Urok osobisty i atrakcyjność. Co mówi psychologia o tym jak oczarować innych (afirmacja)

W co inwestują bogaci
W co inwestują bogaci (inwestycyjny poradnik bogatego ojca)
24 stycznia, 2023
analiza fmea definicja
FMEA. Metoda, analiza przyczyn i skutków, przykłady i tabela [failure mode and effects analysis]
24 stycznia, 2023

Urok osobisty i atrakcyjność. Co mówi psychologia o tym jak oczarować innych (afirmacja)

Urok osobisty
Urok osobisty i atrakcyjność. Co mówi psychologia o tym jak oczarować innych (afirmacja) 1

Czarujący ludzie mają tendencję do przepychania się przez życie z lekkim krokiem, bez wysiłku, który przyciąga i zachwyca ludzi w każdej sytuacji społecznej. I możesz założyć, że jest to wrodzony dar — albo go masz, albo nie — ale faktem jest, że, jak wszystko inne, posiadanie czarującego nastawienia jest umiejętnością. Co oznacza, że można się tego nauczyć, ćwiczyć i doskonalić.

Tak, jeśli chcesz być bardziej towarzyski, bardziej przystępny lub ogólnie bardziej przyjazny, będziesz musiał wrócić do szkoły – choć z błogością, nie dosłownie. Mając to na uwadze, zebraliśmy te łatwe do opanowania wskazówki i triki, które z pewnością zbiją z nóg każdego. Potraktuj to jako swoją klasę mistrzowską – jako kurs w czarowaniu ludzi.

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Obserwuj żeby zyskać moc uroku

Nie ma nic gorszego niż siedzenie z kimś w niewygodnej ciszy i szybkie przeglądanie w głowie wszystkich form small talku, decydowanie, która akurat teraz najbardziej pasuje. Zamiast bezczynnych pogawędek, ucz się od innych ludzi, wybierając jedną pozytywną obserwację na temat osoby, z którą próbujesz porozmawiać. Mówiąc „Kocham twoje buty. Skąd je masz?” zyskasz o wiele niż „Więc mamy ładną pogodę…”

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Kontakt wzrokowy poprawia urok osobisty

Jeśli naprawdę chcesz podkręcić swój urok osobisty, nawiąż kontakt wzrokowy. Niewiele rzeczy mówi „Słucham” bardziej niż bezpośredni kontakt wzrokowy. Ludzie którzy komunikują się poprzez bezpośredni kontakt wzrokowy, a nie odwracanie wzroku, bardziej cenili swojego rozmówcę. W rzeczywistości uczestnicy korzystający z kontaktu wzrokowego odkryli, że ich rozmówca był bardziej doświadczony społecznie i empatyczny – dwie cechy, które ostatecznie ich oczarowały.

Mów mniej, słuchaj więcej

Pozbądź się wszystkich codziennych rozrywek i po prostu słuchaj, co próbuje ci powiedzieć inna osoba. Kiedy ktoś opowiada historię, może być kuszące, aby wtrącić szczegóły twoich podobnych doświadczeń, ale może to wysłać sygnał do drugiej osoby, że ta rozmowa przynosi tylko tobie korzyści. Zamiast przerywać, pozwól im wypowiedzieć się, zanim wypowiesz jakiekolwiek komentarze. Ci, którzy skuteczniej słuchają rozmów, zdobywają pełne zaufanie osób ujawniających poufne informacje.

Pamiętaj imiona innych

Jeśli zapominanie imion jest problemem, z którym często się borykasz, być może nadszedł czas, aby zagrać w grę imion. Po pierwsze, jest całkowicie zrozumiałe, że po spotkaniu z tłumem pięciu lub więcej osób twój mózg zaczyna się wyłączać po tym, jak druga osoba się przedstawi. Kiedy po raz pierwszy przedstawiasz się komuś, powtórz jego imię, aby podkreślić, że przynajmniej zależy ci na tym, aby je zapamiętać. Jeśli chcesz zapamiętywać imiona lepiej to jest to jeden z modułów w moim kursie o szybkim zapamiętywaniu.

Współczucie

Podatność jest całkowicie ludzka — i jest czymś, co większość ludzi ukrywa za wszelką cenę — zwłaszcza w świecie korporacji. Wiele badań mówi o tym że Ci, którzy popełniają drobne błędy i się nimi nie przejmują są postrzegani jako bardziej czarujący. Jak się okazuje, nie ma nic bardziej czarującego niż pozwolenie, by twoja obrona upadła i przyznanie się do słabości w pewny sposób, który mówi, że twoje słabości cię nie kontrolują.

Szanuj swojego partnera

Jeśli nie traktujesz jedynej osoby na świecie, która kocha cię najbardziej z najwyższym szacunkiem i współczuciem, to zdecydowanie musisz ponownie ocenić kilka rzeczy w swoim życiu. Szanuj bliskich, a inni będą postrzegać Cię jako osobę miłą i współczującą, którą jesteś.

Zawsze szukaj punktów współnych

Następnym razem, gdy znajdziesz się w gorącej kłótni, cofnij się o krok i oceń uważniej sytuację. Bardziej ugodowi ludzie są postrzegani bardziej pozytywnie niż ci, którzy angażują się w kłótnie. Pod koniec dnia nie ma chyba nic bardziej niepotrzebnego niż wdawanie się w drobną kłótnię ze współpracownikiem. Aby uniknąć eskalacji, znajdź jakąś wspólną płaszczyznę. Zamiast kłócić się o różnice zdań, spróbuj znaleźć punkt, z którym oboje się zgadzacie.

Przyznawaj się do błędów

To proste — przyznaj się do swoich błędów. Kłamanie i unikanie sprawi, że będziesz wyglądać na słabszego dla innych. Co więcej, uświadomienie sobie, że każdy błąd i niepowodzenie jest częścią ciebie i powinno być w pełni przyjęte, może być naprawdę potężne samo w sobie. Nie tylko odnowi twoją pewność siebie, ale sprawi, że inni docenią twoją uczciwość.

Szanuj innych

Ta zasada dotyczy wszystkich spotkań z ludźmi z branży obsługi klienta – traktuj ich z szacunkiem. To w jaki sposób traktujesz kelnerów i kelnerki, może wiele powiedzieć o Twojej osobowości. Co więcej, twój partner będzie patrzył, jak traktujesz każdego pracownika obsługi klienta. Krzyczenie nie pogłębi jego chęci pomocy w znalezieniu tego, czego szukasz — a inni wokół ciebie będą postrzegać Cię tylko jako elitarnego palanta.

Uśmiechaj się do obcych

Przyjazne kiwnięcie głową i uśmiech mają duży wpływ na to, że nie jesteś tak pochłonięty własnym światem, że zapominasz o istnieniu innych ludzi. Co więcej, zaczniesz zauważać rzeczy związane z dojazdem do pracy lub nowym współpracownikiem, których nigdy wcześniej nie miałeś.

Przestań gapić się w telefon

Twój kanał na Instagramie przetrwa bez Twojego starannego nadzoru co pięć minut. Ta zasada odnosi się szczególnie do każdej sytuacji, która powinna przyciągnąć twoją całą uwagę — na przykład, gdy ktoś ci się zwierza lub ktoś pyta o radę w danej sprawie. Ta osoba ufa twoim spostrzeżeniom – nie zepsuj tego.

Dobre maniery i savoir vivre

Jak się okazuje, twoja matka miała rację – mówiąc „proszę” i „dziękuję”, może załatwić ci bilet pierwszej klasy do wyniku. Doceniaj te działania, które inni robią dla twojej korzyści, ponieważ jeśli karma nie dopadnie cię jako pierwsza, te miłe uczynki wkrótce znikną z twojego świata.

Urok osobisty to też imicz

Sposób ubierania się każdego dnia przekazuje wiadomość. Jeśli poświęcisz czas, aby zaprezentować się w „ostry” sposób, z dbałością o szczegóły, inni będą postrzegać Cię jako sumienną i zagadkową osobę. Z drugiej strony, jeśli jesteś niechlujnym, skromnym leniem, to komunikuje to innym, że masz niską samoocenę i wolisz zniknąć. Zarządzaj pomieszczeniem, ubierając się „ostro”, a wkrótce inni kupią twoje wdzięki.

Medytuj żeby zyskać uważność

Zanim przejmiesz kontrolę nad swoją garderobą, przejmij kontrolę nad swoim umysłem. Jeśli jeszcze nie praktykujesz uważności, medytacja może być świetnym sposobem na osiągnięcie podwyższonego poczucia siebie. Podczas gdy uważność oferuje mnóstwo różnych korzyści, jedną z najważniejszych w podróży przez szkołę uroku jest umiejętność postrzegania i wpływania na emocje ludzi wokół ciebie. Posłanie ciepłego uśmiechu przyjacielowi, który może być bardziej przygnębiony niż zwykle, jest naprawdę urocze.

Bądź szczęśliwa

Znalezienie prawdziwego szczęścia w swoim życiu może rozświetlić każdy pokój, do którego wejdziesz, i ostatecznie wpłynąć na niezliczoną liczbę innych podczas codziennych eskapad. Najczęściej ludzie starają się otaczać przyjaciółmi i sojusznikami, którzy są pozytywni i optymistyczni. Spójrz na jaśniejszą stronę rzeczy – tam naprawdę zaczyna się czarowanie.

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Potęga osobistego uroku

Każdy posiada inne autorytety w dziedzinie sukcesu osobistego i zawodowego. Ważne żeby czuć się dobrze w kontaktach z innymi, wtedy podnosisz liczbę Twoich szans na odniesienie sukcesu. Zapamiętaj, to przekonania i zachowania nas tworzą.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Urok osobisty i atrakcyjność. Co mówi psychologia o tym jak oczarować innych (afirmacja) 2

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Co to znaczy mieć urok osobisty?

Mieć urok osobisty to umieć sprawiać wrażenie lub wywierać pozytywny odbiór na innych ludzi. Oznacza to pewne naturalne zdolności do zdobywania przychylności, uznania i szacunku. Urok osobisty to również umiejętność przekonywania ludzi i bycia charyzmatycznym oraz wywieranie pozytywnego wpływu na innych. Osoba o dużym uroku osobistym jest często uważana za osobę przyjaźnie i otwarcie nastawioną do innych, łatwą w nawiązywaniu kontaktów i przyciąganiu.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)