Sukces życiowy (edukacyjny, zawodowy, społeczny)

własny biznes
Pomysł na Własny Biznes. Kiedy otworzyć i założyć własną firmę a kiedy NIE?
18 października, 2021
W co inwestują bogaci
W co inwestują bogaci (inwestycyjny poradnik bogatego ojca)
21 października, 2021

Sukces życiowy (edukacyjny, zawodowy, społeczny)

sukces życiowy sukces

7 umiejętności które Zapewnią Ci Życiowy Sukces.

Czy słyszałeś kiedyś, że brak pieniędzy to problem? Że wpływa to na sukces życiowy?

Wiesz co? Brak pieniędzy nigdy, przenigdy nie jest problemem. Co mam na myśli, brak pieniędzy jest po prostu symptomem problemu, ale nie jest przyczyną problemu. W rzeczywistości problemem jest brak umiejętności. Czy kiedykolwiek słyszeliście historie o zwycięzcach loterii, którzy nagle wygrali za pieniądze, które błyskawicznie weszły w ich życie, miliony milionów dolarów, funtów, euro czy złotówek, a kilka lat później byli już spłukani i zbankrutowali. To zdjęcie zna bardzo dużo osób w internecie, jest to Michael Carroll, który w 4 lata roztrwonił ponad 15 milionów i musiał wziąć pożyczkę na życie, po czym wrócił do zwykłej pracy. A wystarczyło zrobić coś tak prostego jak kupić za te 15 milionów nieruchomości i oddać firmie do zarządzania, tak że ten człowiek nawet nie musiał się na tym znać, szukać najemców, podpisywać umowy itp bo ktoś inny mógł to za niego zrobić. Takich osób jest więcej.

sukces życiowy sukces

Sukces życiowy przykłady

Właściwie czasami lądują w gorszej sytuacji finansowej niż przed wygraniem na loterii. Dlaczego tak jest? Mają pieniądze, ale nie mają umiejętności ludzi bogatych. Ja czy moi znajomi którzy też prowadzą firmy mamy pieniądze ale nie dlatego że je dostaliśmy od rodziców. Zaczynaliśmy bez pieniędzy. Rozwinięcie biznesu zajęło kilka lat, do tego mądre decyzje jak inwestowanie nadwyżki w firmę lub w zarobek pasywny. I wszystko to dzięki swoim umiejętnościom. A co najlepsze, każda osoba która jest w średniej sytuacji finansowej, za pomocą małych kroków może zbudować swoje małe imperium. Tak więc dzisiaj nauczę Ciebie siedmiu umiejętności, które uważam że są kluczowe.

Sukces życiowy (edukacyjny, zawodowy, społeczny) 1

Jak osiągnięcie sukcesu wpływa na życie człowieka

Istnieje siedem umiejętności, które, jak sądzę, musisz zrozumieć i opanować, jeśli chcesz być bogaty i odnieść życiowy sukces.. I teraz tak, kiedy będę omawiał każdą umiejętność, chcę, abyś zadał sobie pytanie i skomentował poniżej, i ocenił siebie od zera do 10. Zero to absolutnie pustka, a 10 to światowa klasa. Więc zaczynamy.

Umiejętność numer jeden: umiejętność przekonującej rozmowy z klientami. Nazywam to umiejętnością zamykania. Czy wiesz, jak domknąć sprzedaż, spotkanie czy negocjacje? Czy potrafisz wyrazić wartość tego, co dajesz swoim potencjalnym klientom? Czy wiesz, jak zadawać mocne pytania, które zmuszają ludzi do kupowania?

Czy czujesz się swobodnie rozmawiając z nieznajomymi, prezentując swoje pomysły, demonstrując swój produkt lub usługę? Uważam, że umiejętność zamykania jest jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą umiejętnością, którą musisz opanować, jeśli chcesz odnosić sukces. Kiedy rozmawiasz z klientami, zamykasz. Kiedy rozmawiasz ze sprzedawcami, spróbuj przekonać ich, aby dawali ci lepsze warunki, i Zgadnij co? Zamykasz. Kiedy rozmawiasz ze swoimi pracownikami, zamykasz. To jest umiejętność numer jeden.

Jak osiągnąć sukces w życiu

Umiejętność numer dwa, która może przyczynić się do Twojego życiowego sukcesu to umiejętność rozmawiania z grupami. Mówiąc prościej umiejętność publicznego przemawiania. Według statystyk i wielu badań większość ludzi wymienia lęk przed wystąpieniami publicznymi jako gorszy niż strach przez wężami czy pająkami. Dlaczego tak wielu ludzi, boi się rozmawiać z grupami? Przez większość czasu martwią się, czy zabrzmią głupio albo jak wyglądają, albo boją się, że mogą powiedzieć coś nie tak. Jeśli weźmiemy jako przykład wielkich liderów, prawie wszyscy są świetnymi mówcami publicznymi. Steve Jobs, Tony Robbins, Warren Buffett i mój ulubiony Arnold Schwarzenegger. Chcesz prostą wskazówkę?

Zmień swój sposób myślenia o problemie. Jak? Posłuchaj, masz znajomych prawda? Rozmawiacie, częściej lub rzadziej. A z definicji 2,3 osoby to już grupa, czyli przemawiasz publicznie. Także tak na prawdę to robisz, teraz tylko bądź świadomy i zwiększaj liczebność. To trochę jak z pływaniem, skoro umiesz pływać na basenie w Warszawie, czyli przemawiasz publicznie do znajomych, to też umiesz pływać na basenie we Wrocławiu, czyli przemawiasz do innych osób, albo w innej lokalizacji.

Sukces życiowy przykłady

Więc stopniowo rozwijaj pewność siebie dzięki wystąpieniom publicznym. Więc zadaj sobie pytanie, czy boisz się rozmawiać z grupami? Czy wiesz, jak zaprezentować swoje pomysły grupom? Czy potrafisz komunikować się z przekonaniem i pewnością? Czy możesz wchodzić w interakcję z publicznością? Może masz spocone dłonie. W porządku. Jest to umiejętność, której można się nauczyć, ale aby być skutecznym, przemawianie publiczne jest jedną z najcenniejszych umiejętności, które musisz opanować.

Trzecią umiejętnością, która uczyni cię bogatym, jest umiejętność komunikowania się za pomocą pisma lub tego, co nazywam perswazyjnym copywritingiem. Nie mówię o tym, żeby być poprawnym gramatycznie, chociaż dobrze jest to robić, nie mówię też o tym, czego uczysz się w szkole, pisaniu akademickim, mówię o komunikacji. Jak komunikujesz się za pomocą słów pisanych?

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w codziennej komunikacji wysyłane są e-maile, wszystkie posty w mediach społecznościowych, umowa, kontrakt, post it. Wiele z nich to komunikacja pisemna, a kiedy wiesz, jak skutecznie komunikować się za pomocą pisma, daje to ogromną przewagę.

Sukces zawodowy

Umiejętność numer cztery: czyli umiejętność komunikowania się jasno i skutecznie ze swoim zespołem. Mówię o twoich umiejętnościach przywódczych. Aby być skutecznym liderem, musisz być skutecznym komunikatorem. Czy wiesz, jaka jest wizja Twojej firmy i czy komunikujesz ją członkom swojego zespołu? Czy jasno przekazujesz wizję swojemu zespołowi? Czy wiesz, jak stworzyć dobrą kulturę w swojej organizacji? Widzisz, wszystko to jest umiejętnością przywódczą.

Biznes nie jest sportem solo. Biznes to nie tylko sport indywidualny, ale także zespołowy. To jest organizacja. Jesteś tak dobry, jak Twój zespół. Bardzo, bardzo ważne jest rozwijanie tej zdolności przywódczej, aby móc inspirować, motywować i prowadzić swój zespół.

Umiejętność numer pięć: umiejętność zarządzania i organizowania czasu w celu uzyskania maksymalnych rezultatów. Niektórzy nazywają to zarządzaniem czasem. Nazywam to zarządzaniem priorytetami, ponieważ pod koniec dnia wszyscy mamy tylko 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku. Właściwie nie można zarządzać czasem, ponieważ wszyscy mamy taką samą ilość czasu. Jednak to, czym możesz zarządzać, to Twoje priorytety.

Na jakich ważnych rzeczach musisz się skupić? Jedna z ważnych rzeczy, która jest GameChangerem, która pomoże ci zbliżyć się do twoich celów to właśnie ustalanie priorytetów. Problem w tym, że szkoła nigdy nie nauczyła nas, jak zarządzać naszymi priorytetami, prawda? Odrabiasz pracę domową, zdajesz egzaminy, dbasz o rodzinę, robisz wiele różnych rzeczy, ale większość ludzi nigdy nie poświęci czasu na zwolnienie tempa i przyjrzenie się temu, co robimy, i zadawanie sobie pytania, dobrze, dlaczego ja w ogóle to robię?

Jaka jest opłacalność tych działań? Nigdy nie zadajemy sobie tych ważnych pytań, a ostatecznie zarządzanie priorytetami to tak naprawdę samozarządzanie.

Sukces edukacyjny

Jak sobie radzisz? A jeśli każdego dnia potrafisz wydajnie i efektywnie zarządzać swoim czasem i skupiasz się tylko na kilku rzeczach, to dwie lub trzy rzeczy, które znasz, jeśli będziesz to robić konsekwentnie, przyniosą ci pożądane rezultaty. Tak więc bogaci ludzie to rozumieją i zdają sobie sprawę z wartości swojego czasu, dlatego unikają tego, co nazywam działaniami z minimalną płacą. Jeśli ktoś może wykonać zadanie, kosztujące Cię mniej niż wart jest Twój czas, delegujemy to.

Czyli jeśli zarabiasz na godzinę na przykład 30 złotych, to delegujesz wszystkie prace które są warte mniej. To jest umiejętność numer pięć.

Umiejętność numer sześć: czyli umiejętność czytania tabelek i liczb. Nazywam to umiejętnością finansową. Kiedy patrzysz na wyciąg, patrzysz na liczby czy dokumenty od księgowej i myślisz: „O mój Boże, , nie wiem, co się dzieje” lub „Mam stratę w tym roku”, to lepiej zacznij wyciągać wnioski z tych liczb. Bo fajnie jest się z kimś spotkać, pogadać fajnie fajnie, kawka herbatka i jest miło. Ale liczb nie oszukasz. Kilka kwestii które musisz zrozumieć to- ocena kredytowa, zwrot z inwestycji, zysk i strata, zysk kapitałowy, strata kapitałowa, amortyzacja.

Wiele z tych słów musisz zrozumieć. Nie możesz poprawić czegoś, czego nie mierzysz. Tak więc znajomość finansów, jest to niezwykle ważna umiejętność, którą musisz opanować, jeśli chcesz odnosić sukces finansowy w swoim życiu. Umiejętność numer siedem: i to jest najważniejsza umiejętność ze wszystkich, a jest to umiejętność kierowania własnym umysłem. Nazywam to umiejętnością myślenia. Frustracja, negatywność, strach, zazdrość, depresja, ograniczenie wiary, zwlekanie.

Jak zarządzasz swoimi emocjami? Jak zarządzasz swoim umysłem? Widzisz, możesz dobrze opanować wszystkie pozostałe sześć umiejętności i możesz opanować wszystkie pozostałe, ale jeśli nie masz odpowiedniego nastawienia, to to nie zadziała. Czym karmisz swój umysł? Czy wiesz dokładnie, co musisz zrobić, aby osiągnąć swój cel, osiągnąć rezultat, ale nie możesz się do tego zmusić z powodu prokrastynacji. Być może, ile razy w życiu masz okazje prześlizgiwać się i nie możesz zmusić się do podjęcia działań z powodu samoograniczającej się wiary.

A co z tym, ile razy wiesz, że inni ludzie w ciebie wierzą, ale ty nie wierzysz w siebie z powodu samoograniczającej wiary. To właśnie umiejętność myślenia. Oto siedem umiejętności, które sprawią że odniesiesz życiowy sukces. Opanowanie innych to siła, ale opanowanie samego siebie to prawdziwa moc. Nauka potrafi zdziałać cuda.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport