Jak być lubianym przez współpracowników i inne osoby. Zrealizuj marzenia, to warto zobaczyć!

Jak radzić sobie z emocjami
Jak radzić sobie z emocjami. Nieprzyjemne emocje, lęk, bezradność a psycholog?
15 marca, 2019
Jak radzić sobie ze stresem?
JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM [długotrwały stres i walka z nerwami]
26 marca, 2019

Jak być lubianym przez współpracowników i inne osoby. Zrealizuj marzenia, to warto zobaczyć!

Jak być lubianym?

Jak być lubianym?

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads
Jak być lubianym?Cóż.Być lubianym przez innych to zadanie bardzo skomplikowane.

Potrzebujesz motywacji i najpierw musisz lubić sam siebie.

Być lubianym przez innych może być jednak bardzo łatwe- po prostu musisz wiedzieć jak!Jak być lubianym?


Zarezerwuj sesję już teraz
Zadzwoń +48 790-768-482
Napisz: info@ rafalszrajnert.pl

Jak być lubianym w pracy, jak być lubianym przez chłopaków, jak być lubianym przez dziewczyny, jak być lubianym nauczycielem, czy jak być miłym. Potrzeba bycia lubianym dotyczy każdego, dowiedz się wszystkiego co potrzebujesz


Natura ludzka oznacza, że ​​pragniemy być akceptowani i lubiani przez wszystkich, których spotykamy. Zawsze szukamy powodów, dla których ktoś nas lubi lub nas nie lubi. Zadajemy sobie pytanie jak być lubianym?
W ostatnich latach może zacząłeś tracić i zapomnieć o niektórych kluczowych powodach, dla których ktoś może Cię polubić. Teraz nie powinieneś myśleć o życiu jako konkursie popularności. Zamiast tego powinieneś myśleć o tym jako o przyczynie znalezienia następnej pracy, zamknięcia tej wielkiej sprawy lub znalezienia miłości swojego życia.Jak być lubianym? Oto 53 rzeczy do zrobienia, aby stać się lubianą osobą


Lubianym bądź… a więc:1. Bądź hojny ze słowami „proszę” i „dziękuję” – możemy zapomnieć lub po prostu nie odczuwać potrzeby użycia tych słów; jednak mogą być katalizatorem, który natychmiast zmienia interakcję.
2. Trzymaj drzwi otwarte dla wszystkich, jeśli sytuacja na to pozwala.
3. Pomagaj innym, jednak nigdy nie oczekuj niczego w zamian za pomoc.
4. Pomóż, poprowadź i doradzaj, kiedy tylko możesz. Możesz być ekspertem w dziedzinie, w której jest niewielu innych; dlatego Twój wkład będzie zawsze wysoko oceniany.
5. Nie bądź osobą „wiem” ani „ja też” . Poproś o radę i zadawaj pytania, które będą bezpośrednio reprezentować Twoje podobieństwa, a nie mówić „ja też”.
6. Zamiast tylko mówić „ja też”, powinieneś skorzystać z okazji, aby połączyć interesy. Stworzy to nowy poziom relacji, a powiedzenie „ja też” po prostu nie.
7. Słuchaj uważnie tego, co ludzie mają do powiedzenia. Jeśli zrobisz to poprawnie, możesz zadawać sensowne pytania, które pokazują, że jesteś „w tej chwili” z tą drugą osobą.
8. Bądź łaskawy ze swoimi komplementami i pochwałami. Tak jak ludzie starają się być lubiani, staramy się również mieć znaczenie i być uznani za nasze wysiłki.
9. Postaraj się tymczasowo przyjąć wartości i przekonania innej osoby, zamiast stać na miejscu i argumentować, dlaczego uważasz, że to, w co wierzą, jest złe.
10. Entuzjazm idzie niewiarygodnie daleko, od mówienia do uścisków dłoni. Jeśli robisz to z entuzjazmem, druga osoba ma powód do kontynuowania interakcji z Tobą.
11. Bądź ciepły i uśmiechaj się dużo. To przyjazne i atrakcyjne.
12. Bądź pewny siebie (nie zarozumiały) zwracaj uwagę co i jak mówisz, co masz na sobie i co robisz. Ludzi przyciągają „eksperci”, którzy są ogólnie pewni swoich umiejętności. Zademonstruj tę postawę i ludzie będą chętni do słuchania.
13. Zaangażuj się we wszystko, zwłaszcza, jeśli dobrze wiadomo, że nie lubisz tego, w co się angażujesz. Ludzie zawsze będą szanować kogoś, kto robi wszystko, by spróbować pokonać niechęć lub fobię.
14. Bądź sobą ze wszystkimi. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest posiadanie osobowości podzielonych na grupy np przyjaciół i członków rodziny.
15. Wydobywaj najlepsze cechy w innych ludziach.
16. Zawsze bądź na czas na wszystko. Sprawianie, by ludzie czekali, wydaje się być oznaką braku szacunku.
17. Odpowiadaj na wiadomości i połączenia natychmiast (jeśli to możliwe).
18. Czy nauczyłeś się już uważnie słuchać? Z tego powodu zapamiętasz urodziny i ważne daty, które można poruszyć w rozmowie, pozwalając tej osobie uświadomić sobie, że naprawdę słuchasz.
19. Skoncentruj się na tym, co dzieje się w życiu innych, i ponownie zapamiętaj ważne daty, aby przywrócić rozmowę.
20. Daj im swój największy atut – Twój czas.
21. Nigdy nie patrz na zegarek podczas rozmowy. To pokazuje, że coś musi być ważniejsze. Znowu pozostań „w tej chwili”.
22. Bądź pozytywny i zapomnij o wszystkich rzeczach negatywnych. Negatywność to ogromny drenaż emocji i ostatecznie interakcji. Nikt tego nie chce.

23. Bądź dostępny. Jeśli zaoferujesz uśmiech lub pokażesz otwartość, ludzie będą do Ciebie lgnąć.
24. Przede wszystkim pamiętaj nazwiska ludzi. To jest coś, co każdy z nas praktycznie zapomina, ale z praktyką, ten prosty gest może być ogromnym powodem, dla którego ludzie Cię lubią.

25. Zawsze traktuj innych, tak jak chcesz być traktowany. Oznacza to bycie życzliwym dla wszystkich. Czy lubisz być obrażany? Oczywiście, że nie! Więc nie obrażaj innych! Kiedy jesteś w trudnej sytuacji, zadaj sobie pytanie: „Jak bym się czuł, gdyby ktoś mi to zrobił?” przed zrobieniem czegoś lub powiedzeniem. Jeśli traktujesz innych tak, jak chcesz być traktowany, będą traktować Cię w ten sam sposób i będą Cię szanować.

26. Wychodź na przeciw. Oznacza to rozmowę z tą nieśmiałą nową dziewczyną. Albo spotkanie się z tą samotną osobą, lub pomaganie innym ludziom w ich kłopotach. Daj pomocne rady innym i pomóż im w odrabianiu lekcji lub zadaniach, które muszą wykonać. Nie bądź egocentryczny i zawsze pomagaj potrzebującej osobie. Będą o tym pamiętać, w wyniku czego będą Cię kochać i doceniać za troskę.

27. Bądź społeczny. Nawiąż rozmowy z nowymi ludźmi. Im więcej ludzi, tym lepiej. Nie ograniczaj się do tych samych 3 lub 4 przyjaciół. Rozgałęziaj się na nowych ludzi, a nawet starych znajomych, z którymi nie rozmawiałeś od dłuższego czasu to porozmawiaj z nimi i bądź dla nich miły. Nigdy nie wiesz, co możesz o nich odkryć. Może miałeś z nimi więcej wspólnego niż myślałeś! Poza tym, jeśli nie rozmawiasz z ludźmi, oni Cię nie polubią, prawda?

28. Słuchaj innych. Im więcej osób Cię lubi, zaufa i kocha, tym częściej przychodzą do Ciebie, szukając pomocy w ich problemach. Kiedy to się stanie, posłuchaj ich. Nie wysadzaj ich w powietrze i nie mów czegoś w stylu „Nie mam teraz czasu” lub „Naprawdę mnie to nie obchodzi”. Słuchaj cierpliwie ich historii, a następnie rozmawiaj z nimi. Czasami ludzie po prostu chcą upuścić, a oni przyjdą do ciebie, aby to zrobić. Jeśli jesteś w stanie wysłuchać ich problemów, pokochają Cię jeszcze bardziej.


29. Komplementuj innych. Jeśli zauważyłeś, że dziewczyna siedząca naprzeciwko Ciebie ma nową fryzurę, pochwal ją! Sprawi, że poczuje się dobrze, a w zamian Ty poczujesz się dobrze. Karma przychodzi, a jeśli jesteś miły dla ludzi, będą dla Ciebie mili! Gdy zaczniesz komplementować ludzi, z pewnością otrzymasz kilka komplementów, a inni ludzie Cię pokochają!

30. Polub innych! Zanim zaczną Cie lubić, musisz ich polubić wpierw! Nie możesz oczekiwać, że ktoś, kogo nie lubisz, będzie Cię kochał. Musisz kochać każdą osobę (lub przynajmniej troszczyć się o nią), zanim będą mogli Cię polubić.


31. Bądź jak najbardziej pozytywny. Nikt nie chce być w pobliżu kogoś, kto jest zrzędliwy! Pozostań pozytywny i uwolnij dobre wibracje! Jeśli miałeś zły dzień, naucz się odpuszczać te złe wibracje i nie pozwól, by nastrój wpływał na sposób, w jaki rozmawiasz z innymi ludźmi. Nikt nie lubi zrzędliwej osoby.


32. Bądź sobą. Jak być lubianym w inny sposób skoro nikt nie lubi fałszywej osoby. Nie zmieniaj siebie, by pasować do innych ludzi. Bądź uczciwy i nie osądzaj innych. Zastanawiaj się kim jesteś wokół różnych Ciebie ludzi. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz z popularną osobą, czy z nieśmiałą dziewczyną, traktuj wszystkich równo


33. Najpierw pokochaj siebie! Jak wspomniano wcześniej, musisz kochać siebie . Zapisz wszystkie dobre cechy siebie i postaraj się poprawić te, których nie lubisz. Dowiedz się, jak być pewnym siebie , ponieważ jest to kluczowy krok, aby inni Cię kochali. Obejmuj kim naprawdę jesteś, nawet swoje wady. Nikt nie jest doskonały, ale dopóki kochasz to, kim jesteś, nie musisz być doskonały!

34. Rozgość się ze sobą. Prawdopodobnie zostałeś nauczony już miliard razy: Aby sprawić, by ludzie Cię polubili, musisz najpierw czuć się swobodnie. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, co?

Ale wiesz, że to prawda – pomyśl o kimś, kogo znasz, kto ma naprawdę niskie zdanie o sobie. Prawdopodobnie oni są trochę negatywni, zbyt wrażliwi i nie mają zbyt wiele zabawy. Gdyby tylko czuli się dobrze, cały świat traktowałby ich inaczej. Oni nie wiedzą jak być lubianym.
Zapisz listę dobrych rzeczy o sobie. Zrób coś, co sprawi, że poczujesz się szczęśliwy i pewny siebie. Nie bój się spróbować czegoś nowego i przerażającego. Nawet nie myśl o pominięciu tego kroku – to bardzo ważne. Nie musisz być towarzyski i zabawny, po prostu musisz mieć zdrowy poziom samooceny.


35. Bądź szczery. Kiedy już poczujesz się dobrze, trzymaj się tego. Postawienie fałszywych pretensji i prezentowanie siebie oraz próbowanie utrzymania wizerunku, poza tym, że jest wręcz wyczerpujące, to po prostu ogromny koszt emocjonalny. Zamiast być drugorzędną wersją czegoś innego, bądź pierwszorzędnym, wiesz? Po co robić cokolwiek innego?
Wierzcie lub nie, badania wykazały, że zawstydzenie siebie przed innymi ludźmi może sprawić, że będziesz się im podobać! Po drugim przemyśleniu, ma to sens: pokazujesz wszystkim, że jesteś prawdziwy, tak jak oni. Co za ulga! Nie jesteś już doskonały. Uff. Im bardziej jesteś autentyczny, tym lepiej.

36. Z entuzjazmem. Gdy zdasz sobie sprawę, że małe rzeczy w życiu mogą być ekscytujące, zapanuje entuzjazm. W końcu życie jest krótkie. Nie każda filiżanka kawy musi być najlepszą filiżanką kawy, jaką kiedykolwiek miałeś (w rzeczywistości może być najgorsza), ale nadal możesz być entuzjastycznie nastawiony do tego.


37. Być ciekawym to wiedzieć jak być lubianym. Chodzi głównie o innych ludzi, ale tak naprawdę powinieneś być ciekawy całego świata. Kiedy coś jest Ci przedstawione, pomyśl o tym. Nie akceptuj tego. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz, spróbuj dowiedzieć się więcej na ten temat. To powinno dotyczyć pojęć, ale dla ludzi powinno się podwoić.38. Bądź higieniczny. Najlepiej włożyć trochę wysiłku (czytaj: więcej niż tylko prysznic).

39. Głos. Ludzie wchodzą w interakcje na różnych poziomach, na przykład werbalnym, niewerbalnym. Dla przykładu weź pod uwagę sposób w jaki wypowiadasz swoje słowa. Ton, wysokość, tempo. Zacznij od obserwowania kogoś, kto jest naprawdę lubiany na tych trzech poziomach. Jak stoją w stosunku do innych? Czy gdy są sami, wydają się łatwo dostępni? Teraz jak oni mówią? Co mówią i jak to mówią? Kiedy zaczniesz zauważać wzory, zacznij obserwować siebie. Jakie wzory mogą służyć do naśladowania?

40. Bądź szczery . Bądź miły. Cokolwiek powiesz, niech to właśnie to znaczy. Nie zadzieraj z ludźmi, nie daj się złapać w kłamstwa lub manipulacje. Jeśli chodzi o to, powinieneś traktować innych tak, jak chcesz być traktowany.
Zacznij od bycia cierpliwym i grzecznym z ludźmi. Słuchaj i spróbuj pomóc, jeśli możesz. Bez względu na to, w jakim złym nastroju jesteś, bądź dla ludzi tak miły, jak tylko możesz. Pamiętając o tym, aby być miłym i szczerym, kiedy nie czujesz się tak, może to zmienić Twój nastrój.

41. Niech mówią. Większość kocha mówić o sobie. Kochają ludzi, którzy chcą ich słuchać, rozmawiać o sobie. Niestety, na tym świecie są ludzie, którzy czekają, by wpakować się w coś, co może sterować rozmową w ich kierunku. Skorzystaj z tego! Zapytaj ich o własnych siebie i pozwól mówić…42. Flirt i pochlebstwo. Wszyscy lubią flirtować. Po prostu każdy dobrze się czuje. Flirt jest zabawny i sprawia, że ​​czujemy, że ktoś zwraca na nas uwagę, ponieważ jesteśmy atrakcyjni. Tym, co mniej lubimy, jest flirtowanie z kimś, kto nie pokazuje nam, że są otwarci. Zrób więc pierwszy krok, pokażesz im, że jesteś przystojny, otwarty i zabawny. Niesamowite.


43. Spraw, by czuły się wyjątkowo. To nie musi być jakiś wielki gest. W rzeczywistości nie powinno tak być. Mniejsze rzeczy często znaczą wiele. Więc idź, trochę się personalizuj. Niech wiedzą, że interesujesz się nimi jako osobą.
Użyj nazwiska osoby, z którą rozmawiasz.

44. Nie interesuj się tylko sobą. Czasami niepewni ludzie starają się nadrobić swoją niską samoocenę przez bycie zaabsorbowanym sobą. Sądzą, że są tak niesamowici, kiedy są po prostu samolubni. Powinni naprawdę robić coś odwrotnego – skupić się na drugiej osobie. Będą lepiej przyjmowani!
Kiedy ludzie Cię komplementują, powiedz „dziękuję”. Jeśli znajdziesz okazję, aby porozmawiać o tym, jak świetny jesteś, niech minie moment. Ludzie nie muszą wiedzieć, ile nagród wygrałeś. Te wyjdą naturalnie w rozmowie. Nie musisz ich wstawiać.

45. Bądź pozytywny . Ten punkt chyba nie potrzebuje wyjaśnienia. Szczęście i pozytywność są zaraźliwe. Ludzie lubią szczęśliwych ludzi. Jeśli masz coś pozytywnego, to jest świetne. Chociaż kuszące jest pragnienie, by wyglądać na skromnego, pokonując siebie lub próbując wyglądać intelektualnie, nienawidząc wszystkiego (wszyscy znamy tę osobę), nie rób tego. To nie jest dobre dla Ciebie, Twoich zmarszczek ani ludzi wokół Ciebie.
To powiedziawszy wiedz, kiedy współczuć. Narzekanie jest narzędziem, które może kierować ludźmi. Tylko upewnij się, że nie robisz tego cały czas! Czy Twój szef zabrał niedzielny piątek i nalegał, żeby wszyscy pracowali do późna? Właściwy.


46. Dowiedz się, kiedy zakończyć rozmowę. Na całej planecie nie ma rozmowy, która byłaby lub powinna być nieskończenie długa. Żaden. Zero. A niektóre powinny być krótsze niż inne. Kiedy wyczujesz, że wszystko opada, zakończ. Powiedz osobie, jak interesująca była ta rozmowa (chyba że była straszna; w takim przypadku, dlaczego marnujesz swój czas?) I powiedz, że wkrótce porozmawiasz. Bum. Gotowe.
Jeśli robi się niezręcznie, grzecznie przepraszam. Powiedz „Cóż, muszę już iść. Do zobaczenia później!” nie jest czymś kwestionowanym. I nie myśl, że to tylko Ty: niewygodne rozmowy stanowią 17% wszystkich rozmów.

47. Miej dobre maniery . Kiedy ostatnio spotykałeś się z kimś, kto był niegrzeczny? Jeśli to było niedawno, prawdopodobnie był to jeden z Twoich starych, rozgoryczonych krewnych. Gdybyś naprawdę miał wybór, nie zrobiłbyś tego. Więc nie bądź swoim zepsutym dziadkiem. Użyj „proszę”, „dziękuję” i przytrzymaj drzwi dla osoby za Tobą. Czy możesz wymyślić jeden powód, aby tego nie robić?
Nie jest imponujące traktowanie ludzi pod Tobą tak, jakby byli pod Tobą. Więc daj napiwek dla kelnerki. Zapytaj ją o jej dzień. Bądź uprzejmy dla wszystkich.


48. Użyj emocjonalnej samokontroli. Najbardziej lubiani ludzie to Ci, którzy są spokojni, wyluzowani i spokojni. Ludzie (zwłaszcza nieznajomi) mogą się wyłączyć, jeśli zobaczą, że jesteś nadmiernie neurotyczny, trudny lub paranoiczny. Staraj się nie złościć i nie reagować zbyt mocno, gdy sprawy nie idą po Twojej myśli. To tylko sprawi, że poczujesz się bardziej zestresowany.
To nie znaczy, że powinieneś być na uboczu emocjonalnych potrzeb innych, ale staraj się pomagać innym w pocieszający i rozsądny sposób. Ludzie chcą widzieć osobę, która jest stabilna i szczęśliwa. Staraj się nie łatwo obrażać nieszkodliwymi dowcipami i mieć poczucie humoru.

49. Zaangażuj się. Już samo wyjście jest połową bitwy! My, ludzie, lubimy wiedzieć, kiedy ludzie są tacy jak my! Dołącz do klubu lub grupy i obejdź ludzi. Inni nie będą Cię lubić, jeśli jesteś sam w domu!


50. Uśmiechnij się i nawiąż dobry kontakt wzrokowy. Możesz powiedzieć wszystkie najładniejsze, najciekawsze rzeczy na świecie, ale jeśli marszczysz brwi i wpatrujesz się w filiżankę kawy, nikt nie będzie Cię lubił. Więc jak być lubianym? Uśmiechnij się! Pozwól ludziom wiedzieć, że jesteś dostępny w tej chwili. A kiedy z Tobą rozmawiają, spójrz na nich!


Kiedy jesteśmy nerwowi, kuszące jest unikanie kontaktu wzrokowego. Jeśli jest to Twój problem, spraw, żebyś spojrzał na drugą osobę. Jeśli tego nie zrobisz, może to być trochę obraźliwe – zwłaszcza jeśli mówią! Nie będą wiedzieć o Twoich problemach i po prostu zakładają, że nie zwracasz na to uwagi. Dobrą zasadą jest, jeśli mówią o czymś, co wydaje im się ważne, podejmuj wysiłek.

51. Aby utrzymać się w rozmowach, konieczne jest użycie właściwego tonu, przystępnej mowy ciała i ogólnej aury pozytywności, ale jeśli nie masz nic do powiedzenia, poczujesz się całkiem bezużyteczny. Więc przeczytaj aktualne gorące tematy! Podaruj sobie telewizję i bezmyślne surfowanie po Internecie. Poczujesz się lepiej mając ciekawe rzeczy do powiedzenia.
Nie wszyscy mają takie same zainteresowania. Z tego powodu nie wszyscy Cię polubią.


52. Nie próbuj zbyt mocno. Wszyscy znamy tę osobę, która jest zbyt przymilna dla ich własnego dobra. Nieustannie komplementują innych, wychodzą z siebie, aby pomieścić wszystkich i nie podejmować żadnych decyzji, ponieważ nie chcą kołysać łodzią. Nie bądź wycieraczką, starając się zadowolić wszystkich! Bez osobowości nie ma nikogo, kto by Cię lubił!
Zasługuje na to, aby powiedzieć jeszcze raz: nie ma przyjemności dla wszystkich. Będziesz dogadywał się z niektórymi ludźmi i nie będziesz się dobrze dogadywał z innymi. Tak działa świat. Więc kiedy nie kręcisz się z kimś, nie stresuj się. Będziesz z kimś innym.

Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego

53.
Bądź pewny siebie, bo jesteś niesamowity. Jedna z podstawowych zasad jak być lubianym. Poważnie. Jeśli uważasz, że ludzie Cię nie lubią, istnieje duża możliwość, że wszystko jest w Twojej głowie. Masz wyjątkową osobowość, która ma wartość na tym świecie. Musisz tylko pokazać swoje rzeczy, żeby to wiedzieć! Więc wyjdź tam! Nie możesz wygrać, jeśli nie grasz.

Jak być lubianym- wnioskiJak widzisz, zasady jak być lubianym są proste. Nieważne czy chcesz być lubiany w szkole, czy lubianym przez współpracowników w towarzystwie. Zrealizuj marzenia. Jesteś gotów by inni odmienili stosunek do Ciebie?

Szukasz bardziej szczegółowych zasad jak być lubianym?
Weź indywidualną sesję dopasowaną tylko i wyłącznie do Twojej sytuacji

ROZPOCZNIJ I ZAMÓW, coaching online jak być lubianym:

+48 790-768-482 info@rafalszrajnert.pl

PS. Skoro wiesz jak być lubianym to zacznij wreszcie proces zmiany i ciesz się dodatkowymi zyskami które pozwolą Ci osiągnąć życie takie jak zawsze chciałeś!

Pamiętaj, wiele możesz zyskać. Inni powinni Ciebie odbierać w sposób w jaki okazujesz swoje mocne strony. Rozmówca jest w centrum. Więc pamiętaj aby dbać o stan emocjonalny swojego rozmówcy! Powiedz mi, czy zgadzasz się z tym że musimy być lubiani w relacjach z innymi ludźmi?Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport