Co robić w życiu (nie wiem co chcę) Jak znaleźć pomysł na siebie i odkryć talent

auguste comte socjologia socjolog
Co to jest socjologia i czym się zajmuje? (przykłady, definicja)
31 stycznia, 2023
inflacja niemcy
Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy żeby spłacić dług?
31 stycznia, 2023

Co robić w życiu (nie wiem co chcę) Jak znaleźć pomysł na siebie i odkryć talent

Nie wiem co robić w życiu

Co mam zrobić ze swoim życiem? Nie wiem co robić w życiu

To bardzo częste pytania.

W przeciwieństwie do wielu innych dotyczących Twojej kariery, odpowiedzieć na nie nie jest wcale tak łatwo. Dobrą wiadomością jest to, że nie jesteś sam — w rzeczywistości gwarantuję, że każdy zastanawiał się nad swoją ścieżką kariery, odnalezieniem swojej pasji lub tym, co ma robić w pewnym momencie. I na szczęście wielu z tych ludzi chętnie podzieli się swoimi radami. Jeśli nie wiesz, jakie kroki podjąć dalej, przeczytaj najlepsze porady na temat co robić w życiu.

Nie wiem co robić w życiu

Odpowiadając na pytanie- nie wiem co chcę robić w życiu:

1. Rozmawiaj z ludźmi

Zdziwiłbyś się, jak wiele możesz się nauczyć po prostu słuchając rozmów innych ludzi. Często jest tak że uzyskasz wgląd w motywacje, nadzieje, marzenia i ambicje ludzi. A kiedy poskładasz to wszystko w całość, możesz dowiedzieć się, jak inni dotarli do miejsca, w którym są dzisiaj – i sprawdź czy to jest ścieżka, którą również chcesz podążać.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik jak można zarabiać więcej w internecie (działa dla usług i ecommerce!)
Wpisz poniżej swoje dane:

2. Rozpocznij

Niezależnie od tego, co generalnie chcesz robić, nigdy nie zaszkodzi zacząć budować. Naprawdę… Zacznij tworzyć portfolio, uruchom biuletyn lub dowiedz się, jak działa coś co Cię interesuje. Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić dla swojej kariery — nawet jeśli nie wiesz, co chcesz robić. I, podobnie jak poprzednia rada, sam akt działania pomoże dokładniej wyjaśnić, na jakich ścieżkach będziesz chcieć kroczyć, a które należy wykluczyć.

3. Zbierz inspirację od innych

Bez względu na to, co robisz, prawdopodobnie chcesz odnieść w tym sukces. Czy jest więc lepszy sposób na rozpoczęcie pracy niż uczenie się, jak inni osiągnęli swoje cele? Podczas czytania pamiętaj, że ci ludzie również nie urodzili się, wiedząc, co chcą robić. Polecam rozmowy, autobiografie…

Nie wiem co robić w życiu

4. Przygotuj się na długą podróż

Jednym z ogromnych nieporozumień dotyczących zastanawiania się, co chcesz zrobić ze swoim życiem, jest to, że będziesz miał nagły, magiczny moment ekstremalnej jasności, a potem zaplanujesz całe swoje życie. W rzeczywistości życie stale się zmienia i będziesz musiał przebranżowić się i ponownie przemyśleć swoją podróż. Więc zamiast być zaskoczonym, gdy los zmusi Cię podjąć nowe decyzje, to Ty będziesz mógł je przewidzieć i będziesz gotowy.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Reklama:

sklep internetowy ecommerce seo sem reklama

5. Opuść swoją strefę komfortu

Może nie wiesz, co chcesz zrobić, ponieważ nie spróbowałeś jeszcze tego, co powinieneś zrobić. I nie będziesz wiedział, czy to prawda, czy nie, dopóki nie wyjdziesz tam i nie zaczniesz tego sprawdzać. Poważnie, łatwo jest popaść w rutynę i poczuć, że nie masz innych opcji poza tym, co robisz teraz. Jednak wychodząc poza swoją strefę komfortu, możesz być zaskoczony tym, jak bardzo spodoba ci się coś, o czym nigdy nie myślałeś że to zrobisz.

6. Zrozum że porażka to część procesu

Nic nie spowolni cię bardziej w dążeniu do ustalenia, co zrobić ze swoim życiem, niż strach przed porażką. Tak, słyszałeś to już wcześniej, ale to dlatego, że to prawda. Nigdy nie będziesz w stanie określić, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy, jeśli wykluczysz wszystko, ponieważ brzmi to ciężko.

7. Ciesz się nie wiedząc

Pamiętasz jak to było na matmie w szkole? Patrzyłeś na zadanie, i główkowałeś w kółko bez skutku, a jak wróciłeś do zadania za jakiś czas to wydawało się to łatwe i znalazłeś rozwiązanie? W pewnym sensie to jak zastanawianie się, co chcesz zrobić ze swoim życiem. Skupiając się na innych mniej pilnych sprawach, oczywista odpowiedź może przyjść do ciebie, gdy najmniej się jej spodziewasz – i będzie jaśniejsza, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Czujesz się lepiej, gdy nie wiesz, co chcesz zrobić ze swoim życiem? Pamiętaj tylko, że nie musisz mieć tego wszystkiego przygotowanego gdyby ktoś chciał Cię zapytać. A nawet jeśli już masz określone co chcesz robić w życiu to, możesz zmienić kurs kilka razy. Więc nie martw się, że masz wszystkie odpowiedzi — samo myślenie o tym to dobry początek.

8. Analiza mocnych i słabych stron

Jest jeszcze jedna rzecz, o której muszę Ci powiedzieć.

Powinieneś przeanalizować swoje mocne i słabe strony.

Pomocny jest wpis analiza SWOT.

Swoją drogą, nie musisz się martwić o wiek czy czas w którym jesteś. Zobacz jakie hasła najczęściej wpisują ludzie w google:

  • Nie wiem co robić w życiu 30 lat
  • 21 lat i nie wiem co robić w życiu
  • Mam 40 lat i nie wiem co robić w życiu
  • Mam 24 lata i nie wiem co robić w życiu
  • Mam 35 lat i nie wiem co robić w życiu
  • Mam 17 lat i nie wiem co robić w życiu
  • Mam 25 lat i nie wiem co robić w życiu

Serio!

To są dane które sugeruje mi Google bo ludzie często ich wyszukują.

Także głowa do góry 🙂

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Poznać siebie

Wielu z nas ma nadzieję że trzeba szukać cały czas najlepszej drogi. Satysfakcja może dać awans zawodowy, ponieważ im bardziej jesteś szczęśliwy tym lepsze wyniki na wielu płaszczyznach życia osiągasz. Więc czy Ty znalazłeś już swoje powołanie?

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Co robić w życiu (nie wiem co chcę) Jak znaleźć pomysł na siebie i odkryć talent 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Co warto robić w życiu?

W życiu warto przede wszystkim szukać pasji. Gdy znajdziesz dla siebie zajęcie, które uwielbiasz, wykonuj je i rozwijaj swoje umiejętności. Ważne jest także podążanie za marzeniami i nieustanne dążenie do samorozwoju. Dbaj o swoje zdrowie, bo to ono jest podstawą wszystkiego. Nie stój w miejscu, staraj się wciąż uczyć i poszukiwać nowych inspiracji. Utrzymujj relacje z bliskimi, unikaj negatywnych myśli i otaczaj się pozytywnymi ludźmi. Niech życie będzie dla ciebie wielką przygodą!

Jak znaleźć to co się lubi?

1. Rozważ swoje zainteresowania. Zastanów się jakie zajęcia wpasowują w Twoje zainteresowania i w co chciałbyś się zaangażować.
2. Poszukaj informacji o ofertach kursów, grup ze swoich okolic, które pozwolą Ci odkryć i rozwinąć nowe pasje.
3. Przeczytaj blogi i artykuły dotyczące dziedzin, które Cię interesują. Zobacz, jak różni ludzie spędzają czas i w jaki sposób wpasowują poszczególne zajęcia w swoją strukturę dnia
4. Spróbuj nowych rzeczy i rób rzeczy, które są dla Ciebie interesujące.
5. Bądź otwarty i próbuj rzeczy, o których wcześniej nie słyszałeś.
6. Kiedy znajdziesz coś, co Ci sprawia przyjemność, zaangażuj się w to, poszerzaj swoją wiedzę, zwiększaj swoją elastyczność i zacznij się rozwijać.

Jak znaleźć odpowiednią pracę dla siebie?

1. Postaraj się określić swoje cele, aby lepiej wiedzieć, jakiego rodzaju stanowisko pracy szukasz i jakiego rodzaju firmy odpowiadają twoim preferencjom i kompetencjom.
2. Przejrzyj swoje CV i portfolio, aby zobaczyć, jakie masz doświadczenie, umiejętności i cechy. Przypomnij sobie bardziej szczegółowe informacje, na przykład skończone kursy lub nabyte umiejętności.
3. Przeglądaj ogłoszenia o pracę. Jeśli znajdziesz coś interesującego, przeczytaj dokładnie wymagania i jeśli pasuje do twojej profilu, przygotuj list motywacyjny.
4. Poszukaj nowych firm, które oferują stanowiska pracy, która Cię interesuje. W sieci możesz szukać informacji na temat interesujących Cię branż, firm i stanowisk, a także wysyłać swoje CV i list motywacyjny bezpośrednio do pracodawców.
5. Nawiąż kontakt z ludźmi z Twojej branży i uczestnicz w spotkaniach lub konferencjach branżowych, aby zwiększyć swoją sieć kontaktów i pokazać obecnym i potencjalnym pracodawcom swoje umiejętności.
6. Bądź aktywny/a na platformach mediów społecznościowych, które często bywają wykorzystywane przez pracodawców do rekrutowania pracowników.

Nie wiem co robić w życiu, co wybrać jako przyszłość

Nikt nie może Ci powiedzieć, co dokładnie masz robić w życiu. Postaraj się ocenić, co naprawdę Cię interesuje. Możesz to robić poprzez przeprowadzenie jakiegoś rodzaju researchu, w tym przejrzenie różnych zawodów, zapoznanie się z portfolio osób zawodowo zaangażowanych w dane zajęcia czy omówienie z rodzicami czy znajomymi swoich planów i odczuć. Możesz też uzyskać wskazówki od specjalistów w dziedzinie wyboru kariery, którzy dokładnie przyjrzą Twoim umiejętnościom, sytuacji gospodarczej oraz oczekiwaniom i zasugerują sposoby, jak zbudować ścieżkę kariery, która satysfakcjonuje Cię w pełni. Poświęć czas na wprowadzanie w życie wszystkiego, co może Ci pomóc i naprowadzić Cię na najlepszy dla siebie sposób.

Co robić w wolnym czasie

W wolnym czasie można robić wiele różnych rzeczy. Można uprawiać sport, czytać książki, chodzić na spacery lub do kina, robić DIY, uczyć się nowych rzeczy, spotykać się z przyjaciółmi, gotować, degustować wino, komponować muzykę itd.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej