Czym jest Coaching (Coach, Psychologia, Mentoring i Studia Podyplomowe)

Zespół dyskutuje nad poszerzeniem rynku zbytu
Zagraniczny Rynek zbytu Polskich Firm- poszerzanie i eksport (rynek definitywny)
30 października, 2017
Sleight of mouth, inaczej zręczność językowa
Sleight of mouth, czyli jak zniszczyć ograniczające przekonanie
6 listopada, 2017

Czym jest Coaching (Coach, Psychologia, Mentoring i Studia Podyplomowe)

Coaching

Coaching


Coaching

W życiu każdego z nas przytrafiają się sytuacje z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Wiem, że Ty też tak masz…
Na szczęście od zarania dziejów istnieje coś takiego jak coaching. Już w odległych czasach, ludzie mający problemy udawali się do bardziej doświadczonej osoby po poradę.

Poniżej dostaniesz sprawdzone informacje, które są bardzo pomocne.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook AdsCo to jest coaching

Life i Biznes CoachingWiele razy spotkałem się z niewłaściwym pojęciem na temat tego czym jest coaching. Poniżej przedstawiam Wam rzetelny jak zawsze, artykuł na ten temat.
Z terminem „coaching” na pewno spotkaliście się już kilka razy (czy to w telewizji, gdzieś w internecie, albo prasie).
Za chwilę odpowiem na kilka pytań.

Czym właściwie jest coaching? Jak możesz użyć coaching dla siebie? Kim jest coach?I jakich umiejętności coachingowych potrzebujesz?

Coaching definicjaCoaching to forma rozwoju powiązana z psychologią i procesem decyzyjnym mająca na celu przyspieszenie tempa rozwoju i polepszenia efektów działania. Jest to prosta definicja coachingu. Zastosowany może być wobec osób jak i firm czy przedsiębiorstw, wchodząc tutaj w różne typy wspomagania rozwoju (dodatkowo mentoring, konsulting, doradztwo, terapia, psychoterapia, nauczanie, szkolenie). Proces przeprowadzany jest przez coacha. Wybierany jest na podstawie posiadanej renomy, doświadczenia, lub certyfikatów. Z angielskiego , osobę korzystającą z usług coacha nazywa coachee (w Polsce termin raczej nie używany).


Jak mówi wikipedia: ”Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności. Można do tego dodać bardzo popularny ostatnio coaching online.

Czy Twoje życie nie jest takie jakiego oczekujesz? Czy chcesz coś zmienić?Skontaktuj się
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl
Poniżej lista wyjaśniająca czym są i dlaczego są takie ważne (praktyczne przykłady z prawdziwych sytuacji):

Szkolenia biznesowe dla firm
Szkolenia umiejętności miękkie
Szkolenia sprzedażowe
Konsulting
Doradztwo biznesowe
Mentoring

Motywacja
Strategia błękitnego oceanu
Jak rozwinąć firmę
Szkolenie NLP

Jest to dosyć trafne określenie. Dodać należy to, że zamierzeniem coacha jest usamodzielnienie klienta w jego wyborach. Coaching odbywa się przy użyciu zasobów już posiadanych (wiedza, umiejętność, motywacja). Polega na indywidualnej pracy, dając klientowi wgląd w jego umiejętności, odkrywając talenty i potencjał. Zgodnie z wieloma nurtami zorientowany nie jest na przeszłość (której nie można zmienić- zmienić można jedynie jej postrzeganie, ewentualnie zastosować imprint- techniki NLP). Dlatego coaching skupia się na teraźniejszości i przyszłości.
Coaching pomaga również w radzeniu sobie z problemami i wyzwaniami zanim staną się poważnymi problemami.


Coaching polega na pracy, której efektem jest osiągnięcie celów klienta w życiu osobistym. Stosuje się tu narzędzia z psychologii i psychologii osiągnięć. Zakres związany jest z biznesem, karierą, finansami, zdrowiem, relacjami i rozwojem interpersonalnym. Olbrzymim plusem pracy coacha jest to że nie jest on związany emocjonalnie z problemem, co pozwala mu wybrać jak najlepsze ekonomicznie rozwiązania.


Sesja coachingowa odbywa się zwykle w formie rozmowy. Coach sugeruje i naprowadza klienta na właściwy tok myślenia za pomocą pytań, a nie komend. Zastosowanie ma tu prosta zasada, ludzie są o wiele bardziej skłonni angażować się w rozwiązania, które wymyślili samodzielni, niż do tych, do których są zmuszeni. Czasem jeszcze, coaching jest postrzegany jako narzędzie z którego korzysta się w przypadku pomocy doraźnej, tzw. plasterek na ranę. Prawdziwym założeniem jest natomiast charakter prewencyjny.
Coaching działa najlepiej, gdy wszyscy rozumieją jasno przyczynę wynajęcia coacha i wspólnie ustalają oczekiwania co do tego, czego chcą osiągnąć.

Skąd wziął się coaching? Co to jest Inner Game?Żadna dyskusja o coachingu nie byłaby kompletna, gdyby nie poruszyć pionierskiej pracy Timothy’ego Gallwey’a. W bardzo popularnej książce (sprzedanej w ponad 2 milionach kopii- opublikowanej już w 1974 roku) dzieli się spostrzeżeniami na temat „wewnętrznej gry”. Dla zainteresowanych tytuł książki to „The Inner Game Of Tennis”.
freud i terapia
Książka Gallweya zrewolucjonizowała myślenie o coachingu. Sugerował, że największe przeszkody w sukcesie i osiągnięciu potencjału znajdują się wewnątrz nas samych, a nie w świecie zewnętrznym. Założeniem była odpowiednia modyfikacja dialogu wewnętrznego. To co robimy można poprawić zagłuszając negatywne myśli i wchodząc w stan flow. Czasami oznacza to wyciszenie, skupienie się na celu, czasami jednak chodzi o usunięcie strachu badając czarny scenariusz.terapia i coaching


Kiedy?


Wtedy kiedy chcesz zmiany, stoisz w martwym punkcie. Nie wiesz jaką drogę wybrać, lub co będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale pragnienie zmiany jest tak silne że musisz zrobić już coś teraz!
no-repeat;center top;;
auto


Jedne z najczęstszych przyczyn pracy z coachem:


Chęć lepszej organizacji i zarządzania czasem. Również, aby osiągnąć wszystko czego się chce w życiu
Jak dalej planować ścieżkę kariery
Redukcja stresu w pracy, lub w życiu
Jak osiągnąć lepszą równowagę między życiem zawodowym, a domowym, tzw. work-life-balance
Jakie umiejętności rozwijać
Jak poprawić moją relację z pewnymi osobami
Wzrost pewności siebie
Wzrost motywacji
Wypalenie zawodowe
Brak samodyscypliny
Zwlekanie
Brak efektywnościNiektóre rodzaje coachingu:Business coaching, coaching biznesowy- najwyższa kadra zarządzająca od lat korzysta z pomocy coachów. Olbrzymim plusem w życiu jak i w pracy jest konsultacja z osobą, która nie jest emocjonalne związana z problemem
Coaching sportowców – tak jak wcześniej napisałem, sam coaching praktycznie wywodzi się ze sportu. Założeniem było osiągnięcie maksymalnej efektywności
Life coaching, coaching życia/osobisty/personalny – pomoc w sprawach życia codziennego
Coaching kariery – jaką drogę wybrać
Coaching relacji – jak dbać o swoich bliskich
Zasady coachingu:


Coaching bazuje na wzajemnym zaufaniu i poufności
Coaching może być skuteczny tylko wtedy, gdy klienci są w stanie omówić każdy aspekt kwestii, lub wyzwania ze swoim coachem. Coach może potrzebować słuchać osobistych problemów lub prywatnych informacji, które muszą być poufne.

Zadaniem coacha jest zadawanie właściwych pytań, aby pomóc klientom wyciągnąć własne wnioski.
Oczywiście trener może dostarczyć użyteczne informacje lub sugestie, ale najlepsze odpowiedzi zazwyczaj pochodzą od osoby coachowanej …. Występuje wiele podziałów pytań (pytania mocne, pytania skalujące, pytania otwarte, pytania zamknięte, meta model, model Miltona i wiele innych). Właściwe pytania dażą do planowanego uświadomienia sobie wszystkiego, co może mieć znaczenie w kontekście realizowanego celu. Treść odpowiedzi jest wykorzystywana do zadania kolejnego pytania, ukierunkowania procesu, wychwytywania wzorców działania i schematów myślenia etc.
Źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Coaching

Najważniejsze punkty do zapamiętania:Jest dobrowolny
Pomaga ludziom uczyć się, przy czym nie poucza
Jest zbudowany na bazie pytań
Pobudza do myślenia
Dokonuje się w atmosferze szacunku i pełnej akceptacji dla wartości klienta
Prowadzi do świadomego dokonywania zmian
Skupia się na osiąganiu celów
Nie podsuwa gotowych rozwiązań, a naprowadza na najlepsze rozwiązanieOpowiedz mi o czym chciałbyś porozmawiać z coachem i skontaktuj się w zakładce Kontakt.


Uzyskaj coaching. Uzyskaj rezultaty.


Rafał Szrajnert life coaching (coaching życia prywatnego, osobistego i zawodowego) nie przypomina żadnego innego na świecie. Przez wiele lat zdobywał wiedzę na temat psychologii człowieka, popartą licznymi certyfikatami i udokumentowanymi osiągnięciami.
Life coachingRafał Szrajnert life i business coach, nie tylko osiągnął znakomite wyniki w swoim życiu, ale także bezkonkurencyjnie angażuje się w swój zawód dzięki setkom godzin treningu twarzą w twarz i wirtualnym (skype). Wszystko , aby stać się najefektywniejszym coachem w Polsce. Ten rygorystyczny proces szkolenia, który przechodził przez wiele lat jest częścią tego, co odróżnia jego program coachingowy od innych.

Czy to oznacza, że ​​Twój osobisty coach będzie lepszy od Ciebie w konkretnym celu, na którym się skupiasz? Niekoniecznie. Trener Phil Jackson nigdy nie był lepszym graczem w koszykówkę niż Michael Jordan czy Kobe Bryant. Ale Jackson posiada światowej klasy umiejętności w opracowywaniu zwycięskiego planu gry i wydobywania najlepszych cech i umiejętności w swoich graczach. To jest wartość i wiedza, którą Twój trener wniesie do Twojego życia.

Coach stanie się zaufanym przyjacielem, który chce i oczekuje od Ciebie tego, co najlepsze.Indywidualne plany Rafała opierają się na wiedzy, rozróżnieniach i strategiach zebranych od wybitnych osób, które osobiście zmodelował, przeprowadził wywiady lub zaprzyjaźnił się i współpracował w dziedzinie life coaching, oraz business coaching (coaching biznesowy).

Business coachingZ trenerem i najlepszym coachem, po prostu korzystasz z najlepszych zasobów w dowolnym miejscu, aby stworzyć niezwykłą jakość życia. Rozpocznij Coaching wyników już dziś i bądź gotowy, aby występować w swoim najlepszym wydaniu!


ZAPLANUJ SWOJĄ WSTĘPNĄ SESJĘ COACHINGOWĄGotowy do podjęcia kolejnych kroków? Zaplanuj swoją wstępną sesję coachingową ze specjalistą!


Zadzwoń
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl


Coaching rodzaje: Coaching życia (life coaching) i coaching biznesowy (business coaching). Czego można się spodziewać?Life i Business coaching u Rafała Szrajnerta, czego możesz oczekiwać? Najlepszy osobisty trener ma dobrze rozwinięte poczucie wyzwań, przed którymi stoisz, co pozwala mu zaprojektować trening dla Ciebie, który przyśpiesza i otwiera nowe furtki dla Twojego rozwoju. Coach musi być pewny, że nadajesz się do każdego wyzwania, z którym się spotykasz, więc Twój osobisty schemat treningowy musi przekraczać Twoje potrzeby.

Tak jak najlepsi trenerzy sportowi mają zarówno doświadczenie, jak i intuicję, aby zrozumieć, gdzie są fizyczne i psychiczne granice swoich podopiecznych, tak Rafał Szrajnert ma umiejętności i talent, aby uzyskać poczucie dokładnie, gdzie jesteś w swojej zawodowej i osobistej podróży . Używając tych uczuć, aby przygotować Cię do emocjonalnego, mentalnego, taktycznego i technicznego aspektu każdego wyzwania na Twojej liście. Rodzaje coachingu są dopasowane do Twoich potrzeb.

Usługi coachingowe pomogą Ci rozwijać się i uczyć szybciej niż konkurencja. Twój osobisty trener jest już sprawdzonym ekspertem w zakresie uczenia się przez całe życie i poddaje się uczciwej, rygorystycznej autoanalizie i profesjonalnej ocenie. W ten sposób Rafał Szrajnert pozostaje na szczycie swojej branży – i trzyma Cię na szczycie.

Dostęp do zastrzeżonych i sprawdzonych strategii jest tym, co odróżnia osobistego trenera od reszty. Pełna filozofia dawania z siebie 100%, kiedy inni już nie mogą, jest również głównym wyróżnikiem. Te techniki zapewniają, że każde podejście jest całkowicie osobiste i dostosowane do Twoich własnych doświadczeń.

Life i Business Coaching u Rafała, pomoże Ci stworzyć kulturę doskonałości, która stanie się podstawą każdego aspektu Twojego życia. Kiedy to poświęcenie dla Twojego osobistego najlepszego „ja” jest podstawą wszystkiego, co robisz, przekonasz się, że osiągasz więcej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś/aś.

Twój osobisty coach pomoże Ci zoptymalizować swoje życie krok po kroku. Rafał jest wykwalifikowanym, wyszkolonym słuchaczem i zauważy to, co jest ukryte i o czym nie mówisz. Ten proces coachingu (life i business) będzie rósł i rozwijał się, co pozwoli Ci z czasem coraz bardziej z niego korzystać.

Jeśli jesteś gotowy, aby uzyskać wszystko, co możesz od siebie i swojego życia już teraz, nadszedł czas, aby zacząć korzystać z usług coachingowych Rafała Szrajnerta. Będziesz naprawdę zdumiony, jak wiele możesz osiągnąć dzięki odpowiednim wskazówkom i wsparciu. Nie czekaj do kolejnego dnia, aby podjąć ten krytyczny krok w kierunku ogromnego sukcesu i nieograniczonego potencjału!


Coaching i coach

ZAPLANUJ REZULTATY JUŻ DZIŚ


Gotowy do podjęcia kolejnych kroków? Zaplanuj swoją wstępną sesję coachingową ze specjalistą!


Zadzwoń
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.plZ wyrazami szacunku,
Twój coach- Rafał Szrajnert

PS. Wiem, że jesteś już zmęczony/zmęczona czekaniem na rezultaty. Zacznij działać już dziś, bo czas ucieka i już nigdy nie wróci. Umów sesję coachingową.

Czym jest coaching, mentoring i psychologia

Rozwój osobisty to kompetencja którą musisz posiąść. Akredytacja ICF, czy studia podyplomowe z coachingu nie są Ci potrzebne jeśli chcesz to robić dla siebie. Osobiście uważam że każdy dobry menedżer posiada pewien standard mentalny, dzięki czemu wpływa na rozwój kompetencji m.in. swoich pracowników. Wchodzi wtedy w rolę mentora i działa jak konsultant. Program menedżerski z coachingu i mentoringu to cykl szkoleń który daje masę wiedzy i umiejętności, wpływając na leadership w organizacji. Ponadto umiejętności są bardzo pomocne w zarządzaniu zasobami ludzkimi, czyli hr i podczas pracy z klientem.Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej