fbpx

Mentoring jako 1 kluczowy czynnik sukcesu. Dlaczego ich poróżnił? Dlaczego właśnie tak szybko zadziałał? (zaskakująca odpowiedź)

Mentoring

Mentoring

Mentoring daje rozwiązanie na pytania dotyczące właściwych wyborów. A jak dobrze wiesz, to jakie decyzje podejmiesz będzie miało wpływ na to jak potoczy się Twoje życie.

Poniżej zamieszczam historię, na temat dwóch osób.

Mentoring szkolenie
Zamów sesję mentoringową już teraz
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

Tak podobnych, a jednak tak innych. Wraz z rozwiązaniem problemu. Problemu, który trapił jednego z nich, bo przecież miało być inaczej...

Dam Ci odpowiedź i wnioski które wysnujesz sam. Poznasz sekret zdobywania przewagi nad innymi. Ale...

Czy mentor miał z tym coś wspólnego?

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku:

Pewnego pięknego wiosennego popołudnia, dwadzieścia lat temu, dwoje młodych ludzi ukończyło studia. Mieli ze sobą wiele wspólnego. Oboje byli dobrymi uczniami, dobrze wyglądali i jak przystało na młodych i ambitnych, pełni pozytywnej energii.

Ostatnio, Ci dwaj mężczyźni wrócili do swojej uczelni na zjazd absolwentów.

Pomimo tych lat, które minęły wciąż byli do siebie podobni. Oboje założyli szczęśliwe rodziny, mieli dzieci i nawet pracowali od momentu ukończenia studiów w tej samej firmie, bardzo znanej korporacji.

Ale istniała pewna różnica. Jeden z mężczyzn był kierownikiem małego zespołu, a drugi CEO. Dyrektorem generalnym na całą Polskę.

Co spowodowało różnicę


Czy zastanawiałeś się kiedyś, tak jak ja, co powoduje takie różnice w życiu ludzi? Tu nie chodzi o wrodzoną inteligencję, talent czy poświęcenie. Kluczowe również nie jest to czy dana osoba chce odnieść sukces, a druga nie.

Różnica tkwi w tym, że niektórzy podejmują lepsze decyzje. To jakie informacje posiadają i jaki robią z nich użytek.

I dlatego piszę teraz ten tekst, dla Ciebie i dla ludzi takich jak Ty, którzy szukają sposobu na podejmowanie lepszych decyzji w życiu. Odpowiedzią jest mentoring.Mentoring inny niż wszystkie


Widzisz, mentoring u osoby, która ma realne rezultaty w prowadzeniu swoich firm i doradzaniu innym, a także doradztwie personalnym i coachingu począwszy od ludzi mających "zwykłe" życie, po gwiazdy estrady, jest jedynym słusznym wyborem. Pomyśl, jaką wiedzę możesz zdobyć na nurtujące Cię pytania, tak aby podejmować najlepsze dla siebie decyzje, od osoby która przez ostanie lata miała setki klientów.

Każdy Twój problem spotyka się z dogłębną analizą opartą na pełnym doświadczeniu. Mentoring u Rafała Szrajnerta, gwarantuje skuteczny system pomagający Tobie podejmować najlepsze decyzje.Wiedza to potęga

Mentoring, czym jest - definicja
mentoringŹródło


Definicja, co to jest Mentoring mówi, że jest to relacja, w której bardziej doświadczony, lub bardziej kompetentny człowiek (nauczyciel), który pomaga wprowadzić i nauczyć mniej doświadczoną lub mniej kompetentną personę pewnych umiejętności. Mentor może być starszy, lub młodszy od ucznia, ale musi mieć pewną specjalizację. Jest to połączenie nauki i rozwoju pomiędzy kimś z dużym doświadczeniem i kimś, kto chce się uczyć. Jak widzicie jest to prosta do zrozumienia definicja mentoringu.

Mentoring znaczenie:

Mentoring to model edukacji oparty na zasadzie bardziej doświadczonego mentora, który kieruje swoim protegowanym, lub podopiecznym. Mentoring jest czymś więcej niż tradycyjną metodą stylu nauczyciel-uczeń. Mentorzy mogą udzielać różnego rodzaju porad, w zależności kim są, np. duchowych, emocjonalnych, lub finansowych.Wiele firm sponsoruje programy mentorskie, aby zapewnić młodszym pracownikom przyszłe role kierownicze.

Coaching i mentoring mogą być skutecznym podejściem do rozwoju pracowników. Oba zyskały na popularności, a wielu pracodawców wykorzystuje je do podnoszenia umiejętności, wiedzy i wyników swoich podopiecznych w zakresie określonych umiejętności i celów.
Zadzwoń już teraz.
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.plPoniżej lista wyjaśniająca czym są i dlaczego są takie ważne (praktyczne przykłady z prawdziwych sytuacji):

Szkolenia biznesowe dla firm
Szkolenia umiejętności miękkie
Szkolenia sprzedażowe
Konsulting
Doradztwo biznesowe
Coaching
Motywacja
Strategia błękitnego oceanu
Jak rozwinąć firmę
Szkolenie NLP


Etymologia słowa "mentor"

Etymologia słowa "mentor" wywodzi się od starożytnych Greków (mitologia).

W Odysei Homera imię takie nosił syn Alkimosa, który był przyjacielem króla Itaki, Odyseusza. Podczas wyprawy wojennej pod Troję Odyseusz powierzył Mentorowi sprawowanie opieki nad swoją żoną Penelopą i synem Telemachem.


Filozofowie (np. Sokrates) przyjmowali rolę mentora dla młodych mężczyzn, którzy wykazywali się wielkim potencjałem przywódczym. W zamian ich protegowani zgodzili się kontynuować relacje mentorskie z własnymi uczniami. Proces mentoringu, synergii doświadczenia mistrza z chęcią nauki młodzieży trwał w średniowieczu wraz z nadejściem systemu gildii. Mistrzowie rzemieślnicy przyjmowali obiecujących uczniów jako praktykantów.
Cały proces mentoringu może mieć inne nazwy, ale nadal liczy się silna więź między mentorem, a protegowanym/uczniem. W japońskiej kulturze biznesowej, senior executive o nazwie "sempai", bardzo często łączy się z młodszym pracownikiem, zwanym "kohai" lub "kosai". Ta relacja mistrz/uczeń jest utrzymywana przez więź lojalności, przywiązania i zaufania. Większość aspektów życia kohai (juniora, czy ucznia) jest dokładnie badanych przez nauczyciela sempai.

Cele mentoringu

Cele mentoringu to przede wszystkim pomoc w podejmowaniu najlepszych dla siebie decyzji. Mentor musi umieć się profesjonalnie komunikować, pomagać określić ramy i cel współpracy. To nie mogą luźne spotkania. Cel mentoringu- to poważna relacja, która powinna dać przekonanie dla obu stron, że to nie był stracony czas. Natomiast samym celem mentoringu jest przede wszystkim rezultat jakiego oczekuje klient, lub w późniejszym okresie partner biznesowy. Bo często właśnie bywa, że przy dobrej współpracy i wynikach zaczyna się ona zazębiać.

Kim jest mentor?

Mentor biznesowy, czy po prostu mentor jako osoba to persona, która stanowi ważny element na drodze Twojego rozwoju. Ktoś taki jest niezbędny, albowiem dzieli się z Tobą swoją wiedzą i przede wszystkim doświadczeniem.Rodzaje mentoringu

Rodzaje mentoringu ze względu na jego wzrost zainteresowania zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Skoro mentoring jet odpowiedzialny za doskonalenie, to rodzaje mentoringu powinny uwzględniać wszystkie gałęzie życia i biznesu, w których możliwa jest poprawa. Ogólnie mentoring ze względu na rodzaje podzielony może być na:

Mentoring w biznesie (korporacyjny, firmowy- czyli mentoring biznesowy ) - rodzaj mentoringu, kiedy mentor pełni rolę doradcy oraz przewodnika na różnych etapach kariery zawodowej (mentor osoby). Dodatkowo jeśli posiada wiedzę biznesową, może pełnić rolę doradcy.

Mentoring wdrożeniowy, branżowy - mentor pełni rolę osoby wyznaczonej do pomocy, przy zdobywaniu przez kandydatów na wyższe stanowiska odpowiednich kwalifikacji.

Mentoring społeczny - praktycznie podobny do coachingu. Mentor zapewnia pomoc i wsparcie osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Mentoring w praktyce

Mentoring w praktyce - stosuje się dwa typy mierzenia rezultatów.

Metoda I - skoncentrowana na procesie

Metoda II - skoncentrowana na rezultatach

W praktyce, metoda I dotyczy działalności i aktywności. Jakie zadania zrealizowano i jakie są ich efekty.
Metoda II bada wpływ pracy mentora, na cele końcowe.

W praktyce

zaleca się oba typy ewaluacji.

Kto potrzebuje mentora?W dzisiejszych konkurencyjnych czasach pomoc mentora może dać Ci przewagę, która odróżni Cię od reszty i konkurencji. Masz możliwości i zasoby, aby zmienić pracę, lub awansować w obecnej firmie, ale coś cię powstrzymuje. Czy nie skorzystałbyś na relacji z kimś, kto może zapewnić Ci wiedzę, wgląd, wsparcie, wskazówki i otwarte drzwi?Mentoring w pracy i mentoring w firmie

Mentoring w pracy, podobnie jak mentoring w firmie daje ogromne rezultaty. Skoro przeczytałeś już większość tego artykułu to wiesz, że w zależności od stanowiska i celu, mentor w firmie i w pracy może pomóc rozwinąć swoją karierę, nabyć nowe umiejętności potrzebne do awansu, rozwinąć firmę, czy pracowników.Mentoring a coaching różnice


Mentoring i coaching, różnica nr 1:

Coaching jest zorientowany na zadania i rezultaty. Nacisk kładziony jest na konkretne kwestie, takie jak bardziej efektywne zarządzanie czasem i zadaniami, umiejętność przemawiania publicznego, czy uczenie się strategicznego myślenia. Wymaga to specjalisty, czyli coacha, który jest w stanie nauczać jak rozwijać te umiejętności.

Mentoring dąży do zapewnienia bezpiecznego środowiska, w którym mentor dzieli się wszystkimi kwestiami mającymi wpływ na Twój sukces zawodowy i osobisty. Chociaż konkretne cele uczenia się, lub kompetencje (czyli to co oferuje coaching) mogą być wykorzystane jako podstawa do stworzenia relacji, jej uwaga wykracza poza te obszary, włączając w to rzeczy, takie jak równowaga między życiem zawodowym a życiem osobistym, pewność siebie, postrzeganie siebie i to, w jaki sposób podejmować dobre decyzje.

Mentoring i coaching, różnica nr 2:

Coaching jest krótkotrwały. Trener może z powodzeniem angażować się z klientem na krótki okres, może nawet na kilka sesji. Trening trwa tak długo, jak jest potrzebny, w zależności od celu na jakim Tobie zależy.

Mentoring jest zawsze długoterminowy. Mentoring, aby odnieść sukces, wymaga czasu, w którym obaj partnerzy mogą się wzajemnie uczyć i budować atmosferę zaufania, która tworzy środowisko, w którym osoba korzystająca, może czuć się bezpiecznie w dzieleniu się rzeczywistymi problemami, które wpływają na jego sukces. Udane relacje mentorskie trwają od 6 miesięcy.

Mentoring i coaching, różnica nr 3:

Coaching jest oparty na wydajności. Celem coachingu jest poprawa osiąganych wyników w pracy. Obejmuje to zarówno podnoszenie obecnych umiejętności, jak i nabywanie nowych umiejętności. Gdy coachee (osoba coachowana) z powodzeniem nabywa umiejętności, trener nie jest już potrzebny.

Mentoring jest oparty na rozwoju. Celem mentoringu jest rozwój jednostki, nie tylko dla obecnej pracy, ale także dla przyszłości. Uczysz się wtedy jak podejmować najlepsze decyzje i kształtujesz swoją osobowość już do końca życia.

Mentoring i coaching, różnica nr 4:

Coaching nie wymaga długiego przygotowania ze strony coacha. Coaching można przeprowadzić niemal natychmiast na dowolny temat. Jeśli firma stara się zapewnić coaching dużej grupie osób, to z pewnością zaangażuje się w wiele projektów w celu określenia obszaru kompetencji, potrzebnej wiedzy i narzędzi oceny, ale niekoniecznie wymaga to długiego czasu realizacji.

Mentoring wymaga fazy projektowej w celu ustalenia strategicznego celu mentoringu, głównych obszarów relacji, konkretnych modeli mentoringu i konkretnych komponentów, które będą kierować relacją, w szczególności procesu dopasowywania.

Powyższe różnice przedstawiają jednocześnie cele mentoringu , możesz zobaczyć jak wygląda mentoring w praktyce i w pracy .

Wyjątkowa oferta


Przekonaj się czy mamy rację, korzystając z wyjątkowej oferty, otrzymując pierwsze 2 miesiące za pół ceny (przy planie półrocznym), natomiast otrzymując 5 miesięcy za pół ceny (przy planie rocznym). Są to 2 pakiety o najkrótszych terminach jakie oferujemy, gdyż mentoring zwłaszcza dla firmy i kariery, to praca długofalowa na lata.

Możesz też skorzystać z naszej lepszej oferty kupna - płacąc za wybrany pakiet w całości z góry, Twoja inwestycja to tylko 70% ceny podstawowej.

Wystarczy, że zadzwonisz i skonsultujesz z nami najlepsze rozwiązanie dla siebie. W ten sposób otrzymujesz gwarancję, udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania i masz pewność, że otrzymasz dokładnie to czego potrzebujesz.

Jeśli czujesz, tak jak my, że jest to uczciwa i rozsądna propozycja, będziesz chciał bez żadnego opóźnienia zobaczyć, co dla Ciebie może zrobić nasz program mentorski z Rafałem Szrajnertem i dołączyć do grona zadowolonych ludzi sukcesu. Prosimy więc o bezpośredni kontakt pod numer wskazany na końcu wpisu, abyśmy mogli rozpocząć poprawę Twoich wyników, tak szybko jak to możliwe.

A jeśli chodzi o tych dwóch kolegów, o których wspomniałem na początku. Oboje skończyli te same studia, w tym samy czasie i rozpoczęli pracę w tej samej firmie. Więc co sprawiło, że ich życie w biznesie aż tak się różniło?

Wiedza. Użyteczna wiedza, jakie decyzje podejmować. Jaką drogą iść i co dokładnie zrobić.

Inwestycja w sukces


Nie mogę obiecać Ci, że sukces w tempie ekspresowym do Ciebie przyjdzie, po pierwszych 1-2 spotkaniach na żywo, czy to na skype. Za to zagwarantować mogę, że znajdziesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania, zawsze rzetelne i użyteczne.


Z poważaniem,
Rafał Szrajnert
Mentor

Korzystając z mentoringu możesz również dołączyć do grupy ludzi którzy podejmują dobre decyzje, ucząc się i odnajdując odpowiedzi, co wpłynie na Twój sukces całościowo, przez kolejne lata.
Skontaktuj się teraz
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

PS. Musimy dodać, że wystawiamy faktury VAT, co jest dużym plusem i stanowi Twoją ulgę w podatku.

Czy cena mentoringu i związanego z nim rozwoju osobistego jest siebie warta? Czy może postanawiasz borykać się przez kolejne, dni, lata, miesiące z problemami i brakiem odpowiedzi na nurtujące siebie pytania? Rozwiązanie jest blisko, nawet bliżej niż myślisz...

m
mgr Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego , a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos

Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%!

Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%! Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.