Dobry szef Zły szef. Jak się zachować kiedy nie lubisz swojego przełożonego i lidera?

Kompetencje i przywództwo
Czym jest przywództwo, lider, przywódca i jego kompetencje. [+ umiejętności przywódcze]!
6 lutego, 2018
Otoczenie przedsiębiorstwa
Otoczenie przedsiębiorstwa. Makrootoczenie i mikrootoczenie. [czynniki rynkowe]
4 czerwca, 2018

Dobry szef Zły szef. Jak się zachować kiedy nie lubisz swojego przełożonego i lidera?

Jeśli nie lubisz szefa i zamierzasz odejść z pracy

Jeśli nie lubisz szefa i zamierzasz odejść z pracy

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Zły szef. Jak się zachować kiedy nie lubisz swojego szefa?

Jeśli posiadasz złe relacje z przełożonym (zły szef) i zamierzasz odejść, najpierw przeczytaj ten artykuł.

1. Spytaj się o jego zdanie


Często kiedy zwracamy się z prośbą do innych osób, zaczynają nas oni w pewien sposób traktować lepiej. Włącza się syndrom rodzic-dziecko. Poproś o pomoc, radę, czy wskazówki.


Po czym poznać złego szefa?
Stosuje mikrozarządzanie, szykanuje innych, w sytuacjach konfliktowych chowa głowę w piasek. Stosuje mobbing i terroryzuje słabszych. Nie podejmuje trudnych decyzji i przypisuje sobie cudze zasługi, lub zasługi zespołu. Przerzuca winę i obwinia innych. Zachowuje pewne informacje dla siebie, nie słucha innych i daje zły przykład. Ponadto zaniedbuje swoje obowiązki i wykazuje brak zainteresowania swoimi podwładnymi.


2. EmpatiaPamiętaj, że szef to też człowiek i czasem powyższe zachowania mogą wynikać z olbrzymiej presji. Może z kolei przełożony Twojego szefa wyznaczył jemu wysokie wyniki do osiągnięcia? Zastanów się nie tylko nad tym co szef robi, ale również dlaczego.

3. Zobacz siebieZachowanie szefa może także bezpośrednio wynikać z naszego zachowania bądź zaniechania. Wiem, że to zawsze „nie moja wina”, ale kluczem do obiektywnego osądu jest obiektywne postrzeganie świata. To trudna technika, wytykać sobie błędy, prawda? Niestety jest to jeden z głównych problemów z jakimi przychodzą do mnie ludzie.

4. Powiedz wprostDopiero jeśli przebrnąłeś, lub przebrnęłaś przez powyższe punkty masz prawo powiedzieć to szefowi wprost. Poproś o prywatną rozmowę i spokojnie wytłumacz całą sytuację prosząc o propozycję rozwiązania. Może zaistnieć sytuacja, że Twój szef nawet nie zdawał sobie z tego wszystkiego sprawy.

5. Powiadom wyżejJeśli pomimo szczerej rozmowy szef nie zmienia swojego zachowania, zacznij skalować sprawę wyżej. Najlepiej do jego przełożonych lub działu kadr i personelu. Przygotuj solidną biznesową argumentację bo nikt nie potraktuje Ciebie poważnie i możesz sobie nawet wtedy zaszkodzić.

6. OdejdźJeśli pomimo wszystkich tych sposobów nie uda się nam naprawić relacji z szefem , może już najwyższy czas zacząć szukać innej pracy? Chyba, że odpowiada Ci jednak niezdrowa atmosfera w obecnej firmie? Oczywiście możesz próbować wykonywać dalej swoje zadania, minimalizując kontakt z szefem. Wybór zawsze należy do Ciebie, a każda sytuacja jest inna.

Zły szef i menedżer, a mobbing?

Każdy pracownik ma olbrzymi wpływ na biznes. Dlatego pracodawca powinien kierować swoim zespołem w sposób kompetentny, a nie krytykować. Cechy złego szefa widać od razu jak na dłoni.

Najlepsi szefowie wiedzą że krytyka nie popłaca i trzeba motywować swoich pracowników. Osoby zwolnione często „odwdzięczają” się wystawiając krzywdzące opinie na różnych portalach. Więc pamiętaj, wybór swojego szefa to tylko część życia.


Do następnego razu RS

Chcesz poznać jeszcze inne strategie kiedy Twój szef jest zły? A może potrzebujesz konsultingu, przy tworzeniu obecnej?Jak już wiesz zły szef może być plagą, postąp dobrze i zamów coaching


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport