Szkolenia rozwój osobisty- czego na nich uczą? (SKUTECZNE sposoby)

Jak przestać narzekać
Jak przestać narzekać: 7 zasad jak być szczęśliwszym
24 grudnia, 2022
poka yoke przykłady
Poka yoke, metoda zapobiegania błędom. Jedno z narzędzi lean (poka-yoke, definicja, przykłady)
24 grudnia, 2022

Szkolenia rozwój osobisty- czego na nich uczą? (SKUTECZNE sposoby)

Rozwój osobisty
Rafał Szrajnert marketing reklama pozycjonowanie seo sem
Rafał Szrajnert - Biznes, psychologia, życie
Szkolenia rozwój osobisty- czego na nich uczą? (SKUTECZNE sposoby)
Loading
/

Poniżej link do szkolenia z rozwoju osobistego.

ZAMÓW TERAZ:

szkolenie rozwój osobisty

Dzisiejszy temat to: szkolenia rozwój osobisty- czego na nich uczą? (SKUTECZNE sposoby)

Powiedzieć muszę że rozwój osobisty to proces trwający całe życie. W ostatnich latach traktowany razem z coachingiem trochę prześmiewczo, a to za sprawą osób, które pomyliły rzeczywistość z filmem i za sprawą oświecenia udzielają rad jak żyć i jak się rozwijać.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Nie o tym dzisiaj mowa bo chcę konkretnie omówić temat rozwoju osobistego dają Ci esencję szkolenia.

Także zaczynajmy.

Rozwój osobisty – od czego zacząć

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach.

Praktyczne kroki na drodze rozwoju osobistego mogą zostać podjęte na różnych płaszczyznach, w tym (źródło przewodnikduchowy.pl):

  • zwiększanie samoświadomości;
  • identyfikacja oraz zwiększanie wykorzystania własnego potencjału;
  • rozwijanie talentów i mocnych stron;
  • poprawa jakości życia;
  • realizacja marzeń i zaspokajanie ambicji;
  • lepsza organizacja czasu;
  • określanie i realizacja tzw. planowanego rozwoju osobistego (PDP);
  • zdobywanie wiedzy;
  • doskonalenie umiejętności i/lub nauka nowych;
  • rozwijanie umiejętności społecznych;
  • regularna ocena posiadanych umiejętności (samoocena);
  • zwracanie uwagi na umiejętności, które nie są niezbędne do osiągnięcia sukcesu (związane z nimi zadania można delegować);
  • zwiększanie osobistej zamożności;
  • inicjowanie przedsiębiorczości lub (zamiennie) osobistej autonomii finansowej;
  • poprawa zdrowia;
  • pokonywanie barier utrudniających uczenie się nowych umiejętności;
  • wzmacnianie atrakcyjności własnego CV (Curriculum Vitae).

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Jak zadbać o swój rozwój osobisty

Rozwój osobisty może także obejmować pomaganie innym ludziom w osiąganiu ich osobistych celów. Może się to odbywać poprzez pełnienie takich ról jak coach, nauczyciel lub opiekun.

Ciekawa wydaje się historia rozwoju osobistego.

Grecki filozof Arystoteles (384 p.n.e. – 322 p.n.e.), w swoim dziele pt. Etyka Nikomachejska, definiuje rozwój osobisty jako kategorię mądrości (gr. fronesis).

Według niego, praktykowanie cnót (gr. areté) prowadzi do szczęścia (gr. eudajmonia).

Warto zaznaczyć, że eudajmonia może też być rozumiana jako „ludzki rozkwit” lub „życie w dobry sposób”.

Po raz pierwszy psychologię powiązali z rozwojem osobistym Alfred Adler (1870-1937) i Carl Gustaw Jung (1875-1961).

Adler nie zgadzał się na ograniczanie psychologii do analizy, zauważając, że ludzkie aspiracje (ambicja, marzenia, etc.) nie ograniczają się do nieświadomych popędów lub doświadczeń z dzieciństwa. Stworzył też termin „styl życia” (1929), który zdefiniował jako tworzenie obrazu własnej osoby oraz charakterystyczne dla danej jednostki podejście do życia (szczególnie w obliczu problemów).

Carl Gustav Jung wniósł swój wkład do koncepcji rozwoju osobistego głównie przez opracowanie tzw. procesu indywiduacji, który oznacza tyle co rozwój psychiczny.

Cele rozwoju osobistego przykłady

Nie istnieją techniki, które w mgnieniu oka, odmienią Twoje życie.

Chodzi o to, że nie każda technika, czy konkretne ćwiczenie, będzie odpowiednia dla każdego. Jeżeli ktoś przekonuje Cię, że za sprawą jego metod, zmienisz swoje życie w mgnieniu oka, musisz być czujny. Może się okazać, że masz do czynienia, ze zwykłym sprzedawcą marzeń.

W rozwoju osobistym nie chodzi o konkretną i niezawodną technikę, czy metodę. Chodzi tu raczej o poznawanie samego siebie i nauczenia się samodzielnej pracy nad sobą. Rozwój osobisty, to ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na to, aby zmienić w życiu to, co nie jest dla nas dobre.

Rozwój osobisty to długotrwały proces ukierunkowany na wzmacnianie siebie, swoich zdolności i własnej osobowości, a także pokonywania swoich słabości.

Rozwijać się można w każdym obszarze, np:

  • fizycznie – dbając o swoje ciało i zdrowie, uprawiając sport, zwiększając swoją sprawność i stosując zdrową dietę
  • duchowo – na przykład poprzez czynny udział w zadaniach dotyczących wyznawanej religii lub poprzez medytację i pogłębianie własnej moralności
  • umysłowo – zwiększając swoją wiedzę i sprawność umysłową, ćwicząc pamięć i zdobywając nowe umiejętności
  • zawodowo – kształcąc się i dążąc do wymarzonego stanowiska

Rozwój osobisty przykłady

Abraham Maslow, jeden z najbardziej znanych psychologów w historii, sugeruje, że wszystkie jednostki mają wbudowaną potrzebę rozwoju osobistego, który następuje poprzez proces zwany samorealizacją.

Więcej pisałem o tym tutaj:

https://www.rafalszrajnert.pl/rozwoj-osobisty-i-piramida-maslowa/

Techniki rozwoju osobistego

Jeżeli chcesz prawdziwie rozwijać samego siebie, to niezbędny będzie konkretny plan.

Dlaczego? Bo łatwo utknąć w pułapce gromadzenia wiedzy.

Pierwszą którą polecam jest pozyskanie nowej wiedzy, przykładowo czytanie wartościowych książek, oglądanie wartościowych filmów na youtube, takich jakie są na moim kanale itp.

Drugą składową jest stosowanie tej wiedzy, a tu już nie jest tak łatwo, bo większość z nas albo nie wdraża niczego, albo szybko rezygnuje z nowych podejść do rozwiązania danego problemu i sukces mimo początkowej fascynacji nowo nabytą wiedzą szybko ulatnia się.

Kolejne to stawianie nowych celów. Działanie bez jasno określonego celu zwykle na niewiele się zdaje, więc podstawowym czynnikiem przybliżającym nas do osiągnięcia sukcesu w danej dziedzinie jest postawienie celu.

Dalej- samodzielne myślenie z wyciąganiem wniosków (najlepiej na podstawie zdobytych doświadczeń własnych lub zdobytych przez innych ludzi).

Kolejny ktok to posiadanie świadomości obecnej sytuacji, czyli zauważenie stanu początkowego i ocena sytuacji po pewnym czasie, co pozwala zweryfikować stopień pozytywnych zmian uzyskanych dzięki działaniu, ale też i wyciągając wnioski, korygować wcześniej zdefiniowane cele.

Takie sprzężenie zwrotne jest niezwykle ważnym czynnikiem, bo zwykle w trakcie realizacji ściśle zaplanowanych działań pojawiają się nowe informacje i czynniki sprawiające, że zachodzi potrzeba modyfikacji dalszych planów, co np. może pozwolić w krótszym czasie dany cel główny osiągnąć.

Krok 6 to -wychodź poza swoją strefę komfortu.

Twoje cele powinny być ambitne ale realne. Jeśli ustawisz poprzeczkę zbyt wysoko będziesz sfrustrowany, że poniosłeś porażkę.  Jeśli np. nigdy nie biegałeś nawet 5 KM, nie zaczynaj od maratonu. Jeśli ustawisz sobie poziom zbyt nisko co prawda go osiągniesz, ale nie da Ci to zbyt dużo satysfakcji, a Twój postęp i zmiana, która zajdzie będzie niewielka. Znajdź więc złoty środek, cel który będzie wymagał wysiłku, zaangażowania, który ciężką pracą możesz osiągnąć.

Zobacz naszą platformę z kursami online:

platforma z kursami

Szkolenia rozwój osobisty a może warsztaty z rozwoju?

Jeśli chcesz poznać jak najlepiej powinien przebiegać Twój cykl rozwojowy, jaka kompetencja wymaga poświęcenia największej uwagi, czy kompetencje miękkie to rzecz na której musisz się skupić w pierwszej kolejności (albo nie!) to zapraszam do kontaktu. Możemy przeprowadzić szkolenie z rozwoju osobistego online, u Ciebie w firmie, lub możesz sprawdzić naszą platformę z kursami.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Szkolenia rozwój osobisty- czego na nich uczą? (SKUTECZNE sposoby) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Szkolenia rozwój osobisty

Szkolenia rozwój osobisty to zajęcia wspierające rozwój uczestnika. Celem szkoleń jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych, takich jak komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem, planowanie i rozwiązywanie problemów, samoocena, radzenie sobie ze zmianami oraz wiele innych. Rozwój osobisty jest ważny dla wszystkich osób, ponieważ pomaga nam wyznaczać cele, stawiać czoła wyzwaniom życiowym i ogólnie lepiej radzić sobie z życiem. Przez zdobycie wiedzy w szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego, można zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które pozwalają na lepsze przeżywanie codzienności. W szkoleniach osobistych można doskonalić swoje umiejętności i nabierać zaufania do własnych możliwości, które pomogą w osiągnięciu zamierzonych celów. Rozwój osobisty to także rozwijanie umiejętności uczenia się i zarządzania czasem, ponieważ pomaga w uzyskaniu lepszych wyników w życiu. Szkolenia te pozwalają też na lepsze porozumiewanie się, konfrontację konfliktów, świadome prognozowanie i budowanie relacji, które dają nam siłę i wsparcie w życiu. Takie szkolenia z zakresu rozwoju osobistego mogą też pomóc w poznaniu swojego ja i swoich mocy.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)