Najczęściej popełnianie błędy finansowe

priming i torowanie
Priming = torowanie. Jak zwiększyć wydajność mózgu(1 szybka zasada)
13 października, 2017
Czym tak na prawdę jest NLP?
NLP neuro lingwistyczne programowanie [krop-po-kroku]
20 października, 2017

Najczęściej popełnianie błędy finansowe

Najczęściej popełnianie błędy finansowe

Jak ich uniknąć?

Najczęściej popełnianie błędy finansowe
1. Szukanie deal’u życia, przy czym rozwój polega na organicznym zdobywaniu w poszczególnych krokach. Daj sobie czas.

2. Brak odpowiedzialności za własne finanse. Zrzucanie winy na czynniki zewnętrzne takie jak rodzina, kraj, znajomi(to przez nich).

3. Brak właściwej analizy ofert. Patrzenie tylko na to kto jest tańszy, w sytuacji, gdy potrzebujemy jakości i na odwrót, patrzenie na jakość w sytuacji, gdy potrzebujemy tylko bardziej ekonomicznej oferty.

4. Brak właściwej analizy rynku i branży poprzez działanie tylko na poleceniu i rekomendacji. Na przykład dobry znajomy mówi, że warto zainwestować w (…), a Ty tak naprawdę nie masz o tej branży pojęcia.

5. Często zdarzające się w branży MLM, osoby nie patrzą realistycznie na to jak wygląda sytuacja tylko działają pod wpływem motywacji charyzmatycznego lidera, który wciąż sprzedaje american dream, że „wkrótce będzie lepiej, jeszcze tylko trochę, a bogactwo jest na wyciągnięcie ręki”. Tymczasem lata mijają, a obietnice wciąż pozostają niespełnione.

6. Brak kontroli nad wydatkami, a bardzo często nawet nie liczenie na co ile wydajemy. Wiąże się to z brakiem budżetu w firmie jak i życiu osobistym.

7. Akceptowanie niekorzystnych prowizji.

8. Brak odpowiednich ustaleń, umów i zabezpieczeń. Zawsze warto skorzystać z pomocy prawnika i notariusza (tzw. siódemki i zabezpieczenie, najlepiej na nieruchomości).

9. Brak odłożonych pieniędzy które w sytuacji kryzysowej zapewnią nam płynność finansową, tak abyśmy nie musieli pożyczać na szybko na bardzo niekorzystnych warunkach niekoniecznie z banku.

10. Szklanka zawsze jest w połowie pełna. Nie, nie zawsze. Pod uwagę trzeba brać również opcję, że nie pójdzie tak jak zakładaliśmy. Musimy wiedzieć ile można stracić.

11. Inwestowanie w bańki spekulacyjne, bo akurat to jest na czasie i daje zarobić. Pieniądze nie biorą się z powietrza. Takie sytuacje mają bardzo łatwe wytłumaczenie w pobudkach psychologiczno-ekonomicznych. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli ktoś zarabia to inna osoba musiała kupić drożej i sprzedać ze stratą. Natomiast same bańki pojawiają się regularnie co kilka lat. Złoto i sławny Amber Gold, Dotcom itp. Przeczytaj również jak zadbać o własne finanse.

12. Rozrzutność. Kupowanie niepotrzebnych przedmiotów, prezentów wyjazdów i przyjaciół.

13. Brak planów. Plany mogą się zmieniać z czasem, ale zawsze powinny być.

14. Brak elastyczności i wzięcia pod uwagę że czasami życie wymusza na nas szybką i drastyczną zmianę zdania. Nigdy nie mów nigdy, a wszystko zależy od wszystkiego.Do następnego razu RS

Odwiedź nasz SKLEP
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!