Pomysł na Własny Biznes. Kiedy otworzyć i założyć własną firmę a kiedy NIE?

prawo przyciągania sekret
Prawo Przyciągania. Jak na prawdę działa (sekret, Joe Vitale, Joseph Murphy, Diana Palmer, afirmacja)
18 października, 2021
sukces życiowy sukces
Sukces życiowy (edukacyjny, zawodowy, społeczny)
19 października, 2021

Pomysł na Własny Biznes. Kiedy otworzyć i założyć własną firmę a kiedy NIE?

własny biznes

Transkrypt filmu pt. Własny Biznes:

Posłuchaj mnie. Nie zakładaj firmy, dopóki tego nie obejrzysz. Widzisz ludzi w mediach społecznościowych, na Instagramie, na Facebooku. Widzisz styl życia odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy. Widzisz samochód, którym jeżdżą, oni jeżdżą ferrari lub porsche lub widzisz miejsca na wakacje, widzisz ich dom, i widzisz ich życie i mówisz do siebie. Ja też tego chcę, więc co zrobię, założę biznes taki jak oni. Czy jesteś gotowy, czy wiesz, czy jesteś gotowy na bycie przedsiębiorcą? Oto pięć sygnałów ostrzegawczych, że możesz nie być jeszcze gotowy do prowadzenia biznesu.

własny biznes

Pomysł na biznes

Po pierwsze, nie zakładaj firmy, jeśli nie masz pieniędzy. Zgadza się, dobrze mnie usłyszałeś. Nie zakładaj firmy, jeśli nie masz pieniędzy. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, na życie to nie zakładaj firmy. Czemu? Ponieważ biznes potrzebuje czasu, aby dojrzeć i wygenerować zysk. Jeśli myślisz, że założysz firmę i będziesz zarabiać w ciągu najbliższych dwóch tygodni, czterech tygodni, miesiąca, to jest to zła mentalność. To jest mentalność pracownika, bo jako pracownik dostajesz wypłatę co miesiąc. Jako przedsiębiorca nie masz takiego luksusu. Po prostu tak się nie dzieje.

Może ci to zająć sześć miesięcy, może zająć ci rok, może ci zająć dwa lata. Większość właścicieli firm nie osiąga zysku przez wiele, wiele, wiele lat. W międzyczasie, co zamierzasz zrobić? Nadal musisz jeść, prawda? Nadal musisz płacić rachunki. Jeśli nie masz teraz absolutnie żadnych pieniędzy, co robisz? Musisz u kogoś pracować. Nie zakładaj firmy, ponieważ biznes wymaga czasu, wysiłku i pieniędzy, aby się rozwijać. Zawsze mówię, najpierw zadbaj o swoje potrzeby związane z przepływem gotówki, zanim zaczniesz martwić się budowaniem imperium. Zadbaj najpierw o swoje dochody.

Pomysł na firmę

Serio, zobacz: ZUS, księgowość, promocja w internecie, to tylko niektóre z podstawowych wydatków które poniesiesz regularnie co miesiąc jeśli zaczniesz jakiś biznes usługowy u siebie w domu i posiadasz już niezbędny sprzęt, telefon, komputer itp. Jeśli chcesz otworzyć biznes stacjonarny albo produkcyjny to dolicz do tego lokal, pracowników, sprzęt, maszyny. Ja wiem że Ty „jesteś inny, wyjątkowy i Tobie na pewno się uda”, ale posłuchaj kogoś z doświadczeniem. Przerobiłem masę początkujących przedsiębiorców napompowanych motywacyjnymi gadkami w internecie. Tylko że statystyki nie kłamią. Liczby nie kłamią. Wg Urzędu statystycznego ponad 90% firm bankrutuje w pierwszym roku działalności.

Druga ważna kwestia. Nie zakładaj firmy, jeśli nie rozumiesz branży. Zawsze zadaję to pytanie przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności gospodarczej i właśnie teraz pytam, dlaczego i dlaczego teraz? Jeśli twoja odpowiedź brzmi, „och, chcę tylko zarobić trochę pieniędzy”, przegrasz. Dlaczego ty i dlaczego teraz? Co kwalifikuje cię do przebywania w tej przestrzeni teraz? Nie to, co właśnie widziałeś na Facebooku. „Och, to brzmi jak dobry pomysł- ktoś zrobił fajną reklamę na dropshipping czy mlm”. „Ta osoba, ten facet zarabia na tym tyle pieniędzy, że ja też powinienem w to wskoczyć”.

Nie. Dlaczego ty i dlaczego teraz? Aby zarabiać w dowolnej branży, musisz ją zrozumieć. Jeśli nie znasz branży, najpierw musisz poznać branżę. Powiedzmy, że chcesz otworzyć restaurację. Nie mówię, że to dobry, albo zły pomysł, ale powiedzmy, że chcesz otworzyć restaurację. Cóż, czy to dobry pomysł, aby po prostu iść do pracy w restauracji, zobaczyć, jak wygląda codzienna praca, jak to jest pracować w restauracji, zanim otworzysz własną? Musisz więc znać swoją branżę.

Własny Biznes?

Znak ostrzegawczy numer trzy, nie rozpoczynaj działalności, jeśli nie masz wytrzymałości. Mam na myśli mentalną wytrzymałość na znoszenie bólu. Wspaniale obrazuje to scena z Rockiego, kiedy stallone mówi że nie liczy się to jak mocno uderzasz, ale jak szybko możesz się otrząsnąć po uderzeniu od życia i iść dalej, bo nic nie wali tak mocno jak życie. Więc jeśli nie masz wyrobionej jeszcze odporności psychicznej to nie porywaj się na głęboką wodę bo biznes dokłada tylko problemów.

Jaką cenę jesteś w stanie zapłacić, aby osiągnąć sukces w budowaniu swojego biznesu? Mógłbym ci powiedzieć, że każdy znany mi przedsiębiorca odnoszący sukcesy, prawie wszyscy odczuwają ból przez długi czas, zanim osiągną choćby odrobinę sukcesu. Każdy chce rozmawiać o efektownej stronie przedsiębiorczości. Nikt nie chce rozmawiać o ciemnej stronie.

Czy możesz wytrzymać ból przez długi czas? Noce, w które nie możesz spać, noce, w których nie wiesz, jak spłacić zaciągnięty kredyt, jak znaleźć kolejnych klientów, co zrobić z pracownikiem który nie pracuje wystarczająco dobrze ale wiesz że ma dzieci na utrzymaniu i nie chcesz go zwalniać. Dobrze się z tym czujesz? Mając tę ​​odpowiedzialność, prawdziwą, ciężką odpowiedzialność na swoim ramieniu.

Pomysł na biznes

Znak ostrzegawczy numer cztery. To znaczy, nie zakładaj firmy, jeśli chcesz mieć więcej wolnego czasu. Zgadza się. Wiele osób myśli ze mogą rzucić swoją pracę od 9 do 5 pięć dni w tygodniu i jak otworzą biznes i będą na swoim to będą mieli więcej czasu. „Teraz będę przedsiębiorcą, będę właścicielem biznesu, teraz będę miał wolność”. Bzdura, jeśli tak myślisz to śnisz. Możesz mieć taką wolność po przepracowaniu wielu lat, może dekady, wtedy będziesz miał trochę wolności.

Przez pierwsze pięć, dziesięć lat zapomnij, okej. Po pierwsze, zarabiasz na końcu. Płacisz wszystkim innym, zanim zapłacisz sobie. Więc jeśli myślisz, że szybko się wzbogacisz, nie. Kiedy prowadzisz własny biznes, nie ma dziewiątej do piątej. Będziesz pracować nawet w niedziele. Skomentuj poniżej, jeśli jesteś właścicielem firmy, jeśli jesteś przedsiębiorcą. Jeśli się ze mną zgadzasz, skomentuj poniżej. Obudźmy ludzi. Daj im znać. Nie ma dziewiątej do piątej. Jest 24/7.

Własny biznes 24/7

Kiedy bierzesz wolne, tak naprawdę nie masz wolnego. Wiesz o czym mówię. Myślisz o swoim biznesie, myślisz o tym, jak zdobyć więcej klientów, myślisz o swoim zespole, myślisz o swoich pracownikach, myślisz o problemach z przepływem gotówki, które masz. Nie dostaniesz więcej czasu, bo na początku, jeśli nie masz tych konkretnych umiejętności, krzywa uczenia się jest bardzo powolna. Potrzeba kilku lat, aby wyczuć, spróbować i dowiedzieć się, co działa w twoim biznesie, złamać kod, na bycie zyskownym.

A stamtąd do rozwoju jest jeszcze długa, długa droga. Zapomnij o dziewiątej do piątej. Zapomnij o pięciu dniach w tygodniu. To siedem dni, 24/7. To jest życie przedsiębiorcy. A jeśli tego nie kochasz i jeśli nie masz tego we krwi i tak bardzo tego pragniesz, nie zrobisz tego, co trzeba, nie zrobisz tych poświęceń, bo to jest cholernie trudne.

Znak ostrzegawczy numer pięć, a to oznacza… ​​nie rozpoczynaj działalności, jeśli nie wiesz, jak zamykać sprzedaż i transakcje, kropka. Nie obchodzi mnie, co robisz.

Chcesz zdobyć klientów, wręcz musisz. Chcesz lepszych warunków finansowania, musisz umieć zamykać. Chcesz lepszych sprzedawców, musisz wiedzieć czy umieją dobrze zamykać.

Chcesz, aby partnerzy pomogli Ci promować Twój biznes, musisz ich do tego przekonać. Jeśli nie masz możliwości zamykania transakcji, sprzedaży, czy przekonywania kogokolwiek w dowolnym momencie, jeśli nie masz tej mentalności zamykania i nie masz umiejętności zamykania, to nie masz kwalifikacji do prowadzenia biznesu, kropka. Nie obchodzi mnie, co robisz, nie obchodzi mnie, w jakiej branży jesteś, nie obchodzi mnie, jakie produkty lub usługi sprzedajesz, musisz być w stanie zamknąć.

Oto pięć najważniejszych znaków ostrzegawczych. A więc… po tym wszystkim, jak mówisz, „wiesz co, nadal tego chcę, jestem gotów zapłacić cenę,” to dodaj ten kanał do ulubionych. Kliknij subskrybuj i dzwoneczek żeby youtube dawał Ci wartościowy content a nie kotki czy inne pierdoły które zabierają ci czas. Nauczę cię umiejętności których potrzebujesz, aby biznes odniósł sukces.

Gotowy na Własny Biznes?

Pomysł na Własny Biznes. Kiedy otworzyć i założyć własną firmę a kiedy NIE?

Dobry pomysł na biznes może sprawdzić czy masz w sobie iskrę przedsiębiorcy. Franczyza, dotacja, a może jednoosobowy biznes online? Opcji jest wiele, pamiętaj, że m.in. aby rozpocząć działalność potrzebujesz dochodowy biznesplan. Rejestracja dopiero rozpoczyna prawdziwą zabawę jaką jest prowadzenie działalności. Masz pomysł na firmę? Podziel się nim z innymi w komentarzu, a my damy Tobie darmową konsultację.

Dobry pomysł na biznes online

Twoje zadanie to stworzyć przychód materializując swój pomysł. Jeśli potrzebujesz pomocy to zapraszam na konsultacje.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

2 Comments

  1. bfs pisze:

    Świetne spojrzenie na sprawę, ile razy jest tak, że wydaje nam się, że wpadamy na świetny pomysł a potem okazuje się, że nie jest jednak aż tak świetny.

  2. Marcin VD pisze:

    Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport