Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?

Procesy biznesowe
Procesy biznesowe
14 marca, 2022
Czy warto zostać fryzjerem
Czy warto zostać fryzjerem
15 marca, 2022

Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?

Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?

Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?

Ciąża to wyjątkowy stan dla każdej kobiety. W tym okresie panie szczególnie dbają bowiem nie tylko o swoje zdrowie, ale również prawidłowy rozwój swojego nienarodzonego dziecka. Bacznie zatem wybierają poszczególne składniki codziennej diety oraz unikają nadmiernego wysiłku. Wiele kobiet w ciąży ma również wątpliwości dotyczące tego, czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne i może być wykonywane.

Szukasz perfekcyjnych kosmetyków do farbowania włosów? Sprawdź dikson.

Zatem, czy można farbować włosy będąc w ciąży?

Wokół farbowania włosów u kobiety w ciąży narosło wiele mitów, które wynikają przede wszystkim z niewiedzy oraz powtarzanych zabobonów. Wiele obaw ciężarnych jest w tym przypadku nieuzasadnionych i wynika z wpływu krążących mylnych opinii. Sytuacji nie poprawia fakt, że nawet ginekolodzy mają na ten temat często wykluczające się nawzajem zdanie.

Niektórzy z nich twierdzą, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu, inni radzą ciężarnym wstrzymanie się z jego wykonaniem przez pierwsze dwanaście tygodni ciąży. W tym przypadku obawy i wątpliwości wzbudza zawarty w niektórych produktach służących farbowaniu amoniak. Jest to związek, który występuje w farbach do włosów w niewielkich ilościach, jednak może przenikać przez skórę do organizmu kobiety, a następnie migrować przez łożysko.

Z tego powodu ginekolodzy odradzają bezpośredni kontakt z tą substancją zwłaszcza w przypadku kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. W tym bowiem okresie dochodzi do kształtowania się istotnych układów i narządów płodu, a ekspozycja na substancję chemiczną mogłaby potencjalnie zaburzyć ich prawidłowy rozwój.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na farbowanie włosów w ciąży?

Farbowanie włosów w ciąży powinno się odbywać z poszanowaniem pewnych zasad, które służą zdrowiu matki i jej nienarodzonego dziecka. Jak wspomniano powyżej, farbowanie nie powinno być wykonywanie w pierwszym trymestrze ciąży.

Poza tym, decydując się na rozjaśnianie lub zmianę koloru włosów, należy wybierać bezpieczne produkty, to znaczy takie, które są pozbawione szkodliwych i potencjalnie szkodliwych składników. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są bezpieczne zamienniki, takie jak na przykład naturalne farby czy szampony koloryzujące pozbawione amoniaku. Wyroby te zazwyczaj zawierają w swoim składzie hennę, która może być bezpiecznie stosowana przez ciężarne.

W przypadku farbowania włosów ważny jest również sposób aplikacji produktu na włosy i skórę głowy. Zabieg ten nie powinien być wykonywany w przypadku występowania skaleczeń lub innego rodzaju przerwania ciągłości tkanek. Takie urazy ułatwiają bowiem przenikanie substancji szkodliwych do organizmu matki.

Decydując się na przeprowadzenie zabiegu, warto również zadbać o dobre wentylowanie pomieszczenia, które zapewni skuteczną wymianę powietrza i zmniejszy zawartość unoszących się i wdychanych przez ciężarną oparów farby. To może bowiem odbijać się negatywnie nie tylko na samym zdrowiu kobiety w ciąży, ale również na jej samopoczuciu.

Na jakie inne elementy należy zwracać uwagę decydując się na zabieg farbowania będąc w ciąży?

W przypadku farbowania włosów kobiety ciężarnej nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego salonu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi oferowanej przez godny polecenia i renomowany salon fryzjerski. Pracownicy tego typu miejsc dysponują bowiem odpowiednią wiedzą, która przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo klientki, ale również na zadowalający efekt przeprowadzonego zabiegu.

Dysponują oni również dobrej klasy produktami, które posiadają odpowiednie atesty. Kobiety ciężarne decydujące się na farbowanie włosów powinny pamiętać o tym, że efekt przeprowadzonej koloryzacji może być odmienny od zakładanego oraz różny od tego, który był uzyskiwany przed ciążą. Ewentualne różnice wynikają w tym wypadku ze zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Mają one wpływ nie tylko na kondycję jej skóry, ale również na dobrostan włosów.

Czy możliwe jest farbowanie włosów w czasie laktacji?

Wątpliwości dotyczące farbowania włosów mają nie tylko kobiety w ciąży, ale również karmiące swoje dzieci piersią. W tym przypadku ewentualne wątpliwości nie są jednak niczym uzasadnione. Poszczególne składniki zawarte w produktach przeznaczonych do farbowania włosów nie przenikają bowiem do mleka kobiecego. W czasie laktacji kondycja włosów ulega jednak zwykle pogorszeniu. Stają się one podatne na wypadanie, łamanie oraz są pozbawione blasku. Z tego powodu farbowanie powinno być odroczone, ponieważ może ono wpłynąć na dalsze pogorszenie kondycji włosów.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie delikatnej koloryzacji z użyciem szamponu lub farby zawierającej jedynie składniki pochodzenia naturalnego. Takie produkty w mniejszym stopniu wysuszają włosy oraz nie powodują ich drastycznego osłabienia. Po ich zastosowaniu warto również odżywiać włosy za pomocą produktów zawierających składniki regenerujące. Tego typu odżywki dostępne są zarówno w sprzedaży drogeryjnej, jak i aptecznej.

Poza tym, zarówno kobiety w ciąży, jak i matki karmiące mogą i powinny stosować polecane dla nich suplementy diety. Zawierają one sprawdzone zestawy witamin i składników mineralnych, które korzystnie działają na zdrowie i atrakcyjny wygląd kobiety, jak i na dobrostan jej nienarodzonego dziecka lub karmionego piersią dziecka.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport