Model 7s McKinsey ( uwaga przykład )

Macierz BCG
6 kroków jak opanować Macierz BCG (przykład i opracowania)
12 listopada, 2017
Technika szybkiej nauki Richarda Feynmana
Tylko 4 kroki! Sposoby na naukę (szybka technika Feynmana)
13 listopada, 2017

Model 7s McKinsey ( uwaga przykład )

7S McKinsey model

7S McKinsey model

Model 7s McKinsey
Model 7s McKinsey to model wynaleziony przez Petersa i Watermana w latach osiemdziesiątych.

Model 7s McKinsey a

W skład modelu 7s McKinsey wchodzą: struktura (structure), strategia (strategy), systemy/procedury (systems), umiejętności (skills), styl (style), pracownicy (staff) i wspólne wartości (shared values).
Model 7s opisuje siedem obszarów niezbędnych do analizy wewnętrznego potencjału. Innymi słowy pozwala przewidzieć skutki przyszłych zmian, poprawia wydajność firmy, ułatwia pracę podczas fuzji lub przejęcia i określa jak najlepiej wdrożyć proponowaną strategię. Dla dobra funkcjonowania organizacji, wszystkie elementy muszą tworzyć spójną całość, aby model 7s był w pełni wykorzystany.

 • Elementy miękkie

  1. Styl (style) – poziom rywalizacji, współpracy, a także inne zachowania uznane za dopuszczalne w kontaktach pomiędzy członkami organizacji.
  2. Pracownicy (staff) -liczba pracowników, ich typ, zasady wprowadzania nowych pracowników, wsparcie kariery zawodowej itp.
  3. Umiejętności (skills) – poziom umiejętności całej organizacji i poszczególnych pracowników w zakresie realizacji zadań na zewnątrz i wewnątrz, sposób jej oceny.
  4. Wspólne wartości (shared values) - podstawowe wartości organizacji, wokół których rozwijana jest koncepcja biznesowa , jak również filozofia działania i zasady.
 • Elementy twarde

  1. Struktura (structure) - formalna zależność pomiędzy składnikami organizacji.
  2. Procedury (systems) - sposoby realizacji określonych czynności i procesów.
  3. Strategia (strategy) – częściowo plan strategiczny. Procedury i strategie stosowane przez organizację do realizacji celów.


Model 7s McKinseya , przykładyPoniżej omówię przykład użycia modelu McKinseya- model 7s. Proszę pamiętać, jest to ogólny zarys, dla każdej firmy inny. Ten przykład zobrazuje właściwe etapy we wprowadzaniu kultury lean / lean management.

Struktura 7s: Potrzebna jest mała hierarchia, która obejmuje samodzielne zespoły robocze. Codzienne spotkania.

Systemy 7s: System premiowy, który wspiera poprawę Lean i nowe sposoby pracy, strukturę płacową, która jest dostosowana do nowej struktury zespołu.

Strategia 7s: Skoncentruj się na kluczowych kompetencjach firmy i wdrażaj zasady lean manufacturing w całej firmie, eliminując to co niepotrzebne.

Umiejętności 7s: Rozwijanie nowych umiejętności zespołowych, rozwiązywanie problemów, eliminacja strat i umiejętności analizy procesów, wzmacnianie uprawnień do podejmowania decyzji itp.

Style 7s: Przywództwo wyszkolone w inteligencji emocjonalnej oraz odwaga w delegowaniu zadań i motywowaniu podwładnych. Przywództwo, które prowadzi przez przykład i może szkolić, a także wspierać pracowników w zakresie technik Lean.

Personel 7s: Gracze zespołowi, dzielenie się celami, działanie jako agenci zmian i doskonalenie umiejętności na poziomie indywidualnym.

Wspólne wartości 7s: Stworzenie organizacji, która szanuje każdego pracownika, zaangażowanego w ochronę środowiska i stale dąży do eliminacji odpadów i doskonali się we wszystkim co robi.

Pewne ograniczenia


Model 7s McKinsey to doskonały framework, ale niesie ze sobą kilka wad. Najpoważniejszą jest brak jasno zdefiniowanego planu działania po sporządzeniu analizy. Model ten nie posiada żadnych przyszłościowych dyrektyw, pozostawiając swobodę interpretacji co do kolejnych kroków. Nie zostały podane żadne dalsze kroki.Tworzymy i sprawnie wdrażamy takie modele jak 7s McKinseya i inne
Skorzystaj z usługi doradztwa biznesowego
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.plPS.
Koniecznie odwiedź nasz SKLEP i zamów konsultacje (model 7s).
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!