Artykuł sponsorowany: 5 sposobów na oszczędzanie, które wywołają pozytywne zmiany na Twoim koncie bankowym

stres
Czym jest Stres- przyczyny, objawy stresu i jak go pokonać (poradnik jak radzić sobie ze stresem)
19 sierpnia, 2020
psycholog sportowy
Najlepszy psycholog sportowy w Polsce (coach i PRAKTYK). Trening mentalny, psychologia sportu
20 listopada, 2020

Artykuł sponsorowany: 5 sposobów na oszczędzanie, które wywołają pozytywne zmiany na Twoim koncie bankowym

Artykuł sponsorowany: 5 sposobów na oszczędzanie, które wywołają pozytywne zmiany na Twoim koncie bankowym 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzisiaj prezentuję Wam artykuł od jednego z naszych partnerów, serwisu Loanscouter.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Artykuł sponsorowany: 5 sposobów na oszczędzanie, które wywołają pozytywne zmiany na Twoim koncie bankowym 3

Oszczędzanie pieniędzy wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i co najmniej kilkukrotnym oglądaniem każdej złotówki przed jej wydaniem. Chcesz stworzyć sobie poduszkę finansową? Poznaj 5 sposobów na oszczędzanie, dzięki którym już po miesiącu zobaczysz pierwsze efekty na swoim koncie.

1. Do sklepu zabieraj ze sobą listę zakupów

Bardzo możliwe, że zdarzyło Ci się kupić produkt pod wpływem emocji, by następnie uznać, że wcale go nie potrzebujesz. Nie chcesz przepłacać, marnować żywności i pieniędzy? Nie musisz – wystarczy, że wyrobisz sobie nawyk tworzenia listy zakupów. To prosty sposób, dzięki któremu kupisz tylko to, czego faktycznie potrzebujesz.

Jak mądrze tworzyć listy zakupów? Przed zrobieniem listy produktów spożywczych zajrzyj do lodówki i szafek. Sprawdź terminy ważności, zaplanuj posiłki na kilka najbliższych dni. W ten sposób jeszcze więcej zaoszczędzisz na codziennych zakupach.

Nie masz notatnika lub często gubisz zapiski? Pobierz na smartfon jedną z aplikacji do tworzenia listy zakupów, np. Listonic, Out of Milk czy Bring. Bez trudu znajdziesz je w oficjalnych sklepach, w tym w Google Play. Możesz też zdecydować się na inne aplikacje, dzięki którym będziesz mógł przeglądać aktualne gazetki promocyjne czy w jednym miejscu trzymać wszystkie kody rabatowe.

2. Zapożyczaj się mądrze – ogranicz koszty

Jesteś na początku swojej drogi oszczędzania i zaskoczył Cię niespodziewany wydatek, którego nie jesteś w stanie opłacić z posiadanych środków? Jeżeli musisz pożyczyć pieniądze, zrób to mądrze. Oto, gdzie możesz starać się o dodatkowe środki:

  • Pożyczka w banku. Przez kilka dni będziesz musiał czekać na odpowiedź, a bank naliczy prowizję, odsetki i dodatkowe koszty związane z uruchomieniem pożyczki.
  • Pożyczka w firmie pożyczkowej. Pożyczka przez internet na konto może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli pożyczasz po raz pierwszy. Wówczas nie będziesz musiał zapłacić żadnych dodatkowych kosztów – oddasz tyle, ile pożyczyłeś.
  • Pożyczka od rodziny lub znajomych. W tym przypadku z pewnością nie unikniesz pytań o cel pożyczki. Z drugiej strony jest mało prawdopodobne, że bliskie Ci osoby będą chciały na takiej pożyczce zarobić.

Każda z powyższych możliwości ma swoje zalety i wady. Jeżeli jednak będziesz kierował się wyłącznie kosztami, najtańsze okaże się pożyczenie pieniędzy w firmie pożyczkowej (tylko wtedy, gdy pożyczasz po raz pierwszy) lub od znajomych.

3. Kupujesz droższą rzecz? Porównaj ceny

Z uwagi na nadchodzący sezon zimowy zamierzasz zakupić odzież i obuwie? Czeka Cię remont mieszkania? A może masz w planach zakup sprzętu AGD/RTV? Nie kupuj upatrzonych rzeczy w sklepie, do którego masz najbliżej – w pierwszej kolejności upewnij się, czy cena artykułu rzeczywiście jest atrakcyjna. Jak to zrobić? Wystarczy, że porównasz ceny w jednej z kilku działających w polskim internecie porównywarek.

W Polsce porównywarki cen cieszą się dużą popularnością. Do największych porównywarek cen należą m.in.: Ceneo, Nokaut i Skąpiec. Każdy z wymienionych serwisów publikuje informacje o cenach produktów z różnych kategorii, np. AGD, sport, film, dla dzieci, telefon, moda, dom i wnętrze czy komputery. Wystarczy tylko, że wpiszesz nazwę wybranego produktu, a w odpowiedzi otrzymasz informację, gdzie dany produkt możesz kupić najtaniej.

4. Załóż rachunek oszczędnościowy – kontroluj wydatki

Kluczem do zbudowania poduszki finansowej jest kontrolowanie wydatków. Zaoszczędzonych środków nie powinieneś nosić w portfelu, ale przelać je na konto oszczędnościowe. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka:

  • W ten sposób pokusa sięgnięcia po odłożone pieniądze będzie mniejsza – nie będą one znajdować się na widoku.
  • Po pewnym czasie stan konta oszczędnościowego będzie Cię skutecznie motywował do dalszego oszczędzania.
  • Będziesz zarabiać, o ile założysz oprocentowane konto oszczędnościowe.

Jeżeli zdecydowałeś się założyć rachunek oszczędnościowy, zwróć uwagę na koszty jego posiadania. Dziś takie konto możesz mieć bez ponoszenia dodatkowych wydatków – zarówno założenie, jak i prowadzenie rachunku oszczędnościowego w wielu bankach jest bezpłatne. Przemyśl też rezygnację z posiadania karty płatniczej do rachunku oszczędnościowego. Dlaczego?

Obsługa karty podpiętej do rachunku oszczędnościowego jest płatna. Dodatkowo dzięki karcie środki zdeponowane na tym koncie będą łatwiej dostępne – pokusa ich wykorzystania będzie zatem większa.

5. Obniż wysokość rachunków za media

Zakup żywności nie jest jedynym stałym kosztem, na którym możesz zaoszczędzić – analogicznie sytuacja prezentuje się w przypadku płatności za media. Jeżeli chcesz zminimalizować ponoszone wydatki, możesz m.in. wymienić tradycyjne żarówki na energooszczędne lub zamontować spłuczkę, która będzie wykorzystywać mniejszą ilość wody. Wydatki zwrócą Ci się już w ciągu kilku tygodni.

Masz telefon na abonament? Jedynie sporadycznie korzystasz z internetu? Kwoty wydawane na połączenia telefoniczne lub łączność z siecią również możesz zminimalizować – wystarczy, że sprawdzisz, czy na rynku nie pojawiły się korzystniejsze oferty. Jeżeli tak, nie wahaj się z nich skorzystać. To kolejny sposób, dzięki któremu na Twoim koncie oszczędnościowym pojawi się więcej pieniędzy.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

1 Comment

  1. piotr pisze:

    Odpowiednia organizacja budżetu sprawi, że polepszymy swoją płynność finansową. Dobry poziom płynności sprawia, że możemy spokojniej planować przyszłość. Warto też korzystać z mądrych porad finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej