Doradztwo inwestycyjne -na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego?

Doradca inwestycyjny -ile zarabia, kim jest i czym się zajmuje?
17 sierpnia, 2022
Jak liczona jest zdolność kredytowa?
26 sierpnia, 2022

Doradztwo inwestycyjne -na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego?

Doradztwo inwestycyjne

Na czym polega doradztwo inwestycyjne?

Doradztwo inwestycyjne jest usługą, która ma na celu poprawić sytuację finansową indywidualnych klientów. Doświadczony doradca pomaga dobrać odpowiednie instrumenty finansowe, gdzie zostanie ulokowany kapitał klienta. Konkretne działania są podejmowane w zależności od możliwości finansowych danego klienta i jego skłonności do podejmowania ryzyka. Doradztwo ma także na celu pomóc w zaplanowaniu działań finansowych przedsiębiorstw, które startują na rynku.

Zaplanowanie odpowiedniej strategii pozwala rozłożyć koszty prowadzenia działalności w czasie. Firma może w ten sposób przygotować się na nieprzewidziane wydatki i zaplanować budżet przeznaczony na marketing. Skorzystanie z doradztwa finansowego jest szczególnie ważne dla osób, które mają zebrany już kapitał i nie wiedzą, gdzie go zainwestować. Trzymanie swoich oszczędności jedynie na koncie bankowym może przynieść stratę w długim terminie czasu.

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik jak można zarabiać więcej w internecie (działa dla usług i ecommerce!)
Wpisz poniżej swoje dane:

Zebrane oszczędności będą jeszcze szybciej tracić na wartości, gdy w kraju będzie kryzys gospodarczy i przyspieszająca inflacja. Doradca inwestycyjny może tutaj pomóc zapobiec stracie finansowej i przygotować swojego klienta na trudne czasy. Historia udowodniła, że nawet najsilniejsze kraje uważane za światowe mocarstwa, są narażone na kryzys gospodarczy.

Kto może udzielać porad inwestycyjnych?

Porad inwestycyjnych nigdy nie powinien udzielać ktoś, kto nie ma potrzebnych uprawnień. W Polsce świadczeniem usług w tym zakresie zajmują się doradcy inwestycyjni. Wymaga to ukończenia stosownego egzaminu i zdobycia uprawnień. Egzamin kończy się dla takiej osoby uzyskaniem certyfikatu, który pozwala wpisać doradcę inwestycyjnego na listę KNF.

Komisja Nadzoru Finansowego pilnuje w ten sposób, aby doradztwem nie zajmowały się osoby mogące zaszkodzić swoim klientom. Uzyskana licencja po zdanym egzaminie pozwoli nam na bezproblemowe prowadzenia działalności gospodarczej związanej z doradztwem. Mając egzamin możemy także starać się o pracę w niektórych instytucjach finansowych.

Doradztwem finansowym bardzo często zajmują się banki, fundusze inwestycyjne oraz biura maklerskie. Instytucje te zatrudniają doradców inwestycyjnych, którzy pomagają ich klientom w podjęciu odpowiednich działań. Musimy jednak pamiętać, że praca związana z doradztwem jest odpowiedzialna i wymaga indywidualnego podejścia do każdego klienta.

Podstawowym warunkiem prowadzenia działalności w tym zakresie jest to, by nie działać na niekorzyść klienta. Każdy doradca powinien indywidualnie ocenić możliwości klienta i dobrać adekwatne instrumenty finansowe do inwestowania. Najczęściej doradca wybiera przynajmniej kilka możliwości, gdzie klient może ulokować swoje pieniądze. Klient może zgodzić się na działania doradzane przez profesjonalistę w tym zakresie, ale może także odmówić, gdy nie jest do nich przekonany. 

Co jest celem doradztwa inwestycyjnego?

Nadrzędnym celem doradztwa inwestycyjnego jest to, by rekomendować swoim klientom najkorzystniejsze rozwiązania majątkowe. Każdy klient ma specyficzne wymagania i inne problemy. W zależności od możliwości danego klienta dobry doradca inwestycyjny planuje odpowiednie działania. Może zarekomendować klientowi zakup wybranych akcji, funduszy lub obligacji. Jego obowiązkiem jest także poinformowanie klienta, gdy gdzieś na rynku pojawiają się zagrożenia.

Klienci często się nieświadomi rynku i mogą przeoczyć pewne sygnały, które zapowiadają upadek jakiejś spółki, zdarzenie lub decyzję polityczną. Pozwoli do uniknąć strat finansowych, które również zdarzają się w świecie finansów. Doradca może także zaproponować bardziej ryzykowne działania, gdy klient będzie skłonny do ryzyka. Niekiedy może doradzić inwestowanie w kryptowaluty, które potrafią dać olbrzymi zwrot, ale również podobne straty.

Doradcy inwestycyjni są często potrzebni w instytucjach, które zajmują się finansami lub mają duże obroty. Pomaga on wówczas w rozplanowaniu budżetu, określeniu celów finansowych i dobrze odpowiedniego ubezpieczenia. Doradcy mogą także doradzić odnośnie wyboru kredytu hipotecznego lub przeznaczonego na działalność firmy. Kredyt jest najczęściej długotrwałym zobowiązaniem na lata, gdzie każdego miesiąca musimy spłacać zaciągnięty dług. Sprawdzony doradca inwestycyjny może pomóc nam w uniknięciu problemów, które czasami mogą się przytrafić w przyszłości. 

Ile kosztuje wizyta u doradcy finansowego?

Doradztwo finansowe to usługa, która może pomóc nam w pomnażaniu kapitału i ochronie oszczędności. Z tego powodu zdecydowanie w razie potrzeby zdecydowanie warto skorzystać z pomocy profesjonalny w tym zakresie.

Wynagrodzenie doradców inwestycyjnych jest różne, a niekiedy rozliczane jest na zasadzie prowizji od poleconego kredytu lub innego instrumentu finansowego. Doradca kredytowy może nawet nie pobrać od nas opłaty za swoją pomoc. Najczęściej kwestię zapłaty ustala się indywidualnie z danym klientem.

Często zdarza się też, że doradca oferuje pierwsze spotkanie w biurze za darmo. W ten sposób zachęca do skorzystania ze swoich usług i zdobywa zadowolonych klientów. Doradca inwestycyjny to branża, gdzie zaufanie klientów jest niezwykle ważne.

Podsumowanie wpisu pt. „Doradztwo inwestycyjne -na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego?”

Korzystałeś kiedyś z takich usług? Masz pozytywne/negatywne doświadczenia?

Daj znać w komentarzu.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Doradztwo inwestycyjne -na czym polega usługa doradztwa inwestycyjnego? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej