Jak znaleźć pasje w życiu i hobby (warto mieć czas wolny)

Metody sprzedaży
Metody sprzedaży. Zbiór technik aby zwiększyć sprzedaż (potencjalny klient)
31 sierpnia, 2021
copywriting i perswazja
Perswazja i manipulacja. Przykład technik i wpływ językowy (jakie sztuczki stosuje każdy polityk)
31 sierpnia, 2021

Jak znaleźć pasje w życiu i hobby (warto mieć czas wolny)

pasje
Jak znaleźć pasje w życiu i hobby (warto mieć czas wolny) 1

Pasja w życiu

Nie jest tajemnicą, ani też żadnym szczególnie wielkim odkryciem stwierdzenie, że każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Nie ma drugiej takiej samej istoty na tym świecie.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Wyróżnia nas jednak nie tylko to, że wyglądamy zupełnie inaczej, że nasze odciski palców są kompletnie unikalne czy w końcu – że mówimy w różnych językach i mieszkamy w różnych zakątkach Ziemi. Owszem, te wszystkie rzeczy sprawiają, że różnimy się niebywale od ludzi zamieszkujących inny kontynent, a nawet kraj. Nie one są jednak najważniejsze i to nie one czynią nas tym, kim w istocie jesteśmy.

Tym, co czyni nas jedynymi ludźmi w swoim rodzaju, jest nasz charakter. To, co myślimy, to jak postrzegamy świat, oraz to, jakie są nasze wartości. Absolutnie wyjątkowymi czyni nas to, co kochamy, nasza pasja do życia oraz do rzeczy, które w życiu robimy. Każdy z nas posiada bowiem jakiś talent, którego nie posiadają inni. Niekiedy może się nam wydawać, że to bzdura, że nie posiadamy żadnych wyjątkowych umiejętności, ani też nie jesteśmy nadmiernie podekscytowani jakąkolwiek czynnością wykonywaną przez nas w życiu.

Prawda jest jednak taka, że czasami nasze niepowtarzalne zdolności są ukryte bardzo głęboko i sami nie mieliśmy jeszcze szansy ich odkryć.

Czy to oznacza, że jesteśmy beztalenciami, które mają przeżyć życie bez radości i pasji? Oczywiście, że nie! To znaczy jedynie, że musimy wsłuchać się w siebie i odnaleźć wewnątrz naszej duszy tę iskrę, która czyni nas niepowtarzalnymi i która nada naszemu istnieniu więcej sensu, niż moglibyśmy kiedykolwiek przypuszczać. Owszem, można przejść przez życie jako „przeciętny” człowiek, jednak czy nie byłoby o wiele ciekawiej odkryć, po co zjawiliśmy się na tym świecie, a następnie rozwijać się i odkrywać nowe możliwości?

Brzmi jak fantastyczna, życiową przygoda, prawda?

Życie pełne pasji

Odkrycie swojej pasji i przeznaczenia jest nią, w istocie. Jeżeli chcemy odnaleźć sens naszego życia, to powinniśmy rozpocząć właśnie od spojrzenia w głąb siebie. Wówczas odkryjemy, że tym, co nas napędza do działania i do cieszenia się życiem w pełni, jest to, co robimy. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić – pokręcą pewnie przecząco na znak niezgody osoby, które już dawno uznały, że nie zostały obdarzone żadnymi wyjątkowymi zdolnościami i nie mogą na to nic poradzić.

Może zatem to jest dla tych osób najwyższa pora, aby na poważnie zająć się szukaniem swojego talentu i pasji?


Nie oszukujmy się. Wielu z nas żyje właśnie w taki sposób: pracujemy od świtu do nocy w miejscu, którego nie znosimy, podobnie zresztą, jak i nie znosimy naszych obowiązków. Kiedy wracamy więc po całym dniu do domu, jesteśmy podwójnie zmęczeni, żeby nie powiedzieć – wykończeni, a nasze samopoczucie odbija się na domownikach, na których, często nieświadomie, wyżywamy się.

Jesteśmy sfrustrowani i tak naprawdę chodzimy do pracy tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Owszem, są one bardzo dobrym motywatorem, ale nie powinny być one jedynym powodem, dla którego jesteśmy w konkretnym miejscu. Tkwienie w pracy, której szczerze nienawidzimy, nawet jeśli zarobki są bardzo dobre, na dłuższą metę może nas jedynie bardziej unieszczęśliwić. Sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie poświęcić własne zadowolenie z życia dla pieniędzy?

Prawdopodobnie większość z nas wolałaby spokój i robienie tego, co kocha, niż zarabianie milionów. Dlatego właśnie musimy odnaleźć swoją pasję – im szybciej, tym lepiej! Nie bez powodu mówi się przecież, że kiedy podążamy za swoją pasją, to pieniądze w końcu same się pojawią. Gdy jednak podążamy za pieniędzmi, nigdy nie będziemy w stanie odnaleźć pasji.

Powiedzenie to jest z pewnością dla wielu z nas bliższe, niż bylibyśmy gotowi to przyznać. Nie musimy od razu rzucać wielkimi sloganami, kiedy poszukujemy drogi właściwej dla nas. Odnalezienie swojej pasji, to nic innego, jak odnalezienie hobby, które sprawia, że czujemy się dobrze, kiedy mu się oddajemy.

Nasze zainteresowania i pasje nie powinny w niczym przypominać pracy. Jeśli posiadamy hobby, które jest dla nas ucieczką i przyjemnością, to prawdopodobnie jesteśmy bliżej odnalezienia prawdziwej życiowej pasji, niż nam się wydawało. Jeżeli natomiast wciąż nie jesteśmy pewni i poszukujemy, to musimy nieustannie przypominać sobie, że zawsze warto szukać i podążać za swoją pasją.

Dlaczego?

Przede wszystkim, robienie tego, co kochamy, sprawia, że czujemy się lepiej sami ze sobą. Realizowanie naszych hobby wprawia nas w dobre samopoczucie i nie wywołuje w nas stresu, w przeciwieństwie do rzeczy, których nie lubimy robić, a musimy, ciężkiej pracy, itd. Kiedy oddajemy się pracy nad czymś, co zwyczajnie lubimy robić, jesteśmy znacznie pozytywniej nastawieni do otaczającego nas świata i ludzi, natomiast najmniejsze nawet osiągnięcie sprawia, że czujemy, jakbyśmy zdobyli najwyższe górskie szczyty.

Można więc w skrócie powiedzieć, że oddawanie się pasjonującym nas rzeczom sprawia, iż stajemy się szczęśliwi, a optymizm się z nas wręcz wylewa. Kiedy bowiem wkładamy w coś swoje serce i duszę, to robimy to dlatego, ponieważ w to wierzymy. Im więc częściej oddajemy się swojej pasji, tym lepiej dla naszego zdrowia, naszej rodziny i ogólnie naszego otoczenia.

Pasje mogą być małe, ale mogą być też całkiem duże. Nie jest jednak ważne, czy uwielbiamy własnoręcznie wykonywanie kartek okolicznościowych, czy w wolnych jesteśmy przewodnikami po najniebezpieczniejszych miejscach turystycznych danego kraju.

Posiadając pasję, posiadamy również szansę na odniesienie sukcesu w swojej dziedzinie, a przy okazji również na dokonanie istotnych zmian w świecie. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że dzięki naszemu hobby jesteśmy w stanie pomagać innym (chociażby jako klaun rozweselający w szpitalu chore dzieci).

Czy zaś może istnieć większe dobro, niż pomoc potrzebującym tego ludziom poprzez dzielenie się tym, co kochamy robić? Dużo trudniej jest o odniesienie sukcesu, kiedy nie ma w nas pasji.

Z pewnością wielokrotnie słyszeliśmy historie szalenie majętnych ludzi, którzy wszystkie swoje sukcesy przypisują wyłącznie jednej rzeczy, a mianowicie – robieniu tego, co kochają. Rzeczywiście, bycie człowiekiem pełnym pasji to posiadanie w sobie siły niezbędnej do pokonywania przeszkód i spełniania nawet najskrytszych marzeń. Nie da się więc ukryć, że im więcej w nas pasji, tym większe też szanse na powodzenie w każdym przedsięwzięciu, jakiego się podejmiemy.

Nasze pasje powinny budzić nas do życia – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Kiedy kochamy to, co robimy, to wcale nie potrzebujemy wieczorem nastawiać budzika, aby ten o konkretnej porze wyrwał nas ze snu. Człowiek zadowolony z tego, co robi, sam nad ranem zrywa się na równe nogi i spieszy do zadań, które ma do wykonania na ten dzień.

Budzi go bowiem radość na myśl o kolejnym dniu, a nie irytujący dźwięk sygnalizujący, że najwyższa pora wstawać i męczyć się przez kolejnych kilkanaście godzin w znienawidzonej pracy.

Jeśli jesteśmy doskonałym przykładem tego drugiego podejścia, to zdecydowanie najwyższa pora zrobić z tym coś i zacząć szukać w swoim życiu pasji. To ona sprawia, że jesteśmy pełni energii a także produktywni, Co więcej, w naszej głowie ciągle pojawiają się nowe pomysły.

Rezygnacja czy nuda nie wchodzą w rachubę, bo kiedy to pasji zawdzięczamy naszą motywację i gotowość do walki, to nawet jeśli bardzo byśmy tego nie chcieli – sukces, prędzej czy później, jest nieunikniony i znajdzie swoją drogę do nas. Ta machina, jak widać, sama się nakręca i właśnie dlatego tak wielu ludzi, którzy są bogaci, znani i szanowani, podkreśla istotę pasji w swojej drodze na szczyt.

To dzięki niezłomnej wierze w swoje zdolności i oddawaniu się pasji tworzyła się pewność siebie tych, cenionych przez miliony, osób.

My również możemy znaleźć się na piedestale, tuż obok nich, nawet, jeśli wcale nie jest to naszym nadrzędnym celem. Wystarczy, że weźmiemy do serca wskazówki, jakich nam udzielają i zaczniemy we wszystkim, co robimy, zostawiać autentyczną cząstkę siebie.

Nie mamy na to całej wieczności, co warto już na początku sobie otwarcie powiedzieć. Każdy z nas pojawia się na świecie w określonym momencie, tylko na kilkadziesiąt lat. Często o tym zapominamy, jednak my, ludzie, również posiadamy swój „termin ważności”. Dzisiaj jesteśmy, ale już jutro może nas nie być. Czas nie jest więc naszym sprzymierzeńcem w tym przypadku. To powinno nas otrzeźwić i pomóc nam zrozumieć, że musimy podążać za swoimi pasjami, póki możemy.

Oczywiście, część z nas uzna, że jest to sprawa nie warta zachodu i spokojnie przeczeka swoje życie do emerytury. Czy jednak właśnie takiego życia chcemy? Czy takie życie jest warte przeżycia? Pieniądze to przecież jedynie pewien środek, natomiast nasza historia, dzięki naszym pasjom, ma szansę żyć wiecznie. To coś, czego za żadne pieniądze nie da się kupić. Każdy z nas ma w sobie potencjał, nawet, jeśli jeszcze nieodkryty. Wciąż mamy jednak możliwość jego odszukania i rozwinięcia. Zacznijmy poszukiwania już teraz, gdy jeszcze mamy na to czas, aby nie okazało się później, że jest już na to zdecydowanie za późno.

Każdy z nas, niezależnie od tego, jak bardzo w to wątpimy, posiada niepowtarzalny dar. Jedynie od nas zależy, czy go odnajdziemy, przyjmiemy i podzielimy się nim ze światem. Nie potrzebujemy w tym celu ani wyższego wykształcenia, ani majątku, ani żadnej z przemijających rzeczy.

Podążanie za pasją ostatecznie zawsze obraca się na korzyść człowieka, który wierzy w swój talent, rozwija go i nigdy się nie poddaje, pomimo przeciwności losu. Zastanówmy się więc, czy jest rzecz, którą zawsze lubiliśmy robić, ale spychaliśmy ją na dalszy plan?

Niezależnie od tego, czy jest to śpiewanie, gotowanie, szycie, malowanie czy tresowanie dzikich zwierząt – zawsze warto kierować się w życiu pasją. Jeśli za nią podążymy, to możemy być pewni, że po prostu będziemy szczęśliwi, ponieważ będziemy żyli pełnią życia, świadomi, do jak niezwykłych rzeczy zostaliśmy stworzeni. Pozwólmy pasji, aby to ona nami kierowała, a z pewnością nigdy nie pożałujemy tej decyzji.

Jak znaleźć swoją pasję i realizować marzenia

Musisz spróbować nowych rzeczy. Wiesz już czym jest pasja, ale aby ją rozwijać musisz najpierw ją znaleźć.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport