Rynek zbytu- poszerzanie (2020 – rynek definitywny)

O czym należy pamiętać eksplorując nowy rynek?
Strategia wejścia na rynek zagraniczny (obecnie najlepsza)
25 października, 2017
Coaching
Coaching DRASTYCZNIE zmienił jej życie (2020 pełne info)
2 listopada, 2017

Rynek zbytu- poszerzanie (2020 – rynek definitywny)

Zespół dyskutuje nad poszerzeniem rynku zbytu

Jak to zrobić efektywnie?

RYNEK ZBYTU- pełne informacje
Dzisiaj krótki wpis. Konkretnie jak zawsze, ale w wersji skompresowanej. Z poniższego tekstu zyskacie kilka inspiracji w jaki sposób możecie poszerzyć rynek zbytu dla swoich usług , czy towarów. Konstruktywne komentarze jak zawsze są mile widziane. Więc do dzieła:Poszerzanie rynku zbytu

Oficjalnie rynek zbytuto miejsce, w którym ludzie regularnie gromadzą się w celu zakupu i sprzedaży zapasów, zwierząt gospodarskich i innych towarów. W obecnych czasach rynek zbytu to bardzo szerokie pojęcie. Rynkiem zbytu może być nasz sklep, rynek lokalny, czy rynek zagraniczny.Poszerzenie rynku zbytu poprzez zyskanie nowych klientów


Zastanów się, czy możliwe jest dodanie kolejnej grupy docelowej, zmieniając jedynie formę reklamy, lub delikatnie modyfikując produkt. Pamiętaj, wiele zależy od kontekstu.

Zlokalizowanie firmy, lub magazyny blisko rynku zbytu równa się niższym kosztom przechowania i transportu. Można też prowadzić intensywną działalność reklamową. Ważne jest to dla przemysłu spożywczego, przemysłu przedmiotów codziennego użytku – przemysł odzieżowy, obuwniczy oraz przemysłu o ograniczonej liczbie odbiorców – np. specjalistyczne urządzenia czy pojazdy, lub szeroko pojętych usług.Poszerzenie rynku zbytu poprzez sprzedaż


Zwiększ sprzedaż, zobacz czy warto zainwestować w kolejnych handlowców, bądź dodać inne formy sprzedaży swoich usług. Np. online, mlm, polecenia.

Poszerzanie rynku zbytu

Poszerzenie rynku zbytu poprzez nowe miejsca


Na przykład: nowe miejsca w sieci, na forach, na billboardach, prasa, tv, grupy, czy inne rejony, a nawet kraje (zob. wpis Wejście na nowy rynek). Jest ich bardzo wiele.Przykład który przeprowadziliśmy wykonując konsulting w firmie remonty Łódź.

Poszerzenie rynku zbytu poprzez zwiększenie częstotliwości


Poinstruuj klienta, kiedy powinien skorzystać z serwisu, jak konserwować produkt i zwiększ częstotliwość kontaktu. Zawsze jest łatwiej dosprzedać obecnemu klientowi niż poszukać nowego. Ma on już zaufanie do marki.

Koniecznie przeczytaj wpis: Strategia błękitnego oceanu
Zawiera on konkretne wskazówki czym jest rynek zbytu w innowacyjności.

Poszerzanie rynku zbytu

Poszerzenie rynku zbytu poprzez różne wersje


Zastanów się czy możesz zmienić wersje produktu dodając lub odejmując pewne cechy, aby dotrzeć do innych grup. Może warto otworzyć spółkę córkę i pracować pod innym brandem dla innej grupy docelowej? Czy Ford Mustang to Ford, czy już odrębny brand Mustang?

Poszerzenie rynku zbytu poprzez funkcjonalność


Zastanów się czy można stosować Twój produkt w innym kontekście, albo stworzyć do niego produkty uzupełniające.

Rynek zbytu - podsumowanie


Mam nadzieję, że doskonale już wiesz dlaczego rynek zbytu jest tak ważny w sukcesie Twojej firmy. To dzięki niemu możesz sprzedawać więcej, a co za tym idzie zarabiasz więcej. Ten wpis oferuje wspaniałe przykłady, jak poradzić sobie z tym niestrasznym już dla Ciebie elementem prowadzenia firmy. Jeśli nie wiesz jak poszerzyć rynek zbytu, to sięgnij jeszcze raz do tego artykułu i skontaktuj się.Jeśli interesuje Cię pomoc w rozwoju firmy możesz napisać, lub zadzwonić:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

Do następnego razu RS

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!