zwiększenie produktywnośći
Jak być produktywnym? [przeczytaj akapit o…]
24 września, 2018
Jak zarządzać czasem?
Jak zarządzać czasem? (potężna i skuteczna technika)
24 września, 2018

Jak podejmować trudne decyzje? (ważne info)

Trudne decyzje

Trudne decyzje

Trudne decyzje. Co robisz w obliczu trudnych decyzji?

Wielu z nas zostaje sparaliżowanych, martwi się, że jeśli podejmiemy złą decyzję, zdarzają się straszne rzeczy.

JESTEŚ PRZYTŁOCZONY? NIE WIESZ JAK PODEJMOWAĆ TRUDNE DECYZJE?

Co zyskasz czytając ten artykuł:

-Zrozumiesz, że podejmowanie trudnych decyzji jest lepsze niż niezdecydowanie
-Poznasz potężny model podejmowania decyzji
-Uzyskasz dostęp do reguł decyzyjnych dzięki którym zrealizujesz swoje potrzeby

TRUDNE DECYZJE TO NIE KONIEC ŚWIATA

Co robisz w obliczu trudnych decyzji? Wielu z nas zostaje sparaliżowanych, martwi się, że jeśli podejmiemy złą decyzję, zdarzają się straszne rzeczy, czujemy lęk i jesteśmy mało produktywni. A może stajemy się przytłoczeni i nie mamy pojęcia, od czego zacząć. Istnieje zjawisko zwane entropią, które mówi o tym, że prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych skutków związanych z brakiem podjęcia decyzji wzrasta wraz z czasem. Ale jest wielu ludzi, którzy codziennie podejmują bardzo trudne decyzje, decyzje, które kształtują wszystko, od krajów do firm. Jak oni to robią?

DOWIEDZ SIĘ, NA CZYM POLEGA POTĘŻNY MODEL PODEJMOWANIA TRUDNYCH DECYZJI

Okazuje się, że podejmowanie trudnych decyzji najlepiej działa, gdy masz system, który rozróżnia Twoje opcje i może przewidzieć ewentualne skutki uboczne. Omówimy sześcioetapowy proces, który skierowany jest na wyniki. Gotowy do podjęcia trudnych decyzji? Ruszajmy!

Zanim zaczniemy, pamiętaj o pierwszej ważnej zasadzie podejmowania trudnych decyzji:

Zapisz wszystko na papierze. Jeśli spróbujesz zrobić wszystko w swojej głowie, a nawet na ekranie komputera, Twój mózg część zapomni. Zamiast rozwiązywania problemów, każdy możliwy pomysł spowoduje większy stres, ponieważ powrócisz do swojej pierwszej myśli. Wszystko na papierze usuwa ten nacisk. Jest to dobra metoda jak możesz wpływać na siebie.

FAZA 1: WYNIKI, OPCJE, KONSEKWENCJE1. WYJAŚNIJ SWOJE WYNIKI.

W jakim celu dążysz? Dlaczego chcesz to osiągnąć? Musisz jasno określić swoje wyniki i ich kolejność ważności. Bez tej jasności trudne decyzje stają się jeszcze trudniejszymi decyzjami. Pamiętajcie, powody są najważniejsze, odpowiedzi będą na drugim miejscu. Jeśli nie znasz powodów, dla których coś robisz, nie przejdziesz dalej. Uzyskaj jak najbardziej szczegółowe informacje tutaj.

2. POZNAJ SWOJE OPCJE.

Zapisz wszystkie swoje opcje, w tym te, które początkowo mogą wydawać się niedorzeczne, lub mało prawdziwe. Pamiętaj: jedna opcja nie jest wyborem. Dwie opcje to dylemat. Trzy opcje to wybór. Zapisz wszystkie możliwe opcje, niezależnie od tego, czy je lubisz. Im więcej masz opcji, tym większa pewność, że podejmiesz ostateczną decyzję.3. OCEŃ MOŻLIWE KONSEKWENCJE.

Teraz spójrz na to, co masz. Jakie są zalety i wady każdej opcji? Co zyskujesz przy każdej opcji? Ile Cię to będzie kosztowało? Ponownie, im więcej szczegółów możesz uzyskać tutaj, tym lepiej będziesz przygotowany na drugą fazę procesu.

FAZA 2: OCEŃ, ŁAGODŹ, ROZWIĄZUJ4. OCEŃ SWOJE OPCJE.

Przejrzyj wszystkie opcje i oceń zalety/wady. Kiedy myślisz o potencjalnych konsekwencjach, zadaj sobie następujące pytania:

Jakie skutki odniosę, jeśli skorzystam z tej opcji?
Jak ważna (w skali od 0 do 10) jest każda przewaga w górę / dół pod względem osiągania moich wyników?
Jakie jest prawdopodobieństwo (0-100%) wystąpienia pogorszenia?
Jakie są korzyści emocjonalne lub konsekwencje, jeśli ta opcja rzeczywiście będzie miała miejsce? Czy poczuję spełnienie?

Po zanotowaniu tych odpowiedzi prawdopodobnie będziesz w stanie wyeliminować niektóre opcje z listy. Widzisz, już zbliżasz się do najlepszego rozwiązania.

5. ŁAGODŹ OBRAŻENIA.

Dla każdej z pozostałych opcji nadszedł czas, aby przejrzeć wady. Wymyślaj alternatywne sposoby, aby wyeliminować lub je zmniejszyć. Znowu, im więcej pomysłów możesz wymyślić, bez względu na to, jak daleko sięgasz, tym lepiej przygotujesz się do zmierzenia się z tą potencjalną konsekwencją.6. ROZWIĄŻ.

Czas na wielkie zakończenie! Opierając się na najbardziej prawdopodobnych konsekwencjach, wybierz opcję zapewniającą największą pewność, że osiągniesz pożądane wyniki i potrzeby. To twoja najlepsza opcja ponieważ spojrzałeś na tak wiele innych możliwości.

Niezależnie od tego, co się stanie, ta opcja da Ci najlepszy wynik. Zaprojektuj swój plan wdrożenia, a następnie podejmij masowe działania.

Pamiętaj , że lepiej podjąć trudną decyzję i monitorować, czy musisz zmienić swoje podejście, niż pozostać sparaliżowanym i niezdecydowanym. Dzięki temu z czasem będziesz mógł czuć się szczęśliwy. Dowiedz się więcej o zasadach skutecznego podejmowania decyzji, zwiększ swoją efektywność/produktywność i pożegnaj się z przytłaczaniem podejmowaniem trudnych decyzji. Informacje poniżej:POTRZEBUJESZ POMOCY W PODJĘCIU TRUDNEJ DECYZJI?
Nie podejmuj kolejnej ważnej decyzji bez właściwej konsultacji.

ROZPOCZNIJ I ZAMÓW:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.plPS. Dostałeś sprawdzone narzędzia i wiedzę jak podejmować trudne decyzje. W razie pytań możesz napisać do mnie e-mail.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!