MBA -czym są studia Master of Business Administration

Wchodzenie na wyższy poziom (zdobywanie umiejętności i jak ruszyć z miejsca)
Przedsiębiorca -kim jest (definicja przedsiębiorcy)
21 czerwca, 2022
Outsourcing -czym jest i na czym polega?
22 czerwca, 2022

MBA -czym są studia Master of Business Administration

MBA

MBA -czym są studia Master of Business Administration

MBA, czyli Master of Business Administration, to prestiżowe studia podyplomowe, przeznaczone dla osób pretendujących do najwyższych kierowniczych stanowisk. Jest to świetna inwestycja w siebie, która znacząco zwiększa możliwości rozwoju w biznesowym świecie.

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik SEO
Wpisz poniżej swoje dane:

Czym są studia MBA?

Program studiów MBA jest interdyscyplinarny. Studia te łączą w sobie elementy ekonomii, zarządzania, marketingu, finansów, przedsiębiorczości oraz komunikacji.

Studia MBA skierowane są do osób, które mają doświadczenie w biznesie i w dalszym ciągu chcą się rozwijać. Oznacza to, że grono studentów na studiach MBA składa się głównie z odnoszących sukcesy ludzi biznesu. Nauka w gronie ważnych osobistości jest zatem bardzo ciekawym doświadczeniem.

Prestiżowe studia MBA – wymagania

Studia MBA skierowane są do doświadczonych ludzi biznesu, którzy chcą wspinać się po zawodowej drabinie. Doświadczenie innych osób sprawia, że studiowanie MBA poszerza specjalistyczną wiedzę w zakresie szeroko pojętego biznesu. Co więcej takie studia są świetną okazją do zawiązania nowych znajomości, a te, jak powszechnie wiadomo, w biznesie odgrywają kluczową rolę.

Kandydat na studia MBA powinien odznaczać się nie tylko szczególnymi predyspozycjami, ale także osiągnięciami. Studia te skierowane są do osób, które mają co najmniej dwa lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub menadżerskim. Większość uczelni wymaga od kandydatów złożenia dokumentu potwierdzającego zdobyte doświadczenie.

Wraz z nim należy dostarczyć także dyplom ukończenia studiów wyższych oraz CV.

Niektóre uczenie wymagają złożenia dodatkowego listu motywacyjnego, a inne zapraszają studentów na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak wyglądają studia MBA?

Studia MBA trwają dwa lata i są podzielone na moduły. Z reguły na większości uczelni zajęcia realizowane są przez kilka dni w tygodniu, tak aby studenci mogli połączyć naukę z obowiązkami zawodowymi.

Program studiów oferuje szereg profesjonalnych wykładów prowadzonych przez doświadczonych ludzi biznesu, warsztaty, które są praktycznym sprawdzianem zdobytej wiedzy oraz różnego rodzaju projekty. W ramach programu studenci biorą także udział w symulacjach negocjacji biznesowych.

Jakie korzyści daje dyplom MBA?

Program studiów MBA dostosowany jest do potrzeb ludzi zajmujących się biznesem, zarówno w kraju, jak i za granicą. Posiadanie dyplomu ukończenia studiów MBA jest przepustką do świata wielkiego biznesu i znacząco podnosi szanse na zdobycie najwyższych stanowisk. Program studiów oferuje studentom zdobycie specjalistycznej wiedzy i przygotowuje do radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Ponadto program studiów skupia się na nauczaniu umiejętności miękkich, które pozwalają radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, rozwiązywać problemy i układać logiczne strategie biznesowe.

Dzięki tym studiom osoby na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich mogą nauczyć się lepiej zarządzać, planować i kontrolować przebieg pracy.

Specjalizacje na studiach MBA

Program studiów MBA może się różnić w zależności od uczelni, na której jest realizowany. Wiele z nich pozwala studentom skupić się na rozwijaniu wybranej przez nich branży.

Przykładowo, student programu MBA może specjalizować się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, branżą rozrywkową lub zarządzaniem placówkami medycznymi. Tak naprawdę założeniem programu studiów jest rozwój poszczególnych kompetencji każdego ze studentów.

Uczelnie, które oferują specjalistyczne programy studiów w ramach studiów MBA, są również dostępne dla osób, których kariera nie pozwala na uczestnictwo w zajęciach w pełnym wymiarze godzin. Istnieją programy, które pozwalają doświadczonym profesjonalistom wzbogacić swoje referencje i zwiększyć szanse na awans.

Jak wybrać studia MBA?

Studia Master of Business Administration, czyli program MBA kojarzy się z prestiżem i perspektywą wielkiej kariery. Odebranie dyplomu studiów MBA wiąże się z dołączeniem do elitarnego grona ludzi biznesu, którzy zajmują wysokie stanowiska, a co za tym idzie, otrzymują wysokie wynagrodzenie.

Wybór odpowiedniej uczelni i programu może być nie lada wyzwaniem. Na co zatem zwrócić uwagę przed wyborem uczelni?

Przede wszystkim na jej reputację. Instytucja, która oferuje uczestnictwo w programie MBA, powinna należeć do grona uznawanych i cenionych uczelni. Program studiów powinien oferować najwyższą jakość nauczania i co najważniejsze, odpowiadać na aktualne potrzeby rynku pracy.

Ile kosztują studia MBA i które kraje są najlepsze do studiowania?

W Polsce istnieje kilka uczelni, które mogą poszczycić się międzynarodowymi certyfikatami. Uznanie na arenie międzynarodowej potwierdza wysoką jakość programów nauczania. Należy pamiętać, że kolebką studiów MBA są Stany Zjednoczone, a zdobycie tytułu na jednym z tamtejszych uniwersytetów jest gwarancją sukcesu zawodowego. Warto jednak wiedzieć, że taka inwestycja jest kosztowna.

Przykładowo, roczne czesne na Uniwersytecie Stanforda wynosi około 80 tysięcy dolarów. Dla porównania, roczne czesne na renomowanych polskich uczelniach to kwoty rzędu 60 tysięcy złotych.

doradztwo konsulting szkolenie sprzedaży biznes firma szkolenia online
Sprawdź moją ofertę:
MBA -czym są studia Master of Business Administration 1

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej

Hej, koniecznie zobacz nowy film na YouTube (piramidy finansowe w Polsce + AMBER GOLD): link

Uzyskaj dostęp do ekskluzywnych wskazówek, strategii i CASE STUDY, których nie udostępniam nigdzie indziej. Zapisz się na newsletter.
Pobierz: Darmowy Raport