Sangwinik

Patologia
Patologia
7 marca, 2022
Biotechnologia
Biotechnologia
7 marca, 2022

Sangwinik

sangwinik
sangwinik

Kto to sangwinik?

Sangwinik to osoba, która bardzo dużo mówi, a do tego ciągle chce być w centrum uwagi. Spontaniczność, pozytywna energia oraz wyjątkowy optymizm to główne cechy sangwinika. Określeniem jednego z czterech temperamentów jest właśnie sangwinik.

Kim jest sangwinik?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że już w V wieku p.n.e. powstała teoria temperamentów. Hipokrates jest powszechnie uznawany za jej twórcę. Według niego występują cztery grupy ludzi, a mianowicie: sangwinicy, melancholicy, flegmatycy oraz cholerycy. Sangwinik jest zawsze chętny do działania i ma bardzo dużą motywację.

Jest też pełen optymizmu i uważa, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Nie są mu straszne tak naprawdę żadne wyzwania i niewiele jest rzeczy, których faktycznie się boi.

Sangwinicy umieją wykonywać wiele zadań jednocześnie, a do tego wszystkie z nich kończą się z reguły sukcesem. Ludzie z takim charakterem czują się najlepiej w towarzystwie, dlatego zazwyczaj otacza ich duże grono osób. Na uwagę zasługuje także fakt, że do życia potrzebuje on ciągłego kontaktu z bliskimi.

Raczej źle się czuje samemu i nie lubi przebywać na uboczu. Sangwinik jest też niezwykle rozmowny i chce być w centrum uwagi, dlatego bardzo łatwo przychodzi mu poznawanie innych ludzi. Ze znaczną spontanicznością również jest związany sangwinizm. Dla sangwinika spontaniczny wypad w piątek za miasto nie jest niczym dziwnym. Niektórym osobom sangwinik może przypominać trochę ekstrawertyka. Można śmiało powiedzieć, że w tym przypadku jak najbardziej słuszne jest takie skojarzenie.

Trzeba jednak pamiętać, że sangwinik nie ma samych zalet. Ma on też cechy, które można uznać za wady takiego temperamentu. Warto dodać, że może on też irytować niektóre osoby. Największą wadą jest z pewnością chaotyczność. Sangwinicy są mało zorganizowani i chaotyczni w swoich zadaniach. Dosyć często zapominają o ważnych sprawach i rzeczach, które mieli do załatwienia.

sangwinik
sangwinik

Dyskusja z sangwinikiem

Rozmowa z taką osobą że czasem wzbudzić podirytowanie. Sangwinicy niestety słabo słuchają innych, natomiast bardzo dużo mówią o sobie. Uważają, że są najważniejsi, przez co często zapominają o innych ludziach. Niestety jest to bardzo zła cecha, ponieważ dosyć ciężko jest wejść z taką osobą w konstruktywną dyskusję. Sangwinicy potrafią też mocno przecenić własne możliwości.

Czasami podejmują się zbyt wielu zadań, bo wierzą, że wszystko uda im się zrobić. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, przez co później mają zaległości i organizacja pozostawia naprawdę wiele do życzenia. To sprawia, że nie wszystkie zobowiązania zostają spełnione.

Czynności, które mniej interesują sangwinika są przekładane w nieskończoność, przez co ciężko się później we wszystkim połapać. Wyzwania są tym co sangwinik lubi najbardziej. Jeszcze lepiej, jeżeli dużo się dzieje wokół, ponieważ jest elastyczny oraz otwarty na nowe propozycje. W różnych zawodach może się odnaleźć osoba z takim temperamentem.

Gdzie pracują sangwinicy?

Sangwinik może być nie tylko dobrym politykiem lub dziennikarzem, ale również przedstawicielem handlowym. Dobrze pasuje do stanowisk kierowniczych, ponieważ często podejmuje się wykonania wielu zadań w jednym czasie. W pracy muszą pojawiać się systematycznie nowe zadania, bo w przeciwnym razie sangwinik zacznie się nudzić.

Praca, w której ciągle trzeba robić to samo zdecydowanie nie jest dla ludzi z takich typem temperamentu. Dlatego satysfakcjonujące raczej nie będzie wykładanie towaru.

Związek z sangwinikiem nie jest jednak taki łatwy, jakby się to mogło wydawać początkowo. Faktycznie spontaniczność jest ważna, ponieważ dzięki temu można zaskoczyć swoją drugą połówkę. W rzeczywistości uczucia i emocje sangwinika potrafią być bardzo płytkie.

Wystarczy, że poczuje on znudzenie i rutynę w swoim związku, a to może go skłonić do poszukiwania nowych przygód. Wtedy zaczynają się problemy, ponieważ sangwinik bardzo szybko zaczyna się rozglądać za innymi partnerami. Potrzeby osoby żyjącej z sangwinikiem dosyć często są bagatelizowane i stawiane na drugim miejscu.

Cechy sangwinika

Sangwinicy niestety wolą zdecydowanie mówić niż słuchać, a to powoduje później wiele problemów. Zapominanie o ważnych sprawach i roztargnienie również może być dużym problemem. Czasami prowadzi to do poważnych konfliktów, które bardzo ciężko jest później rozwiązać.

Związek z taką osobą jest jednak bardzo satysfakcjonujący. Sangwinik nie przejmuje się rzeczami, które go nie dotyczą w danym momencie, więc potrafi cieszyć się chwilą. Jest też szczery i pomocny, dlatego praktycznie zawsze można liczyć na jego wsparcie. Czasami jednak nie da się spełnić oczekiwań swojego partnera, ponieważ mogą być one mocno wygórowane. Sangwinicy bardzo lekko podchodzą do problemów życia codziennego.

Są weseli i pogodni, dlatego ludzie lubią przebywać w ich otoczeniu. Nie zamartwiają się też z byle powodu, co jest naprawdę pozytywną cechą.

Są w stanie wybaczyć drugiej osobie, a do tego nie są pamiętliwi. Bardzo szybko się nudzą, ale też łatwo poznają nowe osoby. Dla sangwinika zdecydowanie najgorsza jest rutyna i zastój. Kreatywne podejście do życia cechuje praktycznie wszystkich sangwiników.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport