

1. TO CZEMU SIĘ OPIERASZ TRWA

Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale psychologowie pokazali, że jest to prawda. Kiedy czemuś się opierasz, to nagle staje się to bardziej atrakcyjne dla Ciebie. Nagle całe Twoje ciało chce tego dwa razy więcej, ponieważ wszystko, co zakazane i tabu jest zdecydowanie bardziej ekscytujące niż coś możliwego do osiągnięcia .

Prosty przykład tego zjawiska: prosisz kogoś, aby nie myślał o różowym słoniu. Następnie pytasz ich, o czym myślą. Zgadza się,różowy słoń ;-)!

Jeśli wciąż będziesz się opierał czemuś wystarczająco długo i ostatecznie będziesz chciał tego tak bardzo, że stanie się obsesją.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

2. NIE WALCZ GDY COŚ NIE DZIAŁA

W większości dziedzin życia, jeśli będziesz naciskać wystarczająco długo, odpowiednio zmienić podejście lub wypróbować odpowiednią kombinację strategii, osiągniesz pożądany rezultat. To jest klucz do osiągnięcia celów. Ale jeśli nadal naciskasz i nie ma zmian, czas cofnąć się, aby uczciwie ocenić sytuację. Skoncentruj się na tym, jak osiągnąć cele. Zobacz co się dzieje. Jeśli spróbujesz walczyć z rzeczywistością, czyniąc ją czymś innym, dostaniesz tylko ból. I to nie jest wynik, który chcesz osiągnąć.

Jeszcze trudniejsza jest walka nie tylko z teraźniejszością, ale także z przeszłością.

3. PROBLEMY WYMAGAJĄ ENERGII DO ŻYCIA

Ostatnia zasada pochodzi od pierwszych dwóch. Jeśli mocno naciskasz na coś, to wtedy ta rzecz lub osoba odsuwa się. Denerwujesz się, a potem starasz się naciskać mocniej, ale nic się nie rusza. Chodzi tutaj o to żebyś po prostu pozwolisz, tej idei żyć.

Zgadza się – jeśli pozwolisz, aby cokolwiek było dokładnie takie, jakie jest, bez prób naprawienia, ostatecznie samo się zakończy/naprawi. Jak to osiągnąć? Zamiast skupiać energię na tym problemie, który powoduje stres i zmęczenie, możesz skupić się na innych elementach i wrócić do niego za jakiś czas.

Bywa, że najlepszym sposobem rozwiązania problemu jest po prostu odpuścić sobie. Jeśli pozwolisz temu odejść, puścisz także swoje cierpienie.

JAK MOGĘ ZBUDOWAĆ LEPSZE NAWYKI, DZIĘKI KTÓRYM OSIĄGNĘ CELE? PLANOWANIE DZIAŁAŃ

Jakie są Twoje cele? Aby je osiągnąć, potrzebujesz proaktywnego podejścia. Same się nie zrealizują, nie dostaniesz ich tylko siedząc i czekając. Planowanie działań jest tu kluczowe. Nieważne czy są to cele biznesowe, czy marzenia.


Potrzebujesz sprytnego planu i zasad. Zaraz Ci je dam. Pomyśl o nich jako o fundamencie lub wsparciu, które podtrzymuje Twoje cele. Korzystanie z tych trzech zasad pozwoli Ci skupić się i zaangażować w to, czego naprawdę chcesz. Dzięki tym filarom będziesz w stanie śledzić swoje postępy, utrzymywać odpowiedzialność i doświadczać prawdziwej, trwałej poprawy w życiu osobistym i zawodowym. Żegnajcie powtarzające się błędy, witajcie sukces i lepsze nawyki!

I. SKUP SIĘ- jak osiągnąć cel bez tego? Nie da się!

Jest to niezbędny pierwszy krok, w którym zyskujesz siłę. Sposobem na to jest skupienie się na tym, co chcesz. Czemu? Ponieważ skupienie jest potężne. Ale pamiętaj, że skupienie na tym jak zrealizować cel to nie szczepionka na lenistwo. Zwiększ swoje możliwości stosując torowanie.

Czy czujesz że czasami nie skupiasz się na celu? Spróbuj tego jako pierwszy krok w kierunku budowania lepszych nawyków. Pomyśl o czymś, w czym jesteś naprawdę dobry. Jak odniosłeś sukces? Są szanse, że istniał czas, że byłeś całkowicie skoncentrowany na tym, czego pragnąłeś.

Sposób na osiągnięcie dowolnego celu zaczyna się od tego kroku. Im lepsza przejrzystość, tym łatwiej będzie się poruszać. Dokładnie wiedz, do czego zmierzasz, a dotrzesz tam jeszcze szybciej. Więc wyjaśnij, czego naprawdę chcesz. Dlaczego tego chcesz? Spraw, aby powód był tak fascynujący, że jesteś tak podekscytowany, by iść naprzód, ponieważ skupiasz się na tym, do czego zmierzasz. Jeśli skoncentrujesz się na tym, czego nie masz, to w końcu ruszysz w tą stronę – i jest to krok dalej od tego, czego naprawdę chcesz.

Weźmy przykład utraty wagi. Zamiast mówić „chcę schudnąć”, bądź konkretny. Ile chcesz schudnąć? Dlaczego chcesz schudnąć? Co się stanie gdy osiągniesz wagę, którą chcesz? Przy słabo zdefiniowanym celu może on brzmieć mniej więcej tak: „Muszę stracić trochę na wadze. Dlaczego nie tracę wagi? „Jeśli skupisz się na fakcie, że nie tracisz wagi, to nie będziesz.

Zamiast tego, co by było, gdybyś powiedział coś w rodzaju: „Mam już dosyć noszenia luźnych ubrań, żeby zakryć swoje kształty. Chcę znowu mieć szczupła figurę i założyć obcisłe spodnie. Mam dość wymówek. Chcę się czuć dobrze. Chcę poczuć energię i witalność. Tracąc 10 kilogramów, wiem, że będę się tak czuła, ponieważ czułam się tak wcześniej.” Mamy tworzysz wizję, która jest jasna, konkretna i przekonująca. To jest ekscytujące. Z taką przejrzystością znajdziesz sposoby na tworzenie lepszych nawyków i robienie tego, co chcesz.

II. IDŹ I ZDOBĄDŹ NAJLEPSZE NARZĘDZIA DO PRACY- dzięki nim zgarniesz wszystko co potrzebne żebyś mógł i wiedział jak osiągnąć cel.

Zdefiniowałeś swój cel. Teraz potrzebujesz najbardziej efektywnego i skutecznego planu gry, aby do niego dotrzeć. Czas stworzyć lepsze nawyki, nawyki, których naprawdę pragniesz. Potrzebujesz najlepszych rozwiązań: najlepszej strategii, najlepszego trenera, najlepszych narzędzi, najlepszej mapy. Pomyśl o czymś, w czym już jesteś mistrzem – prawdopodobnie masz nauczyciela, trenera lub mentora, który pomagał Ci w drodze.

Moja rada? Znajdź wzór do naśladowania. Poszukaj kogoś, kto opanował obszar, który chcesz zmienić. To ktoś, kto to zrobił, a nie ktoś, kto tylko mówi. Następnie uzyskaj od nich plan, możesz zaoszczędzić lata, nawet dziesięciolecia! Pomyśl o tym: wiedzą, jak dostać się do miejsca, do którego chcesz się udać.

Możesz użyć różne strategie: może najlepiej pracujesz poprzez książki lub audio, seminaria lub sesje indywidualne. W przypadku naszego przykładu utraty wagi zatrudnij osobistego trenera lub dietetyka, który udowodnił wiele razy, że pomaga swoim klientom dotrzeć tam, gdzie chcą. Jeśli to nie zadziała zmień strategię, zdobądź nowego trenera, wypróbuj inny plan. Zmień swoje podejście, dopóki nie znajdziesz czegoś, co pomoże Ci osiągnąć cel. Zyskaj postęp i wiedz, że zmierzasz ku lepszym nawykom.

III. ROZPOCZNIJ DZIAŁANIE- dzięki temu będziesz wiedział jak osiągnąć cel. Małymi krokami zrealizuj plan działania.

Nadszedł czas, aby zacząć działać. Skupiasz się i masz jasność, masz swój plan i swojego mentora. Co cię powstrzymuje? Dla wielu z nas, nawet jeśli mamy odpowiednie narzędzia, coś nas trzyma. Musisz więc znaleźć to, co Cię blokuje, abyś mógł zacząć działać.

Bloki te często przedstawiają się jako wewnętrzne konflikty, zmora lepszych nawyków. Są ludzie, którzy chcą schudnąć – ale nadal jedzą o wiele za dużo wysokokalorycznych posiłków, co uniemożliwia im osiągnąć cel. Lub inni, którzy chcą być milionerami, ale śpią do południa każdego dnia. Konflikty te tworzą opowieści, które sobie opowiadamy, historie, które utrzymują nas w powtarzaniu wzorów naszej przeszłości. Ale jeśli rozpoznasz wzór i to, co za tym stoi, będziesz bliżej zrozumienia, co musisz zrobić, aby dokonać trwałych zmian we wszystkich obszarach życia.

Na przykład, jeśli nie ćwiczysz, możesz powiedzieć sobie, że po prostu nie masz czasu, jesteś wyczerpany. Pracujesz długo i po prostu chcesz się zrelaksować i spędzić trochę czasu z rodziną, kiedy wrócisz do domu. Zamiast wymówek potrzebna jest lepsza strategia, aby pozbyć się konfliktu. Być może Twoja nowa strategia jest taka, że ​​cztery dni w tygodniu chodzisz na długie spacery ze swoją rodziną. Bierzesz wózek z dzieckiem i po prostu idziesz. Zamiast porzucać czas spędzany z rodziną na koszt siłowni, łączysz przyjemne z pożytecznym. Bo jak sam wiesz, praktyka czyni mistrza.

Przestań wmawiać sobie kłamstwa, że ​​nie masz czasu na coś. Musisz tylko zmienić strategię, aby stworzyć lepsze nawyki. Ponownie, w obszarach, które opanowałeś, nie doświadczasz wewnętrznego konfliktu. To jeden ze znaków prawdziwego mistrzostwa. Więc co jeśli doświadczasz wewnętrznego konfliktu w związku z Twoim celem? Najpierw go zidentyfikuj. Następnie zmiażdż go. Dostosuj się, a przekonasz się, że nic Cię już nie powstrzymuje. Na końcu swojej drogi, wiedząc jak osiągnąć cel i stosując tę wiedzę zobaczysz szczęście, będziesz lepszy i udoskonalisz swoje życie. W konsekwencji realizując inne założenia, bo każdy z nas oczekuje czegoś innego i ma inne wartości. Jedni mają cel, aby rozwinąć firmę, czy stworzyć idealny związek. W tym momencie to nie jest ważne. Życzę każdemu aby skupił się na swoim celu, miał wizję i nieustannie do niej brnął.

Żeby osiągnąć cel, potrzebujesz plan działania. Spełnij marzenia zaczynając małymi krokami, aby osiągnąć wielkie cele. I pamiętaj… planowanie

Wszystkiego co dobre,
Rafał

PS. Dostałeś sprawdzone strategie jak osiągnąć cel. Już najwyższy czas, aby ruszyć!

Jak osiągać swoje cele (strategia, zacząć zapisać) = droga do celu

Musisz się nauczyć wyznaczać kamienie milowe. Czyli musisz określić co gdzie jak.

Jak to zrobić najlepiej?

Dzielisz target na mierzalne kroki.

Do każdego z nich musisz wyznaczyć deadline.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Jak osiągnąć cel? Będziesz w szoku [odnieść sukces i zacząć w 3 krokach] 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)