Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich (co warto przeczytać)

skąd pochodzi złoto
Skąd pochodzi złoto i czy może się skończyć? (szlachetny kruszec)
12 lipca, 2021
Książki o finansach osobistych i giełdzie które warto przeczytać (oszczędzania i inwestowanie) 1
Książki o finansach osobistych i giełdzie które warto przeczytać (oszczędzania i inwestowanie)
20 lipca, 2021

Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich (co warto przeczytać)

książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich

REKLAMA:

Koniecznie zobacz naszą platformę ze szkoleniami online:

kurs facebook szkolenie online

Link do kursu: Facebook Ads

Chcesz lepiej zrozumieć, dlaczego zachowujesz się w dany sposób? Albo zastanawiasz się, co zrobić, żeby lepiej sobie radzić w relacjach, w związku, jak lepiej rozmawiać z dziećmi lub być jak bardziej asertywnym w pracy?

W tym tekście zgłębimy tajniki psychologii. Poznasz dobre książki o psychologii.

Więc jakie polecam książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich?

Psychologia na temat ludzkich zachować kryje w sobie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Jest tego na prawdę sporo i czasem nie wiadomo od czego zacząć. Zaraz poznasz dobre książki psychologiczne, po które warto sięgnąć.

Najlepsze książki psychologiczne – ranking

Jeśli wejdziesz do pierwszej lepszej księgarni to przekonasz się, że jest wiele książek o tematyce psychologicznej. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego– zrozumienie podstawowych mechanizmów, które rządzą zachowaniami ludzkimi dokładnie pozwala nam przełamać bariery i zmienić perspektywę jak patrzymy na to co w okół nas się dzieje.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

szkolenie facebook

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Pytanie jednak, jak spośród tych tysięcy tytułów wybrać książki psychologiczne, które warto przeczytać? Ułatwiam Ci to zadanie.

Oto zestawienie tytułów, od których warto żebyś zaczął jeśli interesują Ciebie książki o psychologii człowieka.

1. Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka. Robert B. Cialdini

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/cialdini/

„Wywieranie wpływu na ludzi” to absolutna klasyka gatunku i książka, która pozwala w dużej mierze zrozumieć mechanizmy, jakie rządzą współczesnym światem – i to nie tylko na poziomie mass mediów, ale również i standardowych, codziennych relacji.

Nie tylko książki Cialdiniego wpływają na nasze decyzje. Czytaj dalej.

2. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, Dale Carnegie

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/dalecarnegie/

Jest to następna „klasyka” i pozycja, która trafia na większość list prezentujących ciekawe książki psychologiczne.

Po raz pierwszy została opublikowana w 1936 roku! I choć od tamtego czasu świat zmienił się diametralnie, podstawowe reguły zachowań społecznych, które wzbudzają szacunek i sympatię, pozostają cały czas takie same. To ponadczasowa książka, która pozwoli Ci poprawić jakość relacji z innymi.

3. Jak mówić żeby dzieci nas słuchały; jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/jak-mowic/

Masz czasem wrażenie, że mówisz do swoich dzieci, ale te pozostają głuche na Twoje prośby, nakazy i zakazy? Nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na to, dlaczego tak się dzieje?

Wbrew pozorom to nie jest książka tylko dla rodziców, którzy chcą czegoś nauczyć swoje dzieci ale wiedza psychologiczna na temat relacji i zachowań ludzkich może być stosowana z sukcesem w życiu dorosłym.

4. Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/socjotechnika/

Pierwszy na świecie kompleksowy model socjotechniki

  • Poznaj zjawiska psychologiczne, które wykorzystują socjotechnicy
  • Odkryj sekrety perswazji, jakie socjotechnika rozgryzła dawno temu
  • Przekonaj się, do czego można wykorzystać kamery, urządzenia GPS i identyfikację numeru
  • Dowiedz się, jak niesamowite informacje można znaleźć w internecie
  • Zapoznaj się krok po kroku z przebiegiem ataku socjotechnicznego

Podczas większości złośliwych ataków wykorzystuje się element socjotechniczny, aby zwieść użytkownika i nakłonić go do zapewnienia atakującym dostępu. Kolejne słabości techniczne można usuwać w miarę ich powstawania, natomiast nic nie da się poradzić na głupotę, a raczej łatwowierność ludzi. Chris wyjaśnia tajemnice tego typu przedsięwzięć, omawiając wykorzystywane współcześnie ścieżki ataku. Ta książka dostarcza cennych informacji, które ułatwiają rozpoznawanie takich ataków.

Kevin Mitnick,
pisarz, prelegent i konsultant.


Chris Hadnagy stworzył wyczerpujące opracowanie na temat socjotechniki. Książka powstała na podstawie pogłębionych badań i uwzględnia kwestie praktyczne. Twojej firmie, ale również i Tobie dostarcza zatem rozwiązań konkretnych problemów i zapewnia ochronę przed wszechobecnymi zagrożeniami. To prawdziwie przełomowe dzieło.

Kevin Hogan,
autor książek Ukryta perswazja oraz Sekretny język biznesu


  • Pokrętny labirynt socjotechniki.
  • Ludzki umysł to najmocniejszy z elementów każdego systemu.
  • Ludzki umysł to najsłabszy z elementów każdego systemu.

Brzmi paradoksalnie? A jednak bez względu na to, jak skomplikowane ustanowisz zabezpieczenia, Twoje przedsięwzięcie może nie wypalić właśnie z winy infrastruktury ludzkiej. Człowiek funkcjonuje według pewnych schematów, które można z powodzeniem rozgryźć. A złośliwy socjotechnik, dysponujący odpowiednimi umiejętnościami, to przeciwnik, przed którym niemal nie sposób się obronić.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

5. Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/psychopata/

Jak w najlepszy sposób wykorzystać naszego psychopatę wewnętrznego, by odnosić sukcesy i wycisnąć z życia jak najwięcej?

Dobry psychopata – kto to taki? Jakim cudem myślenie jego kategoriami może ci pomóc w osiągnięciu pełni możliwości?

Doktor nauk psychologicznych Kevin Dutton spędził całe życie akademickie na przyglądaniu się psychopatom. W trakcie jednego z projektów badawczych poznał Andy’ego McNaba, legendę brytyjskich komandosów z SAS. Zaskoczyło go pewne odkrycie związane z tym człowiekiem: McNab niewątpliwie jest psychopatą, co ważne natomiast, jest on dobrym psychopatą. W przeciwieństwie do złych psychopatów jest w stanie podkręcać lub tonować niektóre własne cechy osobowości – takie jak bezwzględność, odwaga, stanowczość, wyrzuty sumienia czy empatia – aby w bardzo różnych okolicznościach wydobyć z siebie (oraz z innych) optimum możliwości. Wyjątkowe połączenie barwnych, wariackich doświadczeń jednego z akademicką znajomością tematu drugiego pozwala im na zgłębianie odmiennych ścieżek, jakimi podążają umysły dobrych psychopatów. Autorzy podpowiadają, w jaki sposób może się to okazać dla nas przydatne w życiu codziennym.

6. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Daniel Kahneman

Link do książki: https://www.rafalszrajnert.pl/kup/kahnemanpl/

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym to obszerne kompendium wiedzy na temat ludzkich zachowań. Liczba i czas w latach dotyczący przeprowadzonych badań robi spore wrażenie i przyswojenie wszystkich wniosków jest dosyć trudne. Według mnie jest to książka, którą należy przeczytać raz w całości, a potem sięgać od czasu do czasu i przyswajać z większą dokładnością dosyć skomplikowaną wiedzę. Pierwsze co musisz zapamiętać to dwa tryby funkcjonowania człowieka.

Jest wiele książek psychologicznych które warto przeczytać, np Daniel Kahneman, kompendium wiedzy na temat pułapek myślenia, może coś z psychologii i psychoterapii?

książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich

Jakie jeszcze książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich dopisałbyś do tej listy?

MEGA SKUTECZNY KURS, dzięki któremu nauczysz się pisać reklamy i zwiększysz zyski.

Kliknij w obrazek poniżej:

Jak napisać reklamę
Link do kursu jak napisać reklamę i ofertę.

Każdy psycholog może dodać coś innego do tej listy. To jest tylko moja propozycja. Jeśli znasz jakiś inny bestseller, lub poradnik to możesz podać przykład w komentarzu.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/rafalszr/domains/rafalszrajnert.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Dr/PhD Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert to doktorant (PhD) specjalizujący się w zarządzaniu i marketingu. Ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe. Jest przedsiębiorcą z ogromnymi sukcesami, Oprócz własnej działalności prowadzi doradztwo biznesowe, coaching i szkolenia, szeroko znane w Polsce. Profil działalności to: -doradztwo marketingowe -konsulting marketingowy -szkolenia, kursy -doradztwo biznesowe (psychologia, coaching) -marketing (seo, reklamy CPA, PPC)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj imię i adres email, aby przejść dalej