Model 7s McKinsey -co to? (organizacja i przedsiębiorstwo). Przykład, definicja.

cechy przedsiębiorcy
Cechy przedsiębiorcy (działają od razu). Przedsiębiorczość, biznes i przywództwo
9 grudnia, 2022
Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia
Prawdopodobieństwo zdarzenia i sukcesu [Klasyczna definicja i przykład- prawo średniej] Najważniejsza lekcja w życiu!
9 grudnia, 2022

Model 7s McKinsey -co to? (organizacja i przedsiębiorstwo). Przykład, definicja.

7S McKinsey model

7S McKinsey model

Model 7s McKinsey a

Co to jest model 7s McKinsey? Definicja.

Model 7s McKinsey definicja – to model wynaleziony przez Petersa i Watermana w latach osiemdziesiątych.

W skład modelu 7s McKinsey wchodzą: struktura (structure), strategia (strategy), systemy/procedury (systems), umiejętności (skills), styl (style), pracownicy (staff) i wspólne wartości (shared values).

Model 7s opisuje siedem obszarów niezbędnych do analizy wewnętrznego potencjału. Innymi słowy pozwala przewidzieć skutki przyszłych zmian, poprawia wydajność firmy, ułatwia pracę podczas fuzji lub przejęcia i określa jak najlepiej wdrożyć proponowaną strategię.

Dla dobra funkcjonowania organizacji, wszystkie elementy muszą tworzyć spójną całość, aby model 7s był w pełni wykorzystany.

Model 7s McKinsey to narzędzie stosowane do analizy i zarządzania strategią organizacji. Model jest oparty na siedmiu kluczowych elementach, które muszą współgrać ze sobą, aby organizacja mogła osiągnąć sukces. Model 7s McKinsey umożliwia organizacjom określenie, jakie aspekty ich działalności wpływają na ich sukces lub porażkę.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Elementy miękkie

  • Styl (style) – poziom rywalizacji, współpracy, a także inne zachowania uznane za dopuszczalne w kontaktach pomiędzy członkami organizacji.
  • Pracownicy (staff) -liczba pracowników, ich typ, zasady wprowadzania nowych pracowników, wsparcie kariery zawodowej itp.
  • Umiejętności (skills) – poziom umiejętności całej organizacji i poszczególnych pracowników w zakresie realizacji zadań na zewnątrz i wewnątrz, sposób jej oceny.
  • Wspólne wartości (shared values) – podstawowe wartości organizacji, wokół których rozwijana jest koncepcja biznesowa , jak również filozofia działania i zasady.

Elementy twarde

  • Struktura (structure) – formalna zależność pomiędzy składnikami organizacji.
  • Procedury (systems) – sposoby realizacji określonych czynności i procesów.
  • Strategia (strategy) – częściowo plan strategiczny. Procedury i strategie stosowane przez organizację do realizacji celów.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Model 7s McKinseya , przykłady

Poniżej omówię przykład użycia modelu McKinseya- model 7s. Proszę pamiętać, jest to ogólny zarys, dla każdej firmy inny. Ten przykład zobrazuje właściwe etapy we wprowadzaniu kultury lean / lean management.

Struktura 7s: Potrzebna jest mała hierarchia, która obejmuje samodzielne zespoły robocze. Codzienne spotkania.

Systemy 7s: System premiowy, który wspiera poprawę Lean i nowe sposoby pracy, strukturę płacową, która jest dostosowana do nowej struktury zespołu.

Strategia 7s: Skoncentruj się na kluczowych kompetencjach firmy i wdrażaj zasady lean manufacturing w całej firmie, eliminując to co niepotrzebne.

Umiejętności 7s: Rozwijanie nowych umiejętności zespołowych, rozwiązywanie problemów, eliminacja strat i umiejętności analizy procesów, wzmacnianie uprawnień do podejmowania decyzji itp.

Style 7s: Przywództwo wyszkolone w inteligencji emocjonalnej oraz odwaga w delegowaniu zadań i motywowaniu podwładnych. Przywództwo, które prowadzi przez przykład i może szkolić, a także wspierać pracowników w zakresie technik Lean.

Personel 7s: Gracze zespołowi, dzielenie się celami, działanie jako agenci zmian i doskonalenie umiejętności na poziomie indywidualnym.

Wspólne wartości 7s: Stworzenie organizacji, która szanuje każdego pracownika, zaangażowanego w ochronę środowiska i stale dąży do eliminacji odpadów i doskonali się we wszystkim co robi.

Pewne ograniczenia

Model 7s McKinsey to doskonały framework, ale niesie ze sobą kilka wad. Najpoważniejszą jest brak jasno zdefiniowanego planu działania po sporządzeniu analizy. Model ten nie posiada żadnych przyszłościowych dyrektyw, pozostawiając swobodę interpretacji co do kolejnych kroków. Nie zostały podane żadne dalsze kroki.

PS.
Koniecznie odwiedź nasz SKLEP i zamów konsultacje (model 7s).

McKinsey 7s opis

Biznes i model organizacyjny wymaga aby zarządzanie zmianą przebiegało płynnie. Styl zarządzania musi być dostosowany do warunków (o tym powie Ci nawet stara, dobra encyklopedia). Działania organizacji warto komunikować wpływając na podnoszenie świadomości kadry aby szerzyć to podejście na całą organizację.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Model 7s McKinsey -co to? (organizacja i przedsiębiorstwo). Przykład, definicja. 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)