Nawyki Bogatych i Biednych. Jak myślą ludzie bogaci. Inwestuj w siebie? (przykłady, definicja)

Nestle, firma większa niż myślisz (historia)
13 lutego, 2023
ambient reklama
Ambiet reklama i marketing. Na czym polega reklama ambientowa? (przykłady, definicja)
14 lutego, 2023

Nawyki Bogatych i Biednych. Jak myślą ludzie bogaci. Inwestuj w siebie? (przykłady, definicja)

nawyki bogatych

Nawyki bogatych i biednych: jak myślą ludzie bogaci

Wiesz dlaczego masz problemy finansowe? Czy wiesz, dlaczego pod koniec miesiąca nie masz pieniędzy? Ponieważ masz nawyki biednych ludzi. Widzisz, bogaci ludzie, mamy bardzo, bardzo różne nawyki w porównaniu do biednych i klasy średniej. Dzisiaj nauczę cię, czym one konkretnie są.

Jesteśmy tym, co wielokrotnie robimy. Istoty ludzkie, jesteśmy stworzeniami nawyków. Zauważasz, że robisz to samo, tę samą rutynę, w kółko i w kółko. Widzisz, bogacenie się nie jest aktem, to nawyk.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Więc pozostanie biednym, to też nie jest gra, to nie jest coś, co ci się po prostu przydarza, to nawyk. Pozwól, że nauczę cię trzech najlepszych nawyków bogatych ludzi. Pierwszym jest to, że liczą swoje pieniądze. Biedni ludzie nie liczą swoich pieniędzy, dostają wypłatę, deponują wypłatę, wydają pieniądze, nie mają pojęcia, jakie są ich wydatki, nie mają pojęcia, jak przepływają ich pieniądze. Zauważ, że biedni ludzie składają co roku zeznanie podatkowe i nawet nie patrzą dokładnie na liczby. Czekają później tylko na zwrot podatku i to tyle. Bogaci ludzie, my tego nie robimy.

Patrzymy na nasze liczby regularnie, wiemy na co nas stać. Wiem ile możemy przeznaczyć na inwestycje pasywne, w dalszy rozwój własnej firmy albo rozwój siebie, jak na przykład nowe umiejętności czy seminaria.

Jak myślą bogaci ludzie a jak biedni?

Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana i nie da się jej uogólnić na wszystkie osoby bogate lub biedne. Istnieją jednak pewne ogólne różnice w sposobie myślenia, które mogą występować u niektórych ludzi bogatych i biednych.

Ludzie bogaci często skupiają się na swoich celach i wizjach, a następnie koncentrują się na działaniach, które pomogą im te cele osiągnąć. Mają tendencję do myślenia w sposób pozytywny i skupienia na możliwościach, a nie na ograniczeniach. Widzą okazje tam, gdzie inni widzą przeszkody, i podejmują ryzyko, aby osiągnąć swoje cele. Często wykorzystują swoje umiejętności, wiedzę i zasoby, aby stworzyć coś wartościowego i przyczynić się do społeczeństwa.

Ludzie biedni natomiast często skupiają się na problemach i braku, a nie na możliwościach. Często myślą w sposób negatywny i widzą przeszkody tam, gdzie inni widzą okazje. Często mają też tendencję do unikania ryzyka i pozostawania w swojej strefie komfortu. Mogą też czasami czekać na okazję lub sygnał od losu, zamiast sami działać i szukać sposobów na poprawę swojej sytuacji.

Warto jednak pamiętać, że powyższe różnice dotyczą jedynie pewnych ogólnych tendencji w sposobie myślenia i nie można ich uogólniać na wszystkie osoby bogate i biedne. Każda osoba jest inna i ma własną historię życiową, która wpływa na jej myśli, emocje i postawy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Nawyki bogatych i biednych

Oczywiście nie chodzi mi o to żeby znać księgowość, OK? Ale musisz wiedzieć na czym stoisz. Pamiętam jak kiedyś na studiach pracowałem w jednej korporacji. Mieliśmy wtedy 2000-2100 na rękę więc nie dużo, ale jak na studenta to byłem zadowolony, z tym że ze mną pracowali ludzie po studiach którzy mieli swoje rodziny itd. Kiedy przychodziła pora lunchu to zamawiali obiady za 14-20 złotych. I przypominam ile my wtedy zarabialiśmy.

Mi przez myśl to nie mogło przejść, zawsze przygotowywałem swoje posiłki w domu i cały czas zastanawiałem się dlaczego to robią, skoro to około 25% ich całkowitego miesięcznego zarobku. Różnica była taka że ja po roku miałem już zaoszczędzone pieniądze na całkiem fajne auto i mogłem dojeżdżać do pracy szybciej i ogólnie wszędzie być szybciej, bez czekania na przystankach, w zaoszczędzonym czasie mogłem robić inne rzeczy, a oni cały czas jeździli komunikacją.

Po prostu wtedy wiedziałem na co mnie było stać a na co nie.

nawyki bogatych

I podkreślam, nie musisz być księgowym ale musisz mieć rozeznanie. Obecnie jestem koncepcyjnym facetem. Bardziej wizjonerem bo zarządzam zespołem ludzi, ale jestem bardzo, bardzo ostrożny i jestem bardzo świadomy tego, jak przepływają moje pieniądze. Patrzę na swoje liczby, loguję się na swoje konto, sprawdzam przepływ gotówki, sprawdzam, ile mam rezerwy gotówkowej.

Codziennie nawyki bogatych ludzi które dają im sukces

Co tydzień siadam z kalendarzem, patrzę na swoje finanse. Bo to, co jest mierzone, ulega poprawie. Tak więc nawyk numer jeden, bogaci ludzie , regularnie przeliczamy nasze pieniądze. Jak często liczysz swoje pieniądze? Jak często zaglądasz na swoje konto bankowe? Wiesz nad czym musisz popracować? Jakie są te kluczowe wskaźniki wydajności? Czy patrzysz na liczby? To jest nawyk numer jeden.

Nawykiem numer dwa jest to, że najpierw płacimy sobie. Pewnie teraz pomyślisz że to mówi każdy coach rozwojowy i wiesz o co chodzi, ale ja mam do tego z goła inne podejście. Czy wiesz, tak na prawdę co to właściwie znaczy?

Płacenie sobie nie oznacza kupowania sobie kolejnego samochodu, czy pieprzonej elektrycznej hulajnogi. Nie oznacza też wydajesz pieniądze na rozrywkę. Ty wtedy nie płacisz sobie. Kupując auto płacisz firmie motoryzacyjnej, biorąc auto w leasing płacisz bankowi. Za hulajnogę płacisz sklepowi RTV. Za wakacje dla biura podróży itd. Płacenie sobie oznacza, że ​​odkładasz pieniądze i inwestujesz je.

Nie mówię o byciu oszczędnym, jeśli coś o mnie wiesz, znasz moją pracę, nie mówię nic o byciu oszczędnym i żałowaniu sobie na luksus. Ale teraz mówię o tym, żeby wziąć pewien procent twojego dochodu i odłożyć go na bok, najpierw zapłacić sobie, zaoszczędzić, a potem zainwestować, to właśnie mam na myśli, płacąc sobie.

I wielu ludzi, jeśli czytałeś książkę Najbogatszy człowiek w Babilonie, mówi o tym, że powinieneś zaoszczędzić 10% swoich pieniędzy i zapłacić sobie 10%, mówię wam teraz, z tym, co się dzieje z inflacja, z tym, co się dzieje na świecie, każda pieprzona rzecz jest droższa, jeśli chcesz się wzbogacić, płacenie sobie 10% to zdecydowanie za mało. Im więcej zarabiasz tym większy procent musisz odkładać, zaczynasz od mniejszej liczby, potem powinieneś dążyć do zaoszczędzenia 15%, 20%, 30%, 40% do punktu, w którym zarobisz o wiele więcej pieniędzy, a teraz wydajesz tylko mały procent tego, co zarabiasz. To jest twój cel, to się nazywa płacenie sobie. To jest nawyk numer dwa, najpierw zapłać sobie.

Nawyk bogatych ludzi numer trzy, to oznacza, że ​​bogaci ludzie stale poprawiają swoje możliwości zarabiania. Możesz myśleć: „Rafał, okej, najpierw chcę zapłacić sobie”, ale nie zarabiam wystarczająco dużo pieniędzy, „Tylko zarabiam kilka tysięcy miesięcznie. „Nie było mnie nawet stać na opłacenie rachunków. „Jak mam najpierw zapłacić sobie?”

Przede wszystkim musisz mieć zwyczaj płacenia sobie w pierwszej kolejności. Jeśli nie płacisz najpierw sobie, nawet drobnego procenta, gdy zarabiasz 30000, 40000, 50000, 60000, złotych rocznie, gwarantuję ci, gdy zarobisz milion rocznie lub więcej to także nie zapłacisz sobie.

A żeby z każdym rokiem móc płacić sobie coraz więcej i inwestować, musisz poprawić swoją zdolność zarobkową. Musisz znaleźć sposoby, w jaki sposób możesz dodać wartość do rynku. Tak więc każdego roku twoje dochody rosną z każdym rokiem. Jeśli pracujesz w prawdziwym świecie i masz własny biznes, a twoje dochody w pewnym sensie pozostają na stałym poziomie przez ostatnie dwa, trzy, pięć lat, wstydź się. To znaczy, że się nie uczysz, to znaczy, że nie myślisz, to znaczy, że nie rośniesz.

Każdego roku twój dochód, musi rosnąć. Musisz starać się go poprawić, twoją zdolność zarobkową. A bogaci ludzie, my zawsze będziemy stale szukać sposobów na poprawę naszych możliwości zarobkowych, ale także będziemy szukać sposobów na zwiększenie dźwigni, zastosowanie dźwigni w tym, co robimy. Może to przez relacje, a może przez uczenie się. Mam więc więcej pomysłów i więcej strategii, mogę ulepszyć to, co robię. Może to dzięki lepszym ludziom, sprowadzamy lepszych ludzi do swojego zespołu, abyśmy mogli działać na wyższym poziomie. Może to przez marketing. Jak mogę przekazać tam swoją wiadomość? Jak sprawić, by ludzie wiedzieli, co mam do zaoferowania? Nieustannie poszukujemy dźwigni.

To są nawyki, trzy najlepsze nawyki bogatych ludzi. Zrozum to, zastanów się nad tym co teraz powiem. „Ty nie decydujesz o swojej przyszłości. Ty decydujesz o swoich nawykach, a nawyki decydują o Twojej przyszłości”. Kliknij więc przycisk subskrypcji poniżej. Daj mi znać, jakie masz nawyki, których chcesz się pozbyć, które Cię powstrzymują .

Nawyki Bogatych i Biednych. Co robią ludzie bogaci.

Ludzie sukcesu cenią bogactwo. Jeśli prowadzisz firmę to dobra kampania mediowa może okazać się podstawa dla Twojego sukcesu. Więc jeśli chcesz stać się bogatym musisz połączyć rozwój osobisty i badania z neurologii i psychologii wdrażając je w swoje codzienne zachowania.

Bo tak na prawdę to właśnie codzienne nawyki mogą zmienić Twoje wyniki. Więc przeczytaj ten wpis jeszcze raz i wyciągnij co najlepsze z tego jak myślą ludzie bogaci.

Najpoczytniejsi autorzy książek tego typu badali i analizowali codzienne praktyki poprzez wgląd socjologiczny. Jaka jest Twoja ulubiona?

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Nawyki Bogatych i Biednych. Jak myślą ludzie bogaci. Inwestuj w siebie? (przykłady, definicja) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)