Doradztwo zawodowe online i stacjonarnie (na czym polega?)

Optymalizacja podatkowa – czyli sposób na niższe podatki, czy nie?
6 września, 2022
Doradztwo biznesowe cennik usług -ile zarabia doradca?
22 września, 2022

Doradztwo zawodowe online i stacjonarnie (na czym polega?)

doradztwo zawodowe

Czym jest doradztwo zawodowe?

Doradztwo zawodowe obejmuje działania, które mają na celu wesprzeć daną osobę i ukierunkować jej karierę.

Jest to proces, gdzie doradca zawodowy pomaga w podjęciu właściwej decyzji i wspiera swojego klienta.

Obranie właściwej ścieżki zawodowej może zaowocować u takiej osoby wyższymi zarobkami w przyszłości i szczęśliwszym życiem.

Doradztwo może być już prowadzone na wczesnym etapie życia. Często doradcy pomagają już w wyborze odpowiedniej edukacji, która następnie przyczyni się do pokierowania karierą takiej osoby w życiu dorosłym.

doradztwo strategiczne

Doradztwo zawodowe bardzo często jest już prowadzone w uczniów w starszych klasach szkoły podstawowej. Uczniom pomaga się w świadomym podejmowaniu decyzji, które są zgodne z ich naturą i rozwojem intelektualnym.

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik jak można zarabiać więcej w internecie (działa dla usług i ecommerce!)
Wpisz poniżej swoje dane:

Ile kosztuje wizyta u doradcy zawodowego?

Doradztwo zawodowe najczęściej obejmuje osoby starsze, które są na etapie studiów i szukania dla siebie idealnej pracy. Będąc w trudnym położeniu profesjonalny doradca zawodowy może rozwiać wszelkie wątpliwości i właściwie ukierunkować młodą osobę w podjęciu decyzji.

doradztwo strategiczne dla firm

Doradca bierze wówczas pod uwagę wiele czynników, którymi dana osoba się charakteryzuje. Najważniejsza jest jednak edukacja, która pozwala znaleźć pracę w konkretnym zawodzie. Z tego powodu wizyta u doradcy powinna odbyć się jeszcze przed wybraniem konkretnej ścieżki edukacyjnej. Niejednokrotnie okazuje się, że wybrany kierunek studiów okazuje się nietrafiony lub jest nieinteresujący dla danej osoby. Wizyta u doradcy zawodowego nie jest droga i w każdym większym znajdziemy specjalistę w tym zakresie.

Doradcy zawodowi najczęściej działają jednak w większych miastach, gdzie jest zapotrzebowanie na ich fachowe usługi. Jednorazowa wizyta u takiego specjalisty kosztuje około sto złotych. Podczas spotkania doradca rozmawia z nami w biurze i próbuje zaproponować odpowiednie kroki. Jeśli nasze położenie jest bardziej skomplikowane, to wówczas może być konieczne ponowne odwiedzenie danego doradcy zawodowego.

Jak wygląda wizyta u doradcy zawodowego?

Wizyta u doradcy zawodowego najczęściej odbywa się w jego prywatnym gabinecie. Spotkanie z ekspertem trwa wówczas najczęściej od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut. Doradca będzie nam podczas spotkania zadawał liczne pytania, które pozwolą mu zbudować nasz profil zawodowy. Najczęściej ekspert będzie posiłkował się wówczas komputerem, gdzie będzie wpisywał uzyskane odpowiedzi od nas.

Coaching
Coaching

Często w trakcie jest wykonywany specjalny test predyspozycji zawodowych, który potrafi lepiej dobrać potencjalną ścieżkę edukacyjną lub zawodową dla danej osoby. Warto tutaj wspomnieć, iż takie specjalne testy predyspozycji zawodowych są dostępne do wykonania w Internecie. Niektóre z tych testów są dostępne dla użytkowników Internetu za darmo po wpisaniu jedynie swojego adresu e-mail. Jakość tych testów pozostawia jednak wiele do życzenia i nie zawsze jest najlepsza. Zdecydowanie lepiej wybrać się do specjalisty, który porozmawia z nami w cztery oczy.

Czy warto iść do doradcy zawodowego?

Wiele osób nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie, co dokładnie chce robić w swoim życiu. Decyzja odnośnie wybrania właściwej ścieżki kariery jest niezwykle trudna do podjęcia i może zadecydować o naszej przyszłości. Doświadczony doradca zawodowy może przełamać ten strach i pomóc w podjęciu słusznej decyzji, która będzie zgodna z naszym charakterem.

Warto tutaj wspomnieć, iż doradcy zawodowi często posiadają dobrą znajomość aktualnej sytuacji na rynku pracy. Często znają oni sytuacją na rynku pracy i wiedzą, które zawody mogą okazać się przyszłościowe. W ten sposób doradca może ostrzec nas przed wybraniem konkretnego zawodu, który okaże się bez przyszłościowy. Ekspert w tej dziedzinie jest w stanie przedstawić nam stawki, które są możliwe do uzyskania w konkretnych zawodach. Niekiedy jednak kierowanie się jedynie wizją zarobienia dobrych pieniędzy nie będzie właściwą decyzją. Doradca zawody rozmawiając z nami jest w stanie ocenić, czy sprawdzimy się w konkretnych zawodach. Jednym z zadań takiego eksperta jest również motywowanie nas.

Niektóre osoby wykazują brak wiary w siebie i naturalnej pewności. Doradca może pokazać nam nasze mocne strony i zmotywować do podążania o upragniony sukces.

Co można robić na doradztwie zawodowym?

Kończąc doradztwo zawodowe na studiach można podjąć się pracy w szkole lub oferować swoje usługi prywatnie. Profesjonalni doradcy bardzo często prowadzą indywidualne spotkania w swoich gabinetach, gdzie doradzają klientom w wyborze właściwej ścieżki rozwoju. Niektórzy doradcy prowadzą również spotkania w większym gronie osób. Najlepszy efekt przynoszą jednak spotkanie w cztery oczy, gdzie doradca może nawiązać dobry kontakt z klientem. Pracując indywidualnie z konkretną osobą można lepiej dopasować do niej plan działania i określić jej możliwości.

Czy doradztwo zawodowe jest potrzebne?

Doradztwo zawodowe zdecydowanie jest potrzebne i pomaga ludziom w trudnych chwilach. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest łatwe i często możemy nietrafnie określić swoje predyspozycje. W krajach wysokorozwiniętych korzystanie z usług doradców staje się coraz popularniejsze. Osoby chcące osiągnąć życiowy sukces mogą w ten sposób skuteczniej zmierzać po wyznaczone cele.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Doradztwo zawodowe online i stacjonarnie (na czym polega?) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej