Otwarty umysł. 3 zasady które zmienią Twoje życie.

marshmallow test siłą woli
Siła woli (samokontrola i silna wola) jak wykorzystać willpower
1 lutego, 2023
schemat ponziego
Piramida finansowa, a inwestycyjny schemat ponziego (jak działa, mlm + historia AMBER GOLD)
1 lutego, 2023

Otwarty umysł. 3 zasady które zmienią Twoje życie.

otwarty umysł

Poniżej krótkie video o tym czym jest otwarty umysł i dalej tekst.

Po Co i Jak Rozwijać Otwartość Umysłu

Otwartość umysłu jest bardzo ważna, aby móc tworzyć i myśleć twórczo. Nie ograniczając się do jednego podejścia czy perspektywy, pozwala osobom otrzymać szerszy zakres możliwości. Otwartość umysłu oznacza gotowość do słuchania i brania pod uwagę wyjaśnień, tez i teorii, które potencjalnie mogą się różnić od naszych wcześniejszych przekonań i doświadczeń. Możesz rozwijać swoją otwartość umysłu poprzez następujące kroki:

  • Komunikacja. Pracuj nad komunikacją z innymi ludźmi, zwłaszcza różnymi od siebie. Ćwicz słuchanie aktualnego punktu widzenia, zastanawiaj się i pytaj o jego argumenty i odpowiedzi.
  • Przyjmij nowe myśli i perspektywy. Otwórz się na nowe dyskusje i pomysły. Pomyśl o tym, aby nie dążyć do tego, aby wszystko było „takie samo”.
  • Bądź ciekawy. Staraj się dowiedzieć więcej o rzeczach, których wcześniej nie wiedziałeś i nie przyszedłbyś na myśl, aby je przetestować.
  • Spróbuj nowych rzeczy. Utrzymuj otwarte umysły, gdy odkrywasz swoje zainteresowania. Próbuj nowych rzeczy, zamiast trzymać się wyłącznie tych znanych.
  • Uprawiaj medytację i poświęcaj czas na relaks i oczyszczanie umysłu. Oddychaj głęboko, koncentruj się na swoich myślach i uczuciach.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Znasz to powiedzenie. Umysł najlepiej działa tak jak spadochron. Wtedy kiedy jest otwarty.

Otwarty umysł oznacza otwartość na szeroką gamę pomysłów, argumentów i informacji. Poza tym jest ogólnie uważana za pozytywną cechę. I pamiętaj. Jest to niezbędna umiejętność krytycznego i racjonalnego myślenia.

otwarty umysł

Jeśli nie jesteś otwarty na inne pomysły i perspektywy, trudno jest dostrzec wszystkie czynniki, które przyczyniają się do problemów lub masz trudności żeby znaleźć skuteczne rozwiązania.

W coraz bardziej spolaryzowanym świecie możliwość wyjścia poza swoją strefę komfortu i rozważenia innych perspektyw i pomysłów jest bardzo, BARDZO ważna. Nie oznacza to, że posiadanie otwartego umysłu jest koniecznie łatwe.

Jeśli przyjmujesz nowe pomysły i doświadczenia może to czasami prowadzić do zamieszania i dysonansu poznawczego, często , kiedy uczymy się nowych rzeczy, które są sprzeczne z istniejącymi przekonaniami.

Jednak możliwość zmiany i rewizji przestarzałych lub niepoprawnych przekonań jest ważną częścią uczenia się i rozwoju osobistego. Aby czerpać korzyści pracuj nad budowaniem otwartości.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Więc dzisiaj nauczysz się jak wyciągać jak najwięcej z nowych doświadczeń. Zapraszam!

Co to znaczy mieć otwarty umysł?

Istnieje kilka różnych aspektów otwartości umysłu:

Przeciwieństwem otwartego umysłu jest zamknięty umysł lub konserwatyzm. Ludzie, którzy są bardziej ograniczeni, zazwyczaj są skłonni do rozważenia tylko własnego punktu widzenia i nie są otwarci na inne idee.

Nawet jeśli uważasz się za osobę dość otwartą, prawdopodobnie istnieją pewne tematy, w których zajmujesz znacznie bardziej nieustępliwe stanowisko. Na przykład PiSowski temat aborcji który podzielił Polskę.

Posiadanie przekonań może być wspaniałe, ale silna wiara nie neguje otwartego umysłu. Bycie otwartym oznacza zdolność do rozważenia innych perspektyw i próby bycia empatycznym wobec innych ludzi, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz.

Oczywiście otwartość ma swoje granice. Nie oznacza to, że musisz sympatyzować się z każdą ideologią. Jednak podjęcie wysiłku, aby zrozumieć czynniki, które mogły doprowadzić do tych pomysłów, może być pomocne w znalezieniu sposobów na przekonanie ludzi do zmiany zdania.

Także co wyróżnia ludzi otwartych, którzy posiadają otwarty umysł?

Są ciekawi świata, potrafią kwestionować swoje pomysły i nie denerwują się kiedy byli w błędzie.

Oczywiście również wierzymy i popieramy to że każdy może wyrazić swoje zdanie.

A jakie korzyści daje nam otwarty umysł?

Po pierwsze zyskujesz nowe doświadczenia i się zawsze czegoś uczysz.

Po drugie pomaga Ci rozwijać się jako osoba bo dowiadujesz się o nowych rzeczach które dzieją się w okół Ciebie i na świecie. Pośrednio stajesz się silniejszy psychicznie, bo jeśli zdobywasz nowe doświadczenia to trudniej jest innym podważyć Twoją wiedzę i jesteś przygotowany. A poza tym możesz poczuć się lepiej.

Bo jeśli ktoś ma zamknięty umysł to z reguły od razu odrzuca co mówią inni, czyli posiada najczęściej jakieś negatywne przekonanie np że inni są mniej inteligentni, czy chcą go oszukać itp. Ty z kolei cieszysz się na myśl że masz kontakt z czymś nowym i może nauczysz się przydatnej umiejętności.

Co wpływa na otwartość lub jej brak?

Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na to, jak osoba jest otwarta lub zamknięta. Podczas gdy niektóre z czynników decydujących o tym, czy masz otwarty umysł, jak jesteś otwarty, mogą być cechami wrodzonymi, inne można praktykować, aby pomóc rozwinąć bardziej otwarty sposób myślenia.

Po pierwsze osobowość. Dobre słowo dla Ciebie to to że osobowość można zmienić. To jacy jesteśmy jest zaprogramowane w dużej mierze przez nawyki, a nawyków możesz się uczyć lub oduczyć.

Po drugie jeśli chodzi o ekspertów w danej dziedzinie to pamiętaj że z reguły są oni bardziej zamknięci na nowe rozwiązania. Także zastanów się w czym masz wysoki poziom wiedzy i pamiętaj o tym kiedy z kimś rozmawiasz, czytasz czy oglądasz co dotyczy Twoich mocnych stron bo będziesz miał tendencję do automatycznego odrzucania. Często niesłusznie.

Jak wiesz błędy poznawcze są mi bardzo bliskie.

Część mojego doktoratu to właśnie ta dziedzina i w tym przypadku muszę wspomnieć o tzw. confirmation bias, czyli błędzie potwierdzenia. Doskonale pasuje tutaj do tekstu Otwarty Umysł.

Błąd potwierdzenia polega na zwracaniu większej uwagi na rzeczy, które potwierdzają nasze dotychczasowe przekonania, przy jednoczesnym odrzucaniu dowodów, które podważają to, co myślimy. Czyli nie zauważamy tego czego nie chcemy zauważyć.

Sam wiesz jak to jest kiedy np kupisz nowy samochód, np szarego golfa. I co? I nagle spostrzegasz ich bardzo dużo na ulicach a wcześniej wydawało się ze jest ich tak mało.

Świadomość błędu potwierdzenia, że coś takiego w ogóle istnieje- jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na jego zwalczanie. 

Gdy napotkasz informacje, poświęć chwilę, aby zastanowić się, jak to nastawienie może wpłynąć na to jak oceniasz informacje.  Jeśli wydaje się, że chętnie coś akceptujesz, ponieważ wspiera to twoje istniejące przekonanie, to poświęć chwilę na rozważenie kilku argumentów, które mogą podważyć twoje pomysły. Pomocne może być również uczenie się, jak oceniać źródła informacji.

Kolejny ważny punkt to zadawanie pytań.

Bo widzisz, częścią otwartości umysłu jest umiejętność kwestionowania nie tylko innych, ale także siebie. Gdy napotkasz nowe informacje, zadaj sobie kilka kluczowych pytań:

  • Ile naprawdę wiesz na ten temat?
  • Jak godne zaufania jest źródło?
  • Czy rozważałeś inne pomysły?
  • Czy masz jakieś uprzedzenia, które mogą wpływać na twoje myślenie?

W wielu przypadkach tego rodzaju kwestionowanie siebie może pomóc pogłębić twoje zaangażowanie w swoje przekonania. Lub może dostarczyć spostrzeżeń, których wcześniej nie brałeś pod uwagę.

I praktycznie ostatnia rzecz dotycząca tematu otwarty umysł. To daj czas nowym informacjom.

Kiedy słyszysz coś, z czym się nie zgadzasz, albo coś jest MEGA innowatorskie, twoim pierwszym odruchem może być zaprzeczenie lub po prostu zamknięcie się na nowe argumenty. Zamiast słuchać lub rozważać inną perspektywę, wchodzisz w tryb myślenia, w którym po prostu próbujesz udowodnić drugiej osobie, że się myliła, czasami zanim nawet masz szansę rozważyć wszystkie punkty. Każdemu się to zdarza, mi też.

Łatwo jest wejść w emocjonalną reakcją na coś. Nie zgadzasz się, nie podoba ci się to co usłyszałeś, a nawet możesz chcieć, aby druga osoba wiedziała, jak bardzo się myli. Problem z tego rodzaju szybką reakcją polega na tym, że działasz w ferworze chwili, nie poświęcając czasu na rozważenie wszystkich aspektów problemu i prawdopodobnie nie argumentując skutecznie.

FAQ

Otwarty umysł synonim

błyskotliwy, bystry, chłonny, genialny, inteligentny, lotny, łebski, mądry, myślący, na poziomie, nie w ciemię bity, niegłupi, oczytany, oświecony, otwarty, pojętny, pomysłowy, przenikliwy, rezolutny, rozgarnięty, rozsądny, rozumny, sensowny, sprytny, twórczy, utalentowany, uzdolniony, wikwintny, wykształcony, z głową, z polotem, z sensem, z wyobraźnią, zdolny, zmyślny, Umysł otwarty i zamknięty

Otwartość umysłu definicja

Mentalna otwartość lub elastyczność psychiczna mogą być określone jako zdolność naszego mózgu do dostosowania naszego zachowania i myślenia do nowych, zmieniających się lub nieoczekiwanych sytuacji.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.
doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Otwarty umysł. 3 zasady które zmienią Twoje życie. 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Jak otworzyć swój umysł?

1. Naucz się akceptować nowe pomysły i idee.
2. Regularnie medytuj lub praktykuj odpoczynek uważności, by skupić się na chwili obecnej.
3. Pracuj nad swoją kreatywnością poprzez nowe doświadczenia takie jak podróżowanie, słuchanie czegoś nowego lub robienie czegoś, czego normalnie byś nie robił.
4. Opisz swoje emocje, myśli i przemyślenia.
5. Szukaj ludzi z zupełnie innymi poglądami, co pozwoli Ci uczyć się nowych rzeczy.
6. Otwórz się i doceniaj inne punkty widzenia.
7. Spędzaj czas na przyrodzie lub eksploruj miasto, gdzie możesz zaobserwować nowe rzeczy. 8. Stwórz sztukę, nawiązując do tematów, których wcześniej nie brałeś pod uwagę.

Co to jest umysł?

Umysł to zespół procesów psychologicznych które kontrolują nasze myśli, nastroje, zachowania i postawy. Zazwyczaj uważa się, że obejmuje on umiejętność postrzegania, spostrzegania, myślenia, tworzenia, poznawania, interpretacji, wyrażania i rozumienia informacji w otaczającym nas świecie.

Jak uwolnić się od umysłu?

Uwolnienie od umysłu to długi proces i nie można mu się od razu poddać. Najważniejszym krokiem w kierunku uwolnienia się od umysłu jest świadomość tego, co on w twoim życiu robi i jak wpływa na twoje życie. Trzeba się odciąć od swoich myśli, aby móc dostrzec, że te myśli nie czynią nas szczęśliwymi. Bardzo ważne jest również ćwiczenie uważności w celu świadomego zauważania naszych myśli bez reagowania i oceniania ich. Ćwiczenia medytacyjne są również bardzo pomocne w tej dziedzinie i polegają na utrzymywaniu uwagi na różnych aspektach życia bez pośpiechu i oceniania ich pod kątem dobrego lub złego. Ćwiczenia te dają nam szansę na przyglądanie się naszym myślom z dystansem i w przyszłości pozwolą nam na odpuszczenie sobie i skupienie się na byciu w teraźniejszości.

Co to jest otwarty umysł?

Otwarty umysł to postawa, w której osoba jest otwarta na nowe pomysły i idee oraz skłonna do angażowania się w różne dyskusje, przekonania i myśli. Osoba z otwartym umyśle jest skłonna wyciągać wnioski i przetwarzać informacje, aby uzyskać nową wiedzę i lepszą zrozumiałość świata. Umysł taki jest często krytyczny wobec siebie samego i otoczenia, ale pozostaje otwarty i chętny do dowodzenia swoich teorii lub poglądów.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)