Jak znaleźć pasję i żyć według własnych zasad (praktyczne porady aby ją odnaleźć)

Popyt i podaż
Popyt i podaż. Równowaga rynkowa i definicja
14 maja, 2021
Zarządzanie jakością
Zarządzanie jakością + metody i narzędzia (norma iso, definicja)
15 maja, 2021

Jak znaleźć pasję i żyć według własnych zasad (praktyczne porady aby ją odnaleźć)

Jak znaleźć pasję
Jak znaleźć pasję

Więc jak znaleźć pasję?

Zastanów się…

Gdybyś mógł zrobić tylko jedną rzecz, aby zmienić swoje życie, to co by to było?

REKLAMA:

Koniecznie zobacz nasze szkolenie z analizy biznesowej:

szkolenie rozwój osobisty

Bardzo gorąco polecam znalezienie czegoś, co Cię pasjonuje, i zarabianie na tym. Nauczenie się, jak znaleźć swoją pasję, może nie być tak łatwe, jak się wydaje, ale jest warte wysiłku.

Jeśli nie lubisz chodzić do pracy, ciągle brakuje Ci motywacji lub uważasz, że to, co robisz, jest nudne i powtarzalne, musisz zacząć szukać nowej pracy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Pozostawanie w obecnej pracy nie tylko sprawi, że poczujesz się zablokowany, tak jakby ktoś postawił przed Tobą przeszkodę nie do przeskoczenia i będziesz nieszczęśliwy, ale nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać swojego potencjału w życiu.

Zamiast tego wyobraź sobie:

Wstajesz wcześnie zmotywowany na maksa. Wyskakujesz z łóżka, podekscytowany pracą. Możesz poświęcić więcej godzin na pracę niż przeciętna osoba, ale nie wydaje ci się to trudne, ponieważ godziny pracy po prostu są przyjemne.

Często jesteś w stanie umysłu, określanym jako „przepływ”- „flow”, w którym możesz stracić poczucie otaczającego Cię świata i płynącego czasu, gubiąc się w wykonywanym zadaniu. Praca nie jest pracą, jak wiele osób ją nazywa, ale czymś, co jest zabawne, interesujące i ekscytujące. To nie jest „praca”, ale pasja, która prowadzi do satysfakcjonującego życia.

Jeśli masz pracę, której nie lubisz, a nawet nienawidzisz , będzie to dla ciebie horror. A jeśli nigdy nie włożysz wysiłku, aby znaleźć to, co Cię pasjonuje, coś takiego nigdy nie będzie możliwe.

Jeśli jednak odważysz się zapytać „jak znaleźć pasję”, wyobraź sobie możliwości i właściwie poszukaj tego, co kochasz.

Pamiętaj, że jest to nie tylko możliwość, ale prawdopodobieństwo że się stanie.

Więc jak znaleźć pasję i cel w życiu. Oto pewne sugestie:

1. Czy jest coś, co już lubisz robić?

Czy masz hobby lub coś, co kochałeś robić jako dziecko, ale nigdy nie uważałeś tego za możliwość podjęcia pracy?

Niezależnie od tego, czy chodzi o czytanie książek, zbieranie znaczków, tworzenie czy budowanie, prawdopodobnie istnieje sposób, w jaki możesz to zrobić aby zarabiać na życie. Otwórz księgarnię lub zacznij sprzedawać książki w internecie (e-commerce).

Polecam kurs jak stworzyć sklep internetowy.

Jeśli jest już coś, co kochasz robić, wyprzedzasz innych. Teraz wystarczy zbadać możliwości zarobienia na tym pieniędzy.

2. Zastanów się, na czym spędzasz godziny na czytaniu

Kiedy coś mnie pasjonuje to czytam o tym godzinami. Kupuję książki, pdf’y i czasopisma. Spędzam dużo czasu w internecie, aby dowiedzieć się jak najwięcej.

Możliwości może być dla Ciebie kilka, a wszystkie z nich to możliwe ścieżki kariery. Nie zamykaj umysłu na te tematy. Spójrz na nie, aż poczujesz, że w głębi jesteś zadowolony, a to pomoże ci zacząć, gdy nauczysz się, jak znaleźć swoją pasję.

3. Burza mózgów

Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy od razu, gdy pytasz, jak znaleźć pasję, wyjmij kartkę papieru i zacznij zapisywać pomysły. To nie musi być uporządkowana lista. Może to być po prostu papier pełen przypadkowych notatek lub nawet bazgrołów. Wszystko to w końcu przyda się później.

Rozejrzyj się po domu, na pulpicie swojego komputera, lub na półce z książkami w poszukiwaniu inspiracji i zapisz, co przyjdzie Ci do głowy. Na tym etapie nie ma złych pomysłów.

4. Zapytaj innych jak znaleźć pasję (i jak oni znaleźli swoją)

Prawdopodobnie są w życiu ludzie, których podziwiasz, i są w nich rzeczy, które chciałbyś w sobie odtworzyć. Idź do nich osobiście jeśli to Twoi przyjaciele, a jeśli nie to zamów coaching albo mentoring, żeby poznać jak oni robią to czego Ty chcesz się nauczyć. Zobacz, jak wylądowali tam, gdzie obecnie są i czy czują, że odkryli swoją pasję.

Im więcej znajdziesz możliwości, tym większe są szanse, że nauczysz się, jak znaleźć swoją pasję w życiu. Może to oznaczać, że w wolnym czasie spędzisz czas na rozmowach z przyjaciółmi i rodziną, współpracownikami, a nawet znajomymi.

5. Nie rezygnuj jeszcze z pracy

Jeśli znajdziesz swoje powołanie, swoją pasję, nie rezygnuj jutro tak po prostu. Najlepiej pozostać w pracy, gdy szukasz możliwości.

Jeśli możesz wykonywać swoją pasję jako praca dodatkowa i gromadzić dochody przez kilka miesięcy lub rok, to jeszcze lepiej. Daje ci to szansę na zgromadzenie oszczędności (a jeśli zamierzasz założyć biznes dla siebie, będziesz potrzebować sporej rezerwy gotówkowej), ćwicząc jednocześnie potrzebne umiejętności.

6. Najpierw spróbuj

Najlepiej wypróbować swój nowy pomysł, zanim wskoczysz do niego jak do oceanu, ponieważ zastanawiasz się, jak znaleźć swoją pasję. Zrób to na początku jako hobby lub praca dodatkowa, abyś mógł zobaczyć, czy to naprawdę twoje prawdziwe powołanie.

Możesz być pasjonatem przez kilka dni, ale kluczowe okaże się czy pasjonujesz się nowym zajęciem przez co najmniej kilka miesięcy.

Jeśli zdasz ten test, prawdopodobnie znalazłeś swoją pasję.

7. Zrób jak najwięcej badań

Dowiedz się jak najwięcej o swojej pasji. Jeśli od jakiegoś czasu była to pasja, być może już to robiłeś. W każdym razie zrób jeszcze więcej research’u. Przeczytaj każdą możliwą stronę internetową na dany temat i kup najlepsze dostępne książki, czy szkolenia (zapraszam na swoją platformę- https://szkolenie.rafalszrajnert.pl/ .

Znajdź inne osoby w Twojej okolicy lub w Internecie, które zarabiają na życie, i zapytaj ich o zdanie.

Ile zarabiają i jakiego szkolenia i edukacji potrzebowali? Jakie umiejętności są potrzebne i jak się zaczęły? Jakie mają zalecenia?

Często okazuje się, że ludzie są bardziej niż chętni do udzielania porad.

8. Ćwicz i ćwicz i ćwicz więcej

 Jeśli chcesz zarabiać – być profesjonalistą – musisz mieć umiejętności niczym zawodowiec.

Stań się bardzo dobry w swojej przyszłej karierze, a będziesz na niej zarabiał. Ćwicz godzinami i naucz się koncentrować ; jeśli jest to coś, co kochasz, praktyka powinna być czymś, co chcesz robić.

9. Nigdy nie rezygnuj z prób

Możliwe, że na początku nie będziesz w stanie znaleźć swojej pasji. Jeśli jednak zrezygnujesz po kilku dniach, na pewno Ci się nie uda. Próbuj dalej, nawet miesiącami, jeśli to konieczne , a w końcu to znajdziesz.

Być może myślałeś, że odnalazłeś swoją pasję, ale po kilku miesiącach odkryłeś, że to nie jest dla ciebie. Zacznij od nowa i znajdź nową pasję . W twoim życiu może być więcej niż jedna pasja, więc zbadaj wszystkie możliwości.

Znalazłeś swoją pasję, ale nie zarabiasz z niej na życie ? Próbuj dalej i spróbuj ponownie, aż ci się uda. Sukces nie przychodzi łatwo, więc wczesne poddanie się to pewny sposób na niepowodzenie.

Podsumowanie wpisu „jak znaleźć pasję”

Nie zapominaj, że to wszystko będzie wymagało dużo pracy, ale będzie to najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek poczyniłeś. Poświęć czas na nauczenie się, jak znaleźć swoją pasję, a przekonasz się, że twoje dni są bardziej satysfakcjonujące i przyniosą więcej szczęścia i dobrego samopoczucia w perspektywie długoterminowej.

Co byś dodał jeszcze do tego wpisu pt. „jak znaleźć pasję i cel w życiu„?

REKLAMA:

Koniecznie zobacz naszą platformę ze szkoleniami online:

kurs pewności siebie

Jeśli Twoim celem jest to aby odnaleźć pasję to pamiętaj aby sprawdzić wszystkie rodzaje zainteresowań i to o czym marzysz odnieść do realiów świata zewnętrznego.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!