W co inwestują bogaci (inwestycyjny poradnik bogatego ojca)

sukces życiowy sukces
Sukces życiowy (edukacyjny, zawodowy, społeczny)
19 października, 2021
7 znaków że sukces jest dla Ciebie
22 października, 2021

W co inwestują bogaci (inwestycyjny poradnik bogatego ojca)

W co inwestują bogaci

W co inwestują bogaci

Jaka jest ta jedna rzecz, którą kupują bogaci ludzie, a czego nie kupują biedni i klasa średnia? Widzisz to na Instagramie, na Facebooku, a czasem na YouTube, widzisz, jak bogaci ludzie mają te… ładne zegarki i jeżdżą porsche, Ferrari, wiesz, Rollsem. Mieszkają w luksusowych hotelach. Mają ogromne domy. I wszystkie te rzeczy, które kupują. I to właśnie ludzie widzą u bogatych ludzi, to właśnie oni mają. Ale to nie jest to, co ich tam doprowadziło, prawda? Więc co właściwie kupują? Bogaci, jedną rzeczą, którą zawsze kupują, jest to, że nabywają AKTYWA czyli coś czego nie kupują biedni i klasa średnia.

Czym są aktywa? Mówię o aktywach generujących dochód. Zasoby, które zarabiają. Aktywa, które przyniosą im pieniądze. Na przykład może to być nieruchomość. To może być budynek mieszkalny. To może być firma. To mogą być zapasy. Kruszce, działki budowlane. Jakiekolwiek aktywa, inwestycje, które „zapraszają” pieniądze do kieszeni. A co kupują biedni i średnia klasa.

Co kupują? Kupują zobowiązania. Większość klasy średniej kupuje pasywa, jak na przykład zbyt drogie auto w stosunku do dochodów. Uważają to za atut. W przeciwieństwie do aktywów, zobowiązanie Ciebie zjada, zabiera ci pieniądze podczas snu. Patrzysz na biedną klasę średnią, patrzysz na ich sprawozdania finansowe, bardzo często mają bardzo mało aktywów lub nie mają ich wcale, mają zerowe aktywa i mają dużo zobowiązań, swój dom, samochód i tak dalej. Ale mają bardzo mało atutów.

Bogaci ludzie najpierw kupują aktywa. Wtedy majątek kupuje nasze luksusy. Na luksus można sobie pozwolić dopiero jak zarobią na niego nasze aktywa. Podam ci doskonały przykład. Zamiast zadawać sobie pytanie, w stylu „Nie stać mnie na to, to jest zbyt drogie”, nie tak myślimy. To bardzo niski poziom ubogiej mentalności osoby. „Nie stać mnie na to.”

W co inwestują bogaci (inwestycyjny poradnik bogatego ojca) 1

W co inwestują bogaci ludzie

Dobrze? Bogaci ludzie, zadajemy pytanie, nie tylko jak mnie na to stać, ale jak mogę zarobić na tym pieniądze? Jak mogę sprawić, by to zarobiło pieniądze? Więc zamiast myśleć, powiedzmy o samochodzie, żebym mógł po prostu kupić sobie porsche, myśleć o tym w każdej chwili, myślę najpierw co kupić żeby- po pierwsze kiedy inflacja jest wysoka a gospodarka zachować wartość moich pieniędzy, po drugie kiedy mamy prosperity żeby zarabiać pasywnie lub „pólpasywnie” czyli z małym nakładem czasu.

Czyli mówisz sobie „OK, zamiast po prostu kupować” zobowiązanie, najpierw muszę kupić zasób. „Więc muszę kupić aktywa”.

To jest różnica. Kupujemy ładne rzeczy. Kupujemy najładniejsze rzeczy. Różnica polega na tym, że nie chcemy używać własnych pieniędzy. Najpierw kupujemy aktywa, najpierw inwestujemy, najpierw kupujemy inwestycje, potem kupujemy pasywa. Definicja bogatych ludzi jest prosta. Bogaci ludzie, jesteśmy przedsiębiorcami, którzy inwestują.

Powiem to jeszcze raz. Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy inwestują. Nawet jeśli jesteś właścicielem firmy, zamiast tylko kupować rzeczy dla swojej firmy, najpierw zarabiaj na swojej firmie. A potem możesz zainwestować. Jest to więc jedyna rzecz, którą kupują bogaci, a której biedni i klasa średnia nie kupują. Pozwól, że dam ci jeszcze jedną wskazówkę. Jest jedna rzecz, którą też kupujemy, czego biedni i średnia klasa nie. Oznacza to, że bogaci kupują czas, biedni sprzedają czas.

Bogaci kupują czas, biedni sprzedają czas. Ludzie którzy borykają się z problemami finansowymi otrzymują wynagrodzenie w oparciu o swój czas. „Ile godzin dostaję, ile godzin pracuję, ile dostaję za godzinę lub ile dostaję za miesiąc lub co dwa tygodnie, tak myśli większość ludzi”. Bogaci ludzie nie robimy tego, kupujemy czas. Kupujemy czas, bo czasu to jedyna rzecz, której nie można zastąpić.

Ta sekunda, w której oglądasz mój film, minęła. W tej chwili, w której oglądasz ten film, ta minuta minęła. Nie możesz tego zastąpić, ja nie mogę tego zastąpić. Nie mogę tego zastąpić. Klient jest do wymiany. Pieniądze są wymienne. Nie mogę tworzyć, produkować więcej czasu. Pieniądze Zawsze mogę zarobić jeśli mam czas. Jeśli zabraknie mi czasu, nie mogę tego zrobić. Dlatego czas dla bogatych ludzi jest najcenniejszym towarem. Dlatego, nienawidzę, kiedy ludzie marnują mój czas.

To gorsze niż okradanie mnie. To gorsze niż kradzież pieniędzy. Bo pieniądze zawsze mogę odzyskać. Minutę, którą marnuję, nie mogę jej odzyskać. A jeśli mądrze wykorzystam czas, mógłbym go wykorzystać do zarobienia dużych pieniędzy. Dlatego kupujemy czas, kupujemy talenty, kupujemy ludzi, którzy mogą nam pomóc, kupujemy ludzi, którzy mogą zaoszczędzić czas.

Krótka historia, kiedy odwiedziłem całkiem odnoszącego sukcesy dyrektora generalnego. Firma produkująca maszyny, siedziba pod Warszawą. Zaczynali w latach 90 i było świetnie. W swoim prime zarabiali około 20-30 milionów rocznie.

Od paru lat natomiast praktycznie jechali na stracie. Właściciel mimo że miał pozatrudnianych menedżerów i dyrektorów to i tak zawsze chciał podejmować ostateczne decyzje.

Podczas audytu który przeprowadzałem natknąłem się na masę patologicznych sytuacji. Rozmawiałem z Panią z działu marketing, ich strona wyglądała jakby była zrobiona na początku lat 2000, czyli to taka strona www, że jak na nią wchodzisz to się zastanawiasz czy ta firma jeszcze w ogóle istnieje.

A dlaczego tak, bo od 2 lat włascicel nie miał czasu żeby wypełnić brief do nowej strony i marketing nie mógł ruszyć. Istna patologia. W tym czasie właściciel chodził na produkcji i pomagał monterom. Jak to mówił „bo ja to lubię i to robiłem od początku kiedy otworzyłem firmę”. Okej, fajnie, rób w życiu to co lubisz, ale nie mów że wszystkie decyzje musisz podejmować samemu w całej firmie a nie masz na to czasu i wszyscy są zblokowani.

Kiedyś było inaczej, jechaliście na targi i przywoziliście 3-4 klientów na maszyny za kilka milionów i było fajnie. Ale widzisz że teraz juz któryś rok jesteś na stracie, a nawet ani razu nie robiliście reklam w google czy na fejsie.

Nie mogłem w to uwierzyć. To nie ma sensu. Kiedy z nim rozmawiam, sprawiałem mu trudności, prawda? To jedno ze słów, których musisz się nauczyć, ROI. Myślimy w kategoriach zwrotu z inwestycji. Twój majątek, Twoja odpowiedzialność, ale myślimy również w kategoriach zwrotu z zainwestowanego czasu. Zwrot, zwrot z zainwestowanego czasu. Więc wiem, że jeśli spędzę dwie godziny na oglądaniu netflixa, ten film nie kosztuje mnie po prostu 20, 30, 40 złotych. Ten film kosztuje mnie kilka tysięcy obrotu w mojej firmie.

Jak każdy lubię oglądać filmy , ale tego nie robię. Wiem też realistycznie, że to nie jest coś za 30 złotych. Gdybym codziennie oglądał netflixa, to kosztowało mnie to dziesiątki tysięcy miesięcznie. Więc muszę zadać sobie pytanie: „OK, to ucieczka, to doświadczenie, czy to jest warte takich pieniędzy?” A kiedy myślisz o tym w ten sposób, wiesz co?

Będziesz bardziej obecny. Więc żarty na bok, to jest to. Musisz myśleć o tym w ten sposób, jak cenisz swój czas. Więc to właśnie robią bogaci ludzie, bogaci kupują czas. Jeśli nie cenisz swojego czasu, nie odniesiesz sukcesu.

Musisz cenić swój czas. Jak zarządzasz swoim czasem, jak inwestujesz swój czas, Twoja najcenniejsza inwestycja, jaką masz. Więc proszę bardzo, to właśnie kupują bogaci, to jedyna rzecz, którą kupują, której nie kupują biedni i klasa średnia. Nie patrz tylko na to, co mają, na ich fantazyjny samochód. Bo jak coś zarobisz to zaraz roztrwonisz.

I wydajesz swoje pieniądze. Tracisz wydając te pieniądze, które czynią cię bogatym. To sprawia, że ​​jesteś cholernie biedny. To nie czyni cię bogatym. Widzisz tylko powierzchnię, widzisz wynik, nie patrzysz na ten pieprzony proces.

Zobacz, jak się wzbogacili. Najpierw kupują aktywa. Zanim kupią swój wymyślny zegarek, kupują inwestycję. Inwestycja przynosi im pieniądze, a potem kupują fantazyjny zegarek. Ale nie chcesz tego robić, nagle zarabiasz trochę pieniędzy, bo jesteś tak cholernie niepewny, masz duże, piepszone ego, chcesz pokazać światu, chcesz pokazać swojej rodzinie, że jesteś Don Vito, czego to Ty nie masz.

Chcesz wyglądać na bogatego, a nie być bogatym. Kupujesz ten pierdolony zegarek i wiesz co? Nosisz ten zegarek i myślałeś, że to zrobiłeś. Wszyscy myśleli, że to zrobiłeś. Nie zrobiłeś tego, po prostu stałeś się biedniejszy. Nie to czyni cię bogatym. Ale jeśli potrafisz mieć samodyscyplinę i samokontrolę i powiedzieć, że …”wiesz, co najpierw kupię aktywa”, kiedy już to kupisz możesz kupić wszystkie pieprzone luksusy, jakich chcesz . Twoje aktywa za to płacą.

Czas na podsumowanie tego w co inwestują bogaci ludzie…

W Co Inwestują Bogaci, a Biedni i Klasa Średnia Nie [co kupują bogaci i biedni]

Inwestycje cię karmią. Zarabia pieniądze. To jest różnica. Więc pomyśl o tym. Nie patrz tylko na: „Och, chcę tego lub tego”. Miłą rzeczą jest wynik, który jest kolejnym krokiem. Najpierw musisz zbudować portfolio, nie miałem fajnych rzeczy przez pierwsze wiele lat mojego życia. A ludzie patrzą, patrzą na to, gdzie jesteś dzisiaj, ale nie patrzą na to, skąd pochodzisz.

Zastanów się nad tym. Skomentuj poniżej, podziel się ze mną jedną rzeczą, którą według ciebie kupują biedni i średnia klasa, jestem ciekawa, aby usłyszeć twoje przemyślenia. Co ludzie, których widzisz, biedni i klasa średnia kupują.

Podziel się z nami, podziel się ze mną. W przygotowaniu mamy też wiele kolejnych ciekawych filmów o biznesie, sporcie i biohackingu. O tym jest mój kanał, to jest moje życie, to jest to, co robię.

Bogaci inwestują w swój majątek

Jako inwestor co wybierasz aby zredukować swoje ryzyko inwestycyjne?


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport