Najważniejsza lekcja w życiu! [Prawdopodobieństwo] ?

Prokrastynacja czy lenistwo ?
Prokrastynacja -5 zasad, może być pokonana! (nowa metoda)
14 listopada, 2017
Biznes, przedsiębiorstwo i cykl życia produktu
3 kluczowe – Fale Elliota, cykl życia produktu i przedsiębiorstwa (update)
20 listopada, 2017

Najważniejsza lekcja w życiu! [Prawdopodobieństwo] ?

Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia

Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia

Prawdopodobieństwo i prawo średniej. Najważniejsza lekcja jakiej nauczyłem się w życiu
Po przeczytaniu tego artykułu, całkowicie zmienisz swoje podejście do tego czym jest prawdopodobieństwo. Nauczysz się czegoś, o czym nie powiedział Ci nikt inny.
Prawdopodobieństwo mierzy częstotliwość wystąpienia zdarzenia. W matematyce, prawdopodobieństwo jest równe liczbie sposobów wystąpienia określonego zdarzenia, podzielone przez całkowitą liczbę wszystkich możliwych zdarzeń. Na przykład, jeśli masz torbę zawierającą trzy piłki- jedna niebieska i dwie zielone - prawdopodobieństwo, że uda się wyciągnąć niebieską piłkę, wynosi 1/3. Istnieje więc tylko jeden możliwy wynik, w którym wybiera się niebieską piłkę. Wykorzystując tę samą matematykę prawdopodobieństwo wyciągnięcia zielonych piłek wynosi 2/3.

Proste, prawda?

A teraz do sedna.

Prawdopodobieństwo statystyka sukcesW swoim życiu wykonywałem wiele prac. Jedną z nich, w której spędziłem dużo czasu (i nauczyłem się bardzo cennej lekcji) była praca w sprzedaży door to door.
Prowadziłem sprzedaż od drzwi do drzwi. Wynagrodzenie było ściśle komisyjne (czyli ile sprzedasz tyle zarobisz, bez podstawy i innych benefitów), więc całkowicie można było spędzić 50-70 godzin w tygodniu i nie zarobić nic. Jedna szczególna koncepcja wyryła mi się w głowie na podstawie kilkuletniej pracy. Koncepcja tak potężna, że do dziś przynosi mi ogromny sukces we wszystkich dziedzinach w moim życiu. Wiem, że jesteście bardzo ciekawi co to jest, więc nie będę już przedłużał.

Prawo średnich i prawdopodobieństwo

Żeby zrozumieć prawo średnich (prawdopodobieństwo) i to, w jaki sposób działa, pozwól że podam Ci przykład na swoim doświadczeniu. Sprzedawałem usługi prawne. Większość mojego dnia to było sporządzanie potencjalnych list klientów, pukanie do drzwi i szukanie osób, którym przydały by się to co oferowałem.

Wyróżniłem trzy kategorie osób, do których docierałem.

  1. Pierwszy, najczęstszy:
    twardzi klienci, kochali obecną firmę z której usług korzystali, nie mieli z nimi problemów, albo nic ode mnie nie chcieli. Byli tymi samymi, którzy nawet nie chcieli do końca wysłuchać co mam do zaoferowania, mówili „nie”, „nie”, „nie” i zamykali drzwi przed nosem. Prawda jest taka, że nawet najwytrwalsi i najbardziej doświadczeni sprzedawcy nie mogli ich przekonać, a jeśli im się udawało to i tak w niskim ułamku. Ci klienci stanowili około 80% wszystkich klientów.
  2. Drugim typem byli klienci o średnim stopniu trudności.
    Było ich znacznie mniej niż trudnych klientów, stanowili około 15 %. Byli obojętni odnośnie swojego obecnego dostawcy. Nie nienawidzili go i nie lubili. Przeważnie z jednej, lub dwóch rzeczy byli niezadowoleni. Mówili, że coś mogło być ulepszone, ale w przeważającej części nie chcieli jednak kupować od nowego i średnio-doświadczonego sprzedawcy. Jakkolwiek, osoby z doświadczeniem mogły sprzedać, większości z nich, ale z dosyć sporym zaangażowaniem i poświęcaniem czasu. Sam często tak robiłem.
  3. I wreszcie trzecia kategoria łatwych konsumentów.
    Była to kategoria niezwykle rzadka, ale te osoby były niemal gotowe żeby od Ciebie kupić. Byli niezadowoleni z obecnych usług, rozważali zmianę, ale nigdy naprawdę by do tego samoistnie nie doszło. Jeśli nawet słaby sprzedawca znalazł takich ludzi nie ważne, co powiedział, w zasadzie miał sprzedaż już zamkniętą. Zostało tylko „załatwienie” papierkowej roboty. Niestety szanse na ich znalezienie były niewiele większe jak jeden na sto.

Definicja prawdopodobieństwa i średnich


Prawo średniej mówi, że prawdopodobieństwo wystąpienia pewnego zdarzenia jest wprost proporcjonalna do zwiększonej częstotliwości. Co oznaczało, że gdybym cały dzień napotykał tylko klientów z pierwszej grupy to nie powinienem się zniechęcać ponieważ gdybym nadal szukał, to w końcu znajdę łatwego klienta.


Poniżej dwa pomocne artykuły:

Priming czy torowanie: jak zwiększyć wydajność mózgu w kilka minut
Sleight of Mouth, czyli jak zniszczyć ograniczające przekonanie

Prawdopodobieństwo statystyka sukces

Statystyka działaNiestety wiele osób z którymi współpracowałem nie rozumiało tej zasady i często rezygnowało w nieodpowiednim momencie. Pamiętam jednak pracę z jednym z moich znajomych. Próbował mi udowodnić, że prawo średniej wcale nie działa i pojechał na kilka dni w rejon, w którym teoretycznie było najtrudniej. Po 3 dniach wrócił z nowymi umowami. Kluczem do jego sukcesu była liczba prób które wykonał. Od tamtej pory zaczął notować super wyniki i stał się jednym z najlepszych agentów. Przez wiele lat prawo średnich towarzyszyło mi pod wieloma nazwami „ciężka praca”, „nie poddawaj się”, „rób więcej”, czy "statystyka". Najłatwiej koncepcja przemówiła od mnie kiedy ułożyłem sobie ją w głowie w ściśle matematyczny sposób. Uporządkowałem procentowe przedziały i wiedziałem, że zanim się uda, najpierw się nie uda kilkakrotnie częściej. Pozwól sobie zakorzenić tą koncepcję w umyśle.

Kluczowe było wtedy dobre sprzedawanie. Niezależnie od celu, czy wpadałem na większość twardych odrzuceń, wiedziałem co czai się za rogiem. Możliwości dosłownie takie które czekały na mnie, żebym pokazał się w ich progu.


Przedstawiłem tu przykład odnośnie sprzedaży, ponieważ było mi to łatwo zobrazować. Teraz pomyśl o prawie średniej i statystyce odnośnie innych dziedzin swojego życia na przykład randkowego, pracy, a nawet uzyskania uznania dla pracy twórczej. Wiele razy spotkasz się z odrzuceniem, ale wiedz że im częściej to się przytrafi to Twoje szanse na sukces wzrastają. Podejmuj działanie, będziesz bliżej znalezienia tych, którzy będą faktycznie zadowoleni z tego co możesz im dać. Jeśli chcesz dziewczynę musisz poznawać więcej kobiet. Jeśli chcesz dostać przyzwoitą pracę to wszystko, co musisz zrobić, to zastosować się do wcześniejszych wskazówek i wysyłać więcej CV, rozwijać kompetencje zawodowe i aplikować dalej. Jeśli chcesz zostać rozpoznany dla twórczości to czynności które musisz zrobić, to tworzyć dalej, publikować pracę w social media i na spotkaniach branżowych. Nie martw się, jeśli uderzysz o ścianę. Tak właśnie działa gra nazwana statystyką.

Im częściej podejmujesz działanie, tym częściej spotykasz się z odrzuceniem, co przybliża Ciebie do celu.
Życie to ciężki kawałek chleba do zgryzienia i szanse nigdy nie będą na Twoją korzyść, ale jeśli Ty grasz dalej to wygrasz.Prawdopodobieństwo - klucz do ciągłego sukcesu - momentumJedną z najbardziej podstawowych cech charakterystycznych człowieka jest chęć osiągnięcia sukcesu. Co tak na prawdę potrzeba, aby odnieść sukces? Czy sukces jest po prostu sprawą lepszej organizacji działań, a jeśli nie, to co konkretnie decyduje o sukcesie? Wiele badań sugeruje, że momentum w psychologii odgrywa kluczową rolę w dążeniu do celu i jego osiągnięciu. Logicznie ułożony system małych kroków, tak aby zapewnić motywację z kończenia mniejszych zadań jest podstawową cechą wysokiego poziomu wydajności. Oznacza, że ​​lepiej wykonujący postrzegają i doświadczają momentum sukcesu częściej, używają go tak długo, jak tylko mogą. W rezultacie, robią więcej, co prowadzi to tego, że osiągają w końcu więcej sukcesów. Teoretycznie, momentum jest podstawą osiągów, który znacząco zwiększy przyszły sukces i ułatwi osiągnięcie celu. W związku z tym ogólna wydajność składa się z wykorzystania momentum, które różnią się częstotliwością i czasem trwania. Im wyższa częstotliwość i im dłuższy czas trwania, tym bardziej prawdopodobny jest sukces. Badania sugerują, że głównymi procesami psychologicznymi, które warunkują efekty momentum (czyli zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu), są pewność siebie, postrzegana własna kompetencja dla zadania i umiejętności. Na podstawie powiązanych badań postawiono hipotezę, że momentum rozpoczyna się jako świadomy proces, ale później staje się głównym czynnikiem ułatwiającym nieświadome automatyczne wykonywanie ludzkich zachowań i osiągnięć.Chcesz poznać jeszcze inne strategie osiągania sukcesu? Nie jesteś zadowolony z tego gdzie teraz jesteś?
możemy pomóc
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl

PS.
Koniecznie odwiedź nasz SKLEP
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!

Udostępnij!