Jak zostać geniuszem, kod talentu i jak zobaczyć sukces? (nauka)

Total quality management tqm
Total quality management TQM. Kompleksowe zarządzanie jakością (wdrażać proces)
11 sierpnia, 2021
podcast podcasting
Co to jest podcast, podcasting (audycja i jak nagrywać)
11 sierpnia, 2021

Jak zostać geniuszem, kod talentu i jak zobaczyć sukces? (nauka)

Jak zostać geniuszem
Jak zostać geniuszem

Ile godzin zmarnowałeś przed telewizorem oglądając film za filmem na Netflixie? Możliwe, że jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie spędzasz kilka godzin dziennie przy ekranie, oglądając w nieskończoność.

To nie jest dobre dla twojego rozwoju osobistego, prawda? Czy nie nadszedł czas, abyś zaczął używać swoich szarych komórek i korzystał efektywnie z jednego z najpotężniejszych tworów życia, ludzkiego mózgu?

Wiedza, jak zostać geniuszem, nie jest taka trudna. Najtrudniejszą częścią jest wprowadzenie wielu różnych sposobów na podniesienie poziomu inteligencji. Rzeczywiście, potrzeba czegoś więcej niż tylko zapamiętywania faktów i liczb. Potrzebujesz wglądu, introspekcji i niewzruszoności, aby poprawić swój intelekt.

Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy listę 13 prostych wskazówek, jak zostać geniuszem.

REKLAMA:

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Historia Harley Davidson- problemy firmy 1

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Jak zostać geniuszem

Usiądź i pomyśl

Kiedy ostatnio miałeś dobrą sesję burzy mózgów? Rzeczywiście, cały czas myślimy, próbując zdecydować, co chcemy na obiad lub ro czymś innym równie trywialnym. Ale mówię teraz o myśleniu o różnych koncepcjach, pomysłach i rozwiązaniach, od banalnych po skomplikowane. Nie uwierzysz, ilu z nas nie ma sesji głębokiego myślenia, ponieważ rutynowo rozpraszamy się aplikacjami mobilnymi i filmami na YouTube o kotach.

Przetestuj swoje pomysły

Masz pomysł na rozwiązanie problemów świata? W każdym razie powinieneś rozważyć przetestowanie swoich pomysłów, aby sprawdzić, czy działają. Jeśli tak, możesz przenieść je na wyższy poziom. Jeśli nie, możesz wrócić do planów i skorzystać z różnych metod.

Trenuj swoją pamięć

Jak dobra jest twoja pamięć? Gdy się starzejemy, stajemy się mniej bystrzy; naukowcy twierdzą, że zwykle osiągamy szczyt we wczesnych latach jako dwudziestolatkowie. Stamtąd wszystko idzie w dół. Ale czy tak musi być? Nie – tak długo, jak trenujesz swoją pamięć, co pozwala ci być umysłowo sprawnym, możesz osiągnąć co chcesz. Tak więc pytanie za milion brzmi: w jaki sposób ćwiczysz swoją pamięć? Oto kilka sugestii:

 • Rób notatki na temat przemówienia, wykładu lub książki, której przeczytałeś, ponieważ zmusza Cię to do zapamiętania tego, co zostało powiedziane lub zrobione
 • Rób wszystko ręcznie, więc nie musisz polegać na automatyzacji, niezależnie od tego, czy jest to szybkie wybieranie w telefonie, czy autokorekta pisowni
 • Znajdź czas na medytację, ponieważ ta wielowiekowa praktyka oczyszcza twój umysł
 • Skorzystaj z ćwiczenia czterech szczegółów, które polega na zapamiętaniu czterech rzeczy o osobie
 • Przypomnij sobie i powtórz w myślach to, co ktoś ci powiedział

Poprawa pamięci ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zostania geniuszem, ale także dla zapewnienia, że ​​sprawność poznawcza rozwija się dłużej niż tylko 20 lat.

Chcesz więcej?

Zobacz kurs szybkiej nauki.

Czytaj więcej

Bądźmy szczerzy: jest tak wiele rzeczy, które konkurują o naszą uwagę. Audiobook, Netflix, nowa gra i Facebook. Ale co z książkami? Niestety czytanie stało się zagubioną formą sztuki, ponieważ wielu z nas nie przegląda książek tak często, jak powinno. Nadszedł czas, aby znów uczynić czytanie wspaniałym.

To jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń na tej planecie, które jest świetne dla zdrowia poznawczego. Dodatkowo, czytając, automatycznie uczysz się czegoś, niezależnie od tego, czy jest to nowe słowo, czy nowa koncepcja. Więc weź książkę i ją przeczytaj.

Stwórz poranną rutynę

Jasne, nie jesteś rannym ptaszkiem, ale to nic nie znaczy w dzisiejszym świecie.

Twoja podróż do zostania geniuszem może zacząć się od wczesnego przebudzenia się i ukończenia tak prostej czynności jak pościelenie łóżka. Na serio. Oto kilka sugestii, jak stworzyć poranną rutynę:

 • Wstawaj codziennie o tej samej porze (nawet w weekendy!)
 • Pij wodę
 • Zjedz zdrowe śniadanie bez rozpraszania się
 • Rozpocznij listę rzeczy do zrobienia na dany dzień i wykonaj wszystkie zadania
 • Wyjdź na zewnątrz, nawet jeśli tylko na kilka chwil
 • Rozciągnij swoje ciało przez kilka minut
 • Posłuchaj porannego podcastu Czytaj (tak, wracamy do poprzedniej wskazówki) przez 10 minut

To właśnie te małe rzeczy na początek dnia mogą zwiększyć moc Twojego mózgu, nie zdając sobie z tego sprawy.

Przestudiuj przeciwstawne poglądy

Co czyni kogoś naukowcem? Możesz wierzyć, że ma kilka stopni naukowych i pisze recenzowane artykuły. Naukowiec dokładnie uczy się przeciwstawnych poglądów, aby wystawić się na inne myśli i idee. Oczywiście wygodniej jest być biegły w jednym, ale kluczowe jest rozwijanie inteligencji poprzez odkrywanie i stawanie się ekspertem w zakresie pojęć sprzecznych z twoimi.

Zrób sobie dzień kultury

Oto coś, co każdy powinien robić raz w miesiącu: zrób sobie dzień sztuki i kultury, nawet jeśli jest to poranek lub cały dzień. Co to dokładnie jest? To wtedy kiedy spędzasz wolny czas na czytaniu (znowu!), pisaniu wiersza, odwiedzaniu galerii sztuki, ćwiczeniu gry na instrumencie, uczeniu się nowej umiejętności lub oglądaniu kultowego filmu. Może to być trudne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę nasze napięte harmonogramy, ale jest to bardzo ważne dla Twojego dążenia do rozwoju osobistego. Zainteresowany? „Po prostu zrób to!”

Więcej snu

Mamy tendencję do niedoceniania naszego snu. A przynajmniej nie śpimy we właściwy sposób.

Pierwszą rzeczą jaką daje więcej snu, to wiele korzyści zdrowotnych. Obowiązkowe minimum to siedem do dziewięciu godzin. Następnie musisz zastosować różne sposoby, aby upewnić się, że śpisz prawidłowo. Tutaj jest kilka z nich:

 • Zmniejsz ekspozycję na niebieskie światło wieczorem, na przykład ze smartfona
 • Unikaj kofeiny lub przekąsek później w ciągu dnia
 • Zoptymalizuj środowisko w sypialni (zmniejsz hałas z zewnątrz, utrzymuj ciemność i zapewnij komfortową temperaturę)
 • Wprowadź rutynę przed snem, taką jak czytanie książki (nie znowu!) lub słuchanie relaksującej muzyki klasycznej Zainwestuj w dobry materac, poduszkę i kołdrę

Sen jest niezbędny, aby stać się mądrzejszym i bardziej skoncentrowanym. Bez wystarczającej ilości czasu spędzonego w krainie snów wpłyniesz na wydajność poznawczą, a także na zdrowie fizyczne.

Usuń niepotrzebne elementy rozpraszające uwagę

Bądźmy szczerzy: masz w swoim życiu skarbnicę rozrywek, które niewiele robią dla twojej inteligencji. Wierz lub nie, ale te elementy rozpraszające nie muszą być związane ze smartfonem lub siecią społecznościową. Zamiast tego mogą być żalem dnia wczorajszego, obietnicą jutra i dążeniem do perfekcji.

Niektóre filozoficzne umysły mogą nawet twierdzić, że apatia jest najgorszą z nich wszystkich. Może to brzmieć jak spostrzeżenie ze stoickiej szkoły filozofii, ale trudno zaprzeczyć, że marnujemy czas na rzeczy, które są poza naszą kontrolą. Mówiąc prościej: zamiast czekać na weekend, żeby coś zrobić, dlaczego nie zrobić tego teraz?

Prawidłowe zapoznanie się z podstawami

Jak możesz zmienić świat, jeśli nie potrafisz zagotować garnka z wodą, uporządkować domu lub zapłacić rachunków na czas? Możesz chcieć być profesjonalistą w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów matematycznych na świecie lub konstruowaniu perpetuum mobile, ale jak to się stanie, jeśli nie możesz wykonać podstaw? Kiedy już wiesz, jak wykonać drobne i nieistotne rzeczy w swoim życiu, możesz przejść do przejmowania świata z Elonem Muskiem.

Odpowiedz na pytania, które zawsze miałeś

Dlaczego nie podróżujemy w kosmos na wakacje? Dlaczego czas płynie tylko w jednym kierunku? Czy hot dog to kanapka? Jak to możliwe, że możemy podróżować na Księżyc, ale nie możemy sprawić, by nasze buty ładnie pachniały?

Wielu z nas ma pytania, które wypowiadamy na głos lub rozważamy w myślach, ale nigdy nie udaje nam się odpowiedzieć na niektóre z największych tajemnic życia. Być może nadszedł czas, abyś zaplanował krótki czas w ciągu dnia, aby znaleźć odpowiedź na swoje rozterki.

Otaczaj się najlepszymi

Prawdopodobnie słyszałeś wyrażenie „jesteś średnią osób z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie inteligencji jest ciągłe kwestionowanie swojej inteligencji przez rówieśników. To może być miłe, gdy ktoś z twoich przyjaciół powie „Dlaczego jesteś taki mądry?”, ale niewiele to zrobi dla twojego rozwoju osobistego. Mając w swoim kręgu innych mądrych ludzi, możesz dyskutować na różne tematy.

Dodaj ćwiczenia do swojego harmonogramu

Ćwiczenia mają kluczowe znaczenie dla zdrowia fizycznego i poznawczego. Będąc aktywnym fizycznie, zwiększasz przepływ krwi i pamięć, stymulujesz zmiany chemiczne w mózgu, które poprawiają uczenie się i ułatwiają dostosowania w mózgu, które chronią pamięć i myślenie.

Kod talentu. Jak zostać geniuszem i myśleć jak geniusz

Nie trzeba być geniuszem, żeby stać się, no cóż, geniuszem. Dodając kilka z tych wskazówek do codziennej rutyny, możesz poprawić moc swojego mózgu, poprawić pamięć i upewnić się, że skutecznie wykorzystujesz swoje małe szare komórki. Twój mózg jest naczyniem tak potężnym jak wszechświat. Nie powinieneś pozwolić, by to niezwykłe cudo poszło na marne. Nigdy nie jest za późno, aby wykorzystać swój potencjał, nawet jeśli oznacza to wstawanie o poranku.

Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące poprawy swojej inteligencji, którymi chciałbyś się podzielić? Dołącz do poniższej rozmowy i daj nam znać!

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

PS. Czytałeś Kod talentu jak zostać geniuszem? Czy ta książka zajmuje miejsce na Twojej biblioteczce? A eksperymenty dla małych bystrzaków? Napisz co jeszcze można dodać do tej listy, aby działać w dwie strony. Czyli aby nauczyciel był dobry, a dziecko chciało się uczyć.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!