Metody sprzedaży. Zbiór technik aby zwiększyć sprzedaż (potencjalny klient)

Mentalność
Mentalność, sukces mentalny (przykłady użycia)
31 sierpnia, 2021
pasje
Jak znaleźć pasje w życiu i hobby (warto mieć czas wolny)
31 sierpnia, 2021

Metody sprzedaży. Zbiór technik aby zwiększyć sprzedaż (potencjalny klient)

Metody sprzedaży
Metody sprzedaży

Najlepsze metody sprzedaży – tylko skuteczne i sprawdzone techniki

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Gdy zaczynasz tworzyć pewne produkty albo świadczyć jakieś usługi, raczej oczekujesz tego, że wdrażane przez ciebie rozwiązania zostaną szybko docenione przez innych i będą przez nich chętnie i często wybierane. A jednak różnie z tym bywa. Można stworzyć naprawdę rewelacyjny produkt i nie potrafić go nikomu sprzedać, a można też odwalić chałę i wyprodukować rzecz bezwartościową lub taką, która od dawna występuje już na rynku, ale za sprawą przemyślanego i sprytnego marketingu pozyskać na tę rzecz olbrzymią grupę chętnych. Świat reklamy powinien być dla ciebie ważny. Oczywiście dobrze by było, gdybyś miał z czym wyjść do potencjalnego klienta i zaproponował mu taką rzecz, która rzeczywiście mogłaby mu się przydać, ale nie zapominaj, że nawet najcenniejszy przedmiot świata nigdy nie zyska sławy, jeżeli tej sławy mu się nie zapewni i dotrze się z nim do szerszego grona społeczeństwa.

Zbiór technik sprzedaży

Wykorzystaj różne metody sprzedaży do popularyzacji swoich usług bądź towarów. Niektóre z nich są banalnie proste i możliwe do wdrożenia niemalże natychmiast. Gdy tylko zaczniesz z nich korzystać, bardzo szybko zauważysz różnicę. Dostrzeżesz, że nareszcie ludzie dowiadują się o istnieniu twojej firmy i tworzonych przez nią rzeczy. A stąd już naprawdę prosta droga do rozkręcenia sprzedaży i prawdziwego zarabiania, o jakim na pewno marzysz.

1 – bądź aktywnym sprzedawcą

Nie bądź jak ci wszyscy chytrzy właściciele firm, którzy przejmują się jedynie tym, czy w ciągu miesiąca uda im się zarobić określoną kwotę. Jak pokazują pewne statystyki, tylko dwie lub góra trzy firmy na dziesięć decyduje się na regularne odpisywanie na wiadomości. Twierdzą, że nie mają czasu na podtrzymywanie stałego kontaktu z każdym klientem, ale jest to zwykła bujda, bo czasem nawet warto zatrudnić do tego celu dodatkową osobę. Musisz pokazać, że ci naprawdę zależy. Bardziej ostrożny klient nie kupi czegoś, do czego nie będzie w stu procentach przekonany, a nie zawsze znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania na twojej stronie internetowej czy jakichś forach internetowych bądź w mediach społecznościowych. Żadna wiadomość otrzymana od klienta nie może pozostać bez odpowiedzi. Codziennie, a najlepiej kilka razy dziennie sprawdzaj więc skrzynkę mailową i odpowiadaj na wszystkie zapytania. W ten sposób możesz nawet kilkukrotnie zwiększyć swoją szansę na kolejną sprzedaż towarów, jednocześnie zyskując pewne zaufanie nowego klienta i sprawiając, że stanie się on wobec ciebie bardziej lojalny. Tak to już po prostu działa. Gdy widzisz, że tej drugiej stronie zależy, czujesz się zobowiązany do tego, by czymś się jej za to zrekompensować. Jest to trochę taka gra na ludzkich emocjach, ale skoro ona działa, warto ją wykorzystać. Zwłaszcza że akurat na tej metodzie sprzedaży zyskują obie strony. Ty pozyskujesz klienta i zdobywasz jego pieniądze, a on zyskuje twoją uwagę i większą wiedzę na temat interesującego go towaru.

2 – wejdź w rolę eksperta

Możesz też stać się bezcennym źródłem informacji na temat sprzedawanych towarów i świadczonych usług w jeszcze inny sposób. Początkowo zapewne będziesz dbać o to, by odpisywać klientom na wiadomości niemalże natychmiast, ale wraz z rozwojem firmy i podkręceniem sprzedaży tego czasu na sprawdzanie skrzynki mailowej będziesz mieć coraz mniej. Teoretycznie odpisywanie na wiadomości może być zadaniem powierzonym konkretnym pracownikom, jednakże ty sam również powinieneś przekazywać swoją wiedzę klientom, co może uczynić chociażby poprzez prowadzenie dodatkowego bloga. Ostatnio jest to bardzo modna i często wykorzystywana technika marketingowa. Jeżeli wejdziesz sobie na stronę jakiegokolwiek większego lub bardziej popularnego sklepu internetowego, od razu zobaczysz, że jedną z jego dodatkowych zakładek jest właśnie blog. Klienci odwiedzający sklepy internetowe wręcz oczekują tego, że znajdą na nich dodatkowe artykuły z różnymi poradami. Sam zacznij je zatem tworzyć. Zamiast sięgać po totalnie nietypowe i mało efektywne metody sprzedaży, wykorzystaj tę, która praktycznie nic cię nie kosztuje. Skoro zająłeś się jakąś konkretną branżą, oznacza to że naprawdę się na niej znasz i masz na jej temat sporo do powiedzenia, dlatego możesz przekazywać tę wiedzę innym za darmo, zyskując ich zaufanie i zaskarbiając sobie ich serca. Klienci takie rzeczy naprawdę doceniają. Jeżeli jednak rzeczywiście zdecydujesz się na założenie bloga, pamiętaj o tym, by na bieżąco o niego dbać. Regularnie wstawiaj na niego nowe treści. Takie publikacje powinny pojawiać się na blogu przynajmniej raz na tydzień, a najlepiej jeszcze częściej.

3 – ułatw klientowi zakupy

Załóżmy sobie, że twoim biznesem jest własny sklep internetowy i że sprzedajesz w nim samodzielnie tworzone produkty. Towary mają wysoką jakość, strona zyskała popularność i jest codziennie odwiedzana przez setki Internautów, a mimo tego sprzedaż wcale nie idzie do przodu, bo póki realizujesz co najwyższej kilkadziesiąt zamówień w miesiącu, a nie jest to wcale imponująca ilość. Gdzie tkwi błąd? Bardzo możliwe że wcale nie w cenie produktu czy jego niskiej praktyczności, a w samej stronie twojego internetowego sklepu. Zakupy muszą być łatwe, by klient chciał ich dokonać. Jeżeli więc po wejściu na nową stronę internetową od razu zaczyna się na niej gubić, zostaje zasypany nadmiarem informacji i nie jest w stanie znaleźć szybko tego, po co przyszedł, najprawdopodobniej nie zostanie on na tej stronie dłużej niż przez jedną minutę, no chyba że jest masochistą. Zakupy muszą być intuicyjne. Twoja strona powinna wręcz sama nakierowywać Internautów na błyskawiczne włożenie produktów do wirtualnego koszyka i natychmiastowe złożenie zamówienia. Spróbuj to ocenić w sposób obiektywny. Raz jeszcze wejdź na swój portal i zobacz, czy rzeczywiście łatwo złożyć w nim zamówienie, czy może jednak z różnych powodów jest to nieco skomplikowane. Możesz też wypytać o to znajomych bądź rodzinę. Prześlij im po prostu adres swojego sklepu i poproś o wyrażenia zdania na temat tego, czy łatwo się im go obsługuje. Jeżeli nie – stronę najlepiej byłoby zbudować zupełnie od początku. Nie rób tego jednak sam. Tym razem zainwestuj w usługi prawdziwych specjalistów, którzy potrafią stworzyć taki sklep, który zawsze chce się odwiedzać i którego nigdy nie ma się dość.

4 – daj coś za darmo

A co może zadziałać na klienta, gdy te zupełnie tradycyjne metody sprzedaży zawodzą i nie przynoszą żadnych efektów albo dają dość kiepskie rezultaty, które niczego specjalnie nie zmieniają? Otóż w momencie, gdy typowa strategia marketingowa nie pozwala ci na osiągnięcie wyznaczonych wcześniej celów, warto spróbować zaproponować klientowi coś… za darmo. Tak, dokładnie tak. Ludzie są jednak łasi na pieniądze i w tym momencie, zwłaszcza gdy w Polsce mamy do czynienia z rosnącą i pogarszającą się inflacją, wykorzystają każdą okazję do tego, by otrzymać coś w gratisie i w ten sposób zaoszczędzić. A nie musi to być wcale nic wielkiego. Jeżeli nie stać cię na to, by do każdego zakupu dołączać jakiejś większe czy bardziej wartościowe prezenty, za które musiałbyś jednak zapłacić z własnej kieszeni (tzn. – z kieszeni swojej firmy), postaw przynajmniej na jakiś drobiazg, który i tak zrobi pewną różnicę. Może to być nawet zwykły breloczek. Jeszcze lepiej sprawdzą się słodycze, bo akurat ich nikt nigdy sobie nie odmówi, podczas gdy breloczek mógłby zostać rzucony gdzieś w kąt i zapomniany. Stwórz sobie od razu większą ilość specjalnych słodyczy reklamowych. Możesz zamówić je w jakimś zakładzie zajmującym się produkcją podobnych smakołyków, decydując się np. na hurtową ilość klasycznych krówek opakowanych w kolorowe folie. Koniecznie umieść też na ich opakowaniach logo bądź nawet samą nazwę twojej firmy. Takie słodycze mają się kojarzyć z twoją marką. Tylko wtedy zostaną odpowiednio wykorzystane w celach reklamowych i sprzedażowych.

5 – zmieniaj się

I to zmieniaj się wraz ze zmieniającymi się potrzebami twojego klienta. Znasz już na pewno swoją podstawową grupę odbiorców. Wiesz bardzo dobrze, do kogo chcesz trafiać ze swoimi produktami (jeżeli tego nie wiesz, najwyższa pora to sprawdzić), tak więc jesteś w stanie sprawdzać na bieżąco aktualne potrzeby i wymagania twoich potencjalnych odbiorców. No i koniecznie to rób. Nie możesz uznać tych potrzeb za jakąś stałą. Człowiek się zmienia i zmienia się wraz ze zmieniającym się światem, dlatego próbuje dostosować się zawsze do panujących w nim warunków. Widać to chociażby w branży odzieżowej. Jeżeli w danym sezonie modne są dzwony, wszyscy rezygnują z noszenia obcisłych spodni, ale już po roku czy dwóch znów do nich wracają i to ich szukają w sklepach, kiedy to rurki ponownie są popularyzowane na wybiegach. Musisz być zawsze na bieżąco z tymi zachodzącymi zmianami. Musisz interesować się branżą, w jakiej działasz i znać jej najnowsze odkrycia. Interesuj się też konkretnie potrzebami twoich klientów. Możesz nawet od czasu do czasu przeprowadzić jakąś ankietę wśród odbiorców twoich usług, by spytać ich o to, co takiego chcieliby w tych produktach zmienić albo czego brakuje im w twojej ofercie. Stań się taką złotą rybką spełniającą marzenia. Zawsze bądź o krok przed twoją konkurencją. Najgorsze jest tworzenie dobrych rzeczy, które niestety nie odpowiadają aktualnemu zapotrzebowaniu rynkowemu. Musisz sprzedawać to, na co rzeczywiście panuje popyt. W przeciwnym wypadku twój biznes po prostu nie będzie mieć sensu i zostaniesz zmuszony do tego, by dość szybko do zamknąć i pogodzić się z poniesioną porażką.

Metody sprzedaży. Zbiór technik aby zwiększyć sprzedaż (potencjalny klient)

Jeśli potrzebujesz możemy przeprowadzić szkolenie z technik sprzedaży jakie musi znać każdy handlowiec. Proces sprzedaży się buduje, a rozmówca chce najpierw poznać dany produkt i rozmawiać. Jeśli masz słaby dział handlowy to będziesz tracił klientów dlatego muszą oni wiedzieć jak wygląda skuteczna sprzedaż. Jak zadawać pytania sprzedażowe prowadzące do zamknięcia sprzedaży. Potrzeby klienta ot jedno ale każda obiekcja oddala Cię od celu jeśli nie znasz właściwych technik sprzedażowych. Nieważne czy Twoja firma zarabia dystrybuując. Produkt czy usługa sam się nie sprzeda, a jak to zrobisz źle to dostaniesz drzwiami w twarz. Więc zamów u nas szkolenie online z technik sprzedaży żeby w końcu przestać tracić i zacząć się rozwijać.

Podsumowanie technik sprzedaży bezpośredniej

Najważniejsze na początku jest to, aby zdał sobie sprawę z tego, że wszystkie te powyższe metody sprzedaży musza być przez ciebie aktywnie i na bieżąco wykorzystywane, jeżeli rzeczywiście chcesz odnieść jakiś większy sukces i chcesz, by twoje produkty lub usługi dobrze się sprzedawały. Bez dobrego i przemyślanego marketingu nie jesteś w stanie nic zdziałać. W tym momencie to w reklamie kryje się największa siła. Zadbaj o nią, a sam zobaczysz, jak wielka skrywa się w niej moc i jak wiele dzięki niej jesteś w stanie zyskać.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport