fbpx

Techniki sprzedaży, tylko te POTĘŻNE [2020 pełne kompendium!]

Techniki efektywnej sprzedaży

Techniki efektywnej sprzedaży

Techniki sprzedaży, co Ci oferują?

Dlaczego techniki sprzedaży mogą odmienić Twoją sytuację finansową w firmie, jak i tą osobistą?

Zaraz poznasz przykłady i rodzaje, oraz najpotężniejsze techniki sprzedaży bezpośredniej!
Techniki sprzedaży to potężne narzędzia. Część swojej kariery zawodowej poświęciłem jako handlowiec, później manager i wreszcie otrzymałem awans dyrektorski. To wtedy opanowałem do perfekcji techniki sprzedaży. W Spółce Akcyjnej (największej firmie z danej branży w Polsce) odniosłem ogromny sukces. W pierwszym roku stałem się najlepszym managerem i agentem (techniki sprzedaży bezpośredniej), jednocześnie zostałem najszybszym milionerem w dziejach firmy (wystawione i zapłacone faktury), za co otrzymałem awans dyrektorski. Wszystko dzięki odpowiedniej wiedzy i użyciu najpotężniejszej techniki sprzedaży.Techniki sprzedaży to metody wykorzystywane przez specjalistów ds. generowania przychodów. Proces sprzedaży jest czymś, nad czym profesjonalista pracuje od wielu lat. Techniki sprzedaży są udoskonalane metodą prób i błędów w oparciu o doświadczenia współpracowników działu sprzedaży. Niezbędne są również szkolenia.


Teraz szkolę między innymi z technik sprzedaży. Zgłasza się do mnie wiele osób, jak i wielkich korporacji które chcą zwiększyć swoje wyniki finansowe. Przedstawię Wam moje spojrzenie na sprzedaż i techniki sprzedawania. Owe techniki , które przedstawię nie są jedynie słownymi zagrywkami, czy pseudo nauką, jak to robi większość szkoleniowców. Osoba która przeczyta 2 książki i odbędzie weekendowy kurs w Polsce, w obecnych czasach może zostać szkoleniowcem. Nie mając praktycznie pojęcia o prawdziwym ustawianiu procesu sprzedażyi jakie techniki sprzedaży są skuteczne w danej sytuacji. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku coacha. Coachem zostają osoby po kursie „coach w weekend”. Pamiętajcie, bo jest to bardzo ważna lekcja na całe życie. Lepiej zapłacić raz a dobrze, niż systematycznie szukać i dopłacać non stop. Więc naucz się technik sprzedaży z najlepszego źródła.Jakie jest podejście do sprzedaży bezpośredniej? Podejście sprzedażowe to propozycja, krok po kroku (techniki sprzedaży przykłady) opracowana przez sprzedawcę, szkoleniowca, lub firmę w celu usprawnienia procesu sprzedaży. Właściwie rozwinięte podejście do sprzedaży jest tym, co odróżnia sprzedawcę-amatora od doświadczonego profesjonalisty.A teraz wracamy do artykułu, chociaż kwestia którą wyjaśniłem jest kluczowa do tego aby zrozumieć dlaczego szkolenia i coaching znajdują się tak nisko w rzetelnych badaniach dotyczących sprzedaży.
Tak więc w tym artykule nie zobaczysz magicznych technik sprzedaży, rodem z science-fiction. Otrzymasz natomiast same konkrety, które w przeszłości działały świetnie i będą działać jeszcze przez setki lat. Będzie to długookresowa strategia. Bo tylko takie techniki sprzedaży są warte uwagi.
Efektywność działań sprzedażowych zależy od wielu czynników.
Zapoznaj się z wpisem dotyczącym cyklu życia produktu. Ułatwi Ci to zrozumienie, dlaczego większe wydatki na sprzedaż nie zawsze przynoszą lepsze rezultaty.CYKL ŻYCIA PRODUKTU I PRZEDSIĘBIORSTWA

Każdy produkt posiada 5 faz (faza zerowa, faza wprowadzenia, faza wzrostu, faza dojrzałości, faza spadku). Do tego pod uwagę weź koniunkturę, trend, sektor, doświadczenie itp. Każda branża i produkt rządzi się swoimi prawami, ale jak wszędzie da się wyodrębnić cechy wspólne których poznanie pozwoli Ci osiągać sukces w sprzedaży. Uniwersalne techniki sprzedaży będziesz mógł zaaplikować dosłownie wszędzie.

Jakie są techniki sprzedaży?
Sprzedaż nie jest czymś, co można od razu odebrać; potrzeba czasu i praktyki, aby doskonalić sztukę zamykania transakcji. Opracowanie solidnej i sprawdzonej techniki sprzedaży jest ważną częścią nauki skutecznego handlu.

Definicja Taktyka Sprzedaży
Taktyka sprzedaży to każda czynność, którą podejmujesz, aby wprowadzić swoją strategię sprzedaży do działania, również techniki sprzedaży (rodzaje). W ten sposób przekazujesz swoją wiadomość konsumentom. Na przykład: tworzenie broszur biznesowych, lub strony internetowej i generowanie leadów to taktyka.

Sprzedaż zorientowana na produkt.
Sprzedawca zna wszystkie funkcje i zalety produktu, lub usługi. Styl sprzedaży (techniki sprzedaży) polega na wyjaśnianiu, określaniu cech produktu i korzyści. Sprzedaż zorientowana jest bardzo na relacje z klientem. Budowanie i rozwijanie długoterminowych relacji to kluczowe cechy tego stylu sprzedawcy (mają tutaj również zastosowanie techniki sprzedaży bezpośredniej i inne rodzaje, ale skupiamy się na relacjach i funkcjach/zaletach produktu).1. Dobry produkt


Właściciele firm i managerowie twierdzą, że dobry produkt jest bardzo ważny. To znaczy taki, który zaspokaja potrzeby klientów i jest przystępny cenowo. Jak wygląda natomiast tworzenie nowego produktu? Produkt jest wymyślany wewnątrz firmy, a następnie później rynek go weryfikuje. Dostosowywana jest polityka cenowa i sprzedażowa (używasz wtedy techniki sprzedaży), tworzona grupa odbiorców. Do sytuacji trzeba podejść z innej strony. Najpierw powinniśmy przebadać rynek, ustalić możliwości finansowe klientów i ich zapotrzebowanie. Następnie tworzony jest projekt i rozpoczyna się proces produkcji. Dokładnie w drugą stronę jak to zazwyczaj bywa.
UWAGA, bacznie przeczytaj powyższy paragraf. Da Ci to odpowiedź na pytanie dlaczego tak dużo startupów tak szybko pada. Tworzą one produkty zwyczajnie niepotrzebne. Pomysł może i jest innowacyjny, ale co z tego skoro nikt tego nie potrzebuje.

Absolutny majstersztyk to wpis na temat innowacyjności i jej wprowadzania:
https://www.rafalszrajnert.pl/strategia-blekitnego-oceanu-przyklady/

2. Dobre relacje z klientem


Według wszelkich statystyk, dobre relacje z klientem i łatwiejsze dosprzedawanie mu z biegiem czasu, królują wśród opinii menadżerów i właścicieli firm. Ponosisz mniejsze koszty po swojej stronie w obsłudze obecnego klienta, niż starając się pozyskać nowego.
Aby lepiej to zrozumieć przeczytaj wpis:

CYKL ŻYCIA KLIENTA

Najlepsze szkolenia - techniki sprzedaży
Skontaktuj się
+48 790-768-48
info@rafalszrajnert.pl

3. Zmodyfikuj i ulepsz sprzedaż (inicjatywy sprzedażowe, czyli techniki sprzedaży)


- zbuduj nową strategię sprzedaży
Pomocny wpis:

PLANOWANIE STRATEGICZNE Po przeczytaniu dowiesz się dlaczego budowa nowej strategii sprzedaży jest tak ważna. Cele w przedsiębiorstwie dzielą się na:

  • Strategiczne – 5 lat i dłużej
  • Taktyczne – 1 do 5 lat
  • Operacyjne – do 1 roku


Techniki sprzedaży i strategia rozwoju zmieniają się zgodnie z powyższym i dlatego musisz budować nową strategię. Pamiętaj, Twoja konkurencja nie śpi i szuka coraz to efektywniejszych metod dotarcia do klienta.

-zadbaj o sprzedawców

Zapewne wiesz dlaczego osoby przynoszące wartościowych klientów do firmy często zarabiają najwięcej. Praca w sprzedaży nie jest pracą łatwą, a handlowiec zawsze może przejść do konkurencji. Zapewnij im bardzo atrakcyjny system prowizyjny. Prowadź szeroką rekrutację i zostawiaj tych którym najbardziej zależy. -wprowadź lub ulepsz segmentację klientów
Przeczytaj wpis:

SEGMENTACJA KLIENTÓW

Zadbaj o to aby docierać do odpowiednich grup docelowych.
-stwórz nową wartość i zastosowanie
- silniej wykorzystaj internet w sprzedaży
Praktycznie każda firma zajmuje się marketingiem w internecie i pozycjonowaniem. Jako udziałowiec polecić mogę https://www.premiumdigital.pl/ Obsługa małych i średnich firm, jak i dużych korporacji.

4. Przeprowadź odpowiedni audyt swoich założeń sprzedażowych i zmodyfikuj marżę


W 2016 w Polsce roku tylko 15% firm osiągnęło swoje cele sprzedażowe. Statystycznie biorąc pod uwagę że jeśli to czytasz to nie spełniasz swoich celów. Weź pod uwagę to co już wiesz z tego artykułu, a także to co znajduje się w dodatkowych linkach i zmodyfikuj odpowiednio biorąc pod uwagę produkt, koniunkturę, konkurencję, branżę, segment, sektor itp. Dostosuj do tego odpowiednio inne techniki sprzedaży.

5. Presja cenowa


Z presją cenową ze strony klientów i konkurencji będziesz miał do czynienia zawsze. Przygotuj ponadto swoich sprzedawców i handlowców. Dokładnie przeanalizuj swoją strategię cenową, a także wszystko to co w pojęciu szerokim do niej się kwalifikuje (rabaty, gratisy, wartość dodana itd., to są również techniki sprzedaży)

6. Baza danych i system CRM


Stwórz swoje bazy danych. Zbieraj dane od klientów, ich emaile i ankiety. Jeśli sam zgromadzisz dane będziesz ich właścicielem. Będą większej jakości, niż ogólnodostępne które można zakupić. Z dobrą bazą może stosować najrozmaitsze techniki sprzedaży, cold email, cold call itp.

7. Język korzyści


Według badań najkorzystniejsze dla klienta są:
-wyliczenie korzyści finansowej
-argumentacja wartości
- skracanie czasu dostawy i terminowość (firmy, które odpowiadają na próbę kontaktu w ciągu kilku minut, mają około sto razy większą szansę na przeciągnięcie tego kontaktu do kolejnego etapu sprzedaży)
Te 3 czynniki królują nad wysokim poziomem indywidualizacji oferty, nowoczesnymi formami prezentacji, czy elementami estetycznymi. Te techniki sprzedaży powinny na stałe zagościć w Twoim arsenale.

8. Proces sprzedażowy


Zadbaj o podniesienie jakości procesu sprzedażowego. Jest to technika sprzedaży, a właściwie zbiór technik. Zacznij czytać raporty i analizy. Z nich dowiesz się na przykład, że w najlepszych firmach (jeśli chodzi o poziom sprzedaży) handlowcy mają relatywnie większy dostęp do pracowników bezpośredniego wsparcia sprzedaży. Samych handlowców jest więcej, niż w statystycznej firmie i mają oni o około 25% mniej klientów, mimo tego że notują większe wyniki. Dlatego, że poświęcają więcej czasu obecnemu klientowi. Czytaj budują relacje partnerskie. Zwycięskie firmy częściej i efektywniej wprowadzają nowe inicjatywy sprzedażowe, a liczba działań przypadających na jednego handlowca jest większa. Na temat liczby podjętych działań, czyli kontaktu sprzedawcy z prospektem, do momentu aż zostanie klientem, jest wiele badań, ale najczęściej oscylują według pewnych liczb. Statystycznie sprzedaż telefoniczna i face to face dokonuje się po 5 próbach, natomiast żeby klient kupił przez internet widząc tylko reklamę musi ją zobaczyć około 10 razy.9. ***Ponadto na szkoleniach uczę techniki sprzedaży takie jak:


-jak być sympatycznym i kompetentnym
-budowanie autorytetu (status w sprzedaży)
-kategorie społeczne i demografia
-język ciała (wzrok, gestykulacja, spojrzenie, dotyk, chodzenie)
-radzenie sobie z porażkami i dystans do siebie(bardzo ważne dla handlowców)
-techniki budowania motywacji
-jak unikać błędów
-zmiana wrażenia
-bycie ciekawym
-raport werbalny i niewerbalny (pacing i leading)
-narzędzia psychologiczne
-budowanie zaufania
-jak radzić sobie z wątpliwościami klienta
-język korzyści
-jak zadawać i odpowiadać na pytania
-techniki komunikacji
-dosprzedaż kolejnych produktów
-techniki wywierania wpływu w sprzedaży
-meta model i model Miltona

Co roku na szkolenia techniki sprzedaży dla managerów i przedstawicieli handlowych, przedsiębiorstwa i firmy wydają miliony. Zadbaj o wysoki poziom motywacji swoich pracowników. Daj im najlepsze techniki sprzedaży. Rotacja i odchodzenie są dla Ciebie bardzo kosztowne. Musisz na nowo przeszkolić kolejną osobę, a poza tym minie dużo czasu zanim zbuduje ona dobre i głębokie relacje z klientem.
Pamiętaj że sprzedawcy zawsze będą potrzebni. Klient po prostu potrzebuje kogoś kto przedstawi im produkt i wypełni wszelkie formalności. Nie mówię tu tylko o sprzedawcy jako człowieku, ale również maszynie, sklepie internetowym czy systemie.
Jeśli interesuję Cię konkretne techniki sprzedaży, które możesz wykorzystać już teraz poszukaj artykułu u mnie na blogu pt. „Zestaw najlepszych wzorców: copywriting perswazyjny i sprzedażowy”. A niech będzie, tu masz link: Techniki sprzedaży w copywritingu Jest to zbiór najskuteczniejszych wzorców na świecie, popartych badaniami, wynikami, doświadczeniem i historią.

Wykonanie zaleceń i technik sprzedaży zawartych w tym artykule może znacząco pomóc firmom w zwiększeniu ich obrotu, dochodu netto i rentowności sprzedaży.

Najlepsze szkolenia - techniki sprzedaży
Skontaktuj się
+48 790-768-48
info@rafalszrajnert.plZ poważaniem,

Rafał Szrajnert

PS.
Wszelkie zapytania odnośnie szkoleń techniki sprzedaży prosimy kierować poprzez zakładkę e-mail, lub nr.tel. Już najwyższy czas, abyś zwiększył swoje zyski.

mgr Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego , a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce.

2 Comments

  1. Szymon Owedyk pisze:

    Super te techniki sprzedaży. Przydadzą się także przy dalszej sprzedaży kursów online. Najbardziej mi się podoba technika – Język korzyści 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos

Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%!

Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.

Po pierwsze, wreszcie ruszył długo wyczekiwany kanał YouTube! Link: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ/videos Po drugie, darmowy raport! ZOBACZ JAK ZWIĘKSZYLIŚMY RUCH NASZEGO KLIENTA O 326%! Zapisz się na newsletter e-mail i pobierz darmowy raport.