Globalizacja – co to? (przykłady, definicja)

Doradztwo zawodowe online i stacjonarnie (na czym polega? – przykłady, definicja, cennik, oferta)
16 lutego, 2023
Makiawelizm
Makiawelizm – co to? (przykłady, definicja)
16 lutego, 2023

Globalizacja – co to? (przykłady, definicja)

Globalizacja
Globalizacja

Globalizacja – wolność czy wojna?!

W dzisiejszych czasach można usłyszeć z wielu miejsc, iż jesteśmy świadkami globalizacji (a przynajmniej tak było przed pandemią Covid-19). Co to znaczny i z czym trzeba się liczyć w dobie trwającego (czy mijającego?) globalizmu?

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Dołącz do nas NA DARMOWYM WIDEO

Wpisz Swój Najlepszy Adres Email, Ponieważ Na Niego Dostaniesz Link.

Co to jest globalizacja i przykłady?

Globalizacja to proces, który prowadzi do zwiększenia integracji i współzależności państw, regionów i ludzi na całym świecie. Jest to proces, który wpływa na różne dziedziny życia, takie jak gospodarka, kultura, polityka, technologia, środowisko i społeczeństwo.

Przykłady globalizacji obejmują:

  1. Handel międzynarodowy – rozwój globalnych sieci logistycznych i transportowych, umożliwił rozwój międzynarodowego handlu i wymiany towarów i usług między krajami.
  2. Inwestycje zagraniczne – zwiększona mobilność kapitału umożliwia inwestorom inwestowanie swoich środków finansowych na całym świecie, zwiększając tym samym integrację rynków finansowych.
  3. Migracja – rozwój technologii transportu i komunikacji umożliwił łatwiejszy przepływ ludzi między krajami, co prowadzi do integracji różnych kultur i zwiększonej różnorodności.
  4. Kultura popularna – globalna popularność kultury masowej, takiej jak filmy, muzyka, moda i jedzenie, może prowadzić do homogenizacji kulturowej i wymiany kulturowej między różnymi krajami.
  5. Technologie informatyczne – rozwój technologii informatycznych, takich jak internet i telewizja satelitarna, umożliwiają szybką wymianę informacji i komunikację między ludźmi na całym świecie, co zwiększa globalne powiązania.

Globalizacja ma różne skutki, pozytywne i negatywne, dla różnych krajów i społeczeństw. Może przyczynić się do zwiększenia wzrostu gospodarczego, integracji kulturowej i rozwoju technologicznego, ale również prowadzić do nierówności społecznych, nierówności ekonomicznych i zagrożeń dla środowiska.

Co to znaczy „globalizować”?

Jest to pewnego rodzaju kierunek rozwoju cywilizacji ludzkiej polegający na tym, aby całą ziemię traktować jako wspólne dobro wszystkich ludzi.

Celem globalizacji jest zaniechanie jakichkolwiek barier i granic. Ludzie mają przemieszczać się bez ograniczeń, pracować w wymarzonym miejscu oraz spędzać weekendy gdziekolwiek dana osoba sobie wymarzy. Jednocześnie, różnorodna produkcja zostaje rozproszona na całym świecie, szczególnie tam gdzie najbardziej się opłaca (do niedawna Chiny).

Celem globalizacji jest poprawa warunków życia ludzi na całej planecie. Przede wszystkim korzyść mają osiągnąć najbiedniejsi z najmniej zamożnych kierunków świata. W ten sposób, wszyscy ludzie będą sobie równi i na świecie ma zapanować pokój. Przynajmniej takie są założenia globalistów. Jaka jest jednak prawda?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Globalizacja – wyzwolenie czy zniewolenie?

Niestety, za bardzo wyniosłymi słowami bardzo często stoją nikczemne czyny. Tak może być w tym przypadku. Wielu badaczy zjawiska globalizacji twierdzi, iż jest to najprostsza droga do globalnego totalitaryzmu.

Różnego rodzaju środki kontrolne takie jak chipy RFID czy kody QR mogą zostać wprowadzone szybciej niż nam się wydaje po to, aby globaliści mieli pełną kontrolę nad ludźmi. Zaniechanie gotówki fizycznej i oparcie transakcji tylko i wyłącznie na zasadach bezgotówkowych to kolejny krok, który ma na celu wprowadzenie globalnego komunizmu.

Globalizacja
Globalizacja

Wyparcie wszystkiego co było znane ludziom do tej pory wydaje się być najważniejszym krokiem globalistów. Wiele osób twierdzi, iż to właśnie najbogatsze osoby, które zarządzają największymi firmami, kierują światem, a nie niezależni władcy poszczególnych państw.

Jest to pewnego rodzaju teoria spiskowa, gdyż celem nadrzędnym globalizacji miała być poprawa bytu ludzi na całym świecie. Każda jednostka ludzka powinna być ważna.

Bez względu na kolor skóry, rasę czy płeć i orientację. Ludzie powinni się traktować dobrze oraz żyć godnie bez względu na miejsce na ziemi. Jednocześnie, globaliści są bardzo zaangażowani w tematy związane z ochroną środowiska, gdyż ziemia to nasze wspólne dobro, o które musi dbać każdy z osobna.

Dopiero w ten sposób będzie można osiągnąć ogólny dobrobyt, który doprowadzi do pokoju na świecie.

Jak jest w rzeczywistości?

Globalizacja przed pandemią covid-19 byłą widocznym kierunkiem rozwoju społeczności. Niestety, wraz z wybuchem choroby doszło do przerwania łańcuchów dostaw, co miało bardzo negatywny wpływ na gospodarkę różnych krajów, a tym samym ich dobrobyt.

Z tego powodu, po raz kolejny zaczęto mówić o powrocie do centralizacji danych branż przemysłu. To może łączyć się z dużo większymi kosztami życia i produkcji niektórych towarów.

Dlatego ogólny dobrobyt ludzi będzie dużo trudniejszy do osiągnięcia. Warto więc zadać sobie pytanie co jest kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju ludzkości. Jeżeli chcemy podbijać kolejne planety, a nie być przywiązanymi do ziemi, globalizacja wydaje się być jedynym słusznym wyjściem. Trudno powiedzieć jednak co się teraz stanie, gdyż kryzys ekonomiczny jest bardzo widoczny w każdym miejscu na naszej planecie.

Z tego powodu, władcy wszystkich państw muszą ze sobą współpracować.

Globalizacja podsumowanie

Podsumowując, globalizacja jest tematem wyzwalającym skrajne emocje wśród rozmówców. Wiele osób uważa iż jest to największe zło, którego celem jest zawładnięcie ludzkością i zrobienie z szarych obywateli niewolników. Warto sobie w tym miejscu zadać pytanie – w imię czego?

Kiedy zwykłych ludzi nie będzie stać na zakupy trudno mówić o rozwoju. Tym samym, wszystkie wielkie korporacje upadną, gdyż nie będzie kto miał kupować ich produktów. Z tego powodu, cała dyskusja na temat globalistów chcących zawładnąć ludzkimi umysłami staje się bezsensowna. Warto tę teorię włożyć między bajki i zwrócić uwagę na to, co może się naprawdę stać.

Globalizacja może okazać się kierunkiem, w którym musi podążać ludzkość aby móc przetrwać na ziemi, a w razie niebezpieczeństwa zmienić miejsce swojej obecności. Aby było to możliwe, konieczna jest współpraca na szczeblu międzynarodowym, by wypracować światowy program dalszego rozwoju cywilizacji.

W ten sposób, możliwe będzie rozwiązanie takich problemów jak życie na ziemi kiedy doszczętnie zostanie wyeksploatowana, głód czy zanieczyszczenie gleby, wody i powietrza. Z tego powodu, globaliści muszą działać jak najprężniej aby stworzyć rozwiązania mające na celu poprawę sytuacji ludzkości.

Dopiero wtedy będzie można ocenić, czy ich działania były faktycznie szkodliwe i wszyscy mamy problem, czy okażą się elitarną grupą ludzi, których aktywność sprawiał, że nasz gatunek przetrwał, a wszyscy mieszkańcy ziemi mają się dobrze i mogą żyć we względnym spokoju. Oczywiście trudno mówić tu o jakiejś konkretnej dacie, kiedy ma do tego dojść, ale możliwe że już niedługo.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Globalizacja - co to? (przykłady, definicja) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)