Jak zbudować zdrowe nawyki żywieniowe i nie tylko [jak zmienić złe i budować dobre życie]

Jak pokonać lęk, strach, niepokój
Jak pokonać lęk? Co to jest strach i niepokój? Panika, fobia, napad i atak paniki
12 grudnia, 2022

Jak zbudować zdrowe nawyki żywieniowe i nie tylko [jak zmienić złe i budować dobre życie]

Zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki

Dlaczego angażujemy się w niezdrowe nawyki, potrzeby i tendencje, o których wiemy, że nam nie służą?

Co sprawia, że ​​tak trudno jest dokonać prawdziwej, trwałej zmiany?

Większość ludzi zgadza się na to, co im daje życie. Szukają usprawiedliwienia dla tego, dlaczego nie mogą osiągnąć pożądanych rezultatów. Ale po co wybierać tą drogę wymówek, gdy istnieje sposób na zwiększenie i podniesienie jakości życia? Musimy wybrać zdrowe nawyki.

Czym są zdrowe nawyki?

Zdrowymi nawykami są ustalone sposoby postępowania, które pomagają w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Mogą one obejmować zarówno codzienne rutyny, jak i długoterminowe cele. Zdrowe nawyki obejmują prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie regularnej aktywności fizycznej, spożywanie zdrowej żywności, zarządzanie stresem, unikanie używek i regularne wizyty u lekarza. Inne zdrowe nawyki obejmują wybieranie niepalenia, picie alkoholu w umiarkowanych ilościach itp.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

WYSTARCZY ŻE ZWIĘKSZYSZ ZDROWE NAWYKI

Niezależnie od tego, czy chodzi o zrezygnowanie ze złych nawyków, takich jak palenie, narkotyki czy alkohol, lub rozwijanie zdrowszych nawyków, takich jak prawidłowe odżywianie i ćwiczenia, tworzenie większej pasji w Twoim związku, czy podejmując właściwe działania na Twojej ścieżce kariery, istnieje potężne narzędzie o nazwie LICZNIK JAKOŚCI, które może pomóc Ci stworzyć trwałą zmianę w Twoim życiu.

To co charakteryzuje ludzi którzy wiedzą jak osiągnąć cel, mają wybitne cechy przedsiębiorcy, czy posiadają odpowiednie kompetencje lidera jest właśnie tworzenie dobrych nawyków.

Jak wyrobić w sobie dobre nawyki?

 • Ustal cele i nagradzaj siebie za ich osiągnięcie.
 • Ustanów ramy czasowe. Ustal sobie konkretny plan i staraj się go trzymać.
 • Utrzymuj pozytywne podejście. Pamiętaj, że zmiana nawyków wymaga czasu i cierpliwości.
 • Postaw na wytrwałość. Staraj się utrzymać przyjęte postanowienia, nawet jeśli pojawiają się trudności.
 • Unikaj sytuacji, które mogą prowadzić do powrotu do starych nawyków.
 • Uczyń nowe nawyki częścią codziennego życia. Wykonuj je regularnie.

Jakie są złe nawyki żywieniowe?

 • Spożywanie zbyt dużych ilości słodyczy i produktów przetworzonych.
 • Jedzenie zbyt dużych porcji.
 • Nieregularne jedzenie.
 • Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych.
 • Niejedzenie śniadań lub przekąsek.
 • Niedostateczna ilość błonnika w diecie.
 • Spożywanie zbyt dużej ilości soli.
 • Jeden posiłek dziennie.
 • Niejedzenie owoców i warzyw.
 • Spożywanie zbyt dużej ilości cukru.

ŻYJ PROAKTYWNIE- MIEJ WIZJĘ

Pierwszą rzeczą, z której musisz sobie zdać sprawę, jest to, jak podchodzisz do życia. Jeśli chcesz zbudować zdrowe nawyki ta koncepcja jest absolutnie podstawową.

Załóżmy, że osoba o imieniu Krzysztof chce trochę poćwiczyć. Krzysztof postanowił, że przejedzie na rowerze 5 kilometrów w okół swojego sąsiedztwa. Była to wspaniała decyzja, która pozwoliła odetchnąć jego umysłowi, uspokoić myśli, dała pozytywne skutki jego ciału i duszy. Więc po 30 minutach aktywności fizycznej wraca zadowolony. Czuje się dobrze i myśli „To było miłe”.

Możesz pomyśleć, że Krzysztof wyświadczył sobie przysługę. I tak właśnie było! Ćwiczenia są niezwykle ważne. Ale sposób, w jaki zmobilizował się do jazdy na rowerze, jest taki sam jak ​​95% ludzi na świecie, którzy podchodzą do wszystkiego w swoim życiu. Robią różne rzeczy, mając nadzieję na pewne wyniki i widzą, co się dzieje.

Pozostałe 5% – liderzy na tym świecie – inaczej podchodzą do życia. Żyją proaktywnie. Oznacza to, że najpierw definiują to, czego chcą, a następnie podejmują działania, aby osiągnąć ten wynik.

Jak by to wyglądało? Załóżmy że Krzysztof jest w tych 5%. Krzysztof myśli o jeździe na rowerze. Decyduje w skali od 0 do 10, na jakim poziomie ma być to jazda na rowerze. W tym momencie podejmuje decyzję co do rezultatu przed rozpoczęciem zadania. Zakłada, że chce aby była to jazda na rowerze na poziomie 10.

Potem myśli: „Czego potrzebuję, aby to osiągnąć?” Cóż, może musi udoskonalić i polepszyć ostatni wynik o 10 sekund. Może musi wybrać nową trasę rowerową . Może musi pojechać do lasu. Może musi myśleć o wzmacniających myślach i słuchać motywującej muzyki w trakcie jazdy , które sprawiają, że poczuje się silniejszy, pewniejszy i będzie miał więcej siły.

Przewidując wynik, który chcesz z góry, przejmujesz kontrolę nad wynikiem. Możesz rozwinąć silną potrzebę, aby zmotywować się dzięki czemu będziesz miał trudniej w wymyślaniu wymówek i odpowiednio zarządzisz czasem. Po pewnym czasie natomiast przyzwyczaisz się do tego i nie będziesz myślał nawet o lenistwie, a będziesz skupiony na celu. Będziesz mógł stworzyć ogromny plan działania – być w stanie wiedzieć, co zrobić, aby to się stało.

Nie stosujesz biernego podejścia do życia, mając jedynie nadzieję, że tak się stanie lub spodziewając się, że coś się wydarzy. Odzyskujesz kontrolę i podejmujesz proaktywne podejście do osiągnięcia swoich celów, stając się produktywną osobą.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

ZDROWE NAWYKI -OKREŚLANIE JAKOŚCI

Jeśli chcesz mieć wysoką jakość życia i zbudować zdrowe nawyki, musisz zacząć od PRECYZYJNEGO określenia, czego chcesz od życia. Jeśli nie zdecydujesz się wcześniej na doświadczenie na poziomie 10, to go nie dostaniesz. Zastanów się, jaka jest Twoja szansa na najbardziej optymalne doświadczenie bez wcześniejszego zaprojektowania go? Wysoce nieprawdopodobna. Jasne, możesz mieć szczęście, ale jeśli chcesz mieć stałą jakość w swoim życiu, musisz zdecydować, jaki chcesz wynik. Jeśli chcesz zbudować dom to robisz plan, a nie tylko rzucasz cegły do dziury w ziemi.

Zadaj sobie pytanie, gdzie jesteś teraz, a następnie wizualizuj, gdzie chcesz być. Ponieważ gdziekolwiek jesteś, możesz to zmienić. Jeśli siedzisz przy komputerze i czujesz się zmęczony, bieg może nie brzmieć tak zachęcająco. Może dasz mu 3 w skali od 0 do 10. Ale na przykład spacer podczas, którego będziesz głęboko oddychał, już trochę lepiej prawda? Bądź uczciwy wobec siebie.

Użyj tego jako wspaniałego systemu testów, aby podjąć proaktywne podejście do każdego celu. LICZNIK JAKOŚCI możesz stosować absolutnie wszędzie gdzie tylko chcesz. Przykład, Twoje relacje partnerskie. Jak by to działało? Zastanów się nad swoim związkiem, może ostatnie parę dni były dosyć szare. Podejmujesz decyzję o zaplanowaniu randki ze swoim partnerem. I chcesz, żeby była to świetna randka, która może wzbudzić pasję między Tobą a Twoim partnerem.

Cóż, jeśli nie podejmiesz proaktywnego podejścia do zrobienia tej randki na poziomie 10, to szanse na wspaniałą randkę sa prawie zerowe. Nie możesz po prostu mieć nadziei, że akurat ta randka coś zmieni i złamie waszą rutynę. Musisz włożyć w nią wysiłek. Kwiaty, specjalna kolacja, przemyślany gest, napisanie wiadomości wyrażającej Twoje emocje, śmiech, robienie czegoś, co przypomina Ci pasję, którą kiedyś mieliście, możesz powiedzieć kilka miłych rzeczy, lub otworzyć się na coś nowego. Masz wiele opcji.

ZDROWE NAWYKI PRZYKŁADY

Jest pewna część Ciebie, która wie, czego potrzeba, aby uczynić przedmiot lub doświadczenie wspaniałym i jest to część Ciebie, która wie, ile potrzeba by zrobić to lub przeżyć coś, czego nie mogłeś do tej pory. Masz to dzięki swojemu doświadczeniu.

Pomyśl o tym, że jesteś w restauracji i zamawiasz spaghetti. Jak atrakcyjne jest ono w tej chwili?Może oceniasz smak na 4, a 7, a może 9? Teraz, co musiałbyś zrobić, żeby uzyskać 10? Czy musiałbyś podgrzać sos? Dodać ciągnącej się mozarelli, a może świeżej bazylii? A co z makaronem, lubisz al dente, czyli niedogotowany? Teraz zadaj sobie pytanie, co musiałbyś zrobić, aby uzyskać 0. Czy musiałby spać na Twoje jedzenie pająk z sufitu, albo kelner dał Ci zimny sos lub przegotowany, lepki makaron? Albo sos był tak przesolony, że nie dało się go zjeść?

Rozważ teraz podjęcie wycieczki rowerowej z początku artykułu. Co musiałbyś zrobić, aby uruchomić poziom 10? Czy musiałbyś jechać o zmierzchu? Czy musiałbyś jechać z partnerem lub przyjacielem? Czy musiałbyś się śmiać lub słuchać muzyki? „Co muszę stworzyć w sobie, w jaki stan muszę wejść, aby poczuć ten poziom?”

Celem jest zmiana emocji związanej z przedmiotami i doświadczeniami. Zadaj sobie pytanie, co musiałbyś docenić, uwierzyć, poczuć i skoncentrować się na tym, aby to osiągnąć. Wszystko, o co poprosisz, musi być pod Twoją kontrolą, aby to zadziałało. Jeśli powiesz, że nie może może padać na wakacjach na które wyjedziesz żeby osiągnąć poziom 10 to nie chodzi nam o to, bo nie masz takiej kontroli.

Ale jeśli powiesz, że muszę poznać lokalną kuchnię i tradycję i poleżeć trochę na plaży, to przejąłeś bezpośrednią kontrolę nad wynikiem. Wtedy Twoje życie staje się wspaniałe, ponieważ zawsze myślisz o przyszłości i jak ulepszać swoje doznania – zdecydowałeś, że to jest to, do czego jesteś zobowiązany. Zdecydowałeś, że jest to wynik, który chcesz osiągnąć. Nie czekasz i masz nadzieję, że to się stanie. Sam tworzysz warunki, które sprawiają, że to się dzieje.

ZDROWE NAWYKI ZAMIAST TYCH NEGATYWNYCH. CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZŁYCH NAWYKÓW

Każdy przedmiot i każde doświadczenie w życiu daje Ci jakość i ilość. Ale to Ty decydujesz, na jakim poziomie jesteś, gdzie chcesz być,jakie są odczucia związane z tą zmianą, i wreszcie, strategię, jak możesz to osiągnąć.

To narzędzie, LICZNIK JAKOŚCI, jest również potężnym narzędziem do zarządzania złymi pokusami. Możesz stworzyć zdrowe nawyki i uniknąć tych negatywnych. Ponieważ kiedy zrozumiesz, jak zmienić poziom pragnienia w swoim ciele, możesz odejść od pragnienia rzeczy, które uważasz za złe dla siebie i zaszczepić nowe pragnienie tych rzeczy, które są dla Ciebie dobre.

Niezależnie od tego, czy jest to rzucenie palenia, spożywanie alkoholu lub narkotyków, utrata wagi, wypracowanie większej ilości lub przeniesienie relacji na wyższy poziom, Licznik Jakości może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem, a także zmotywować Cię i wzmocnić w zupełnie nowym , proaktywny sposób na osiągnięcie swoich celów.

Słowem końcowym, pielęgnuj swoje myśli. Twórz zdrowe nawyki za pomocą narzędzi do ich Tworzenia i rozkoszuj się życiem. Goniąc ze celem i osiągając spełnienie, będzie Ci dużo łatwiej niż do tej pory. Bo jeśli nie będziesz świadomie podejmował decyzji odnośnie tego co robisz, to nigdy nie będzie Ci łatwiej. To zagadnienie wyjaśnia entropia, o której możesz przeczytać u mnie na blogu.

Jakie zdrowe nawyki żywieniowe warto wprowadzić

Zdrowe odżywianie wpływa na cały organizm. Częsty błędem jest „niewinna” przekąska. Dlatego musisz zadbać o regularność i dostarczać najwyższej jakości składniki odżywcze.

Nawyk to nic innego jak powtarzanie pewnego wzorca.

PS. Bardzo się cieszę, że szukasz sposobu na to jak się rozwinąć, zbudować zdrowe nawyki i cieszyć się życiem!
Pytania możesz zadawać w komentarzach do tego wpisu.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Jak zbudować zdrowe nawyki żywieniowe i nie tylko [jak zmienić złe i budować dobre życie] 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)