Globalizacja

Odwrócona psychologia
Odwrócona psychologia (reaktancja)
9 marca, 2022
Makiawelizm
Makiawelizm
10 marca, 2022

Globalizacja

Globalizacja
Globalizacja

Globalizacja – wolność czy wojna?!

W dzisiejszych czasach można usłyszeć z wielu miejsc, iż jesteśmy świadkami globalizacji (a przynajmniej tak było przed pandemią Covid-19). Co to znaczny i z czym trzeba się liczyć w dobie trwającego (czy mijającego?) globalizmu?

Co to znaczy „globalizować”?

Jest to pewnego rodzaju kierunek rozwoju cywilizacji ludzkiej polegający na tym, aby całą ziemię traktować jako wspólne dobro wszystkich ludzi.

Celem globalizacji jest zaniechanie jakichkolwiek barier i granic. Ludzie mają przemieszczać się bez ograniczeń, pracować w wymarzonym miejscu oraz spędzać weekendy gdziekolwiek dana osoba sobie wymarzy. Jednocześnie, różnorodna produkcja zostaje rozproszona na całym świecie, szczególnie tam gdzie najbardziej się opłaca (do niedawna Chiny).

Celem globalizacji jest poprawa warunków życia ludzi na całej planecie. Przede wszystkim korzyść mają osiągnąć najbiedniejsi z najmniej zamożnych kierunków świata. W ten sposób, wszyscy ludzie będą sobie równi i na świecie ma zapanować pokój. Przynajmniej takie są założenia globalistów. Jaka jest jednak prawda?

Globalizacja – wyzwolenie czy zniewolenie?

Niestety, za bardzo wyniosłymi słowami bardzo często stoją nikczemne czyny. Tak może być w tym przypadku. Wielu badaczy zjawiska globalizacji twierdzi, iż jest to najprostsza droga do globalnego totalitaryzmu.

Różnego rodzaju środki kontrolne takie jak chipy RFID czy kody QR mogą zostać wprowadzone szybciej niż nam się wydaje po to, aby globaliści mieli pełną kontrolę nad ludźmi. Zaniechanie gotówki fizycznej i oparcie transakcji tylko i wyłącznie na zasadach bezgotówkowych to kolejny krok, który ma na celu wprowadzenie globalnego komunizmu.

Globalizacja
Globalizacja

Wyparcie wszystkiego co było znane ludziom do tej pory wydaje się być najważniejszym krokiem globalistów. Wiele osób twierdzi, iż to właśnie najbogatsze osoby, które zarządzają największymi firmami, kierują światem, a nie niezależni władcy poszczególnych państw.

Jest to pewnego rodzaju teoria spiskowa, gdyż celem nadrzędnym globalizacji miała być poprawa bytu ludzi na całym świecie. Każda jednostka ludzka powinna być ważna.

Bez względu na kolor skóry, rasę czy płeć i orientację. Ludzie powinni się traktować dobrze oraz żyć godnie bez względu na miejsce na ziemi. Jednocześnie, globaliści są bardzo zaangażowani w tematy związane z ochroną środowiska, gdyż ziemia to nasze wspólne dobro, o które musi dbać każdy z osobna.

Dopiero w ten sposób będzie można osiągnąć ogólny dobrobyt, który doprowadzi do pokoju na świecie.

Jak jest w rzeczywistości?

Globalizacja przed pandemią covid-19 byłą widocznym kierunkiem rozwoju społeczności. Niestety, wraz z wybuchem choroby doszło do przerwania łańcuchów dostaw, co miało bardzo negatywny wpływ na gospodarkę różnych krajów, a tym samym ich dobrobyt.

Z tego powodu, po raz kolejny zaczęto mówić o powrocie do centralizacji danych branż przemysłu. To może łączyć się z dużo większymi kosztami życia i produkcji niektórych towarów.

Dlatego ogólny dobrobyt ludzi będzie dużo trudniejszy do osiągnięcia. Warto więc zadać sobie pytanie co jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju ludzkości. Jeżeli chcemy podbijać kolejne planety, a nie być przywiązanymi do ziemi, globalizacja wydaje się być jedynym słusznym wyjściem. Trudno powiedzieć jednak co się teraz stanie, gdyż kryzys ekonomiczny jest bardzo widoczny w każdym miejscu na naszej planecie.

Z tego powodu, władcy wszystkich państw muszą ze sobą współpracować.

Globalizacja podsumowanie

Podsumowując, globalizacja jest tematem wyzwalającym skrajne emocje wśród rozmówców. Wiele osób uważa iż jest to największe zło, którego celem jest zawładnięcie ludzkością i zrobienie z szarych obywateli niewolników. Warto sobie w tym miejscu zadać pytanie – w imię czego?

Kiedy zwykłych ludzi nie będzie stać na zakupy trudno mówić o rozwoju. Tym samym, wszystkie wielkie korporacje upadną, gdyż nie będzie kto miał kupować ich produktów. Z tego powodu, cała dyskusja na temat globalistów chcących zawładnąć ludzkimi umysłami staje się bezsensowna. Warto tę teorię włożyć między bajki i zwrócić uwagę na to, co może się naprawdę stać.

Globalizacja może okazać się kierunkiem, w którym musi podążać ludzkość aby móc przetrwać na ziemi, a w razie niebezpieczeństwa zmienić miejsce swojej obecności. Aby było to możliwe, konieczna jest współpraca na szczeblu międzynarodowym, by wypracować światowy program dalszego rozwoju cywilizacji.

W ten sposób, możliwe będzie rozwiązanie takich problemów jak życie na ziemi kiedy doszczętnie zostanie wyeksploatowana, głód czy zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza. Z tego powodu, globaliści muszą działać jak najprężniej aby stworzyć rozwiązania mające na celu poprawę sytuacji ludzkości.

Dopiero wtedy będzie można ocenić, czy ich działania były faktycznie szkodliwe i wszyscy mamy problem, czy okażą się elitarną grupą ludzi, których aktywność sprawiał, że nasz gatunek przetrwał, a wszyscy mieszkańcy ziemi mają się dobrze i mogą żyć we względnym spokoju. Oczywiście trudno mówić tu o jakiejś konkretnej dacie, kiedy ma do tego dojść, ale możliwe że już niedługo.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport