Kursy i Szkolenia online z certyfikatem. Twoja kompetencja

e-learing platforma szkolenie kurs online
Najpopularniejsze kursy online i szkolenia z certyfikatem
26 kwietnia, 2021
poka yoke przykłady
Poka yoke, metoda zapobiegania błędom. Jedno z narzędzi lean (poka-yoke)
26 kwietnia, 2021

Kursy i Szkolenia online z certyfikatem. Twoja kompetencja

e-learing platforma szkolenie kurs online

ZOBACZ sprawdzone szkolenia online:

e-learing platforma szkolenie kurs online

Certyfikowane szkolenia online

Szkolenia online są oczywiście prowadzone przez Internet. Zazwyczaj są one przeprowadzane za pośrednictwem systemu zarządzania uczeniem się, w którym studenci mogą przeglądać program kursu i postępy w nauce, a także komunikować się z innymi studentami i ich instruktorem.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Zajęcia online odbywają się zazwyczaj we własnym tempie, co pozwala na większą elastyczność w wykonywaniu zajęć.

Niektóre przykłady szkoleń w internecie to certyfikowane szkolenia online lub darmowe kursy online, które są tworzone przez organizacje.

Co to jest szkolenie online

Szkolenie online to zestaw doświadczeń instruktażowych wykorzystujących sieć cyfrową do interakcji, uczenia się i dialogu. Szkolenie online nie wymaga żadnych bezpośrednich spotkań w fizycznej lokalizacji. Podobne kursy, takie jak szkolenie internetowe (zwane również szkoleniami hybrydowymi lub mieszanymi), są podobne do szkoleń online, ale wymagają regularnych, zaplanowanych zajęć lub spotkań twarzą w twarz.

Czy szkolenia online się liczą

Oczywiście, ze tak. Szkolenia online liczą się tak samo jak te tradycyjne.

Według słownika szkolenie to seria wykładów lub lekcji na określony temat, kończących się egzaminem lub kwalifikacją. Termin stał się popularny w XIX wieku i pochodzi od łacińskiego słowa cursus, które zawiera w sobie ideę czegoś, co działa lub płynie. Co jest bardzo związane z tym, jak działa kurs: istnieje program nauczania lub plan studiów, których należy przestrzegać, aby ukończyć szkolenie.

Szkolenia – krótka historia

Zwykle, gdy ktoś mówił „Mam zamiar wziąć udział w szkoleniu”, od razu przychodziło nam do głowy, że ktoś co tydzień lub przynajmniej regularnie jedzie w określone miejsce, żeby się czegoś nauczyć.

Były wyjątki, kiedy można było wziąć udział w szkoleniu np. korespondencyjnie. Mogłeś zapisać się na szkolenie i wysłać zgłoszenie pocztą, zapłacić za kurs, regularnie otrzymywać do domu materiały informacyjne lub książki i odesłać swoje zadania po ich wykonaniu.

Zwykle materiał był napisany przez ekspertów w tej dziedzinie, osoby z doświadczeniem, które mogłyby zostać zatwierdzone do publikacji przez wydawnictwo. 

Współczesny świat szkoleń w internecie

Potem pojawia się Internet. Teraz możesz dowiedzieć się wszystkiego i wszędzie. Dostępnych jest więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Badania pokazują, że ludzie pytają Google o rzeczy, o które nigdy nie odważyliby się zapytać kogokolwiek.

I najbardziej niesamowita część: każdy może mieć głos. Wraz z pojawieniem się blogów i mediów społecznościowych każda osoba może publikować swoje opinie i przemyślenia na określony temat. Każdy może zostać ekspertem w dowolnej dziedzinie.

W rzeczywistości, mając tak wiele informacji na każdy temat dostępnych w Internecie, niektórzy ludzie zaczynają nawet kwestionować przydatność długiego kursu uniwersyteckiego (np.studiów podyplomowych), lub szkolenia pracowników. 

Przy tej lawinie łatwo dostępnych informacji, czy nadal istnieje zapotrzebowanie na zorganizowane materiały dydaktyczne, takie jak szkolenia?

Zapotrzebowanie na treści o wysokiej jakości

Przy coraz większej liczbie osób i dostępnych stron internetowych trudno jest wiedzieć, czemu można ufać, co jest tylko propozycją sprzedaży, a jakie są rzeczywiście wiarygodne informacje. Ludzie wciąż szukają informacji, ale bardziej interesują ich treści, które są autorytatywne, pochodzą z wiarygodnych źródeł, a co najważniejsze, mogą dodać wartości do ich życia (osobistego i zawodowego).

Tak więc nadal istnieje zapotrzebowanie na treści z wiarygodnych źródeł.

Na przykład: chociaż firmy i organizacje zdają sobie sprawę z tego, że ich pracownicy szukają informacji w Internecie dla ich pracy, nadal istnieje zapotrzebowanie na zorganizowane treści, które można łatwo przejrzeć i wykorzystać jako punkt odniesienia.

Firmy wiedzą, że w przypadku niektórych tematów są nadal najlepszym źródłem szkoleń, jeśli chodzi o organizację od podstaw. Stare metody szkolenia pracowników dla firm i organizacji są kosztowne pod względem czasu i pieniędzy, ale nadal wiele firm chce przejąć kontrolę nad uczeniem się swoich pracowników. Aby uniknąć kosztów, wiele osób zaczęło udostępniać pliki PDF, filmy i wiadomości e-mail swoim pracownikom w ramach szkolenia online.

Szkolenia online

Szkolenia online to nowoczesna wersja kursów: możesz tworzyć i udostępniać treści dydaktyczne w zorganizowany sposób, który umożliwia użytkownikom postęp w zrozumieniu określonego tematu. Zasadniczo składa się z programu nauczania lub planu studiów zorganizowanego w jednostkach. Szkolenia online mogą zawierać filmy, obrazy, tekst i hiperłącza. Możesz je łatwo udostępnić za pomocą linku lub wysłać e-mail z zaproszeniem do użytkowników.

Konfigurowanie szkoleń online

Systemy zarządzania nauczaniem (LMS- learning management system) mogą umożliwić tworzenie szkolenie online i udostępnianie ich odbiorcom. Co więcej, możesz śledzić swoich użytkowników i analizować ich wyniki oraz statystyki.

Jak prowadzić szkolenia online

Aby szkolenie przebiegało, w miarę możliwości, bez zakłóceń i zbędnego stresu, zainwestuj swój czas w odpowiednie przygotowanie, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

Rynek oferuje sporo rozwiązań przeznaczonych do prowadzenia webinariów i wideokonferencji. Wyzwanie stanowi wybór takiego, które zapewni odpowiednią jakość sesji oraz odpowiednie funkcjonalności.

Znane i polecane platformy to: Google meet, Zoom, LiveWebinar, EyesOn, WebinarJam, ClickMeeting, GetResponse, Freshmail, Evenea, YouTube Live.

Narzędzia te mają różne ciekawe zastosowania i powinny być wybrane w zależności od budżetu i potrzeb.

Przy czym odradzam dla większej grupy wykorzystanie Skype, Facebooka, Messengera czy Whatsappa. Sprawdzają się przy kilku osobach, ale przy większych grupach lub profesjonalnych szkoleniach rekomenduję wcześniej wymienione opcje.

Jakie szkolenia online są poszukiwane?

ZOBACZ sprawdzone szkolenia online:

e-learing platforma szkolenie kurs online

Kursy online bez wychodzenia z domu

Każdy z nas nie chce tracić czasu na dojazdy, jesli to zsumujemy wychodzi kilka godzin tygodniowo. To tak jakbyśmy uczyli się czegoś jeszcze!

Z tego powodu każdy uczestnik który korzysta z modelu na rozwój szkoleniowy w naszej firmie może tylko zyskać. Wejdź na stronę i zobacz jak wygląda nasza oferta. Na pewno znajdziesz coś dla siebie, spośród wiedzy na temat biznesu, psychologii, marketingu i sportu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej