Co robią ludzie sukcesu (nawyki i rutyna)

public relations
PR Public Relations (działania, strategia i marketing)
16 czerwca, 2021
inflacja w polsce najwyższa
Inflacja: gdzie najlepiej odkładać pieniądze gdy cena jest wysoka? (hiperinflacja)
21 czerwca, 2021

Co robią ludzie sukcesu (nawyki i rutyna)

ludzie sukcesu

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Co robią ludzie sukcesu?

Poza przypadkowym elementem szczęścia, wiele z tego, co sprawia, że ​​niektórzy ludzie odnoszą sukcesy, wiąże się z kultywowaniem pewnych nawyków. Warto dowiedzieć się, czym są te nawyki i jak je wykorzystać we własnym życiu.

W tym celu przedstawiam 10 najczęściej cytowanych nawyków ludzi sukcesu. Czyli co tacy ludzie sukcesu robią!

1. Organizacja

Jednym z najczęściej wymienianych nawyków tych, którzy odnoszą sukcesy w życiu, jest organizacja. Taka organizacja obejmuje planowanie oraz ustalanie priorytetów i celów. Dwight Eisenhower, były generał i dwukrotny prezydent Stanów Zjednoczonych stworzył tzw. macierz Eisenhowera, która pomagała mu w planowaniu, i w określaniu tego co musi zrobić a co trzeba delegować. Składała się z 4 ćwiartek. Ważne, nieważne, pilne i niepilne. Ważne i pilne wykonywał od razu, ważne niepilne wpisywał w kalendarz z terminem wykonania, nieważne pilne zlecał komuś innemu a te nieważne i niepilne najczęściej pomijał.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

ludzie sukcesu

2. Relaks

Warto zauważyć, że relaks – poprzez medytację lub po prostu unikanie rozproszeń – to kolejny z najczęściej wymienianych nawyków ludzi sukcesu. Oczywiście relaks łatwiej przychodzi tym, którzy są zorganizowani, więc być może dla niektórych jest to bardziej naturalny produkt uboczny niż świadoma decyzja. Może być również tak, że chwila dla odpoczynku głowy jest sposobem na przygotowanie się osoby, która odniosła sukces- na wysiłek, który ma nadejść. W rzeczywistości jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia stanu medytacyjnego lub zrelaksowanego jest skoncentrowanie się na własnym oddechu przez trzy do pięciu minut.

3. Podejmowanie działań

Trzecie miejsce na liście nawyków ludzi sukcesu to nieunikniony nawyk „działania”. Czyli take fucking action! Ważne jest zorganizowanie, zaplanowanie i ustalenie priorytetów, ale bez działania plan nie jest niczym więcej niż potencjałem. Ludzie sukcesu działają – szybko i często. Podczas gdy inni wymyślają powody, by nie działać, ludzie sukcesu robią ten pierwszy ważny krok – nawet jeśli wydaje się to trudne.

4. Higiena osobista

Dbałość w odniesieniu do diety, ćwiczeń i higieny jest następna na liście nawyków tych, którzy odnoszą sukcesy. Dla niektórych szeroko pojęta higiena osobista obejmuje złożony schemat i wysoce zdyscyplinowany styl życia. Dla innych nie tak bardzo. Elon Musk kiedyś zwięźle odpowiedział na pytanie, jaki codzienny nawyk wywarł największy pozytywny wpływ na jego życie. Musk powiedział po prostu: – Prysznic.

5. Pozytywne nastawienie

Według wielu ludzi sukcesu, pozytywne nastawienie to nie tylko rezultat sukcesu – to jedna z podstawowych przyczyn sukcesu. Tony Robbins odnosi się do wdzięczności i pozytywnego mówienia jako priorytetów w życiu osób, które osiągnęły największe sukcesy. Co więcej, mówi że, nie wystarczy wyrażać wdzięczności i pozytywnego nastawienia. Musisz także przypomnieć sobie, dlaczego jesteś wdzięczny, aby osiągnąć głębszy efekt.

6. Networking

Ludzie sukcesu znają wartość wymiany pomysłów z innymi poprzez networking. Znają również wartość współpracy i pracy zespołowej – wszystko to jest prawdopodobne, gdy tworzysz sieć. Ludzie sukcesu wiedzą, jak ważne jest otaczanie się innymi ludźmi sukcesu. Bogaci ludzie spędzają co najmniej kilka godzin miesięcznie na budowaniu swojej sieci.

7. Oszczędność

Oszczędny to nie to samo, co skąpy. Oszczędność to nawyk oszczędzania pieniędzy i zasobów. To także nawyk bycia oszczędnym. Ekonomia w życiu polega na unikaniu marnotrawstwa, co automatycznie przekłada się na wydajność. Ludzie sukcesu unikają nadmiernych wydatków. Zamiast tego porównują i negocjują. Rezultatem jest sukces finansowy dzięki prostej czynności zaoszczędzenia większej ilości pieniędzy, niż wydają.

8. Wczesne wstawanie

Im więcej czasu można poświęcić na odniesienie sukcesu, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu. Ludzie sukcesu są przyzwyczajeni do wczesnego wstawania i ten nawyk pojawia się wielokrotnie wśród tych, którzy dobrze sobie radzą w życiu. Najsławniejsze ranne ptaszki w biznesie to chyba Sir Richard Branson i Jeff Bezos.

9. Udostępnianie

Czy to poprzez darowizny na cele charytatywne, czy dzielenie się pomysłami, ludzie sukcesu mają zwyczaj dawania. Znają wartość dzielenia się i większość wierzy, że ich sukces powinien skutkować czymś więcej niż gromadzeniem bogactwa dla nich samych. Do najbardziej znanych filantropów, którzy odnieśli sukces, należą Bill i Melinda Gates, Oprah Winfrey i Mark Zuckerberg. Brak bogactwa nie musi być czynnikiem, jeśli chodzi o dzielenie się. Wolontariat nic nie kosztuje, ale może zapewnić pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Sam często pomagam całkowicie za darmo, głównie młodym osobom które dopiero zaczynają, albo udostępniam im niektóre z moich płatnych kursów z platformy online.

10. Czytanie

Ważne jest, aby pamiętać, że ludzie sukcesu czytają. Chociaż czytają również dla przyjemności, większość wykorzystuje swój nawyk czytania jako sposób na zdobycie wiedzy lub wglądu.

Co dalej?

Pamiętaj, że ludzie sukcesu mają więcej nawyków, które przyczyniają się do ich sukcesu. Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą odnieść sukces, jest taka, że ​​pielęgnowanie pozytywnych nawyków nie wymaga większego wysiłku niż rozwijanie złych. Niektóre z najlepszych nawyków ludzi sukcesu wymagają jedynie świadomego wysiłku, na przykład codziennego wczesnego wstawania. Inne, takie jak zorganizowanie się, mogą wymagać nieco więcej umiejętności i praktyki, ale ostatecznie prowadzą do najbardziej pożądanego rezultatu – Twojego sukcesu.

FAQ

Ludzie sukcesu przykłady

 1. Henry Ford.
 2. Michael Jordan.
 3. Winston Churchill.
 4. Stephen King.
 5. 5. Walt Disney.
 6. Albert Einstein.
 7. Thomas Edison.

Ludzie sukcesu cytaty

„Każdy szuka przepisu na sukces,
ale nikt nie chce słyszeć,
że kluczowym składnikiem sukcesu są porażki”.

„Nasze działania nie zawsze dają poczucie szczęścia,
ale nie ma szczęścia bez działania”.

„Sukces to robienie rzeczy innowacyjnych,
nawet jeśli w danym momencie
nie są intratne ani modne”.

Alicja Wysocka-Świtała

„Tylko ten, kto śpi, nie popełnia błędów”.

Ingvar Kamprad

„Wygrywanie niczego mnie nie nauczyło.
Nauczyłem się pracując i przegrywając”.

Gary Vaynerchuk

Człowiek sukcesu

Człowiek sukcesu budzi podziw. Inni ludzie często zastanawiają się, jaka jest jego recepta na sukces i w jaki sposób osiąga kolejne cele. Warto wiedzieć, że wśród osób, które pną się po szczeblach kariery, można zauważyć występowanie pewnych powtarzających się cech.

Dieta ludzi sukcesu

Dieta ludzi sukcesu składa się ze zdrowych produktów tak aby trawienie ich nie obciążało i aby mieli energię do pracy.

Cechy ludzi sukcesu

 • Człowiek sukcesucechy.
 • Pewność siebie.
 • Wyznaczanie celu.
 • Wyobraźnia.
 • Sympatia.
 • Skupienie.
 • Zdyscyplinowanie.
 • Umiejętność odpoczywania.

REKLAMA:

Koniecznie zobacz naszą platformę ze szkoleniami online:

kurs facebook szkolenie online

Link do kursu: Facebook Ads

Co ludzie sukcesu robią (rutyna)

Mam nadzieję że udało Ci się poznać najważniejsze czynniki do rozwoju osobistego. Daj mi znać w komentarzu czy chcesz jeszcze coś dodać.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej