Doradztwo Biznesowe, jego Sekrety Ujawnione! Doradztwo od podszewki (5 typów- a jeden na pewno Cię zaskoczy)

Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe to strategia stosowana nie tylko przez olbrzymie korporacje, ale również mniejsze firmy (doradztwo dla małych firm), a nawet działalności jednoosobowe.

Starannie przeprowadzone doradztwo biznesowe daje Ci konkretne i mierzalne rezultaty.


Często zdarza się, że nawet najbystrzejsze umysły przedsiębiorcze mają wątpliwości i potrzebują zewnętrznego wsparcia. Właśnie to Ci oferuję.

Doradztwo biznesowe, to usługa dostająca w ostatnich latach spore zainteresowanie.

Doradztwo biznesowe, przeprowadzone w odpowiedni sposób potrafi stworzyć mocne rezultaty. Oczywiście nie wszyscy doradcy radzą sobie tak dobrze jak Rafał Szrajnert. Na szczęście są również i tacy, których można polecić bo osiągają świetne rezultaty. Dobra pomoc biznesowa, jak doradztwo dla firmy, potrafi podnieść firmę znacznie powyżej średniej rynkowej.

I to znacznie.

Bądźmy bardziej precyzyjni. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak doradztwo biznesowe, wpływa na optymalizację przedsiębiorstwa. Najpierw zacznijmy, od tego czym jest doradztwo.DORADZTWO, doradztwo biznesowe, zawodowe, kariery, hr, doradztwo gospodarcze, ile ich jest jeszcze?

Doradztwo najogólniej mówiąc jest pomocą udzielaną przez wyspecjalizowane firmy usługowe w bieżącej działalności przedsiębiorstwa, oraz w ich rozwoju, a także restrukturyzacji i zmianie. wiki
Doradztwo biznesowe jest zawodem polegającym na rozpoznawaniu statusu i ogólnych procedur działania związanych z danym przedsiębiorstwem. W ramach tego procesu doradca biznesowy będzie również starał się zidentyfikować sposoby na ulepszenie ogólnego modelu operacyjnego biznesu i pomóc firmie lepiej wykorzystać istniejące zasoby. Doradztwo biznesowe obejmuje także proces prognozowania możliwych kierunków przyszłego wzrostu i przygotowania do zainicjowania tego wzrostu.

Doradztwo biznesowe

Doradztwo biznesowe definicja

Doradca biznesowy współpracuje z klientami w zakresie strategii, planowania i rozwiązywania problemów, a także pomaga klientom rozwijać umiejętności biznesowe i wiedzę. Tematy te obejmują projektowanie modelu biznesowego lub planu marketingowego, a także określanie, które techniki marketingowe należy stosować i jak z nich korzystać.

Doradztwo biznesowe (defininicja) zapewnia konsulting w zakresie zarządzania, aby pomóc organizacjom poprawić wydajność i efektywność. Specjaliści analizują firmy i tworzą rozwiązania, jednocześnie pomagając firmom w osiągnięciu ich celów.Przedsiębiorstwo będzie zlecać usługi doradztwa biznesowego, gdy pojawią się przeciwności, które zdają się uniemożliwiać pełne wykorzystanie potencjału. Kierownictwo, management czy zarząd może być świadome, lub przynajmniej podejrzewać niektóre kwestie, które utrudniają wzrost. Doradcy badają ogólną kondycję, a następnie rozpoczynają systemową ocenę funkcji każdej części modelu, w tym funkcji zarządzania i nadzoru. Po drodze doradca identyfikuje określone obszary zainteresowania i zaczyna formułować strategie rozwiązywania tych problemów.

Nie istnieje jedna konkretna procedura, którą zawsze podąża doradca biznesowy. Zasadniczo proces ten zależny jest w dużej mierze od obecnej sytuacji firmy, a także jakimi dysponuje zasobami. Praktycznie w każdej sytuacji dotyczącej doradztwa biznesowego proces ten ostatecznie prowadzi do zidentyfikowania mocnych i słabych stron obecnej struktury biznesowej.

Najogólniej, doradztwo biznesowe można podzielić na trzy obszary: odkrywanie, ocena i restrukturyzacja. Odkrywanie polega na poznawaniu kultury firmy, w tym na temat tego, jak działa obecnie całe przedsiębiorstwo. Ocena obejmuje identyfikację aktywów i zobowiązań związanych z tym bieżącym modelem. Restrukturyzacja koncentruje się na zadaniu polegającym na budowaniu na istniejących aktywach przy jednoczesnym przekształcaniu zobowiązań w aktywa lub całkowitym eliminowaniu zobowiązań.

Specjaliści, którzy pracują w ramach doradztwa biznesowego, mogą przyjąć kilka podejść do swojej pracy. Jednym ze sposobów jest specjalizacja w jednym, lub kilku typach branż. Inni doradcy biznesowi mogą oferować swoje usługi w szerokim spektrum. Jeszcze inni wolą skupić się na projektach doradztwa biznesowego, które są dostosowane do potrzeb małej firmy lub dużej korporacji.

Aby odnieść sukces w dziedzinie doradztwa biznesowego, potencjalni doradcy zazwyczaj wnoszą do tego zadania zarówno doświadczenie, jak i edukację formalną. Ekspertyza może obejmować doświadczenie w takich obszarach, jak informatyka, sprzedaż, marketing, zarządzanie operacyjne, finanse lub zasoby ludzkie.

Doradztwo biznesowe

Masz problemy, lub jesteś niezadolony ze swojej obecnej sytuacji w firmie?
Skontaktuj się
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.plDoradztwo gospodarcze obejmuje wiele usług i aspektów działania przedsiębiorstwa. Mogą to być:

 • porady prawne i finansowe (prawo i finanse)
 • wsparcie dotyczące zagadnień podatkowych
 • prowadzeniu ksiąg handlowych
 • sporządzanie biznesplanów
 • pomoc w zakresie opracowywania zasad zarządzania firmą i jej strategii
 • audyt oceniający przedsiębiorstwo
 • zarządzanie personelem, doradztwo HR
 • podatki
 • analizy finansowe
 • komunikacja z mediami, PR, marketing
 • i inne


Doradztwo Zawodowe i Kariery polega na stworzeniu zindywidualizowanego planu działania. Bazuje na posiadanych umiejętnościach i preferencjach klienta. Pomaga w przygotowani się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak i rozmowy biznesowej z kontrahentem. Zapobiega procesom wypalenia zawodowego. "Każdy z nas kiedyś słyszał o kimś kto dobrze zarabiał, ale na pewnym etapie życia nie mógł już ciągnąć dalej obecnej sytuacji i ze wszystkiego zrezygnował. Zaczął życie od nowa..."

Dzięki umiejętnemu doradztwu zawodowemu można odpowiednio ulokować swoje zasoby w celu optymalnie dobrego rozwoju kariery.

Doradztwo Personalne, inaczej konsulting HR pomaga w odpowiedni sposób ustalić relacje pomiędzy pracownikami i przełożonymi. Jak i wsparcie procesów rekrutacyjnych.

Doradztwo świadczone może być na różne sposoby takie jak (typy firm doradczych).:

 • Stałe wsparcie udzielane na bazie ryczałtu lub abonamentu. Głównie stosowane podczas pracy z trudnymi problemami, gdzie wymagana jest wysoce specjalistyczna wiedza i trudno lub nieopłacalne jest zatrudnienie takiego pracownika w firmie.
 • Wsparcie nagłe, wedle wymagań. Rozwiązanie trudnych, incydentalnych i unikalnych problemów
 • Wsparcie projektowe rozliczane za wykonanie określonego zadania i osiągniecie zamierzonych celów. W przypadku gdy nieopłacalne jest zatrudnienie doradcy w pełnym wymiarze czasuPoniżej lista wyjaśniająca czym są i dlaczego są takie ważne (praktyczne przykłady z prawdziwych sytuacji):

Szkolenia biznesowe dla firm
Szkolenia umiejętności miękkie
Szkolenia sprzedażowe
Konsulting
Mentoring
Coaching
Motywacja
Strategia błękitnego oceanu
Jak rozwinąć firmę
Szkolenie NLP


Doradztwo biznesowe dla małych firm

Zgadza się, oferujemy również doradztwo biznesowe dla małych firm.

Małe firmy mają wiele powodów, aby rozważyć doradztwo biznesowe u profesjonalnego konsultanta z realnymi wynikami. Konsultanci dla małych firm mogą pomóc: zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewnić specjalistyczne porady, ustawiać odpowiednio zmieniające się obciążenia, planować przyszłość i rozwiązywać wszelkie problemy biznesowe.

Niektórzy konsultanci są nawet mentorami i doradcami, którzy pracują z właścicielami małych firm przy szerokim planowaniu i pracach strategicznych. Inne zapewniają bardziej wyspecjalizowane usługi jako podwykonawcy. Według Forbesa "zamiast zatrudniać na stanowisko, które może być po prostu na niepełnym etacie, jak strateg marketingowy lub radca prawny, zamiast tego, rozważ zatrudnienie konsultanta, który jest ekspertem w swojej dziedzinie." Ale jeśli dopiero zaczynasz poszukiwania pod hasłem doradztwo biznesowe dla małych firm, od czego zaczynasz? Istnieje wiele ogólnych i konkretnych zasobów dla małych firm potrzebujących małego doradztwa biznesowego, a my przeprowadzimy Cię przez najlepsze z możliwych opcji!

Dlaczego nie opłaca się zatrudniać doradcy na stałe w firmie (etat)?

W obecnych szybko zmieniających się czasach i otoczeniu biznesowym , najczęściej nie jest racjonalne stałe zatrudnianie ekspertów wszystkich specjalności biznesowych. Generuje to olbrzymie koszty i trudności z rozwiązaniem umowy. Coraz bardzie upowszechnia się outsourcing czyli wynajmowanie doradcy zewnętrznego.

Doradztwo biznesowe, jak widać to pożadana "broń" w walce pomiędzy przedsiębiorstwami, mogę tu śmiało powiedzieć, że jest to broń inwestycyjna. Za niewielką w porówaniu do przyszłych zysków, stawkę, możesz wyprzedzić innych.

Spójrz na to, jak doradztwo biznesowe zyskało na wartości w ciągu ostatnich pięciu lat w stosunku do lat wcześniejszych.

Wiele firm, i to nie tylko tych czołowych notowanych w Polsce na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), ale również tych z sektora MŚP, korzysta regularnie z konsultacji doradców. Mówią o tym otwarcie. Ale to nic w porównaniu z tym, jak przedsiębiorstwa z USA wyprzedziły bardziej konserwatywne podejście właścicieli firm z europy. W Stanach Zjednoczonych, praktycznie normalnym stanem rzeczy jest posiadanie doradztwa biznesowego w firmie.

Największym plusem jest to, że firmy radziły sobie świetnie nawet podczas krachu i upadku Lehman Brothers, który zapoczątkował sławny kryzys. Dzięki sprawnemu użyciu doradztwa biznesowego, były przygotowane na tak szybką zmianę.

Skąd wziąłem te dane porównawcze? Wszystkie dane pochodzą z zaufanych źródeł jak Forbes, czy Harvard Business Review. Możesz więc być pod wrażeniem potencjału doradztwa biznesowego, a także efektywności rozwojowej.

Nasze kompetentne i specjalistyczne usługi dotyczące tego czym jest doradztwo biznesowe, nie tylko oferują fachowe porady, którym możesz zaufać - odpowiadają również na najbardziej wygórowane propozycje rozwojowe dotyczące różnych metod ekspansji, organizacji i zarządzania w możliwie najprostszy sposób. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z dziedziny jaką jest doradztwo biznesowe, jako doraźna lub długoterminowa strategia to wiedz, że może być używana jako dogodna forma inwestycyjna. Inwestujesz w rozwój i naukę.

Nie ma tu żadnych opłat za zgłoszenie chęci przygotowania najlepszej oferty. Nie ma też obowiązku związania się z umową. Po prostu podążaj za poniższymi instrukcjami.

Skoro interesuje Cię doradztwo biznesowe, dla Twojej firmy, napisz do nas wiadomość. Wyślemy, krótki kwestionariusz, aby jak najlepiej dopasować ofertę dla Twoich potrzeb
Dane kontaktowe to:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

Twój,
Rafał Szrajnert
Profesjonalne doradztwo biznesowe

P.S. Pamiętaj - dobra wiedza jest czynnikiem determinującym rozwój. Dowiedz się, czy możesz rozwinąć siebie, lub swoją firmę.

mgr Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego , a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos

Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%!

Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%! Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.