Prawdopodobieństwo zdarzenia i sukcesu [Klasyczna definicja i przykład- prawo średniej] Najważniejsza lekcja w życiu!

cechy przedsiębiorcy
Cechy przedsiębiorcy (działają od razu). Przedsiębiorczość, biznes i przywództwo
3 kwietnia, 2024
Efektywność, wydajność i produktywność
Efektywność, wydajność pracy i produktywność. Zarządzanie, organizacja, skuteczność i wzrost [przykłady, definicja]
3 kwietnia, 2024

Prawdopodobieństwo zdarzenia i sukcesu [Klasyczna definicja i przykład- prawo średniej] Najważniejsza lekcja w życiu!

Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia

Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia

Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia
Prawdopodobieństwo, statystyka i średnia

Prawdopodobieństwo i prawo średniej. Najważniejsza lekcja jakiej nauczyłem się w życiu

Po przeczytaniu tego artykułu, całkowicie zmienisz swoje podejście do tego czym jest prawdopodobieństwo. Nauczysz się czegoś, o czym nie powiedział Ci nikt inny.

Prawdopodobieństwo mierzy częstotliwość wystąpienia zdarzenia. W matematyce, prawdopodobieństwo jest równe liczbie sposobów wystąpienia określonego zdarzenia, podzielone przez całkowitą liczbę wszystkich możliwych zdarzeń. Na przykład, jeśli masz torbę zawierającą trzy piłki- jedna niebieska i dwie zielone – prawdopodobieństwo, że uda się wyciągnąć niebieską piłkę, wynosi 1/3.

Istnieje więc tylko jeden możliwy wynik, w którym wybiera się niebieską piłkę. Wykorzystując tę samą matematykę prawdopodobieństwo wyciągnięcia zielonych piłek wynosi 2/3.
Proste, prawda?

A teraz do sedna.

Prawdopodobieństwo statystyka sukces

W swoim życiu wykonywałem wiele prac. Jedną z nich, w której spędziłem dużo czasu (i nauczyłem się bardzo cennej lekcji) była praca w sprzedaży door to door.

Prowadziłem sprzedaż od drzwi do drzwi. Wynagrodzenie było ściśle komisyjne (czyli ile sprzedasz tyle zarobisz, bez podstawy i innych benefitów), więc całkowicie można było spędzić 50-70 godzin w tygodniu i nie zarobić nic. Jedna szczególna koncepcja wyryła mi się w głowie na podstawie kilkuletniej pracy. Koncepcja tak potężna, że do dziś przynosi mi ogromny sukces we wszystkich dziedzinach w moim życiu. Wiem, że jesteście bardzo ciekawi co to jest, więc nie będę już przedłużał.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Prawo średnich i prawdopodobieństwo

Żeby zrozumieć prawo średnich (prawdopodobieństwo) i to, w jaki sposób działa, pozwól że podam Ci przykład na swoim doświadczeniu. Sprzedawałem usługi prawne. Większość mojego dnia to było sporządzanie potencjalnych list klientów, pukanie do drzwi i szukanie osób, którym przydały by się to co oferowałem.

Wyróżniłem trzy kategorie osób, do których docierałem.

Pierwszy, najczęstszy: twardzi klienci, kochali obecną firmę z której usług korzystali, nie mieli z nimi problemów, albo nic ode mnie nie chcieli. Byli tymi samymi, którzy nawet nie chcieli do końca wysłuchać co mam do zaoferowania, mówili „nie”, „nie”, „nie” i zamykali drzwi przed nosem. Prawda jest taka, że nawet najwytrwalsi i najbardziej doświadczeni sprzedawcy nie mogli ich przekonać, a jeśli im się udawało to i tak w niskim ułamku. Ci klienci stanowili około 80% wszystkich klientów.

Drugim typem byli klienci o średnim stopniu trudności. Było ich znacznie mniej niż trudnych klientów, stanowili około 15 %. Byli obojętni odnośnie swojego obecnego dostawcy.

Nie nienawidzili go i nie lubili. Przeważnie z jednej, lub dwóch rzeczy byli niezadowoleni. Mówili, że coś mogło być ulepszone, ale w przeważającej części nie chcieli jednak kupować od nowego i średnio-doświadczonego sprzedawcy.

Jakkolwiek, osoby z doświadczeniem mogły sprzedać, większości z nich, ale z dosyć sporym zaangażowaniem i poświęcaniem czasu. Sam często tak robiłem.

I wreszcie trzecia kategoria łatwych konsumentów.

Była to kategoria niezwykle rzadka, ale te osoby były niemal gotowe żeby od Ciebie kupić. Byli niezadowoleni z obecnych usług, rozważali zmianę, ale nigdy naprawdę by do tego samoistnie nie doszło.

Jeśli nawet słaby sprzedawca znalazł takich ludzi nie ważne, co powiedział, w zasadzie miał sprzedaż już zamkniętą. Zostało tylko „załatwienie” papierkowej roboty. Niestety szanse na ich znalezienie były niewiele większe jak
jeden na sto.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Co to jest prawo średniej? Definicja.

Prawo średniej mówi, że prawdopodobieństwo wystąpienia pewnego zdarzenia jest wprost proporcjonalna do zwiększonej częstotliwości.

Co oznaczało, że gdybym cały dzień napotykał tylko klientów z pierwszej grupy to nie powinienem się zniechęcać ponieważ gdybym nadal szukał, to w końcu znajdę łatwego klienta.

Poniżej dwa pomocne artykuły:

Co to jest prawdopodobieństwo? Definicja prawdopodobieństwa i średnich.

Prawdopodobieństwo to wartość opisująca prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia lub wystąpienia określonego wyniku w danym eksperymencie. Jest ono natury matematycznej i jest wyrażane jako liczba z przedziału od 0 do 1, gdzie 0 oznacza brak szans na wystąpienie danego zdarzenia, a 1 oznacza jego gwarantowanie.

Prawdopodobieństwo statystyka sukces

Statystyka działa

Niestety wiele osób z którymi współpracowałem nie rozumiało tej zasady i często rezygnowało w nieodpowiednim momencie. Pamiętam jednak pracę z jednym z moich znajomych. Próbował mi udowodnić, że prawo średniej wcale nie działa i pojechał na kilka dni w rejon, w którym teoretycznie było najtrudniej.

Po 3 dniach wrócił z nowymi umowami. Kluczem do jego sukcesu była liczba prób które wykonał. Od tamtej pory zaczął notować super wyniki i stał się jednym z najlepszych agentów.

Przez wiele lat prawo średnich towarzyszyło mi pod wieloma nazwami „ciężka praca”, „nie poddawaj się”, „rób więcej”, czy „statystyka”. Najłatwiej koncepcja przemówiła od mnie kiedy ułożyłem sobie ją w głowie w ściśle matematyczny sposób. Uporządkowałem procentowe przedziały i wiedziałem, że zanim się uda, najpierw się nie uda kilkakrotnie częściej. Pozwól sobie zakorzenić tą koncepcję w umyśle.

Kluczowe było wtedy dobre sprzedawanie. Niezależnie od celu, czy wpadałem na większość twardych odrzuceń, wiedziałem co czai się za rogiem. Możliwości dosłownie takie które czekały na mnie, żebym pokazał się w ich progu.

Przedstawiłem tu przykład odnośnie sprzedaży, ponieważ było mi to łatwo zobrazować. Teraz pomyśl o prawie średniej i statystyce odnośnie innych dziedzin swojego życia na przykład randkowego, pracy, a nawet uzyskania uznania dla pracy twórczej.

Wiele razy spotkasz się z odrzuceniem, ale wiedz że im częściej to się przytrafi to Twoje szanse na sukces wzrastają. Podejmuj działanie, będziesz bliżej znalezienia tych, którzy będą faktycznie zadowoleni z tego co możesz im dać. Jeśli chcesz dziewczynę musisz poznawać więcej kobiet.

Jeśli chcesz dostać przyzwoitą pracę to wszystko, co musisz zrobić, to zastosować się do wcześniejszych wskazówek i wysyłać więcej CV, rozwijać kompetencje zawodowe i aplikować dalej. Jeśli chcesz zostać rozpoznany dla twórczości to czynności które musisz zrobić, to tworzyć dalej, publikować pracę w social media i na spotkaniach branżowych. Nie martw się, jeśli uderzysz o ścianę.
Tak właśnie działa gra nazwana statystyką.

Im częściej podejmujesz działanie, tym częściej spotykasz się z odrzuceniem, co przybliża Ciebie do celu. Życie to ciężki kawałek chleba do zgryzienia i szanse nigdy nie będą na Twoją korzyść, ale jeśli Ty
grasz dalej to wygrasz.

Jak zastosować prawo średniej w planowaniu kariery zawodowej?

Aby zastosować prawo średniej w planowaniu kariery, warto regularnie podejmować działania zmierzające do rozwoju zawodowego, takie jak aplikowanie na różne oferty pracy, uczestniczenie w szkoleniach, czy networking. Dzięki temu, nawet jeśli wiele prób nie zakończy się sukcesem, statystycznie zwiększają się szanse na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

W jaki sposób można minimalizować wpływ negatywnych emocji wynikających z odrzuceń, korzystając z zasady prawdopodobieństwa?

Uświadomienie sobie, że odrzucenie jest naturalną częścią procesu dążenia do celu i że każde niepowodzenie zbliża nas statystycznie do sukcesu, może pomóc zminimalizować negatywne emocje. Skupienie się na procesie, a nie tylko na rezultacie, i traktowanie odrzuceń jako cennych lekcji może również złagodzić wpływ niepowodzeń.

Jak techniki prawdopodobieństwa i prawa średniej mogą wpłynąć na podejmowanie decyzji w niepewnych sytuacjach?

Rozumienie tych zasad może zachęcić do podejmowania świadomych ryzyk i eksperymentowania, nawet w sytuacjach niepewności. Akceptując, że nie każda decyzja przyniesie sukces, ale każda z nich jest częścią większego procesu statystycznego, można podejmować bardziej zrównoważone i przemyślane decyzje, które w perspektywie długoterminowej zwiększają prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

Prawdopodobieństwo – klucz do ciągłego sukcesu – momentum

Jedną z najbardziej podstawowych cech charakterystycznych człowieka jest chęć osiągnięcia sukcesu. Co tak na prawdę potrzeba, aby odnieść sukces? Czy sukces jest po prostu sprawą lepszej organizacji działań, a jeśli nie, to co konkretnie decyduje o sukcesie? Wiele badań sugeruje, że momentum w psychologii odgrywa kluczową rolę w dążeniu do celu i jego osiągnięciu. Logicznie ułożony system małych kroków, tak aby zapewnić motywację z kończenia mniejszych zadań jest podstawową cechą wysokiego poziomu wydajności.

Oznacza, że ​​lepiej wykonujący postrzegają i doświadczają momentum sukcesu częściej, używają go tak długo, jak tylko mogą. W rezultacie, robią więcej, co prowadzi to tego, że osiągają w końcu więcej sukcesów.

Teoretycznie, momentum jest podstawą osiągów, który znacząco zwiększy przyszły sukces i ułatwi osiągnięcie celu. W związku z tym ogólna wydajność składa się z wykorzystania momentum, które różnią się częstotliwością i czasem trwania. Im wyższa częstotliwość i im dłuższy czas trwania, tym bardziej prawdopodobny jest sukces.

Badania sugerują, że głównymi procesami psychologicznymi, które warunkują efekty momentum (czyli zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu), są pewność siebie, postrzegana własna kompetencja dla zadania i umiejętności.

Na podstawie powiązanych badań postawiono hipotezę, że momentum rozpoczyna się jako świadomy proces, ale później staje się głównym czynnikiem ułatwiającym nieświadome automatyczne wykonywanie ludzkich zachowań i osiągnięć.

Prawdopodobieństwo zdarzenia i sukcesu [Klasyczna definicja prawdopodobieństwa osiągnięcia celu]

W życiu jest tak jakbyś wykonał rzut losowy. Wystarczy kostka, odpowiedni zbiór danych i metoda aby obliczyć możliwość wystąpienia. W wielu sytuacjach masz jednak możliwość wpływu na wynik. Każde zdarzenie elementarne zajścia sprzyjających nam okoliczności może być w odpowiedni sposób faworyzowane.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Prawdopodobieństwo zdarzenia i sukcesu [Klasyczna definicja i przykład- prawo średniej] Najważniejsza lekcja w życiu! 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)