Jak zadbać o własne finanse? (oszczędności i domowy budżet)

Jak zarządzać czasem?
Jak zarządzać czasem? Efektywny sposób na planowanie + metoda aby realizować zadania
24 września, 2018
Sprzedaż w internecie
Jak zwiększyć sprzedaż w internecie i zarabiać więcej [sprzedaż internetowa e-commerce]
1 października, 2018

Jak zadbać o własne finanse? (oszczędności i domowy budżet)

Jak zadbać o swoje finanse?

Jak zadbać o swoje finanse?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads


Nie wiesz jak zadbać o swoje finanse?
Nic straconego, zaraz otrzymasz proste wskazówki.

Łatwo powiedzieć… każdy potrzebuje osobistego planowania finansowego. Ale jak zacząć robić plan, który działa dla Ciebie? W końcu jak zadbać o swoje finanse?


Jak zadbać o swoje finanse?


Utworzenie planu finansowego pomoże Ci zrozumieć, gdzie jesteś i dokąd musisz się udać. Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę na temat tego jak zadbać o swoje finanse, możesz w wolnej chwili przeczytać kilka wskazówek o tym czym jest doradztwo biznesowe.
Pomyśl o tym jako o swojej finansowej wolności – miejscu, w którym Twoje pieniądze działają dla Ciebie i nie musisz już pracować.

JAK ZADBAĆ O SWOJE FINANSEPORADY DOTYCZĄCE PLANOWANIA FINANSOWEGO: Książka, ebook, porady? Jak trafić w samo sednoNIE MA JEDNEJ MAGICZNEJ LICZBY DLA KAŻDEGOPrzede wszystkim pamiętaj, że życie każdego z nas jest inne. Nie myśl, że możesz zrobić to samo, co zrobił Twój przyjaciel, lub rodzeństwo ze swoimi środkami finansowymi i uzyskasz takie same wyniki. Musisz stworzyć plan, który spełnia Twoje potrzeby i cele, a nie kogoś innego. Plan, który spełnia Twoje potrzeby, pracuje dla Ciebie i dzięki niemu opierasz i tworzysz swoją przyszłość. To właśnie jest sukces. Ustalenie, czego naprawdę chcesz od życia i ustanowienie właściwych narzędzi planowania finansowego potrzebnych do spełnienia tego pragnienia, pomoże Ci stworzyć jasną ścieżkę. Oto jak zacząć:

Jak zadbać o własne finanse: BĄDŹ UCZCIWY


Jeśli próbujesz zbudować plan finansowy, w którym nie cieszy Cię nic przez 15 lat, to nie będziesz się go trzymał i to bez względu na narzędzia planowania finansowego, które wypróbujesz. Zamiast tego, podobnie jak na przykład przy treningu na siłowni , uczciwe pomiary tego, gdzie teraz jesteś, pomogą Ci zbudować plan wolności finansowej, który faktycznie działa. Na przykład, jeśli wiesz, że lubisz jeździć w góry, uwzględnij to. Nie próbuj przekonywać siebie, że możesz przetrwać przez 15 lat bez wyjazdu w góry na narty. W końcu nie wytrzymasz i złamiesz się. Co często pociąga za sobą nieprzestrzeganie innych reguł planu finansowego.


Jak zadbać o własne finanse: OKREŚL ILE POTRZEBUJESZ


Ile pieniędzy potrzebujesz by być finansowo bezpiecznym i niezależnym? Jakie są Twoje cele związane z finansową przyszłością i ile pieniędzy potrzeba na ich osiągnięcie? Zastanów się chwilę i zapisz numer, zaraz zobaczysz dlaczego to zrobiliśmy.

Liczba napisana? Dla większości ludzi zwykle czuje się bardzo duża. Ale idź dalej – niektóre analizy dadzą Ci narzędzia planowania finansowego, których potrzebujesz, aby znaleźć się na drodze do spełnienia swoich marzeń finansowych.


Jak zadbać o własne finanse: OCEŃ, GDZIE JESTEŚ TERAZ


Jeśli chcesz dobrze zrealizować wszystkie kroki i poznać wiedzę jak zadbać o własne finanse to najpierw określ, czego potrzebujesz dla bezpieczeństwa finansowego. Ile zapłacisz miesięcznie za:

-Twój dom (hipoteka lub czynsz)
-Twoje niezbędne rzeczy
-Jedzenie
-Transport
-Ubezpieczenie

Dla większości z nas te pięć kategorii stanowi około 70% naszych wydatków. Zapisz, ile płacisz miesięcznie, dodaj je i pomnóż przez 12 – teraz masz to, czego potrzebujesz jako roczny dochód, aby osiągnąć finansowe bezpieczeństwo. Pomyśl o tym jako o numerze 1 Twojego osobistego planowania finansowego.


Jak zadbać o własne finanse> Cóż dokładnie ustal ile wydajesz na odzież, jedzenie, rozrywkę i małe luksusy (wszystko, od prenumeraty magazynu po fryzjera). Pomnóż to przez 12 i dodaj do swoich podstaw. Uzbrojony w te informacje, dostaniesz numer, który zapewni Ci bezpieczeństwo finansowe. Kilka dodatkowych obliczeń pozwoli Ci zaplanować, ile musisz mieć aby przejść na emeryturę. Teraz czas na działanie.

Przydatne do analizy własnych finansów i nie tylko mogą okazać się narzędzia:


5 sil portera
macierz bcg
model 7s mckinsey
analiza swot


Jak zadbać o własne finanse: UŻYJ SPRAWDZONYCH STRATEGII, ABY ZBUDOWAĆ SWOJĄ FINANSOWĄ PRZYSZŁOŚĆ:
ZAOSZCZĘDŹ USTALONY PROCENT SWOICH DOCHODÓW


Płacisz za rachunki, ale czy upewniasz się, że ustalasz odkładając określony procent z każdej wypłaty? Zobowiązuj się do wpłacania najpierw, przed czymkolwiek innym. Oszczędzając niewielki procent swoich dochodów, zaczniesz tworzyć zaplecze finansowe, dzięki któremu będziesz rozwijał się przez wiele lat. Oszczędność 40 zł na tydzień może pomóc zaoszczędzić około 2000 zł rocznie. Ale sztuczka polega na zautomatyzowaniu tego procesu, abyś nawet nie wiedział, że część wynagrodzenia jest odkładana. Może to być liczba jaką chcesz, ważne abyś czuł się komfortowo.

Jak zadbać o własne finanse? Wybierz kwotę, a następnie spraw, aby pieniądze automatycznie trafiły na Twoje konto oszczędnościowe. Utwórz przelew automatyczny z konta. I unikaj innych błędów finansowych.


Jak zadbać o własne finanse: ZBUDUJ MASZYNĘ PIENIĘŻNĄ


Jeśli wykorzystasz moc substytucji i uzupełniania dzięki którym Twoje pieniądze będą działały nawet wtedy, gdy nie masz czasu – zobaczysz niesamowite zwroty w dłuższej perspektywie. Może być trudno wyobrazić sobie wyniki, ale mając na uwadze Twoją kwotę, jesteś gotowy na duże i realistyczne wyniki.Jeśli prowadzisz firmę mogą Cię tu zainteresować szkolenia biznesowe.

Jak zadbać o własne finanse: POSTĘPUJ ZGODNIE Z 4 ZASADAMI DBANIA O WŁASNE FINANSETe podstawowe zasady osobistego planowania finansowego pomagają w maksymalnym wykorzystaniu oszczędności, bez względu na ich wielkość czy etap życia.

-Dbaj o jak najniższe odsetki od kredytów i finansowania
-Podejmuj tylko asymetryczne ryzyko
-Bądź zoptymalizowany podatkowo
-Bądź dobrze zdywersyfikowany

Ostatnia wskazówka:
Pomyśl o swoich inwestycjach jako alokacji aktywów . Łącząc swoje typy aktywów i miejsca, w których zasoby te są lokowane, zmniejszysz ryzyko i zwiększysz ewentualne zwroty. Okazuje się, że powiedzenie „nie umieszczaj wszystkich swoich jajek w jednym koszyku” faktycznie jest dobrą radą planowania finansowego dla solidnej finansowej przyszłości.

Mam nadzieję, że ten wpis da Ci olbrzymie korzyści w temacie: jak zadbać o własne finanse. Zawsze życzę Ci jak najlepiej. Zachęcam do dzielenia się swoimi uwagami w komentarzach, poniżej tekstu.


Twój przyjaciel,
Rafał Szrajnert

Szukasz bardziej szczegółowych zasad jak zadbać o własne finanse?
Weź indywidualną sesję dopasowaną tylko i wyłącznie do Twojej sytuacji


ROZPOCZNIJ I ZAMÓW:

+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

PS. Skoro wiesz już jak zadbać o własne finanse to zacznij i ciesz się dodatkowymi godzinami, a w efekcie umiejętnościami które zdobędziesz gdy zaczniesz ich się uczyć.

Marcin Iwuć Samo Sedno- dług, oszczędności i domowy budżet (poradnik)

Znana książka która trafia w samo sedno. Finanse bardzo osobiste to praca która zapewni Tobie i Twoim bliskim lepsze życie. Widzisz, skuteczne sposoby oszczędzania to nie wszystko. Co jeśli masz kredyt hipoteczny? Musisz opracować swój unikalny program zarządzania.

Popularnie mówi się na to plan zarządzania finansami w 10 krokach. Zapewniasz bliskim odpowiednią ochronę w razie błędu w prowadzeniu finansów osobistych. Na początku poznaj mity kredytowe. Musisz przestawić swoje myślenie na techniki sprawdzone w polskich warunkach finansowych. Nie jest Ci do tego koniecznie potrzebny analityk finansowy z certyfikatem cfa institute, ale musisz włożyć swoją pracę w to aby wyrwać się ze spirali kredytów.Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej