Toksyczny związek, relacja i partner. Miłość, rozpacz, bezsilność?(jak wyleczyć)

Jak być lubianym?
Jak być lubianym przez współpracowników i inne osoby. Zrealizuj marzenia, to warto zobaczyć!
16 grudnia, 2022
Poczucie własnej wartości
Jak zbudować POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI (bardzo ważne-poczucie i samoocena)
16 grudnia, 2022

Toksyczny związek, relacja i partner. Miłość, rozpacz, bezsilność?(jak wyleczyć)

Toksyczny związek

Toksyczny związek


Toksyczny związek i toksyczne relacje powodują złamanie ludzi, rodzin i ich relacji, ale niekoniecznie są przewidziane dla słabych, uciskanych lub niepewnych.

Silni, zdrowi, niezależni ludzie mogą znaleźć się w uścisku toksycznego związku.


Podobnie relacje, które wydają się być silne, ponieważ „jesteśmy tak bardzo zakochani”, mogą rozpłynąć się w popiół i wspomnienia.

Toksyczny związek

Relacje ewoluują. Zmieniają się i rosną. Czasami pękają i płoną. Nigdy nie wiemy, jak będą wyglądać rzeczy, kiedy więzi stają się mniej urocze, rodzaj okropnych nawyków zaczyna się ujawniać publicznie albo pod wpływem alkoholu lub teściów.


Niektóre związki od samego początku są odcieniami zła („Kochanie”, jesteś taka ładna. Jesteś wizerunkiem mojej byłej. Widzisz? Oto jej zdjęcie. Możesz to zachować. Mam mnóstwo – w moim portfelu, jak mój wygaszacz ekranu, na moim stoliku nocnym, w domu mojej mamy, na moim biurku, na mojej lodówce i tak, w każdym miejscu … Czasami po prostu trzymam to przed sobą i biegam do tyłu i udaję, że mnie goni).

Zaufali mi najlepsi:

moi klienci i partnerzy

Niektórzy zaczynają od obietnicy i mają wszystkie właściwe składniki, ale gdzieś po drodze właściwe składniki zostają zastąpione urazą, zazdrością, historią i bólem.

Kochamy miłość. Oczywiście, że tak. Miłość wysyła nas na radosne, wzniosłe wyżyny, z których nigdy nie chcemy zejść, ale to samo serce, które może nas wprowadzić w ukochaną euforię, może nas popchnąć przez co możemy popaść w coś bardziej toksycznego. Pogoń za miłością może być oślepiająca. Co gorsza, czasami zdarza się, że dwoje dzieci i hipoteka w związku nie zdają sobie sprawy z tego, że czegoś brakuje od jakiegoś czasu i że coś jest Tobą.

Co to jest toksyczny związek?

Toksyczny związek zanieczyszcza Twoją samoocenę, Twoje szczęście i sposób, w jaki postrzegasz siebie i świat. Toksyczna osoba przepłynie przez życie ze śladami złamanych serc, zerwanych relacji i złamanych ludzi za nimi, ale toksyczne relacje niekoniecznie kończą się w ten sposób, ponieważ osoba, na którą wpadłeś, okazała się toksyczna. Relacje mogą zaczynać się zdrowo, ale złe uczucia, zła historia lub długotrwałe niezaspokojone potrzeby mogą narastać, zanieczyszczając relacje i zmieniając w nich ludzi. Może się zdarzyć łatwo i szybko, i może się zdarzyć najsilniejszym ludziom.

Czy mogę to naprawić?

Wszystkie relacje są warte walki, dopóki nie będą definitywnie zakończone.

W toksycznym związku zawsze będą:

  • nastrojowość, gniew, nieszczęście stają się normą;
  • coraz bardziej unikacie się nawzajem;
  • praca i relacje poza toksycznym związkiem zaczynają cierpieć.

Jeśli związek jest toksyczny, jest wysoce prawdopodobne, że cała walka na świecie niczego nie zmieni, ponieważ jedna lub obie osoby przeszły zerwanie emocjonalne. Być może nigdy tak naprawdę nigdy ich tam nie było, a może tak nie było.

Co gorsza, jeśli Twój związek jest toksyczny, zostaniesz coraz bardziej zranionym, pozostając w nim.
Walka o utrzymanie czegoś, co nie walczy o utrzymanie, zrujnuje cię. Czasami jedyną rzeczą do zrobienia jest puszczenie z wdziękiem i miłością i ruszanie dalej.

Jakie są oznaki, że jestem w związku toksycznym?

Świadomość, że związek jest toksyczny, ma kluczowe znaczenie dla ochrony przed złamaniem. Aby pozostać w toksycznym związku, należy trzymać rękę nad przyciskiem autodestrukcji. Nie wszystkie toksyczne relacje są łatwe do opuszczenia, ale świadomość tych znaków ułatwi odzyskanie mocy i narysuje odważną, ciężką linię wokół tego, co jest dozwolone w Twoim życiu i co się zamyka.

Toksyczne zachowanie występuje na widmie. Wszyscy ludzie i wszystkie relacje robią niektóre z tych rzeczy przez jakiś czas – ale to nie czyni ich toksycznymi.

Toksyczny związek jest określony przez spójność, intensywność i uszkodzenie. Oto niektóre ze znaków.

To jest złe. Cały czas.

Zasypiasz mając pustkę i budzisz się równie źle. Patrzysz na inne pary robiące swoją szczęśliwą przyszłość (tak przyszłość się robi- czyli jest się dla siebie uprzejmym, szanuje się nawzajem, ufa, chodzi na randki itp.) i czujesz się nieswojo. Dlaczego ta miłość nie mogła Ci się przytrafić? Może, ale najpierw musisz oczyścić ścieżkę, aby Cię znaleźć. Pozostawanie w związku nigdy nie jest łatwe, ale zbyt długie pozostawanie w toksycznym związku sprawi, że każda siła, odwaga i zaufanie do Ciebie zostaną zredukowane do zera. Kiedy to się stanie, utkniesz.

Ciągle jesteś przygotowany na „mam Cię”.

Czasami możesz to zobaczyć. Czasem nie zobaczyłbyś tego, gdyby było jaśniej pokazane. Pytania stają się pułapkami. („Czy wolałbyś raczej wyjść ze znajomymi lub zostać ze mną w domu?”) Oświadczenia stają się pułapkami. („Wydawało Ci się, że dziś lubisz rozmawiać ze swoim szefem.”) Związek jest dżunglą i gdzieś po drodze zmieniłeś się w łowcę w skafandrze. Kiedy przychodzi „mam Cię”, nie ma przebaczenia, tylko chwała, by Cię złapać. Od tego nie da się przejść dalej. Każdy popełnia błędy, ale Twoje są używane jako dowód, że jesteś zbyt niezainwestowany, zbyt zły, zbyt głupi, zbyt coś. Jedyną rzeczą, którą naprawdę jesteś, jest zbyt dobra, aby być traktowanym w ten sposób.

Unikasz mówienia tego, czego potrzebujesz, ponieważ nie ma sensu.

Wszyscy mamy ważne potrzeby w relacjach. Niektóre z nich to połączenie, walidacja, uznanie, miłość, seks. Kiedy te potrzeby zostaną wyszydzone lub zignorowane, pustka tej niezaspokojonej potrzeby będzie wrzała jak stary dzwon kościelny. Jeśli Twoje próby mówienia o tym, co musisz skończyć w walce, pustej obietnicy (oskarżenia), oskarżeniach o niepotrzebność, niepewności, zazdrości lub szaleństwie, albo zakopiesz potrzebę, albo oburzycie się, że jest to pomijane. Tak czy inaczej, jest toksyczny.

Nie ma wysiłku.

Stanie na parkiecie nie czyni Cię tancerzem, a fizyczna obecność w związku nie oznacza, że ​​w tej relacji dokonuje się inwestycja.

Robienie rzeczy osobno czasami jest zdrowe, ale tak jak w przypadku wszystkich zdrowych rzeczy, za dużo ma swoją granicę. Kiedy nie ma wysiłku, by się kochać, spędzać z sobą czas, dzielić się rzeczami, które są dla Ciebie ważne, związek przestaje dawać i zaczyna brać za dużo. Nadchodzi punkt, w którym jedynym sposobem na odpowiedź „Jestem tutaj, prawda?” jest: „Tak. Ale może lepiej, gdybyś nie był.
Cała praca, miłość, kompromis pochodzi od Ciebie.

Nikt nie może utrzymywać relacji razem, gdy tylko oni wykonują pracę. Jest samotny i wyczerpujący. Jeśli nie jesteś w stanie opuścić związku, daj to, co musisz dać, ale nie dawaj więcej. Pozbądź się fantazji, że możesz poprawić sytuację, jeśli będziesz się starał wystarczająco mocno, wystarczająco ciężko pracować, powiedz wystarczająco dużo, wystarczy. Zatrzymaj. Przestań. Wystarczy. Zawsze byłeś.

Kiedy „nie” jest brudnym słowem.

„Nie” jest ważnym słowem w każdym związku. Nie wrzucaj go w swoje słownictwo, nawet w imię miłości – zwłaszcza w imię miłości. Zdrowe relacje wymagają kompromisu, ale szanują także potrzeby obu osób. Przekazywanie informacji o tym, co chcesz, jest dla Ciebie i relacji równie ważne, jak przekazywanie tego, czego nie chcesz. Znajdź swoje „nie”, wypoleruj je i dowiedz się, gdzie znajduje się przycisk zwalniający. Kochający partner uszanuje, że nie zgodzisz się ze wszystkim, co mówią lub robią. Jeśli akceptujesz tylko wtedy, gdy mówisz „tak”, to prawdopodobnie czas powiedzieć „nie” dla związku. Problem rozwiązany.

Karta wyników. Pokażę Ci, jak bardzo się mylisz.

Jedną z chwalebnych rzeczy w byciu człowiekiem jest to, że popełnianie błędów jest częścią tego, co robimy. Tak się uczymy, jak się rozwijamy i jak odkrywamy ludzi, którzy na nas nie zasługują. Nawet najbardziej kochający, zaangażowani partnerzy czasami robią bolesne, głupie rzeczy. Kiedy te rzeczy są ciągle podnoszone, powoli zabiją nawet najzdrowsze związki i utrzymają „winnego” w małej postaci. W pewnym momencie musi zostać podjęta decyzja o przeprowadzce lub wyprowadzce. Ciągłe strzelanie do Ciebie w oparciu o historię to sposób na kontrolowanie, wstyd i manipulowanie. Zdrowe relacje pielęgnują Twoje mocne strony. Toksyczne skupiają się na Twoich słabościach.

Jest bitwa – i jesteś sam. Jeszcze raz.

Ty i Twój partner jesteście zespołem. Musisz wiedzieć, że cokolwiek się dzieje, macie nawzajem swoje plecy, przynajmniej publicznie. W zdrowych relacjach, kiedy świat zaczyna rzucać kamieniami, para spotyka się i wzmacnia ścianę wokół siebie. Toksyczne relacje często powodują, że jedna osoba podchodzi do niej sama, jeśli chodzi o publiczne ataki. Podobnie, gdy z zewnątrz związek podejmuje próby podziału i podboju, para jest podzielona i podbita tak łatwo, jakby nigdy nie byli razem.

Przemoc fizyczna lub słowna. Lub obie.

To są łamacze umów. Wiesz, że są.
Zbyt dużo pasywno-agresywnych zachowań.
Zachowanie bierno-agresywne to atak pośredni i tchórzliwy ruch do kontroli. Toksyczność polega na kradzieży zdolności reagowania i na rozwiązywaniu problemów bezpośrednio. Atak jest subtelny i często przebrany za coś innego, na przykład gniew przebrany za obojętność „cokolwiek” lub „wszystko w porządku”; manipulacja przebrana za pozwolenie „Zostanę sam w domu, gdy wyjdziesz i będziesz się dobrze bawić”, a co najgorsze – złoczyńca przebrany za bohatera, „Wyglądasz na naprawdę zmęczonego dziecka. Nie musimy wychodzić dziś wieczorem.

Po prostu zostań i ugotuj sobie kolację, a ja sam wypiję kilka drinków z koleżanką? Wiesz, że akcja lub zachowanie zostały zaprojektowane tak, by manipulować Tobą lub Cię skrzywdzić, ponieważ możesz poczuć zadrapanie, ale nie jest to wystarczająco oczywiste, aby odpowiedzieć na prawdziwy problem. Jeśli warto się zdenerwować, warto o tym mówić, ale zachowanie pasywno-agresywne wyłącza jakąkolwiek możliwość.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Koniec reklamy.

Nic nie zostanie rozwiązane.

Każdy związek będzie miał swoje problemy. W toksycznym związku nic się nie udaje, ponieważ każdy konflikt kończy się argumentem. Nie ma zaufania, że ​​druga osoba będzie w stanie poradzić sobie z problemem w sposób bezpieczny i zachowujący połączenie. Gdy tak się stanie, potrzeby zostaną pogrzebane, a w związku niezaspokojone potrzeby zawsze będą wzbudzać niechęć.

Cokolwiek przechodzisz, przechodzę przez gorsze.

W zdrowym związku obaj ludzie potrzebują swojej kolejki, aby być wspieranymi i wspierającymi. W związku toksycznym, nawet jeśli jesteś osobą potrzebującą wsparcia, uwaga będzie zawsze skupiona na drugiej osobie. „Kochanie, jak wiem, że jesteś naprawdę chora i nie możesz wstać z łóżka, ale jest to dla mnie bardzo stresujące, ponieważ teraz muszę iść na imprezę sama. W najbliższą sobotę wybieram, co robimy.


Prywatność? Jaka prywatność? Rozpacz bezsilność.

Każdy zasługuje na pewien poziom prywatności, a partnerzy mający i pielęgnujący zdrowe relacje mogą sobie ufać, że nie zostanie to źle wykorzystane. Jeśli Twój partner stale przegląda Twoje rachunki, rachunki telefoniczne, wiadomości tekstowe, oznacza to toksyczny poziom kontroli. To poniżające. Jesteś dorosły i nie potrzebujesz stałego nadzoru.Kłamstwa. Oh kłamstwa! Bezsilność niemoc.

Kłamstwo i oszustwo rozwiążą zaufanie tak, jakby nigdy tam nie było. Kiedy zaufanie zniknie, trudno je odzyskać. Może powrócić w kilka chwil lub dni, ale jest prawdopodobne, że zawsze będzie kruche. Związek bez zaufania może przekształcić silnych, zdrowych ludzi w coś, czego nie chcą, będą- niepewni, zazdrośni i podejrzliwi. Toksyczność tego zjawiska polega na powolnej erozji zaufania. Czasami cała walka na świecie nie może naprawić zaufania, gdy jest mocno zepsute.

Wiedz, kiedy wystarczy. To nie Twoja wina, że ​​zaufanie zostało złamane, ale od Ciebie zależy, czy nie zostaniesz złamany.

Jeśli dzielisz się z kimś swoim życiem, bardzo ważne jest, abyś miał wpływ na decyzje, które będą miały na Ciebie wpływ. Opinie i uczucia Twojego partnera zawsze będą ważne, podobnie jak Twoje. Twój głos jest ważny. Kochający partner w kontekście zdrowego związku ceni Twoje myśli i opinie, nie udaje, że nie istnieje.

Myślę, że mogę być w toksycznym związku. Co teraz? Miłość zaczyna powoli gasnąć.

Jeśli jest toksyczny, zmienia Cię i nadszedł czas, aby wyjść lub postawić bardzo duże ultimatum. Jasno określ, gdzie zaczyna się związek i gdzie zaczynasz. Zachowuj dystans emocjonalnie i myśl o nim jako o czymś, co należy zarządzać, a nie o czymś, co należy pokonać lub zrozumieć. Szukaj wzorców i szukaj wyzwalaczy. Następnie pamiętaj o tym, co jest w porządku, a co nie. Przede wszystkim wiedz, że jesteś silny, kompletny. Nie angażuj się w stosunku do żadnych drobiazgowych, skupionych myśli, które mogłyby Ci wmówić inaczej. Jesteś niesamowity.

I w końcu …


Czasami toksyczność rośnie i oślepia Cię, a do czasu zdajesz sobie sprawę, że jest już za późno – koszt opuszczenia może być zbyt wysoki lub mogą istnieć ograniczone możliwości.

Toksyczność w jakimkolwiek związku nie ma sensu. W celu uczynienia tego sensownym, możesz obwiniać historię, okoliczności lub własne zachowanie. Prawda jest taka, że ​​żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia, skąd pochodzi toksyczność lub powód jej występowania.

Miłość i szczęście nie zawsze idą w parze. Świat działałby o wiele sprawniej, gdyby tak było, ale tak się po prostu nie dzieje. Miłość może być czasem brudnym, małym kłamcą. Tak samo może być zaangażowanie. Pozostawanie w związku nigdy nie powinno być utratą jednego z warunków. Jesteś na to zbyt ważny.

Jak zakończyć toksyczny związek. Dlaczego tak trudno zakończyć toksyczny związek?

Ważne jest, aby poświęcać się w związkach, ale Twoje szczęście, poczucie własnej wartości i szacunek do samego siebie powinny zawsze znajdować się na liście – zawsze. Jeśli związek opiera się na miłości, pielęgnuje, odnawia, uzupełnia i ożywia. To się nie zmniejsza. To nie jest okrutne i nigdy nie narusza ciepłego, otwartego serca. Wszystko, czego potrzebujesz, aby być szczęśliwym, jest w Tobie. Kiedy jesteś z kimś, kto dusi te cenne części Ciebie, stań twardo przeciwko szkodom, które wyrządzają. Nic im nie jesteś winien, wszystko Ci się należy. Zasługujesz na rozwój i poczucie bezpieczeństwa, i zasługujesz na szczęście.

PS. Skoro wiesz co to jest toksyczny związek to zacznij wreszcie proces zmiany i ciesz się dodatkowymi zyskami które pozwolą Ci osiągnąć życie takie jak zawsze chciałeś!

Czy można wyleczyć Toksyczny związek (relacja i partner). Miłość, rozpacz, bezsilność?

Toksyczny partner często nie jest wart naszego czasu. Poczucie winy to olbrzymia dolegliwość, tym bardziej przemoc psychiczna. Dobry psycholog pomoże Ci z tego wyjść więc przestań w tym tkwić!

Jak zachowuje się toksyczny partner?

Toksyczny partner może manifestować swoje zachowanie poprzez wykorzystywanie lub manipulowanie drugą osobą, by wywierać na niej wpływ i kontrolę. Może to być zarówno emocjonalne, jak i fizyczne wykorzystywanie. Toksyczny partner może być także krytyczny, zazdrosny, obwiniać innych, gasić ambicje i wszelkie poczucie własnej wartości. Toksyczny partner może też wykorzystywać seks jako narzędzie kontroli i manipulacji.

Czy toksyczny partner kocha?

Nie. Osoby, które są toksyczne nie są w stanie okazać prawdziwej miłości. Zamiast tego, toksyczne relacje są często oparte na manipulacji, wykorzystywaniu i przemocy.

Co to znaczy być w toksycznym związku?

Bycie w toksycznym związku oznacza, że jeden lub oboje partnerów doświadczają destrukcyjnego wpływu na swoje relacje. Oznacza to, że jeden lub oboje partnerów doświadczają zaburzeń w zachowaniu, takich jak zazdrość, nadmierna kontrola, oszukiwanie, manipulacja, a nawet przemoc. Związek taki nie jest zdrowy dla żadnego z partnerów i może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne i fizyczne.

Co to jest toksyczny związek?

Toksyczny związek to związek, w którym jedna osoba wykorzystuje drugą emocjonalnie, psychicznie lub fizycznie. Może to być związek między partnerem/partnerką lub rodzicem a dzieckiem. Toksyczne związki są często nierówne, niesprawiedliwe i niebezpieczne. Często wiążą się one z wykorzystywaniem, kontrolą, manipulacją, obwinianiem, umniejszaniem i wykorzystywaniem.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
Toksyczny związek, relacja i partner. Miłość, rozpacz, bezsilność?(jak wyleczyć) 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz udostępnij ten wpis na swoich social mediach i zobacz co inni mają do powiedzenia.

Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)