Jak wpływać na ludzi. 10 sprawdzonych metod! Praktyka wpływu społecznego [wywieranie wpływu i perswazja]

Spełnienie
Spełnienie marzeń, czy WEWNĘTRZNE… Czy można czuć się spełnionym gdy osiągasz sukces? [Wymaganie]
18 września, 2018
Jak zaplanować życie
Chcesz wiedzieć jak zaplanować życie? Wyznaczanie celów i plan na przyszłość
18 września, 2018

Jak wpływać na ludzi. 10 sprawdzonych metod! Praktyka wpływu społecznego [wywieranie wpływu i perswazja]

Jak wpływać na ludzi

Jak wpływać na ludzi

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook AdsChcesz wiedzieć jak wpływać na ludzi?


Nadzwyczajni liderzy inspirują, ale jak to robią?

Co odróżnia dobrego lidera od przeciętnego?

Niezwykły przywódca to osoba, która może wpływać na myśli, uczucia i zachowania innych osób.
Specjalnie dla Ciebie przygotowałem kilka tricków, jest to subtelna perswazja.


Jak wpływać na ludziCzego nauczysz się czytając ten artykuł :

-Co odróżnia wielkiego lidera od przeciętnego
-10 cech, które posiadają wszyscy wielcy przywódcy
-Jak włączyć te cechy do swojego własnego stylu przywództwa
-Jak uosabiać autentyczność i zdobywać wiarygodność, którą trzeba poprzeć przykładem
-Jak przebić się przez przeciwności losu i tchnąć nadzieję w zmianę w innych ludziach

JAK WPŁYWAĆ NA LUDZI?Omówimy 10 podstawowych cech, które posiadają wszyscy znakomici liderzy. Zobaczymy także, jak wpływać na ludzi i wzmacniać własne cechy przywódcze, bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz. Gotowy? Zanim jednak zaczniemy zastanów się gdzie Tobie mogą się przydać zasady o których zaraz przeczytasz. Czy wiedza jak wpływać na ludzi przyda Ci się aby stworzyć zgrany zespół, idealny związek, dzięki niej wykonasz plan, a może rozwiniesz firmę i wygrasz kłótnię? Jeśli znasz już swoje motywy to wreszcie możemy zaczynać:

1. OLBRZYMI GŁÓD


Głód charakteryzuje przywódcę, niezależnie od innych czynników. Przywódcy mają nienasycony głód, aby coś się wydarzyło; muszą to robić, tworzyć i udostępniać. Ten napęd jest siłą, która sprawia, że ​​są nie do powstrzymania.

Jeśli kiedyś będziesz studiować wielkich przywódców znanych z historii, zobaczysz, że ich głód i pęd pochodzą z różnych pobudek, ale często są wynikiem czegoś, czego brakowało w ich życiu. Znajdziesz także ich chęć konfrontacji z władzą. Są to ludzie, którzy konfrontują się ze status quo, a nie tylko go dostosowują.

Jak wpływać na ludzi? Wszystko, co nasila głód i Cię napędza, uczyni Cię silniejszym przywódcą. Największym pragnieniem jest wyznaczanie coraz większych celów, co prowadzi nas do …

2. WYJĄTKOWA I FASCYNUJĄCA WIZJA
Małe wizje nie mają siły, by inspirować lub przenosić góry. Małe wizje nigdy nie pozwolą Ci wykorzystać wszystkich Twoich zdolności i potencjału. Zamiast wpływać na ludzi, będziesz walczył o ich uwagę. To dlatego wielcy przywódcy zawsze mają wizję większą niż oni sami.

Aby naprawdę się wyróżnić, ich wizja musi chwycić serca, umysły i energie znacznej liczby ludzi. To opowieść o tym, jak życie może być lepsze dla pewnej grupy ludzi. Musi tam być coś, co sprawia, że ​​ludzie chcą wnieść swoją energię do osiągnięcia tej wizji .


3. ABSOLUTNA PEWNOŚĆ


Przywódca zawsze ma absolutne przekonanie, że to, co sobie wyobrazili, może stać się rzeczywistością. W wierze istnieje prawdziwa moc. Pewność kształtuje ludzi. To jedna z naszych sześciu ludzkich potrzeb (o potrzebach możesz przeczytaj w innym moim wpisie na temat hierarchii potrzeb i piramidy Maslowa). Pewność jest również kluczowym elementem wpływającym na ludzi. To, co zabija czyjąś zdolność do przewodzenia, to niepewność.

Pomyśl o dobrych liderach, których widziałeś w akcji, może w pracy lub TV. Ich pasja jest zaraźliwa, prawda?


4. SKUTECZNY KOMUNIKATOR – SPRZEDAŻOWY JĘZYK KORZYŚCI
Ta koncepcja jest być może najważniejszą rzeczą, której uczę na szkoleniach. Jeśli chcesz wpływać na innych ludzi, musisz wiedzieć, co już na nich działa. W ten sposób możesz dokonywać prawdziwych zmian. Musisz zrozumieć, kim są Twoi odbiorcy i jak dotrzeć do tej konkretnej grupy. Twoja pasja przynosi energię. Twoja skuteczność wynika z poznania, kim są Twoi odbiorcy i jak mówić do nich w sposób, który ich porusza. Każdy ma inne wartości, więc uzyskanie tego jest kluczowe.

Efektywna komunikacja to także jedyny sposób, w jaki możesz zainspirować ludzi do zrobienia czegoś ponad normę, aby osiągnąć coś niezwykłego.5. GENIALNI STRATEDZY


Nadzwyczajni liderzy wymyślili strategię, system, sposób dotarcia z miejsca, w którym są, do miejsca do którego chcą dotrzeć. Mają na celu to aby ich wizja była prawdziwa.

Liderzy mają strategiczny styl komunikowania się. Mają zawsze plan jak wykonać zadanie i jak pracować z różnymi ludźmi. Wiedzą, że potrzebują strategii na to, co robią i strategii komunikacji. Więc musisz wiedzieć, kiedy dawać i kiedy żądać, kiedy mówić i kiedy być cicho i słuchać.


6. ASERTYWNOŚĆ I UMIEJĘTNOŚĆ MÓWIENIA NIE
Najlepszym sposobem na dokonanie zmiany jest złamanie obecnego wzoru. Liderzy wiedzą o tym i stosują tę zasadę, by odpowiadać NIE ludziom,którzy żądają czegoś co nie jest zgodnie z ich systemem wartości. Niektórzy liderzy używają humoru, inni robią to poprzez siłę woli. Niektórzy robią to poprzez kreatywność. Każdy ma sposób z którym czuje się dobrze.

Ta umiejętność jest niezbędna, ponieważ jako lider zawsze będziesz musiał stanąć przeciw komuś lub grupie, która spróbuje zatrzymać Twój postęp. Będąc w stanie przełamać ich nacisk, będziesz mógł kontynuować wzrost swojej siły.

7. INNE OCZEKIWANIA I STANDARDY


Liderzy mają zdecydowanie inne oczekiwania wobec ludzi. Wszyscy dostajemy to, co tolerujemy . Liderzy, którzy mają wpływ na ludzi, tworzą kulturę, w której jednostki żyją inaczej.

Zobrazuję Ci to na przykładzie porównania, menadżera i lidera. Otóż menadżer ma wpływ na wykonanie zadania poprzez nadzorowanie ludzi. Natomiast lider inspiruje osoby do nowego standardu. Nawet gdy go nie ma, ludzie nadal nim żyją, ponieważ jest to ich standard. Lider wie, że oni będą pracowali i podążali za wizją, którą im przedstawił. Wysokie oczekiwania zmieniają świat – liderzy mają wyższe standardy i żyją właśnie dzięki nim.


8. ODWAGA I WIARA DO DZIAŁANIA
Odwaga oznacza, że ​​nawet jeśli się boisz to zrobisz to mimo tego. Masz wiarę i przyświeca Ci cel, który masz wykonać. Przywódcy korzystają z ich obu bo wiedzą jak kontrolować emocje.

Pomyśl o różnicy między strachem, a wiarą. Oboje są wymyślonymi konceptami. Strach jest po prostu nieokreśloną wizją czegoś. Ludzie z natury posiadają lęk przed nieznanym. tym co leży poza naszą strefą komfortu. Wiara to wyobraźnia skierowana świadomie. Przyjmujemy, że coś istnieje lub można tego dokonać. Najlepsi liderzy rozumieją tę koncepcję. Mają odwagę działać i podejmować ryzyko wraz z wiarą, która w jakiś sposób, nawet gdy wydaje się błaha, powoduje, że mogą odzyskać siły po tym, jak im się nie powiodło.


9. WYTRWALI I ELASTYCZNI


Wszyscy wielcy liderzy kontynuują naukę przez całe swoje życie. Każda porażka jest doskonałą formą jednej z wielu lekcji, które przez lata kształtują osobowość i cechy takie właśnie jak wytrwałość. Jest w nich coś, co podsyca głód wiedzy. Zawsze chcą opanować coś, co jest związane z ich wizją. To niesamowity poziom wytrwałości.

Ale wytrwałość nie oznacza bycia nastawionym tylko na jeden założony wcześniej scenariusz. Przywódcy są elastyczni, więc mogą dokonać zmiany, gdy coś nie działa. Niepowodzenie nie wydaje się ich powstrzymywać. Pomyśl o tym w następujący sposób, utrzymujesz się na założonym celu, ale jesteś elastyczny i potrafisz zmienić strategię gdy zmienią się okoliczności.

10. SĄ GODNI ZAUFANIA
Na koniec, pamiętaj, że przywódcy świecą przykładem. Nie rzucają słów na wiatr. Muszą być autentyczni, aby stworzyć wiarygodność. Bez wiarygodności nikt nie może być liderem.

Wszyscy wielcy przywódcy opowiadają o możliwościach zamiast niemożliwości. Ludzie, którzy opowiadają historię że coś jest trudne, historię nieosiągania czegoś, nie wpływają na ludzi i nie są liderami.

Przywódcy zmieniają stan psychiczny ludzi dzięki skutecznej historii, inspirując innych swoją wizją. Wywierają skuteczną perswazję. Dzięki zasadom które poznałeś i skutecznej komunikacji interpersonalnej.Chcesz poznać inne strategie wpływania na ludzi? Interesuje Cię perswazja?
Brakuje Ci innych przykładów jak wpływać na ludzi?
+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl


PS. Bardzo mi zależy na tym, abyś wiedział jak wpływać na ludzi w etyczny sposób. Dlatego przygotowałem ten artykuł. Używaj tych wytycznych w zgodzie ze sobą, bo już wiesz jak wpływać na ludzi.

Manipulacja i perswazja, czyli wywieranie wpływu na ludzi

Istnieje wiele technik manipulacji. Teoria i praktyka musza iść ze sobą w parze. To co mówił kiedyś Robert Cialdini (Wzajemność, negatywny wpływ społecznościowy i inne) to tylko podstawy. Obecnie w erze możliwości jakie daje nam każda platforma mediów społecznościowych zmieniły się reguły gry.Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej