Brak pieniędzy. Jak sobie z nim radzić

Porażka
Porażka. Jak sobie z nią radzić (zmienić niepowodzenia w sukces)
17 sierpnia, 2021
Mindfulness ćwiczenia
Mindfulness ćwiczenia. Trening uważności i medytacja dla spokojnego życia
17 sierpnia, 2021

Brak pieniędzy. Jak sobie z nim radzić

Brak pieniędzy
Brak pieniędzy

Dla wielu ludzi obawy finansowe są zawsze obecne, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewność dzisiejszej gospodarki. Chociaż zamartwianie się nie rozwiązuje zbyt wiele, posiadanie planu radzenia sobie z wyzwaniami finansowymi może pomóc złagodzić ten stres. Brak pieniędzy to nie koniec świata.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Ponadto korzyści pieniężne wynikające z radzenia sobie z problemami finansowymi — opłacanie rachunków, większe oszczędzanie, spłacanie drogich długów — mogą pomóc w poprawie ogólnych perspektyw.

Oto kilka sugestii, jak zmniejszyć stres związany z pieniędzmi i zmotywować się do przejęcia kontroli nad swoimi finansami:

Określ, co wymaga największej uwagi

Zapisz swoje trzy największe wyzwania finansowe, abyś wiedział, z czym się mierzysz. Niezależnie od tego, czy chodzi o opłacanie comiesięcznych rachunków, zmniejszanie zadłużenia karty kredytowej, czy oszczędzanie na emeryturę, ważne jest, aby skupić się na głównych źródłach niepokoju finansowego. (krótka lista może pomóc Ci poczuć się mniej przytłoczonym).

Staraj się być pozytywnym

Twój sposób myślenia może pomóc Ci zachować motywację do rozwiązywania problemów finansowych. Zamiast ugrzęznąć w myślach o tym, że nigdy możesz nie wyjść z długów, wyobraź sobie, jak maleje stres, w miarę jak Twoje zadłużenie staje się coraz mniejsze. Ważne jest, aby uwierzyć, że możesz to zrobić.

Bądź realistą

Określ, co możesz rozsądnie osiągnąć, a następnie poświęć się realizacji każdego miesiąca. Złóż sobie obietnicę: „Każdego miesiąca będę wydawać mniej i odkładam różnicę na spłatę moich zobowiązań, aby moje saldo spadło o co najmniej 200 PLN”. Tak jak gwałtowna dieta lub nowy intensywny trening może prowadzić do wypalenia, tak Ty nie chcesz wyznaczać zbyt ambitnych celów finansowych, z których możesz zrezygnować w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Wykorzystaj w pełni swoje dochody

Przekonanie, że po prostu nie masz wystarczająco dużo pieniędzy na realizację swoich celów, może powstrzymać Cię od radzenia sobie z problemami finansowymi. Postaraj się skoncentrować na maksymalnym wykorzystaniu posiadanych dochodów, mądrze wydając. Możesz również rozważyć użycie kalkulatora, aby sprawdzić, ile czasu może zająć Ci osiągnięcie celu oszczędności.

Małe kroki są kluczowe

Możesz nie być w stanie obniżyć jednego wydatku o 500 PLN, ale możesz określić pięć miesięcznych wydatków, które możesz zmniejszyć o 100 PLN. Trzymanie się budżetu nie zawsze jest łatwe i mogą zdarzyć się dni, kiedy twoja determinacja słabnie. Jeśli tak się stanie, przypomnij sobie, ile musisz zyskać, żeby osiągając swoje cele. Następnie zbadaj swoje wzorce wydatków, aby zobaczyć, dlaczego wydałeś zbyt dużo. Być może będziesz musiał zmienić budżet lub swoje zachowanie — jeśli nie możesz wejść do sklepów sportowych bez kupowania czegoś, przestań je odwiedzać.

Bądź szczery

Opieranie się na swoich związkach może pomóc Ci utrzymać się na dobrej drodze. Każde trudne zadanie staje się łatwiejsze dzięki wsparciu przyjaciół i rodziny, więc podziel się swoimi celami. Nie ma nikogo lepszego, kto by cię pociągał do odpowiedzialności i przypominał, dla czego się poświęcasz, niż ci, których kochasz, ufasz i szanujesz.

Brak pieniędzy

Ubóstwo to problem wielowymiarowy. Musisz zdroworozsądkowo podchodzić do tematu.

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej.
Zapisz się na newsletter.

Zapisz się i otrzymuj ciekawe informacje!