Cashback -co to jest? Na czym polega usługa cashback?

Działalność nierejestrowana -kiedy nie musisz rejestrować działalności gospodarczej?
15 czerwca, 2022
Kanban – czym jest i jak go najlepiej wykorzystać
20 czerwca, 2022

Cashback -co to jest? Na czym polega usługa cashback?

Cashback

Na czym polega cashback?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się cashback co to jest wyjaśnimy w tym artykule. Można śmiało powiedzieć, że rynek wypłat gotówkowych na całym świecie został zrewolucjonizowany wprowadzeniem usługi cashback.

Tak naprawdę dopiero od niedawna taka opcja jest dostępna w Polsce.

Czym jest cashback?

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w Stanach Zjednoczonych już na początku XX wieku pojawiły się transakcje przy użyciu karty płatniczej. Niedługo potem karty płatnicze opanowały świat, ponieważ zostały zmodyfikowane i ulepszone. Dokonując tylko płatności bezgotówkowych oszczędzamy mnóstwo czasu.

Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli.

Cashback to możliwość, którą oferują bankierzy oraz terminale płatnicze.

Jest to usługa, która umożliwia tak zwaną sklepową wypłatę. Podczas transakcji kartą można wypłacić środki w ramach opcji cashback. Warto mieć na uwadze, że zasada działania jest bardzo zbliżona do klasycznego bankomatu. Obecnie większość banków oferuje wypłatę gotówki, więc jest to bardzo duża oszczędność czasu. Pieniądze można wypłacić w hotelu, na stacji benzynowej, a nawet w sklepie.

W 2006 roku usługa cashback została wprowadzona w Polsce. Na początku zdecydowały się na nią tylko największe banki. Wśród polskich użytkowników cashback wzbudzał bardzo duże zainteresowanie.

Z pewnością przyczyniła się do tego mała ilość bankomatów. W tamtych latach dostępność do bankomatów była niestety mocno utrudniona. W skali całej Polski było ich wtedy zaledwie 10 tysięcy. Zdecydowanie większą swobodę dzięki usłudze cashback zyskali klienci indywidualni banków.

Podczas robienia codziennych zakupów mogli dokonywać drobnej wypłaty gotówki. Warto dodać, że bardzo proste jest korzystanie z usługi cashback. Można z tego korzystać na stacjach benzynowych, a także w popularnych sklepach spożywczych oraz marketach.

Obsługa nie jest skomplikowana, więc nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie z tym poradzić. Trzeba jednak spełnić jeden warunek, a mianowicie użyć karty płatniczej do zrealizowania płatności. Żadna dodatkowa aktywacja nie jest już potrzebna, a sama usługa jest całkowicie darmowa.

Jak skorzystać z opcji cashback?

W większości banków całkowicie wystarczająca jest aktywacja karty, żeby skorzystać z opcji cashback. Zgłoszenie chęci wypłaty gotówki przed dokonaniem płatności jest jedyną rzeczą, którą musi zrobić konsument, żeby wykorzystać cashback.

Wystarczy poinformować sprzedawcę o zamiarze wypłaty gotówki. Następnie trzeba mu podać kwotę wypłaty i to wszystko. Nie ma też żadnego limitu zakupów, dlatego można zakupić dowolną ilość rzeczy.

Mogą to być nawet zakupy za złotówkę, a opcja cashback i tak będzie działać prawidłowo. Warto dodać, że do rachunku za zakupy zostanie doliczona kwota, którą zamierzasz wypłacić w ramach tej usługi.

Na koniec trzeba jeszcze zapłacić przy użyciu karty płatniczej, czyli wszystko wygląda tak samo jak normalnie.

Potem powinieneś otrzymać wydruk, który potwierdza wypłatę gotówki cashback, a także paragon. Lepiej zatrzymać te dokumenty, gdyby kiedyś zaszła potrzeba zgłoszenia reklamacji.

Kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, jeśli chodzi o usługę cashback. Można śmiało powiedzieć, że cashback jest całkowicie bezpieczny, jednak nigdy nie ma 100% gwarancji.

Złodzieje i hackerzy są bardzo sprytni i znają różne metody, które pomagają oszukać system. Dlatego też nie ma pewności, że korzystając z bankomatów nie zostaniesz okradziony.

Potwierdzenie wypłaty

Przy opcji cashback każda transakcja musi zostać potwierdzona kodem PIN. W innym wypadku nie dojdzie do realizacji transakcji. Kod PIN z reguły nie jest znany osobom, które nielegalnie weszły w posiadanie naszej karty płatniczej. Nie można tu też mówić o działaniach ze strony banku lub sklepu.

Z reguły osoba wypłacająca pieniądze musi się też podpisać na wydruku, który jest potwierdzeniem wypłaty. To wszystko sprawia, że ryzyko jest naprawdę bardzo małe. Usługa cashback ma być przede wszystkim udogodnieniem dla klientów.

Nie muszą się oni martwić lokalizacją najbliższego bankomatu, ponieważ w każdym sklepie mogą wypłacić gotówkę. Co więcej nie musi to być nawet sklep, wystarczy stacja benzynowa lub hotel.

Takie punkty znajdują się raczej w każdej miejscowości. Wiele osób zastanawia się także, czy cashback jest darmowy. Warto jasno podkreślić, że sklepy nie pobierają żadnej prowizji za wykonanie usługi, a wypłata jest całkowicie bezpłatna. Można się jednak zdarzyć, że drobną opłatę pobiera bank. Wszystko jest uzależnione od rodzaju konta w danej placówce. Jednak takie rozwiązanie i tak jest opłacalne, ponieważ prowizja za skorzystanie z bankomatu konkurencji jest z reguły wyższa.

Należy pamiętać, że żadne odgórne przepisy nie regulują wysokości prowizji i zależy to jedynie od polityki banku. Możliwość wygodnego dostępu do gotówki w każdej chwili jest największą zaletą usługi cashback. Nie trzeba tracić czasu na poszukiwania bankomatu odpowiedniego dla swojego banku. Jest to duża oszczędność czasu oraz pieniędzy.

O co chodzi z cashback?

Cashbackiem nazywa się zarówno usługę bankową, która polega na wypłacie gotówki w chwili kiedy płacimy kartą za zakupy w sklepie, jak i obecnie znacznie częściej zwrot pewnych środków i części wydatków za transakcje bezgotówkowe dokonane kartą.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Cashback -co to jest? Na czym polega usługa cashback? 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport